Complicat...

Viata e trecatoare, dar amintirile raman si peste 20 de ani, poate o sa iti para rau de alegerea pe care ai facut-o, sau o sa ai indoieli toata viata daca ar fi fost mai bine cu altul, sau poate o sa fii fericita cu cel cu care esti. La varsta ta poate o sa mai ai si alti iubiti, dar cu cat mai putini cu atat mai bine. Dragostea la prima vedere e ceea mai buna. O relatie care se bazeaza pe iubire reciproca ar trebui sa dureze o vesnicie, sa treaca peste toate greutatile vietii . Nu cred ca barbati sunt foarte diferiti unii de altii in anumite privinte.
lacrimioara
Postat pe 2 August 2008 22:39
Ai dreptate lacramioara.Viata este a naibii de trecatoare.As putea spune,ca in loc sa o stearga cu discretie, in varful picioarelor, ea o rupe la fuga, din toate puterile.Amintirile, sunt un bun al nostru si intr-adevar, indiferent de culorile lor, ele sunt umbra care ne insoteste pana devanim noi insine umbre.Dragostea la prima vedere, este ca un examen pe care-l iei la bac.din intamplare.Dar dincolo de nota momentului,in tine este o adevarata prapastie, in care poti cadea fara menajamente oricand.Numarul de iubiti, marcheaza de fapt seriozitatea unei relatii.Social, este bine sa ai doar unul.Dar daca esti desteapta, esti discreta si nu faci valuri, ca sa te manance barfa lumii, poti sa ai cati vrei.

Postat pe 3 August 2008 05:00
De la: vanghelis007, la data 2008-08-01 19:38:28Suzuki a primit o scrisoare de la fosta lui sotie.
"Draga, ne-am despartit din cauza ta, pentru ca nu ne potriveam.Eu eram mica si tu erai mare.N-am putut niciodata sa te pup pe nasul tau frumos care arata atat de roman, ca turnul din Pisa, si tentatia aceasta o sa ma urmareasca in secret toata viata.Parerea mea, este sa nu privesti inapoi catre trecut, ci inainte catre viitor, si sa-ti refaci viata."
Dupa o saptamana, fosta nevasta a lui Suzuki, primeste urmatorul raspuns:
"Te rog vino cu unele precizari.Pentru ca oriunde privesc, la dreapta, la stanga, sus, jos, in fata sau in spate, nu vad decat trecutul.Te rog, cauta in bagajele tale.Nu stiu de ce, dar am sentimentul, ca viitorul a sters-o cu tine."


Asa se intampla cateodata!!:)
walkiria
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:07
si eu am trecut prin ceva asemanator,am fost cu un tip timp de 2 ani de zile si dupa ce ne-am mutat impreuna a hotarat ca de fapt ar fii mai bine sa ne despartim,eu am cunoscut pe altcineva ne intelegeam foarte bine iar fostul nu imi dadea deloc pace ,imi tot spunea ca ma iubeste ca vrea sa fim impreuna,ca s-a schimbat si asmd,dupa un an de zile m-am despartit si de cel cu care eram iar el tot insista sa ne impacam,si m-am gandit ca mai merita o sansa,chiar am crezut ca s-a schimbat si dak s-a tinut un an de zile de capul meu chiar m-a iubit cu adevarat....si ce crede-ti?nu se schimbase deloc. Asa ca sfatul meu este: i-ai dat o sansa sau poate mai multe,nu a stiut sa profite de niciuna,acum a venit vremea sa ii dai o sansa cuiva care poate merita cu adevarat,haide-ti sa invatam sa traim in prezent,sa ne gandim la viitor si sa lasam trecutul in pace si cu bune si rele.
lostangel86
Postat pe 17 Octombrie 2008 15:33
Atomii sunt constituii din dou pri, un nucleu foarte dens, cu sarcin electric pozitiv, i electronii cu sarcin negativ ce l nconjoar. Pentru a face s fuzioneze doi atomi, trebuie ca nucleele lor s se uneasc. Dar acestea, avnd sarcini pozitive, se resping. Ele trebuie aduse foarte aproape unul de cellalt, de exemplu proiectndu-l pe unul spre cellalt, cu o vitez foarte mare. Odat ce nucleele sunt foarte apropiate, forele nucleare nving forele electrice i astfel cele dou nuclee fuzioneaz. Reaciile de fuziune i cele de fisiune nuclear au loc la energii foarte mari.
Cred ca trebuie sa lucrezi la viteza......altfel te vei invarti intr-un cerc..........
MAGDONET
Postat pe 26 Octombrie 2008 13:05
De la: roxrox, la data 2008-06-01 21:39:31Am si eu o foarte mare dilema si as aprecia sa ma sfatuiti. eu sunt foarte buna in a da sfaturi...dar cand e vorba de problemele mele personale...no comment.
problema mea sta in modul urmator: am avut cu un tip, X, o relatie de 2 ani de zile...a fost prima mea iubire si eu a lui. L-am mintit, m-am intalnit cu un alt tip in timp ce eram impreuna, ne-am tot despartit, el vroia sa ne impacam, pe mine nu ma prea incanta si ne-am despartit definitiv.
dupa 7 luni el a vrut din nou sa ne impacam dar eu l- am refuzat pentru ca aveam prieten si mi-era frica sa nu se razbune sau sa iasa prost. Am regretat...acum sunt in aceeasi situatie. am prieten care de data asta ma iubeste foarte mult, cu X vorbesc din ce in ce mai mult si ma gandesc la el. e foarte complicat...pentru ca se intercaleaza ratiunea cu simturile si rezulta ceva alandala...inima imi spune sa mai acord o sansa relatiei cu X...dar ratiunea imi spune sa nu fac asta. Y(prietenul meu actual) chiar nu merita sa il fac sa sufere si sa ma vada apoi ca ma impac cu fostul...
Chiar nu stiu ce sa fac! Mentionez faptul k pe fostul meu prieten, X nu l-am mai vazut de un an de zile si ca m-a iubit cu adevarat.
Prima dragoste nu moare niciodata...





Draga mea asta este o ecuatie cu doua necunoscute... Ia cartea de algebra si vezi cum se rezolva..
anca_53
Postat pe 24 Iulie 2009 15:12
Dar de ce nu incerci sa deschizi doua liste...Una cu X,..Una cu Y
Parti bune...parti rele
Si vezi ce iese la tragerea liniei... Poate unul din cei doi,..sau poate nici unul....
Bafta...
anca_53
Postat pe 3 August 2009 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merita oare iubirea mea? 90 De la: reyya 18 Noiembrie 2009 16:33
Cine sa mai inteleaga ... barbatii? 24 De la: bluelight 18 Noiembrie 2009 05:56
Esalonarea datoriilor catre casa de asig de sanatate 1 De la: garbo107495 15 Iulie 2011 02:01
Cum poti gasi solutii problemelor tale 9 De la: iulia_a 11 Aprilie 2013 12:05
help:((! 11 De la: fleurdelis 23 Octombrie 2010 14:03
Setari Cookie-uri