oare s-ar putea sa fie sarcina?

Buna seara tuturor.
As vrea sa ma lamuriti si pe mine.
Acum 1 saptamana si 2 zile mai exact mi s-a terminat menstruatia si de 4 zile am niste simptome ca si cele premenstruale adica : durere de sani usoara,uneori durere de spate,crampe(cele mai dese in partea stanga) si irascibilitate. Dar ce pot sa zic ca e diferit e faptul ca mananc mai cu pofta si seara mananc mai mult ca de obicei si am dimineata si seara stari de greata si senzatie cum ca as varsa. ( de altfel am avut un vis ciudat in care mancam vinete si ma simteam foarte rau iar cand m-am trezit am ramas cateva ore cu senzatia aia. Ceea ce e foarte ciudat pt ca nu am mai patit asa ceva niciodata ).
Credeti ca e posibil sa apara simptomele premenstruale asa devreme sau sa fie o sarcina?
Nu mi-am facut un test de sarcina pentru ca din cate stiu nu se face asa rapid.
Vreau sa precizez ca eu nu am o menstruatie regulata si de altfel am avut relatii intime neprotejate de cand era aproape pe sfarsite menstruatia.
De astfel credeti ca poate fii totul pe baza psihica? In primul rand sunt tanara(orcium majora) inca iar mama e contra sa am un copil momentan iar in al doilea rand o cunostinta a ramas insarcinata . De astfel si acum 2 luni am avut simptome premenstruale mai accentuate (durere de spate si de sani) si chiar credeam ca sunt insarcinata dar dupa mai multe teste de sarcina negative mi-a venit si menstruatia.

Postat pe 2 Decembrie 2018 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Medicamente pentru raceala in timpul sarcinii 3 De la: garbo_379142 30 Iulie 2013 22:45
bebei la si dupa 4 luni 12 De la: ruschita 18 Ianuarie 2009 18:20
Cine naste in luna Iulie? 24 De la: georgiana_19_88 22 August 2010 09:21
mastita 1 De la: ariana 12 Mai 2009 15:34
dimensiunea embrionului 3 De la: pinicuta 5 Noiembrie 2009 13:23
Setari Cookie-uri