farmece??? vraji???

Imi pare rau sa va dezamagesc pe cei care nu credeti, dar DA vrajile exista!!! Eu sunt un caz patit si credeti-ma e greu sa te afli in astfel de situatii... Unica solutie, daca ii pot spune asa, este credinta in Dumnezeu, credinta si mersul la biserica!
garbo002458
Postat pe 18 Martie 2010 22:10
buna,e ciudat ce ai gasit,mergi la preot,cu credinta in Dumnezeu poti sa invingi,bafta
traian1
Postat pe 19 Martie 2010 08:01
De la: garbo002458, la data 2010-03-18 22:10:23Imi pare rau sa va dezamagesc pe cei care nu credeti, dar DA vrajile exista!!! Eu sunt un caz patit si credeti-ma e greu sa te afli in astfel de situatii... Unica solutie, daca ii pot spune asa, este credinta in Dumnezeu, credinta si mersul la biserica!


atat timp cat nu crezi in prostii din astea nu se poate lega nimic de tine ! am vorbit cu un calugar de la o manastire ! asa ca fratilor nu mai credeti in tampenii !

Postat pe 19 Martie 2010 08:25


Cu Dumnezeu se moare la Tanacu,
Si Diavolul ranjeste intr-o rana,
Nici oamenii nu stiu: Domnul sau Dracu,
Cu suferinta lor au sa ramana.

Prostia pretutindeni ne sfasie,
In fiecare zace varcolacul,
Si uite-asa s-au prins tovarasie,
Unii si altii, tocmai la Tanacu.

Mor sfintele in rastigniri pe cruce,
Icoane plang prin umbre risipite,
Un veac, pe buni si rai ne duce,
Intr-un infern de fapte osandite,

Calare stau roscatele iluzii,
Facand peste pamanturi semnul crucii,
Noroc c-au inflorit spre seara duzii,
Si sus la cer de paza ne stau nucii.
Ioana007
Postat pe 19 Martie 2010 08:34
De la: Ioana007, la data 2010-03-19 08:34:17

Cu Dumnezeu se moare la Tanacu,
Si Diavolul ranjeste intr-o rana,
Nici oamenii nu stiu: Domnul sau Dracu,
Cu suferinta lor au sa ramana.

Prostia pretutindeni ne sfasie,
In fiecare zace varcolacul,
Si uite-asa s-au prins tovarasie,
Unii si altii, tocmai la Tanacu.

Mor sfintele in rastigniri pe cruce,
Icoane plang prin umbre risipite,
Un veac, pe buni si rai ne duce,
Intr-un infern de fapte osandite,

Calare stau roscatele iluzii,
Facand peste pamanturi semnul crucii,
Noroc c-au inflorit spre seara duzii,
Si sus la cer de paza ne stau nucii.


frumos si foarte trist !

Postat pe 19 Martie 2010 13:52
ce usor este sa spui credinta in D-zeu te ajuta sau un preot dar realitatea e mult mai dura din pacate...crezi sau nu ,apelezi la preot sau la alte metode dar posibil sa fie zadarnic....am avut multe framantari si multe intrebari au fost in mintea mea...ma intrebam de ce mie mi se intample ,cui ii ii stau in cale si cum sa scap ...m-am rugat mult ,s-au rugat si altii pt mine ...unii credeau ca sunt putin dusa daca le spuneam asa ca am tacut luptand cu fortele intunericului...eram f credincioasa,mergeam la o biserica,nu credeam in vraji sau farmece...stiam ca exista dar stiam ca nu se va lipi decat de cei care nu vor avea un Dumnezeu...mare mi-a fost dezamagirea cand am vazut atat suflete asa zis ratacite sau farmecele,strigoi sau ce mai sunt...m-am gandit mult sa aflu motivul pt care mie mi se intampla...citeam Biblia poate de teama acelor spirite rele si din dorinta de a gasi ajutorul divin dar...era bine doar cat citeam si ma rugam ...intr-o zi plecata departe am intalnit o tiganca cu fuste lunga care se tinea de mine sa-mi ghiceasca...imi era teama sa o ascult asa ca o rugam sa plece si sa ma lase... stiam ca daca voi accepta sa-mi ghiceasca voi intra pe terenul diavolului asa ca nu ma interesa...femeia cu copilul in brate apoi mi-a cerut bani ca sa ia mancare la copil...i-am dat bani sa cumpere mancare dar i-am spus sa nu-mi spuna nimik ca nu ma intereseaza...dupa ce i-am dat banii a strigat dupa mine ...mi-a spus ca o femeie din neamul sotului meu imi face vraji si mi-a spus si numele sa ma feresc de ea...n-am bagato in seama ...am intalnit o alta tiganca in alt loc tot cu fusta imi cerea la fel ca cealalta....am dat de mila pt copil si la fel a strigat dupa mine spunand aceleasi vb ca cealalta...am tresarit la vb ei de data asta facand legatura cu cele din trecut...erau aceleasi vb rostite de tiganci diferite in locuri total diferite ca locatie ma refer ,ca judet...mi-a dat de gandit si am incercat sa fiu mai atenta la ce este in familia noastra si mai ales in a lui...mai multe femei cu acelas nume erau in familia lui si atunci am hotarat sa vb cu mama mea care este f credincioasa ....i-am cerut ajutorul desi la fel ca multi altii ea spunea ca nu exista si nu se atinge daca nu crezi chiar de ar fi...incepusem sa regret ca i-am spus...ma privea ciudat ...credea ca sunt dusa dar a venit cu fratele meu o vreme si a ramas la mine...fratele meu visase tot ce ii spusesem eu mamei mele fara ca el sa styie...mama mea s-a ingrozit si a inceput sa-mi dea crezare ...a avut apoi si ea niste probleme dar impreuna cred ca am reusit sa scapam insa am ajuns la concluzia ca un singur lucru te salveaza de asa ceva...daca stai cu acei oameni,la masa lor,daca intri in casa lor sau vin in casa ta,daca ai ceva de la ei sau ei au ceva de la tine nici credinta ,nici rugaciunea nu au putere ci mergi pe cont propriu...Dumnezeu te paraseste si te lasa sa lupti singur atat timp cat ai relatii cu acele persoane....nu strainii au putearea de a-ti face ceva ci intotdeauna cei pe care ii crezi ca sunt alaturi de tine si in care ai toata increderea...azi inca se mai simte puterea vrajilor la fiecare ocazie in care astfel de persoane intra in casa mea sau iau legatura cu ele...am invatat sa stau departe dar uneori este imposibil facand parte din familie exista evenimente in care nu poti evita intalnirea...astfel de oameni sunt bolnavi de nefericire si nu suporta sa vada in jurul lor pe altii fericiti...astfel de oameni fac rau chiar copiilor carora le-au dat viata...sau poate e doar o plata primita de la D-zeu pt faptele lor
yzabela_03
Postat pe 21 Martie 2010 10:44
ciudata povestire...
sper sa-ti fie bine si sa treci peste rele...ca apa peste pietre
keks
Postat pe 21 Martie 2010 10:52
yza, pana la urma care e lucrul care spui ca te 'salveaza' de asa ceva?
ai reusit sa te aperi in vreun fel? ...
Myself
Postat pe 21 Martie 2010 16:21
m-am rugat mult si am inceput sa citesc biblia, acolo am descoperit ca nu trebuie sa ai legaturi cu cei care vb cu mortii ,cu vrajitoare...cred ca greseala mea a fost cand am acceptat din curiozitate sa vad cum o femeie din familia lui cu acel nume a deschis o carte ce vb cu mortii cerandu-i acceptul de a ramane in familie sau nu...pt mine a fost doar curiozitate insa mi s-a cerut acceptul ...nu am banuit ce ar putea urma...nu sfatuiesc pe nimeni sa apeleze la asa ceva nici macar sa nu aiba curiozitatea sa vada acele minuni...am vazut cum cartea se invartea dand raspunsuri fara ca cineva sa o atinga...a fost doar o cale prin care fortele intunericului a reusit sa intre in contact cu mine...degeaba fugeam apoi de vrajitoare ,de citit in cesti sau carti...a fost o lupta grea cu o creatura groaznica...m-am luptat pt mine si familia mea...chipul acelei creaturi m-a urmarit peste tot ...era o creatura dezgustatoare iar mainile ii erau galbene si lungi cu niste unghii ca de vulturi de o culoare galben verzuie amestecata cu pamant...de fiecare data se ridica din pamant...daca eram intr-o camera in care era un covor se ridica de sub covor...alteori era sub forma de sarpe incolacit sub patul in care dormeam sau un paianjen f mare care incerca sa imi acopere fata sufocandu-ma...de fiecare data ma trezeam inainte sa ma atinga simtindu-i prezenta care ma sufoca.. asa vedeam creatura...nu disparea imediat posibil sa fi disparut in minute nu puteam sa cronometrez desi am incercat ...cineva imi spunea sa caut pe cineva care dezleaga ...de fapt eram internata cu fiul meu in spital...doctorii nu-i gasea un diagnostic spunand la un moment dat ca ar fi bine sa merg la babe din alea poate reusesc ceva...in salon era o femeie care stia sa ghiceasca in mai multe ,spunea ca e medium sau cam asa ceva...m-a rugat sa accept sa-mi chiceasca cine si unde sunt puse vrajile...eu nu am spus nimik nu stiu cum a descoperit ea...imi placeau f mult florile, aveam f multe dar nu banuiam ca ar avea legatura cu acestea sau mai bine zis pamantul de la ele....le-am aruncat... multe din ele erau de la persoanele cu acel nume...am schimbat mobila de pe care paianjenul cobora spre mine...am facut o curatenie generala aruncand tot ce avea legatura cu anumite persoane ...au venit conducatorii unei biserici si s-au rugat in casa noastra ...am rupt legatura cu acea persoana si cu altele care puteau fi implicate....acum e liniste...se agita spiritele doar cand nu se poate evita acele persoane dar se pare ca acum au preocupari mai importante decat sa-mi faca mie rau...fiecare rau pe care il face cineva i se intoarce cand lumea ii este mai draga
yzabela_03
Postat pe 21 Martie 2010 20:16
1.daca ti-a zis ,nu inseamna ca e neaparat si adevarat .
2. sunt multe tiganci ,care spun acelasi lucru , sunt mult mai smechere ..au smecheria aia de strada si de saracie,care le face sa spuna multe ..numai sa fraiereasca slabii de inger .
3. trebuie doar sa fii sincera cu tine insuti si atunci ai sa vezi ca lucrurile vor intra in normal,si sa nu crezi,in toate prostiile ..
GreenAgatha
Postat pe 22 Martie 2010 12:06
interesanta poveste ...
stiam ca obiectele acestor persoane trebuie arse, crezi ca e suficient sa le aruncam la gunoi si atat?
Sper sa te apere divinitatea pe viitor..
Myself
Postat pe 22 Martie 2010 23:55
Obiectele trebuiesc ingropate ca sa scapi de farmece.Mie asa mi-a spus cine mi-a ghicit in cafea.
garbo093743
Postat pe 23 Martie 2010 15:38
oare putem sti cu certitudine ca niste simple obiecte primite in dar de la cineva ne pot face rau? tare sunt curioasa daca exista metode prin care putem identifica acele obiecte 'vinovate'..
Myself
Postat pe 24 Martie 2010 22:56
De la: Myself, la data 2010-03-24 22:56:06oare putem sti cu certitudine ca niste simple obiecte primite in dar de la cineva ne pot face rau? tare sunt curioasa daca exista metode prin care putem identifica acele obiecte 'vinovate'..



Exista!
KrisLa
Postat pe 27 Martie 2010 01:31
De la: traian1, la data 2010-03-19 08:01:35buna,e ciudat ce ai gasit,mergi la preot,cu credinta in Dumnezeu poti sa invingi,bafta


Traian, cu parere de rau te anunt ca preotul nu e ,,mediatorul " cu Divinitatea...incearca sa vezi cam ce reactii au acesti ,,slujitori ai Domnului" cand nu-si primesc ratia de ,,atentie" aferenta :-))
reyya
Postat pe 27 Martie 2010 01:50
si Traian nu uita sa iei in calcul ca pana la Domnul te mananca sfintii..sa ai grija sa fi blindat :-) Asa ca vrajile nu-si au rezolvarea la preot si nici la Mama Omida...oricum ambele venituri sunt ,,neimpozabile" :-))
reyya
Postat pe 27 Martie 2010 02:44
Buna! Nu era vorba despre vraja aici , cred ca ai auzit de biounde negative..tipul respectiv a fost mai "tare" si te-a incarcat cu o doza prea puternica. Vorbesc din experienta deoarece si eu am aceasta"putere" bio..sunt unde electromagnetice care se transmit de la creier si aceasta capacitate o avem toti doar ca la unii se manifesta mai puternic . Sunt si personae care nu sunt constienti de aceasta "putere" si fac rau involuntar .
O zi buna!
pisica68
Postat pe 27 Martie 2010 09:21
Farmecele au efect ,doar daca crezi in ele ....Eu zic ca e mai de graba efectul Placebo....
doruka2006
Postat pe 27 Martie 2010 11:21
PTRyza my si ptr altii:cand va e teama de farmece puterea lor e mai mare ptr ca teama voastra le da aceasta putere ,pe de alta parte ,inocenta si ignorarea lor nu te protejeaza suficient ,iar de ajungi sa crezi ca Dumnezeu te lasa singur atunci chiar ai incurcat-o.EU AM FOST OBLIGATA SA COLABOREZ CU CINEVA CARE IMI FACEA FARMECE ,SI CE DACA ,NU I-AM SPUS NICIODATA NIMIC ,DAR DUPA CE PLECA APRINDEAM TAMAIE SI DADEAM CU APA SFINTITA PE LUCRURILE ATINSE DE EA.Credinta e cea mai puternica arma si Dumnezeu e mereu alaturi de noi ,doar ca ,uneori mai trebuie si noi sa facem cate ceva.Eu sunt om normal ,am facut un curs de bioenergie si pot recunoaste aceste agresiuni .Stiu ca oamenii normali nu pot laa totul si fugi una -doua la biserica ,desi ar fi ideal sa margem macar duminica la liturghie.nu poti nici sa tabari pe preot ori de cate ori visezi urat sau ti se arata cateceva ,asa ca aprindeti candela in casa de sarbatori,duminica si atunci cand va e greu si va rugati ,aprindeti tamaie si dati cu apa sfintita pe geamuri ,pe usi pe mese ,pe pat nu pe podea ,mai megeti vinerea la maslu si duminica la liturghie si nu mai e nevoie sa va feriti de cei ce va agreseaza ,ca poate va sunt rude si vin in vizita si nici nu mai trebuie sa aruncati mobila.O sa va placa atunci cand vor veni acei oameni in vizita si veti sti ca nu va poate face rau ,vor vedea si ei si se vor plictisi la un moment dat.Dumnezeu nu e paraseste ,doar ne departam noi de El,altfel toti oamenii buni ar fi fost demult disparuti
La multi ani celor cu nume de floare ,celor ce sunt nascuti maine si tuturor celor ce sunt romani!
dariadraga
Postat pe 27 Martie 2010 23:37
buna,as vrea sa-ti raspund referitor la ce ai gasit in buzunarul sotului tau:sunt facute farmece,ia un maieu si dute cu el la biserica si dal sotului tau sa-l poarte pe dos,iar cu acel pachetel arata-il preotului te va invata mai multe.nu este de glumit cu asa ceva,si tatal meu a avut facute vraji si nu uita sa mai sfintesti casa(locuinta)iti doresc tot binele din lume
carmen_badoiu
Postat pe 28 Martie 2010 11:10
am cazut in genunchi si am strigat catre D-aeu,l-am intrebat de ce ajung la mine si nu se intorc acolo de unde pleaca,cu ce am gresit acelei persoane ...strigatele mele nu intotdeauna au ajuns pana la tavan ci doar atunci cand nu aveam suficienta credinta ...am invatat ca viata e o lupta si uneori trebuie sa lupti si cu D-zeu si cu diavolul...am luptat si am invins ...daca ne lasam ca altii sa lupte pt noi vom piede batalia...
yzabela_03
Postat pe 28 Martie 2010 12:23
ce frumos asta cu daca lasam pe altii sa lupte pentru noi...tare frumoos!
fleurdelis
Postat pe 28 Martie 2010 12:25
De la: DORINA3001, la data 2008-09-20 23:38:11 Buna am o mare rugaminte la voi sa ma ajutati sa inteleg ce am gasit in buzunarul sotului meu.
Am gasit o hartie alba impachetata invelita in plastic si legata in forma de cruce cu ata rosie si alba,in hartie se aflau : o moneda de 10 bani,busuioc,tamaie,fitil de candela,un fulg de pasare si doau inele facute din ata unul rosu si celalt alb.
Va rog tare mult sa ma ajutati,va multumesc anticipat,DORINA3001

exact ceva de genul asta am gasit eu. am fost la o manastire si preotul deacolo mi-a spus ce trebuie sa fac . pt a dezlega acele farmece . faza e ca dupa cum spune el farmecele imi sunt facute de 2 fete .ambele au fost intr-o relatie cu mine. tot c ea ce pot sa iti spun mergi la un preot.
garbo097688
Postat pe 28 Martie 2010 13:24
Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 23:38
a trecut ceva vreme,de cand se cerea ajutorul..
speram ca pana in prezent s-o fi gasit si rezolvarea!!
dar,se pot da sfaturi in continuare
LILO
Postat pe 28 Martie 2010 13:42
De la: yza_my, la data 2010-03-28 12:23:40am cazut in genunchi si am strigat catre D-aeu,l-am intrebat de ce ajung la mine si nu se intorc acolo de unde pleaca,cu ce am gresit acelei persoane ...strigatele mele nu intotdeauna au ajuns pana la tavan ci doar atunci cand nu aveam suficienta credinta ...am invatat ca viata e o lupta si uneori trebuie sa lupti si cu D-zeu si cu diavolul...am luptat si am invins ...daca ne lasam ca altii sa lupte pt noi vom piede batalia...


Te-ai luptat cu diavolul.Cu D-zeu nu te-ai luptat, n-aveai cum.Te-ai luptat impreuna cu D-zeu impotriva diavolului. Astazi, cand esti scapata de necaz, intreaba-l pe D-zeu unde era atunci cand... dar atunci cand... si ai sa vezi ca-ti va raspunde asa cum i-a raspuns si Parintelui Antonie :Eram cu tine dar daca nu m-ai chemat...
liaiedera
Postat pe 28 Martie 2010 13:47
Eu zic sa nu crezi in prosti de genul asta,cred ca sunt doar speculatii
elo65
Postat pe 28 Martie 2010 13:47
inorice caz,nu vreau sa sperii pe nimeni,dar cunosc 2 cazuri in care mamele baietilor nu isi doreau nurorile pe care le aveau
in consecinta,au recurs la niste tiganci vrajitoare
si surpriza a fost,ca intr-adevar au reusit sa ii desparta prin moarte

nefericitele si-au pierdut proprii copii

porunca este clara:sa nu faci vraji!!
LILO
Postat pe 28 Martie 2010 13:49
elo 65..asa crezi tu??

dar cei care au o experienta pe care tu nu o poti intelege pt ca nu esti implicat in asa ceva??

se spune ca "satulul nu crede flamandului"

eu nu iti doresc sa ajungi vreodata sa te confrunti cu"fortele intunericului"
LILO
Postat pe 28 Martie 2010 13:51
De la: Myself, la data 2010-03-24 22:56:06oare putem sti cu certitudine ca niste simple obiecte primite in dar de la cineva ne pot face rau? tare sunt curioasa daca exista metode prin care putem identifica acele obiecte 'vinovate'..


un banut intr-un colt, un fir de ata rosie rasucita ca un cerc intr-un loc la vedere dar sa nu te impiedice si sa-l arunci, stropi de culoare inchisa pe lucruri pe care le folosesti rar si tot lucruri curioase. Senzatia ca a fost cineva la tine in casa , atmosfera grea in casa si faptul ca-ti merge rau indiferent de efortul tau de a indrepta lucrurile.De vraji se scapa greu . consecintele pot fi pe viata . La fel se intampla si cu blestemele. Preotul nu poate decat sa-ti usureze putin viata.
rugaciunile tale catre Dumnezeu, rugaciuni intense , fierbinti , zilnice , bugaciuni catre Dumnezeu pana uiti unde te afli, pana cand te inalti de la pamant e tot ce te ajuta.Si , sa nu uiti: daca gasesti in casa ta ceva ce crezi c-ar fi vraja , fa pipi (pardon) pe acel ceva si , cu un bat , deci fara sa-l atingi cu mana , scoate-l afara din casa, du-l la ghena, sigur va ajunge in cele 4 zari si se va risipi efectul sau.Astazi, in ziua de Florii, odata cu intrarea Domnului Iisus in IErusalim iti doresc sa fii fericita , multumita alaturi de cine-ti doresti .












liaiedera
Postat pe 28 Martie 2010 14:04
Cand mai gasesti asa ceva nu pune mana pe ele, ia-le cu un b i dup (scuze,dar f pipi pe ele) si atunci nu se prinde vraja
garbo012345
Postat pe 28 Martie 2010 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs 1 De la: garbo084932 6 Decembrie 2010 10:12
Vopsirea parului cu ajutorul plantelor 1 De la: bujjoritza 8 Noiembrie 2009 13:59
Castiga bani usor si gratis 1 De la: garbo088154 4 Martie 2012 12:43
Castiga o sesiune de consiliere psihologica sau un profil psihologic! 165 De la: fleurdelis 2 Februarie 2011 21:27
SPORT 1 De la: clubsportivelles 22 Decembrie 2009 02:27
Setari Cookie-uri