IERTARE...

Sunt acida si rautacioasa,poate in mod nejustificat uneori,insa acum ma caiesc si m-am gandit ca ar fi bine sa-mi cer iertare celor pe care i-am ranit,voit sau nu....Sunt impulsiva si dau frau liber gandurilor de moment,ceea ce stiu ca nu este bine..

Daca considerati ca merit sa ma ironizati,mustrati sau orice altceva,accept cu umilinta.Suntem in Saptamana Mare si trebuie sa-mi duc crucea pacatelor.

Am deschis acest topic pentru ca decurand am gresit fata de o doamna de pe forum,stie dansa cine este,iar daca crede ca ma poate ierta,o rog cu umilinta s-o faca,stiu ca mai devreme sau mai tarziu voi primi si eu o palma de la Dumnezeu si sunt pregatita s-o primesc...

Pe lumea asta nu mi-e frica decat de Dumnezeu si pentru ca se spune ca de obicei copii trag pacatele parintilor,mi-e teama de lucrul asta...fetita mea cea dulce,ca de altfel toti copiii,nu vreau sa plateasca mai tarziu pentru idioteniile mele...incerc sa ma schimb ,sa fiu mai toleranta si sa nu mai dau frau impulsurilor de moment.

astept ironiile voastre dar nu voi raspunde la provocari ...
Roxxynela
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:58
hai bai roxinelo...

tocma' cand era mai haios te apuca pe tine penitenta...
zambil
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:03


roxy...da si numele, pisi...nu face suspans cu noi...

azi sunt intr-o pasa futere de nashpa...so...baga numele ici sha...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:03
nu pot....mi-a mai ramas o farama de constiinta pe undeva...daca vrea dansa sa spuna cine este,s-o faca si eu voi confirma..
Roxxynela
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:06
common...nu poate fii chiar atat de rau...

tu vrei musai sa ma faci sa iau fiecare topic la rand ? sa vad ce si cum ?
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:08
offf nu cauta,n-o sa gasesti...dar las-o incolo de curiozitate ca poate vede doamna cu pricina si se desconspira dansa...
Roxxynela
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:11
hmmm...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:12
bai nene...

pai pan' la urma cine-i de vina, doamna, sau roxinela?...

era sa zic doamna sau vagabondu', ca tot vazui cainele ala la profil acolo... he,he,he...
zambil
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:14
ticalos mic...esti in forma, mamicule ?
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:16
eu mi-s vinovata,ca doar de aia imi cer iertare...

zambilu'domnul din fotografie sa stii ca este un domn fin,de vita nobila si este foarte educat.asa ca te rog nu-l jigni...
Roxxynela
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:20
si acum, ce ai vrea? sa apara fata si sa zica ca te-a iertat? poate nici nu te-a luat in serios, poate nici nu o intereseaza. nu se putea rezolva mai simplu , cerandu-ti scuze imediat ce ai gresit sau in privat? ce atata harababura si discutii ?

si apoi, e cale lunga de a trage un copil niste ponoase doar ca mama a avut un schimb de replici. haida, de ! credeti ca dumnezeu, la cati nebuni are pe cap mai ia in seama mistouri din astea lumesti?
si_totusi
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:56
ai dreptate totusico,dar vezi tu,nu am avut mintea de pe urma la momentul potrivit..acum ce sa fac?ma caiesc aici,na...

nu trebuie sa-mi raspunda doamna respectiva,am vrut doar sa-mi pun cenusa-n cap....


hai bagati,ca astept...
Roxxynela
Postat pe 14 Aprilie 2009 16:44
Imi aduc aminte primul meu serviciu. Imparteam biroul cu o femeie mai in varsta. Mai avea cativa ani si iesea la pensie. Cat timp am sta cu ea, nu stiu exact, cred ca vreo 2 ani, m-am simtit aproape terorizata. Dintr-un an daca avea o saptamana cand era bine dispusa si putei vorbi cu ea. In rest era doar ciufuta si indiferent ce ii spuneam se supara si imi vorbea urat. Ba avea saptamani intregi cand nu-mi vorbea deloc. Era in birou o liniste apasatoare. Cand treceau cele 8 ore de munca ma simteam sfarsita. Dar de fiecare data inainte de a merge la spovedanie (mai ales in saptamana patimilor) venea plangand spere mine, ma pupa si imi cerea iertare. Sincer mi se strangea stomacul. Pentru ca fix a doua zi o lua de la capat. Si pentru mine nu conta faptul ca si-a cerut iertare ca sa se poata spovedi cu sufletul curat ci faptul ca ma jignea in mod repetat. De atunci nu mai cred in iertarile astea din saptamana patimilor. Inca imi aduc aminte de ea atunci cand vad ca cineva isi cere iertare de la altcineva doar pentru ca e saptamana patimilor.
Tu stai linistita Roxxynelo ca copilul tau n-are nici o legatura cu faptul ca te-ai certat tu cu cineva pe forum sau in privat. Sunt convinsa ca Dumnezeu are si alta treaba decat sa se uite la rautatile spuse pe un forum.
Micass
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:26
Micass,nu-mi cer iertare pentru ca e Saptamana Patimilor ci pentru ca asa e normal si frumos sa faci atunci cand gresesti.Eu recunosc ca am sarit calul ,la momentul respectiv am fost imbecila si impulsiva...probalil ca multi oameni au momente proaste si nu reactioneaza ca mine.Nu incerc sa ma scuz pentru ca nu am nici o justificare,dar am realizat ca am gresit.
Cat priveste spoveditul,nu ma duc la preot pentru asta pentru ca nu am nevoie de iertarea lui,ci a lui Dumnezeu si a celor fata de care am gresit.
Ironia si aroganta sunt si ele bune,dar cu masura,iar eu am depasit-o...altceva nu mai pot spune..
Roxxynela
Postat pe 15 Aprilie 2009 00:22
Imi vine sa fiu rautacioasa..., dar ma abtin!
picaturaderoua
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:41
poti sa fii nu te abtine,pentru ca nu ma supar..si chiar daca m-as supara,ar fi pe moment,dar imi dau seama ca merit...
Roxxynela
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:08
roxinelo, baga nene numele ala, ca te bat

nene...io crez ca ar trebui sa fac penitenta rau de tot...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:11
Roxy, desi regreti sincer ca ai vorbit urit cu cineva, nu te poti abtine sa vorbesti "intepat" in continuare.
Deci, daca vrei iertare, incearca sa nu mai agiti apele pe viitor.
Ce esti tu scorpion?
Aemulus
Postat pe 16 Aprilie 2009 05:22
V-as ruga sa-mi atrageti atentia atunci cand "intep",pentru ca sincer nu mai stiu unde si cand am facut-o...nu ma supar daca pe buna dreptate sunt apostrofata...dar repet,sa fie justificata mustrarea...

Am vazut postari mult mai rautacioase si acide decat ale mele si cei vizati nu s-au aratat deranjati iar cei care au fost rautaciosi nu au fost sanctionati...in fine,nu e treaba mea ,a fost doar o constatare personala...sa inteleg ca exista discriminari intre membrii forumului? nu as vrea sa cred asta...
Roxxynela
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:12
Numai faptul ca-ti pasa daca superi sau nu dovedeste ca ai caracter.Celorlalti nu le pasa, deci de ce sa li se atraga atentia.
Sunt ignorati si asta pe unii ii doare, pe altii ii lasa in nesimtirea lor nativa.
Aemulus
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:27
multumesc, micabis...am primit o lectie si mi-a fost de ajuns sa-mi dau seama cat de deplasata am fost si sincer va spun ca regret foarte tare cele intamplate...

Eu maine plec,ma duc sa ma ingras la mama soacra pentru ca tot am tinut cura de slabire...deci am unde sa pun ... ,asa ca nu ne mai vedem doamnelor cateva zile....


Va doresc sa fiti iubite,sanatoase si Sarbatori linistite si luminate!Cristos a inviat!

am uitat ..pentru micabis:nu sunt scorpie,ci varsator
Roxxynela
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 4 De la: Micass 21 Mai 2009 19:38
banc de vineri 1 De la: bucatareasa 1 Iulie 2008 11:50
da, un turism gastronomic ar fi foarte potrivit, mai ales pentru iubitorii de senzational si exotism 2 De la: fleurdelis 3 Iunie 2010 20:48
Concursuri... 2 De la: anka10 29 Martie 2010 20:07
Economie meditatii 1 De la: Ioana_R 3 Octombrie 2009 12:11
Setari Cookie-uri