Cum sa il fac sa inteleaga ca am nevoie si de familie?

pik_nik
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:08
Ai grija de tine si de familia pe care o ai deja .
Relatie cu el e relativa si gandestete ca la un moment dat la un necaz ceva ... familia va fi langa tine .Am vazut cazuri cand tipi din astia genul lui au dat bir cu fugiti cand au dat de greu.
si nu uita ,,nimeni nu poate schimba pe nimeni ,,daca o face o face pe moment .Ai grija de tine si gandeste cu capul nu cu inima ca inima inseala mult .
nix
Postat pe 26 Octombrie 2009 07:04
E corect draga mea ..tipul trebuie schimbat ( cu altul ) Pe cel in cauza nu ai sa-l poti schimba, timpul iti va confirma asta. Deci ,parerea mea este sa renunti la relatie . Intoleranta lui vis a vis de parintii tai ridica mari semne de intrebare..daca tipul era cat de cat diplomat putea sa mai tempereze situatia, independent de faptul ca mama ta nu il suporta, nu are dreptul sa-ti interzica relatia cu parintii, presiunile vor fi foarte mari si oricum e doar o chestiune de timp pana va veti desparti, nu merita sa suferi . Succes! Ai incredere in tine si desprinde-te de aceasta relatie.
reyya
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:55
margelatu
Postat pe 26 Octombrie 2009 21:20
Buna tuturor si bine v-am regasit.In toata aceasta perioada s-au intamplat si lucruri bune dar si rele, insa cu multa rabdare si bunavointa am reusit sa trecem peste cele rele.
Cat despre situatia noastra, din pacate nu s-a intamplat nimic special, in sensul ca el, "inca", n-a reusit sa treaca peste orgoliul lui maret.Va multumesc pentru sfaturi si va doresc numai bine.
Cu multa sinceritate,
Mihaela
mihaelab
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:05
Draga Mihaela! Aceasta situatie dureaza in cazul meu de 15 ani! Nu se inteleg si pace! Eu pot sa i-ti spun ca am tratat situatia in cel mai simplu mod!I-am spus mamei mele ca daca are ceva de spus sa ii spuna in mod direct! El e sotul meu iar ea e mama mea,asa ca daca au ceva de impartit sa discute in mod direct!Iar lui i-am spus acelasi lucru: ii iubesc pe amandoi si nu vreau sa am discutii cu nici unul pe aceasta tema.In locul tau i-as spune sa ii transmita mamei tale ca nu vrea sa o vada la nunta si ai sa vezi ca nu cred ca are curaj!altfel,mama e mama si va fi invitata ta!
motanica
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:14
De la: mihaelab, la data 2009-11-02 17:05:19Buna tuturor si bine v-am regasit.In toata aceasta perioada s-au intamplat si lucruri bune dar si rele, insa cu multa rabdare si bunavointa am reusit sa trecem peste cele rele.
Cat despre situatia noastra, din pacate nu s-a intamplat nimic special, in sensul ca el, "inca", n-a reusit sa treaca peste orgoliul lui maret.Va multumesc pentru sfaturi si va doresc numai bine.
Cu multa sinceritate,
Mihaela
pai ala care il are el nu este orgoliu,este prostie.poate ii rautacios ca nu te lase sa iti vezi parintii.Du-l la un preot sa ii citeasca ca poate ii vine mintea la cap,poate si tu esti vinovata pt ca ai fost prea toleranta si ai grija ca prea multa toleranta,da in prostie...Eu zic ca daca nu se schimba,lasa-l in plata Domnului ca oricum nu este maritata cu el,nu te incurca cu oameni ca el,pt ca casatoria se face pe viata,pt asa este corect.Nu este corect asa cum fac altii care se joaca de-a castoria si nu se gandesc cat pot sa sufere copiii lor,dar sunt foarte egoisti.De asta zic,pasul casatoriei este un pas important si te rog sa il faci cu barbatul potrivit.Daca el ii asa egoist si rautacios si incearca sa iti conduca viata ceea ce nu are nici un drept.Tu zii ca te duci sa iti vezi parintii si gata,ca nu are dreptul sa te oblige ce este tu jucaria lui? Nu mai fii asa slaba ca o sa ai doar de pierdut in viata si o sa ai mult de suferit de pe urma celorlanti......pupici............
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:43
trebuie sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui ca el este alesul tau,pe care ea nu are dreptul sa te opreasca pt ca tu esti aceea care vei trai cu el,nu mama ta.Si sa vorbesti si cu prietenul tau,ca daca te iubeste si vrea sa fiti impreuna sa incerce sa se inteleaga cu parintii tai,pt ca ei sunt parintii tai si el trebuie sa accepte asta.Daca te iubeste va intelege asta si va incerca sa treaca peste greselile parintiilor tai,ceea ce eu nu le consider greseli foarte mari pt ca si eu avut dreptate lor.Pt ca el daca era baiat cumsecade nu se baga peste relatia altui barbat ca sa il faca pe acesta sa sufere........eu zic sa vorbesti cu amandoi si sa fii mai hotarata si nu mai lasa pe altii sa iti conduca viata,pt ca o sa ai doar de pierdut si de suferit de pe urma celorlanti...........
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:48
De la: mihaelab, la data 2009-11-02 17:05:19Buna tuturor si bine v-am regasit.In toata aceasta perioada s-au intamplat si lucruri bune dar si rele, insa cu multa rabdare si bunavointa am reusit sa trecem peste cele rele.
Cat despre situatia noastra, din pacate nu s-a intamplat nimic special, in sensul ca el, "inca", n-a reusit sa treaca peste orgoliul lui maret.Va multumesc pentru sfaturi si va doresc numai bine.
Cu multa sinceritate,
Mihaela
trebuie sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui ca el este alesul tau,pe care ea nu are dreptul sa te opreasca pt ca tu esti aceea care vei trai cu el,nu mama ta.Si sa vorbesti si cu prietenul tau,ca daca te iubeste si vrea sa fiti impreuna sa incerce sa se inteleaga cu parintii tai,pt ca ei sunt parintii tai si el trebuie sa accepte asta.Daca te iubeste va intelege asta si va incerca sa treaca peste greselile parintiilor tai,ceea ce eu nu le consider greseli foarte mari pt ca si eu avut dreptate lor.Pt ca el daca era baiat cumsecade nu se baga peste relatia altui barbat ca sa il faca pe acesta sa sufere........eu zic sa vorbesti cu amandoi si sa fii mai hotarata si nu mai lasa pe altii sa iti conduca viata,pt ca o sa ai doar de pierdut si de suferit de pe urma celorlanti...........
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:49
mai irino, hai ca ai inceput sa ma enervezi...!

fata, nu mai repeta acelasi lucru de 10 ori! ce naiba nu pricepi? parca nu te duce capul ala deloc...

cum dreaq reusesti sa deschizi computerul, nu stiu..!
garbo_C
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:55
dublu click cu tastatura si enter pe ecran...
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:58
De la: Celleste, la data 2009-11-05 14:55:08mai irino, hai ca ai inceput sa ma enervezi...!

fata, nu mai repeta acelasi lucru de 10 ori! ce naiba nu pricepi? parca nu te duce capul ala deloc...

cum dreaq reusesti sa deschizi computerul, nu stiu..!
si chiar numai atata de duce capul sa nu mai atragi atentia la oameni.Sa le spui tu ce sa faca? eu zic sa iti vezi de treaba ta....ca incepi sa ma enervezi ca nu bagi nimic la capul ala,ca sa inveti sa respecti oamenii dar sunt sigura ca astepti respect.Dar eu zic sa iti mai pui pofta in cui.....
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:58
dashteapta de dai in gropi...

nu e topic unde sa nu iti postezi tu aberatiile, ineptiile si frustrarile

io cred ca numai un viol meseriash te mai poate face bine
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:01

31, esti proasta/prost rau...! cauza pierduta...
garbo_C
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:01
De la: Celleste, la data 2009-11-05 15:01:52
31, esti proasta/prost rau...! cauza pierduta...
putin imi pasa de parerea ta de 2 bani....
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:04
pasaricile,

de ce sunteti mami asa nervozate?
eu nu inteleg!de ce nu ignorati?

iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:05
De la: moment31, la data 2009-11-05 15:04:22
De la: Celleste, la data 2009-11-05 15:01:52
31, esti proasta/prost rau...! cauza pierduta...
putin imi pasa de parerea voastra de 2 bani....
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:05
De la: iasomia, la data 2009-11-05 15:05:27pasaricile,

de ce sunteti mami asa nervozate?
eu nu inteleg!de ce nu ignorati?

eu zic mai degraba ca sunt sclerozate
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:06
hai fetelor ....irinuca incearca sa vada care sta cu nervii mai bine....
l_flory
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:08


iaso, eu citisem altceva
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:08
pai incercam, da' se tot baga inepta asta ca musca in couru' calului...

alta, la cate sictireli a luat p-acilea s-ar fii simtit, si-ar fii pus intrebari, de ce o impulaie toata lumea...ea nimic...ii tot trage cu aberatiile...

las' ca-i face fericiti pe adminii astia...baga 5 postari o data si creste ratingu'
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:08
De la: wife, la data 2009-11-05 15:01:35dashteapta de dai in gropi...

nu e topic unde sa nu iti postezi tu aberatiile, ineptiile si frustrarile

io cred ca numai un viol meseriash te mai poate face bine
eu cred ca pe tine un viol te va face bine sa te inveti sa respecti pe oameni.Ce crezi ca imi este frica de barbati,daca se da unul la mine,la politie cu el.Daca nu face politia dreptate atunci imi fac eu,ii castrez pe toti si le dau putele la caini si sa isi pune de jucarie.....
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:10
...spunetzi si voi ca va place de ea si atunci sa vedetzi cum nu mai abereaza....
l_flory
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:11
De la: moment31, la data 2009-11-05 15:10:02
De la: wife, la data 2009-11-05 15:01:35dashteapta de dai in gropi...

nu e topic unde sa nu iti postezi tu aberatiile, ineptiile si frustrarile

io cred ca numai un viol meseriash te mai poate face bine
eu cred ca pe tine un viol te va face bine sa te inveti sa respecti pe oameni.Ce crezi ca imi este frica de barbati,daca se da unul la mine,la politie cu el.Daca nu face politia dreptate atunci imi fac eu,ii castrez pe toti si le dau putele la caini si sa isi pune de jucarie.....
si atunci sa vad ce mai face politia ca daca ii castrez pe toti,ca daca nu face politia dreptate imi fac eu.Ca sa vad daca se mai dau barbatii smecheri fara puta,,adica cu puta de jucarie.....
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:12
aham...cum zici tu...ca tu tare mai respecti oamenii

hai ignore, nebuno
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:12
ioooiiii... de alea care se fixeaza in suruburi?
l_flory
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:13
deci, mie imi place irinuca
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:13
De la: mihaelab, la data 2009-11-02 17:05:19Buna tuturor si bine v-am regasit.In toata aceasta perioada s-au intamplat si lucruri bune dar si rele, insa cu multa rabdare si bunavointa am reusit sa trecem peste cele rele.
Cat despre situatia noastra, din pacate nu s-a intamplat nimic special, in sensul ca el, "inca", n-a reusit sa treaca peste orgoliul lui maret.Va multumesc pentru sfaturi si va doresc numai bine.
Cu multa sinceritate,
Mihaela
trebuie sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui ca el este alesul tau,pe care ea nu are dreptul sa te opreasca pt ca tu esti aceea care vei trai cu el,nu mama ta.Si sa vorbesti si cu prietenul tau,ca daca te iubeste si vrea sa fiti impreuna sa incerce sa se inteleaga cu parintii tai,pt ca ei sunt parintii tai si el trebuie sa accepte asta.Daca te iubeste va intelege asta si va incerca sa treaca peste greselile parintiilor tai,ceea ce eu nu le consider greseli foarte mari pt ca si eu avut dreptate lor.Pt ca el daca era baiat cumsecade nu se baga peste relatia altui barbat ca sa il faca pe acesta sa sufere........eu zic sa vorbesti cu amandoi si sa fii mai hotarata si nu mai lasa pe altii sa iti conduca viata,pt ca o sa ai doar de pierdut si de suferit de pe urma celorlanti...........
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:13

fata, pentru tine nu exista leac... smintita mai esti!
garbo_C
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:14
asa ..zambila ...acum asteapta raspunsul...
l_flory
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri 5 De la: garbo_479975 11 Ianuarie 2018 17:38
ce este pacatul?multe lucruri nu le facem pentru ca ne zicem ca pacatuim? 30 De la: irina31 21 Noiembrie 2009 21:34
ajutor 3 De la: garbo_447283 2 August 2016 10:38
Ca ciudat..... 7 De la: zambila 12 Martie 2010 09:51
Din cauza ei nu ma mai inteleg cu fratele meu! 12 De la: garbo_1663 7 Martie 2016 01:02
Setari Cookie-uri