Si barbatii..plang.... (?)

Barbatii nu au voie sa planga??? Cine le interzice???? Toti plangem si femei si barbati. Daca ne gandim ca " a plange" inseamna sa iti curga siroaie de lacrimi si sa umpli un pet, probabil ca femeile ies victorioase. Insa hai sa fim serioaqse toti plangem. Am cunoscut si barbati si femei care plang cu lacrimi de crocodil si sau carora nu le cadea o lacrima, dar numai sufletul lor stia cat sufereau. Femeile sunt cotate ca find mai sensibile, mai pisicoase, mai fragile, iar barbatii sexul tare. Probabil ca asa e normal: cum ar fi sa fim toti sexul tare sau toti sexul slab. Va dati seama??? Ne-am anihila unii pe altii.

Savu
Postat pe 31 Mai 2009 19:06
fata...zau...te vor lua multi la zero...dar...imi place cum pui pb!!!
deci...cine vrea...sa s strofoace sa aibe!!!
ovidiu42
Postat pe 31 Mai 2009 19:11
pling cind dau de greu
SToian_Constanta
Postat pe 31 Mai 2009 22:21
trebuie definit greul asta. eu cred ca in 80% dintre cazurile in care barbatii plang sunt cele in care plang de ciuda.
gianiblue
Postat pe 31 Mai 2009 22:23
De la: valentino, la data 2009-05-31 16:09:57Vetuta,ai studiat mult pina ai trs concluzia asta luminata???



ti-am lezat sensibiitatea ?
nu e nevoie de studiu indelungat pt asa o concluzie, doar de putina experienta de viata...
nu sufar de misandrie.
iubesc barbatii, dar...
veta13
Postat pe 1 Iunie 2009 10:29
Sunt mai mult ca sigura ca si ei plang, in spatele usilor inchise. Dar ce ma irita pe mine e altceva: de ce nu suporta sa ne vada pe noi, femeile, plangand?
Delo
Postat pe 1 Iunie 2009 13:35
cica-i manipulare..sanchi..

dar vrajeala de la inceput, pana cade cocoana pe spate, ce e ? ...tot manipulare ii zice..ca se baga romantz si viorea atunci, mama-mama..

as zice ca-i bine sa faca diferenta intre smiorcaiala pentru atinsul corzii sensibile (c-o fii si d-aia, nu zic nu) si durerea adevarata..

totul e sa-si fi dat interesul sa cunoasca ce fel de femeie e si sa vrea intr-adevar sa vada..

gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 16:14
se pare ca nu se poate ajunge la o concluzie clara in privinta lacrimilor barbatilor, dureros este faptul ca nici barbatii nici femeile nu au suficienta incredere unii in ceilalti. am citit cu interes ceea ce s-a scris pina acum si am descoperit ca de fapt aceasta este o modalitate de pierdere a timpului, pe nimeni nu intereseaza cu adevarat daca barbatii pling. am convingerea ca atit femeile cit si barbatii au sentimente. nu cred ca este cineva demn de asi bate joc de sufletele celorlalti. este nedrept sa facem diferenta intre o femeie si un barbat si total incorect sa condamni pe cineva care nu se exteriorizeaza la fel ca tine. foarte adevarat este faptul ca sunt barbati care si-au facut partenerele sa sufere, dar la fel de adevarat este si faptul ca sunt si barbati care sufera din cauza unei femei. diferenta dintre cei doi este ca de regula barbatul se fereste sa isi exteriorizeze suferinta pentru a nu fi marginalizat de ceilalti. atunci cind o femeie sufera, ii sar in ajutor prietenele, pe cind la barbati... in cel mai fericit caz este invitat sa-si verse amarul in fundul paharului cu alcool. cred sincer ca daca ar fi o sinceritate totala intre parteneri nu ar mai fi tot atitea dezbateri in jurul suferintei datorate deceptiilor sentimentale.
vally65
Postat pe 1 Iunie 2009 17:03
De la: vally65, la data 2009-06-01 17:03:44 se pare ca nu se poate ajunge la o concluzie clara in privinta lacrimilor barbatilor, dureros este faptul ca nici barbatii nici femeile nu au suficienta incredere unii in ceilalti. am citit cu interes ceea ce s-a scris pina acum si am descoperit ca de fapt aceasta este o modalitate de pierdere a timpului, pe nimeni nu intereseaza cu adevarat daca barbatii pling. am convingerea ca atit femeile cit si barbatii au sentimente. nu cred ca este cineva demn de asi bate joc de sufletele celorlalti. este nedrept sa facem diferenta intre o femeie si un barbat si total incorect sa condamni pe cineva care nu se exteriorizeaza la fel ca tine. foarte adevarat este faptul ca sunt barbati care si-au facut partenerele sa sufere, dar la fel de adevarat este si faptul ca sunt si barbati care sufera din cauza unei femei. diferenta dintre cei doi este ca de regula barbatul se fereste sa isi exteriorizeze suferinta pentru a nu fi marginalizat de ceilalti. atunci cind o femeie sufera, ii sar in ajutor prietenele, pe cind la barbati... in cel mai fericit caz este invitat sa-si verse amarul in fundul paharului cu alcool.
cred sincer ca daca ar fi o sinceritate totala intre parteneri nu ar mai fi tot atitea dezbateri in jurul suferintei datorate deceptiilor sentimentale.


cata dreptate ai!
double_chock
Postat pe 1 Iunie 2009 17:16
NU se poate generaliza.
Suntem diferiti si asta e foarte bine.
Si ai dreptate, nu conteaza asa de mult cine plange mai mult ci de ce plange fiecare.
Noi, femeile ai dreptate, ne plangem una alteia.
Voi barbatii plangeti in pahare pentru ca umerii va sunt ocupati sa va sprijiniti unul pe altul.
Sunteti niste draguti pana la proba contrarie.
Delo
Postat pe 2 Iunie 2009 15:17
barbatii ar face bine sa nu planga, cum de altfel, si femeile ar trebui sa faca la fel.


sa te apuci sa regreti , pe cine sau ce? o viata in minciuna? un om care nu te-a iubit indeajuns? situatii penibile in care ai fost pus? lipsa de incredere cu care ai fost tratat? desconsiderarea?

nu mai merge o relatie, s-a rupt filmul, gata. pa si un praz verde.

despartirea - ca sa nu planca lumea - poate decurge cu expresii duioase si adanc incurajatoare , gen :
du-te... nene / tanti si sa apari cand te-oi chema eu.
si_totusi
Postat pe 2 Iunie 2009 15:43
Eu plang de ciuda si de nervi. Se pune?
Micass
Postat pe 2 Iunie 2009 18:51
da...da...se pune...cine te-a suparat ?

da-l pe mana noastra...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Iunie 2009 18:53
Aaaa. Pai nu acum. In general. Cand o sa fie cazul il dau, cum sa nu.
Micass
Postat pe 2 Iunie 2009 18:59
oricand, la dispozitia ta...

si apropos de dispozitie (sic)...m-am uitat la un film...The Lost ii zice...cu Armand Assante...bunicel, sa stiti...gabico...e pe domeniul tau, fetita...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Iunie 2009 19:07
Ce faci PW?
Aemulus
Postat pe 2 Iunie 2009 19:08
hei...fac bine...cred...ma uit la filme cu psihiatrii...

uite asa ma conving ca sunt inca cat de cat normala, iubito...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Iunie 2009 19:11
Nu te-am mai vazut in ultima vreme
Dar daca te uiti la filme de alea ....cred ca e de la vreme...
Aemulus
Postat pe 2 Iunie 2009 19:13


yeap...m-a certat G ca am ajuns dependenta de forum...deci...am stat si m-am uitat la filme...

da' tre; sa recunosc ca asta e singurul mai de doamne ajuta pe care l-am vazut in ultimele doua zile...

restu'...tot siroape de-alea fara cap si fara coada...

si ca tot zic de siroape...mica scumpo...m-am uitat aseara la stiri, si am ramas proasta de fatuca aia de 22 de ani care s-a sinucis ca nu a vrut logodnicul sa ii dea web...ca nu putea, saracu'...ca era in autocar...

nene...eu cred ca tinerii astia confunda viata reala cu telenoveaua
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Iunie 2009 19:18
parca numai tinerii? vezi ditamai oamenii maturi care o iau pe aratura . a innebunit lupu' la batranete. au zing zing la scufie
si_totusi
Postat pe 2 Iunie 2009 19:21
Corect PW.
Exact ce le spun si la baietii mei: nu confundati jocurile cu viata reala.
Aemulus
Postat pe 2 Iunie 2009 19:22
mai, valy, tu plangi prea "cerebral". parca nu se prea simte emotia in ce spui tu. ai lacrtimi de crocodil?
si_totusi
Postat pe 2 Iunie 2009 19:27
pai, nah...ploadele astea mici viseaza numai cai verzi pe pereti...cum sa-ti iei viata ca nu il vezi pe "iubi" pe web ?

dragoste, dragoste...da' nici chiar asa...

wife_de_zmeu
Postat pe 2 Iunie 2009 19:27
gagici...tre' sa plec...ma cheama " iubi " ...ioi, ishtenem...daca m-ar auzi cum i-am zis, cred ca s-ar oripila tot

pentru un tip care pretinde ca nu e posesiv, G face o imitatie destul de buna...

am sa incerc sa ma uit la inca un film...la stiri am renuntat cand l-am auzit pe Tanase ala cum abera despre romanca care a rata zborul cu avionul ala de pica...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Iunie 2009 19:34
wifa, ai pus degetul pe rana. s-a depasit masura. cu mult. sa te sinucizi ca... Doaaaamne.
pro? las' sa fie posesiv. asa-i frumos. nu exagerat, nu patologic, da' sa stie ca esti a lui e demn de el. si de tine. pai?
gianiblue
Postat pe 2 Iunie 2009 22:01
The Lost zici ? il caut, il caut..

Oameni dezechilibrati mai copii, nu trebuie sa-ti iei viata pentru nimeni, din orice experienta trebuia sa inveti ceva si sa mergi mai departe..

zambind, daca se poate..
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 22:34
ee, gabel. sigur ca zambind. chiar daca amar pentru o vreme.
gianiblue
Postat pe 2 Iunie 2009 22:36
chiar daca..e semn ca nu te lasi invins
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 22:37
gabel. desi nu trebuie sa demonstram decat noua ca... putem continua... da: e bine sa tinem fruntea sus.
gianiblue
Postat pe 2 Iunie 2009 22:42
eu am vazut barbati plangand, chiar am niste amici care-mi plang in telefon ca sunt inselati ca nu li se ofera destula afacectiune
ddanielle
Postat pe 3 Iunie 2009 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
secretul meu murdar 63 De la: mielutza 17 Iulie 2009 12:16
Ce parere aveti despre politica din China? 21 De la: casperphantom 29 Noiembrie 2010 20:00
FEMEILE POLUEAZA MEDIUL MAI PUTIN DECAT BARBATII 73 De la: fleurdelis 15 Decembrie 2009 09:03
barbatul divortat.....se merita ? 111 De la: garbo025622 1 Octombrie 2009 18:34
Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce e de facut? 753 De la: mark_on 17 Mai 2010 21:38
Setari Cookie-uri