Sotul meu

da.intr-un mediu familial "intoxicat" de certuri si mizerii morale,un copil nu se poate dezvolta armonios...mai bine fara agitatie si agitator...o femeie,oricat incearca sa tina o familie inchegata,n-o sa reuseasca,atata vreme cit tine "un catar" langa ea...acesta fiind sotul..
si decat sa mai aiba o povara in plus,mai bine fara.punct.
ganditi-va doar la voi si la copiii vostri...cum este sa fiti eliberati de stresul "jenant" la urma urmei,generat de atatea umilinte
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 11:13
Parerea mea, cred ca e gelos pe copil, se simte neglijat si de aceea reactioneaza asa. E normal ca acum sa fii mai mult ocupata, doar ai un bebe, nu mai sunteti dor voi doi.
Insa daca a luat-o pe calea asta, casa nu faci cu el. Esti tanara, ai doi ani de casnicie, se despart altii dupa 30 de ani de casnicie.
Nu merita sa investesti intr-o relatie daca nu ti se raspunde la fel. Nu-ti irosi viata si mai ales copilul va suferi cel mai mult si bineinteles si tu.
SysrQwe
Postat pe 29 Octombrie 2009 10:15
De la: , la data 2009-04-09 13:18:10Sotul meu este violent
Toata viata am incercat sa fug de asemenea persoane si din pacate nu am reusit.
Ma bruscheaza si imi vorbeste foarte urat se enerveaza din orice si am ajuns sa imi fie frica doar cand se incrunta ma inspaimanta
Avem un copil de 8 luni si nu imi permit financiar sa il cresc singura
Avem doar 2 ani de casnicie si inainte sa ne casatorim nu era asa
Am incercat sa il tin la distanta dar mai rau a fost
CE POT FACE?
Draga imi pare rau pt ca sotul tau se comporta asa.Eu zic sa iei initiativa,sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui ce se intampla.Vb si cu parintii lui,spunele cum se comporta cu tine fiusu,eu sper ca sa fie oameni buni.Nu te poti lasa umilita,eu stiu ca am nevoie de bani si te gandesti la copil,dar sa stii ca poti gasi si alte solutiii,eu zic sa pleci si sa te caute el.Si sa ii spui ceea ce nu iti convine,sa comunicati pt ca poate s-a ajuns la prea multa cearta.Trebuie sa iei initiava,dar fara vorbe urate,ca poate acum s-a ajuns la cearta mare si sa nu ajunga sa te loveasca.Trebuie sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui ce ti se intampla si sa ia si ei masuri.Si sa te ajute,nu te mai arata ca esti slaba,arata-i ca esti ma tare,dar sa nu ii vorbesti urat.............Sa iti ajute Dumnezeu sa trece-ti peste problema asta si ca sotul tau sa isi revina.Eu zic sa discutati serios,dar fara ura si cearta.Incearca sa comunicati normal,ca sa il intrebi ce are,spune ce doresti tu.Stii tu comunicarea este foarte importanta in casatorie..Multa bafta pupiciiii
irina31
Postat pe 30 Octombrie 2009 01:43
trebuie sa stai de vb cu el sa vezi de ce se comporta asa cu tine el si-a dorit copilul s-au nu
si daca vezi ca nu se poate schimba vb cu parinti tai si cu socri adica fa o adunare generala si va spuneti durerea
nelicka
Postat pe 31 Octombrie 2009 07:40
in romania copiii,mai ales cei mici,raman in custodia mamelor.de ce nu vrei sa traiesti o viata normala?nu te inteleg.ce accepti tu e mult sub demnitatea unui om,nu suntem in epoca de piatra........
executeur
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:20
am trait aceeasi experienta , in casa parintilor mei cu "barbatul visurilor mele", cearta , batai , injuraturi , preferam cate o data sa ma bata decat sa mi vorbeasca urat , ce mai iadul pe pamant , dar eu sotie iubitoare il iubeam, aveam 23-25 ani , am zis ca nu mai gasesc altul ca el , tata la copil pana cand am zis GATA .Dupa 4 ani am pus punct si am gasit si fericire si tata la copil si nici nu s a sfarsit lumea cum credeam eu .LASA - L PANA NU E PREA TARZIU.BAFTA
ASIS
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:54
draga mea,
am vazut ca ai primit sfaturi ...o gramada; majoritatea axate pe despartire sau riposte; uite cum vad eu lucrurile : vorbeste cu sotul tau, ceva il nemultumeste din moment ce are atitudinea asta acum si inainte nu a avut-o...incearca sa "intri" in mintea si in sufletul lui; sunt multi barbati temperamentali si colerici, dar care au un fond bun...in primul rand , inainte de a incepe discutia spune-i ca nu mai accepti violenta din partea lui; poate nu ar fi rau sa consultati si un psiholog...si eventual un tratament cu calmante...este o realitate a zilelor noastre pe care multi refuza sa o recunoasca : sistemul nostru nervos are nevoie de ajutor in situatii de criza...situatie prin care treceti si voi;
daca nu reusesti sa-l convingi sau sa-l aduci la un comportament normal, atunci nu are rost sa continuati...dar inainte incearca sa intelegi starea lui de nervozitate si violenta;
parintilor nu are rost sa le spui nimic decat daca ajungi la concluzia ca despartirea e singura solutie, si inca ceva...daca stati impreuna, sub acelasi acoperis, eu cred ca parintii tai stiu de problema voastra....
teodora2007
Postat pe 2 Noiembrie 2009 16:29
multi barbati sunt gelosi pe copiii mici,pt ca femeia nu isi mai petrece prea mult timp cu el si de asta se manifesta de mmulte ori urat.Dar conversatia este cea mai importanta intr-un cuplu pupiciii
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:29
irinuco, vrei sa conversezi cu mine?
pik_nik
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:31
mda...sh-ar mai lipsi pupiciii de rigoare ca sa mearga treaba...
preciouss
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:32
buna seara ..irinucaaaaaa
cely
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:34
Teodora, cand sa-i spuna sotului ca nu accepta violenta? Inainte sau dupa palma?
Tiffany
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:36
bre irinuco si cand se abereaza omu' o dai tot pe conversatia ai'mai importanta?? io zic ca trebe si-o chestie de recuzita . par example tigaia . ori alt obect ce face mult zgomot. ca sa menajam coardele vocale
bluelight
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:36
De la: bluelight, la data 2009-11-02 21:36:53bre irinuco si cand se abereaza omu' o dai tot pe conversatia ai'mai importanta?? io zic ca trebe si-o chestie de recuzita . par example tigaia . ori alt obect ce face mult zgomot. ca sa menajam coardele vocale
pai eu cred ca barbatul ataca femeia pt ca vede ca el este slaba.PAI CU BATAIA NU REZOLVI NIMIC.Daca el ii prost,probaabil ca femeia i-a permis prea mult.Eu cred ca l-as lua de gat,s-au l-as imbata si i-as trage o mama de bataie sa il bag in spital sa se invete minte sa nu mai dea in femei.....Dar ea poate rezolva problema pe alte cai.CA DACA IN MINE DA CINEVA O PALMA,CRED CA O SA II RUP FATA,DAR NU EU PERSONAL..........
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:43
De la: titiana, la data 2009-11-02 21:34:48 buna seara ..irinucaaaaaa
BUNA SEARA
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:45
PAI EU ATUNCI CAND ERAM TANARA SI MAI REA.AM AVUT UN PRIETEN CARE INCERCA SA MA DOMINE IN FAVOAREA LUI.Si odata am venit o data de la munca,ma simteam rau si nu stiu ce a comentat,si l-am luat de gat si i-am zis ca ii bag doua de nu isi tine gura.... Apoi cica a vrut sa ma arunce afara cu bagaje cu tot,ma rog nu am plecat.Am plecat dupa ce mi-am facut plinul apoi l-am lasat cu ochii in soare.S-a imbolnavit de nervi.....dar problema lui a fost razbunarea mea.Eu unde scuip nu mai ling.Am fost si eu rea.Mi-am batut joc de toti cei care m-au facut sa sufar............. Si acum fac tot la fel dar pe cai mai pozitive,pana nu ii vad cu fata la pamant sa isi ceara iertare nu ma las,pe toti care m-au facut sa sufar.........Si au profitat de bunatatea mea......Atunci cand ii vad doborati ma apropii de ei....
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:49
bluelight
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:52
A fost neamt,pt ca nu am avut niciodata un prieten roman pt ca astia incep imediat cu pretentiile.Si saraci si cu pretentii.Eu mereu am zis ca macar daca suport tampeniile unui barbat nu le suport pe gratis...Daca romanul ii si sarac si cu figuri in cap.Macar strainii aveau mai multe calitati,aveau baniii
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:57
asa am fost eu inainte.....
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:12
asa am fost eu inainte.....
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:12
asa am fost eu inainte.....
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:13
asa am fost eu inainte.....
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:13
asa am fost eu inainte.....
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:13
asa am fost eu inainte.....
irina31
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:13
naravul din fire n-are lecuire, irinuco. daca inainte ti-o puneai pentru bani...
pik_nik
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:14
ii veche rau placa
bluelight
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:14
ha ha ha......deci am mai aflat o chestie despre irinucaaa...daca nu o stiam....e materialista.....
tutankhamon
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:24
poate ca ea ii zice realism
bluelight
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:29
De la: bluelight, la data 2009-11-02 22:29:20poate ca ea ii zice realism
pai sunt multi barbati care ei vor sa se casatoreasca,dar ei nu sunt in stare nici macar pe ei sa se intretina.Dar ei vor sa se insoare....eu ii consider tembeli....ca eu ma marit sa fac o familie,dar barbatul este capul asa ca ar trebuie sa gandeasca cu ce o va intretine....barbatul este intretinator de familie si femeia trebuie sa ajute familia.ca nu suficient ca curata dupa barbat,si face copiii si se grijeste de familie,mai trebuie sa se gandeasca si cu o ce sa o intretina? eu ii consider pe barbati nebuni.Adica noi femeile trebuie sa gandim cu inima ca sa se poate fraieri barbatii asa cum vor ei.....
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:28
E o persoana singura si nefericita.
Ioana007
Postat pe 6 Noiembrie 2009 07:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
verighete 14 De la: tutankhamon 16 Februarie 2010 01:21
amanta! 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:24
Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa? 40 De la: bunicuta_creta 22 Octombrie 2012 20:38
Happy end 9 De la: sorinara 22 Mai 2012 23:18
casatorie fara iubire 205 De la: sheika29 23 Martie 2010 08:17
Setari Cookie-uri