Vrem sa fim fericiti

Ma intreb si eu ca boul, scarbit ...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 19 Iulie 2016 08:57
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-07-19 08:57:57Ma intreb si eu ca boul, scarbit ...


Chiar ești băiat curajos dacă recunoști ca ești u bou
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 20:52
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-07-19 08:22:37Ingerasul luptator e cel cu lobotomia esuata. Zici ca au prins-o si calarit-o la gramada gladiatorii aia de care povesteste. Ma rog, cine naiba mai citeste ce spune nebuna asta ...caz de psihiatrie


sa stii ca ești un bou încălțat
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 20:56
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-07-24 20:56:01
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-07-19 08:22:37Ingerasul luptator e cel cu lobotomia esuata. Zici ca au prins-o si calarit-o la gramada gladiatorii aia de care povesteste. Ma rog, cine naiba mai citeste ce spune nebuna asta ...caz de psihiatrie
[/quotIe]

sa stii ca ești un bou încălțat
g

am auzit ca la gladiatori la plac bărbații așa ca ai grija
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 20:57
Fiti fericiti, dragilor !
copii vostrii vor intelege decizia voastra, cu rugamintea de a nu denigra partenerii ( tatal copilului tau sau mama copiiilor lui ) :)
garbo199973
Postat pe 14 August 2016 08:47
SALUT,EU NU AM INTELES AVETI CASNICI DIFERITE SAU SUNTETI CASATORITI AMANDOI AVETI O CASNICIE .DUPA PAREREA MEA CARE AM 30 ANI DE CASNICIE NU 3 CA AI TAI FACI CEEA MAI MARE PROSTIE OMENEASCA,GANDESTETE LA COPII CA EI SUFERA CEL MAI MULT.DACA TE BATE,ESTE BETIV,CURVAR ATUNCI DA PUI CAPAT CASNICIEI DAR DUPA SPUSELE TALE NU SE VEDE.MAI GANDESTETE,UN BARBAT GASESTI ORICAND DAR UN TATAL LA COPII NU.ACESTA ESTE SFATUL MEU,FACI CE VREI DAR SIGUR PARINTI VOSTRI NU O SA FIE DE ACORD.....
Florik64
Postat pe 14 August 2016 14:20
Draga mea,iubirea este f importanta in orice relatie. Daca nu ai primit alta educatie tu ai facut ce ai invatat de la parinti si mediul in care ai trait. Trebuie sa stii ca poti lasa rani si traume adanci in copii tai daca te departezi de ei mai ales ca ti-ai asumat rolul de mama. Daca studiezi putin inteligenta emotionala o sa intelegi la ce ma refer. Tu te afli ca majoritatea ea intr-un program regizat de altii dar cand vei dori sa fii libera interior vei vedea din afara situatia ta. O varianta ar fi sa citesti cartea despre poliamor si sa vezi ca poti iubi mai mult.
garbo212538
Postat pe 14 August 2016 17:53
Ai, mari probleme... Cu capul, zău. Toți avem, dar tu ești pe moarte.
gabrielahapy
Postat pe 20 August 2016 14:11
De la: criss889, la data 2016-07-03 18:18:07Salut,am sa va spun o poveste care sigur nu va fi pe placul tuturor!Suntem amandoi casatoriti,avem copii amandoi,ne iubim nebuneste de 3 ani si am decis sa punem capat casniciilor noastre ,ca sa nu ne mai amagim degeaba,ca putem traii unul fara altul,intrebarea mea este cum sa dam vestea celor din jur ca sa fie cat mai putin dureros si sa nu creem un soc,pentru ca din drumul nostru oricum nu ne mai opreste nimeni,vrem doar ca copiii nostri si ceilalti sa accepte ceea ce vrem si sa ne inteleaga fericirea noastra si sa se bucure de ea!
........................................................................................am citit si am inteles,ca tu ai fost amanta timp de 3 ani, poate mai esti si acum....deci ai inselat...nu joci cinstit!,stiind ca ai copii care mai tarziu vor cere explicatiile tale!,ma rog....nu insist mai mult!....fericirea voastra actuala cladita pe nefericirea altora....cum suna???suna a egoism,pe mine personal ma deranjezi cand strici casnicia acelui om care are la randul lui copii cu alta femeie....nu-ti ajunge barbatul pe care il ai?...nu se mai ridica la standardele tale/...ii comunici lui si hotarati impreuna ce aveti de facut pe viitor....ori mai dai o sansa casniciei voastre ori divortati si te duci in fericirea ta de acum 3 ani.....oricum joci murdar,nu ai scrupule si nici diplomata nu esti,scuza-ma!
caleidoscop
Postat pe 22 August 2016 13:45

[/quote]

Da' tu, l-ai mai vrea, pe unul care a mai avut relatii intime cu legala?
[/quote]

Nu este vorba de ce vreau eu aici, la mine optiunile sunt clare.
Insa obligatia de fidelitate este fata de partenerul cu care ai contractul nu fata de celalalt. Stiu ca multi urla ca actul de casatorie e doar o hartie, ca e un contract pe care-l putem nulifica atunci cand ni se scoala, dar atunci de ce naiba l-ati mai semnat, daca nu dati doi bani pe el.
Ia incercati sa nu respectati un contract de serviciu sau cu banca, Doamne fereste, sa vedeti ce se intampla, cum sunteti zburati din job sau din casa cat se poate de repede.
Daca nu poti respecta contractul, atunci desfa-l ca divortul nu e imposibil, dar nu juca la 2 capete. E imoral si periculos.
Sassette
Postat pe 30 August 2016 02:26

Despre a nu juca la doua capete vorbeam si eu, d-ra sau doamna, nu de contracte respectate fata de una din partile implicate sau fata de sot/sotie, ca daca se invoca acel contract, e ceva gresit. Daca la serviciu, nerespectand contractul, iti pierzi serviciul, cand nu platesti ratele la banca, iti pierzi casa, pe buna dreptate, in ambele spete, in virtutea contractului conjugal, celalalt nu e stapanul tau, mai ales daca il doare la basca de tine, ca oricum are la mana contractul.
Dar asta-i nivelul pe garbo.ro, de aia au si plecat utilizatorii inteligenti si au venit/ramas CIURUCURILE, cu cateva exceptii. Continuand aceasta idee, nu ma asteptam la vreun raspuns, ma lamurisem din alte posturi de-ale tale.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 30 August 2016 09:10
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-30 09:10:35
Despre a nu juca la doua capete vorbeam si eu, d-ra sau doamna, nu de contracte respectate fata de una din partile implicate sau fata de sot/sotie, ca daca se invoca acel contract, e ceva gresit. Daca la serviciu, nerespectand contractul, iti pierzi serviciul, cand nu platesti ratele la banca, iti pierzi casa, pe buna dreptate, in ambele spete, in virtutea contractului conjugal, celalalt nu e stapanul tau, mai ales daca il doare la basca de tine, ca oricum are la mana contractul.
Dar asta-i nivelul pe garbo.ro, de aia au si plecat utilizatorii inteligenti si au venit/ramas CIURUCURILE, cu cateva exceptii. Continuand aceasta idee, nu ma asteptam la vreun raspuns, ma lamurisem din alte posturi de-ale tale.


Ha, ha, ha, ai cumva impresia ca tu oi fi exceptia aceea inteligenta? Am vazut ca pana si ingerasul iti da clasa, asa ca mai incet cu pianul pe scari. Evaluarea ta ma lasa rece ca si postarile tale, in care indemni pe orice persoana casatorita cu chef de aventura sa-si lase partenerul oficial pentru a urma chemarea hormonilor sau a propriei infatuari.
Din punctul meu de vedere lucrurile sunt clare: esti la fel de inteligent ca isterica aia de 26 sau 46, pe care o aplauzi la fiecare postare veninoasa si aberanta, ce insira de-amboulea emoticoane in comentarii artagoase de semidocta agramata scapata de la balamuc

Si da, cred ca un contract este facut pentru a-l respecta, in cazul in care a fost facut de buna voie si nesilit de nimeni. Celalalt, bineinteles, nu-ti poate impune contractul asa cum se proceda in trecut, cand femeia era sclava in casnicie, dar respectarea sau nerespectarea lui acum, in conditiile libertatii individuale si a alegerilor asumate reflecta existenta unor principii sau lipsa lor, Adica, in definitiv e o chestiune de caracter, pe care daca nu-l ai ti-e cam greu s-o intelegi.
O persoana cu caracter se respecta pe sine si pe ceilalti, isi respecta fagaduintele si angajamentele luate fata de ceilalti, iar casatoria este cel mai important angajament personal.

Sassette
Postat pe 30 August 2016 15:53


Vad ca shtrumfuletzului ooligofren - auto-intromisionat perpetuu precum musca-n kkooru vacii -, i s-a facut din nou dor de o 'excursie' in regim de maxima urgentza taman laaa...

...ancestorii proprii!


Bag seama ca rau il mai manica sub scufie scafirlia aia de retardel de vrea musai sa parcurga drumul asta exact prin...

...'tunelul timpului' matern!


Doar dus, desigur...




Si mai are si self-iimbecilitatea kkretinoida de a mai afirma - manu(ela) propria - cum caaa...

..."O persoana cu caracter (WTF?!?) se respecta pe sine si peee...
...CEILALTI" !!!


Va dati voi seama cit ... bok la gura euglenei iidioate?!?

Cam cit cuprinde, nuuu?!?...




Tare prost si hhandicapat mintal trebuie sa fii sa-ti stea in git - pt. ca-ti sta de fapt in creieri mustind a iidiotzenie -, emoticoanele comentatorilor!



garbo101426
Postat pe 30 August 2016 16:55
Mai parameci isteric cu numar de serie 101426, iar ai scapat pe forum cu medicatia neluata? Nu ti-a zis psihiatrul ca ai interzis la internet pana nu-ti iei pastilutele colorate? Si nu aia albastra nu-i pentru tine, e pentru Bibiloiul tau care vine sa te aplaude dupa ce face pe vidanjorul voluntar.

Cat despre emoticoanele tale fara numar si offtopic ma deranjeaza mai putin decat musculitele verzi cu care ti-e garnisit insectarul ala care-ti tine loc de cutie craniana. Daca nu le-ai avea nici p-astea spatiul ala ar adaposti multimea vida, mai ameoba unicelulara clonata ce esti.
Si nu te mai agita atata sa nu faci vreun AVC si sa ramana Bibicul singur si neconsolat pe site.


Sassette
Postat pe 30 August 2016 17:29
De la: Sassette, la data 2016-08-30 15:53:23
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-30 09:10:35
Despre a nu juca la doua capete vorbeam si eu, d-ra sau doamna, nu de contracte respectate fata de una din partile implicate sau fata de sot/sotie, ca daca se invoca acel contract, e ceva gresit. Daca la serviciu, nerespectand contractul, iti pierzi serviciul, cand nu platesti ratele la banca, iti pierzi casa, pe buna dreptate, in ambele spete, in virtutea contractului conjugal, celalalt nu e stapanul tau, mai ales daca il doare la basca de tine, ca oricum are la mana contractul.
Dar asta-i nivelul pe garbo.ro, de aia au si plecat utilizatorii inteligenti si au venit/ramas CIURUCURILE, cu cateva exceptii. Continuand aceasta idee, nu ma asteptam la vreun raspuns, ma lamurisem din alte posturi de-ale tale.


Ha, ha, ha, ai cumva impresia ca tu oi fi exceptia aceea inteligenta? Am vazut ca pana si ingerasul iti da clasa, asa ca mai incet cu pianul pe scari. Evaluarea ta ma lasa rece ca si postarile tale, in care indemni pe orice persoana casatorita cu chef de aventura sa-si lase partenerul oficial pentru a urma chemarea hormonilor sau a propriei infatuari.
Din punctul meu de vedere lucrurile sunt clare: esti la fel de inteligent ca isterica aia de 26 sau 46, pe care o aplauzi la fiecare postare veninoasa si aberanta, ce insira de-amboulea emoticoane in comentarii artagoase de semidocta agramata scapata de la balamuc

Si da, cred ca un contract este facut pentru a-l respecta, in cazul in care a fost facut de buna voie si nesilit de nimeni. Celalalt, bineinteles, nu-ti poate impune contractul asa cum se proceda in trecut, cand femeia era sclava in casnicie, dar respectarea sau nerespectarea lui acum, in conditiile libertatii individuale si a alegerilor asumate reflecta existenta unor principii sau lipsa lor, Adica, in definitiv e o chestiune de caracter, pe care daca nu-l ai ti-e cam greu s-o intelegi.
O persoana cu caracter se respecta pe sine si pe ceilalti, isi respecta fagaduintele si angajamentele luate fata de ceilalti, iar casatoria este cel mai important angajament personal.



Toanto, n-ai inteles absolut nimic.Inutil sa-ti spun ca nu indemn pe nimeni la nimic, pt. ca mi se falfaie de situatia cuiva aflat in dileme amoroase, nu sunt pentru aventuri, am postat opinii de bun simt ... daca tu tii cu dintii de un barbat care nu da doi bani si insala, e problema ta si nu vad cat te respecti tu, complacandu-te intr-o asemenea situatie, de tanti Mitza disperata, mai lipseste vitriolul sa te sinucizi, de impresie. Si uite cum eu mi-am pierdut timpul, dand explicatii unei unei stupide cu chilotii in vine pe forum si cu tzatzele in vant, curgandu-i balele dupa barbatul macho. Dat fiind ca fiindca uiti de la o postare la alta ce sustii, te intreb, cine-i AVENTURIERA, retardato?!?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 30 August 2016 18:38

Toanto, n-ai inteles absolut nimic.Inutil sa-ti spun ca nu indemn pe nimeni la nimic, pt. ca mi se falfaie de situatia cuiva aflat in dileme amoroase, nu sunt pentru aventuri, am postat opinii de bun simt ... daca tu tii cu dintii de un barbat nu da doi bani si te insala, e problema ta si nu vad cat te respecti tu, complacandu-te intr-o asemenea situatie. Si uite cum eu mi-am pierdut timpul, dand explicatii unei unei stupide cu chilotii in vine pe forum si cu tzatzele in vant, curgandu-i balele dupa barbatul macho. Dat fiind ca fiindca uiti de la o postare la alta ce sustii, te intreb, cine-i AVENTURIERA, retardato?!?[/quote]

Iar te intrebi ca boul? Sau ca vaca (vazand calitatea commenturilor ma intreb daca n-oi fi tot tu si parameciul ce se agita isteric pe site)?
In cazul acesta mai vita incaltata, o sa-ti mai raspund ultima oara ca sa bagi la tartacuta aia ce crede ca ar ascunde vreo inteligenta superioara
Eu nu mai sunt casatorita de mult si nici nu umblu dupa barbati insurati. Ceea ce fac sau nu fac eu nu-i afecteaza pe altii si nu dau doi bani pe opinia cuiva care pe toate topicurile sfatuieste persoanele cu casnicia in impas sa-si lase partenerul.
Eu insa nu sunt asa slaba de ingeri, mai hermaforditule; nu ti-am cerut si nici n-o sa-ti dau explicatii, dar daca tot te dai asa inteligent si te lauzi ca te doare in basca de dilemele amoroase ale altora, de ce te mai bagi cu... comentarii de bun-simt? Tu citesti ce scrii?
Zici ca nu ai de ce sa respecti contractul de casatorie, ca partenerul nu te poate obliga, ca nu ti-e stapan? Dar banca al carei contract esti obligat sa-l respecti ti-e stapana?
Pfui, logica de doi lei, habar n-ai ce-i ala un silogism simplu si faci pe desteptul fara acoperire.
Sassette
Postat pe 30 August 2016 19:09
Da, voi va indispuneti unii pe n alții, va sta mai bine depresivi, decât cu umor
ingerasulluptor1
Postat pe 31 August 2016 00:09
O sa va îmbolnăviți, apoi va plângeți ca sunteți bolnavi,
ingerasulluptor1
Postat pe 31 August 2016 00:12
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-30 19:39:09Toapa retardata, tu chiar te faci sau esti atat de proasta?!?
Putoare usuratica, banca are dreptul sa-ti ia casa daca nu platesti. Tot asa, daca ai promis boului care te-a luat de nevasta ca-l respecti, pretuiesti, ii esti alaturi la bine si la greu si faci numai anapoda, il neglijezi, cicalesti, si il tratezi ca pe un sclav pe mosia ma-tii, bietul om n-are dreptul sa "rezilieze" acel contract, sa-si caute un om bun si normal la cap? Si proasto, termenul de stapan e folosit cat se poate de corect, pt. ca practic, tinand un om in virtutea certificatului de casatorie (si tu stii Mitzo, toate ghiolbancele stiu, cum se tine un barbat prin santaj, poale in cap, amenintand, de multe ori, cu sinuciderea, folosind copiii, etc) il lipsesti de o alta viata la care are tot dreptul.


Acum nu mai am nicio indoiala, tu nu te faci, ca ingerasul, tu esti chiar prost sau greu de cap. De fapt ingerasul are IQ dublu fata de al tau si poate chiar fata de majoritatea celor care se dau destepti pe forum.

Unde am zis eu ca un om este obligat sa pastreze un contract daca partenerul isi face de cap sau il chinuie? Tu esti chiar batut in cap de nu intelegi deloc, desi am spus-o cred de vreo 3 ori. Mai oligofren agitat eu am sustinut doar ca atunci cand ai un contract il respecti si ca obligatia de fidelitate o ai fata de ala cu care ai incheiat contractul, nu fata de ala care te agita hormonal de uiti de angajament si tot.
Nu-ti mai convine, il anunti pe celalalt frumusel ca vrei sa reziliezi contractul si apoi te duci cu cine vrei tu. Asa face o persoana care se respecta si pretinde ca-si respecta si partenerul, Nu te dai in barci ani de zile si cu amantul si cu barbatul, ca sa constati apoi ca nu poti trai fara pamatuful cel nou.
Si mai scuteste-ma de morala ta de doi bani, ca mie mi se rupe de ce crede despre mine unul care indeamna la divort pe toate persoanele ce se plang pe forum ca au probleme in casnicie pentru ca viseaza la cai verzi pe pereti.
Eu nu mai sunt casatorita de mult, dar nu mi-am inselat niciodata sotul pana la despartire, si n-as avea in veci vreo aventura cu un om insurat sau cuplat, chiar daca ar fi culmea pasiunii. De aceea, am zis ca pentru mine lucrurile sunt clare. Eu nu umblu decat cu persoane fara obligatii si nu a trebuit niciodata sa ma rog de cineva, din contra. Prefer sa fiu o aventuriera cu principii, decat un spargator/spargatoare de casnicii fara scrupule.
Bineinteles, ca un tampit ca tine nu va intelege oricat de clar m-as exprima, dar asta chiar nu mai e problema mea.
Sassette
Postat pe 31 August 2016 00:52
Era vorba de cei implicati intr-o relatie disfunctionala! si nu de idiotii care vor sa divorteze din cauza hormonilor, ca nu sunt de partea aventurierilor, asa cum e o fufa, ca tine, care lesina cand vede orice purtator de izmene, da' macho. Evident ca mi se pare singura solutie, cand casatoria nu merge, sa nu suporti ca un dobitoc orice fufa, care-ti amaraste viata si sa divortezi. Abia dupa aceea, cand e totul clarificat, poti incerca sa-ti refaci viata cu altcineva. Nici n-am sustinut altceva, dobitoaco. Fa diferenta, chioampa dracului.

Si cat de proasta poti fi, sa crezi ca-mi pasa mie ca nu ti-ai inselat sotul sau ca l-ai inselat pe toate drumurile. Poti sa si crapi, ca ma lasa indiferent. Esti un user pe forum, o necunoscuta. Am spus ca esti usuratica, pt. ca asta reiese din topicul pe care l-ai deschis tu! Esti prea proasta sa poti purta un dialog ... ai gasit un topic, unde lucrurile sunt simple ca buna ziua, sa-l complici, dand lectii de viata ... Vezi-ti de subzistenta ta de strumf orfan, ca rad si curcile de tine ... o tii langa cu contractul matrimonial, prastina retardata, care nici nu stii pe ce planeta te afli.
Si astea fiind spuse, am incheiat orice dialog.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 31 August 2016 08:43
Mai bibilicule, ca sa inchei un dialog trebuie sa fii mai intai capabil sa-l porti cu argumente, dar tu nu faci decat sa ragi ca un bou belit, dupa cum bine te-a potcovit ingerasul.
Pe deasupra vad ca ai si halucinatii, daca ai impresia ca as lesina eu dupa un barbat, macho sau nu. Habar n-ai tu ce inseamna sa fii barbat adevarat si nu purtator de izmene murdare cu leguma flescaita ca tine.
Tu nu stii decat sa balacaresti fara sa gandesti si sa ragi la forumistii care te contrazic. Asa ca stai binisor la locul tau in grajd, mai ia o gura de fan si rumega incet ca un bou patent ce esti.

Sassette
Postat pe 31 August 2016 10:49
D-ra "aventuriera cu principii", in locul tau mi-ar fi rusine sa vorbesc de caracter si sa ii critic pe altii (cei din topicuri) cand tu ai nevoie de compania barbatilor macho. Dar, dupa cum spuneai, "nu incurci" pe nimeni ... asa ca ...

Bilan_Matkotvschi
Postat pe 31 August 2016 14:57
A, te mananca invidia pe barbatul macho. Pai chiar ai de ce, bou autoconfirmat ce esti! Dupa tine n-o sa lesine nicio femeie, decat poate din cauza mirosului.
Un barbat macho actioneaza, nu pierde timpul sa comenteze de-amboulea pe forumuri de femei.
Get a life, peanut!
Sassette
Postat pe 31 August 2016 15:25


@Bilane, fa-ti singur un mare serviciu:
...Nu-i mai da atita apa la moara ooligofrenei!


Ca exact cu astfel de atentie se hranesc genul asta de ... mushte de qaqat!


Iar cind rrahatul se usuca, toate dipterele astea dezgustatoare pur si simplu ... mor de inanitzie!


garbo101426
Postat pe 31 August 2016 15:31
Iaca si muierea bionica la datorie, cum iese din latrina cotidiana gata sa-si apere gagiul cu probleme de testosteron.
Kkcioasa si MaKaciosul
Voi doi chiar va potriviti, ar trebui sa va luati, poate gasiti impreuna vreo tehnica sa va linistiti reciproc si sa nu mai poluati forumul.

De la: garbo101426, la data 2016-08-31 15:31:30

@Bilane, fa-ti singur un mare serviciu:
...Nu-i mai da atita apa la moara ooligofrenei!


Ca exact cu astfel de atentie se hranesc genul asta de ... mushte de qaqat!


Iar cind rrahatul se usuca, toate dipterele astea dezgustatoare pur si simplu ... mor de inanitzie!


Sassette
Postat pe 31 August 2016 15:52

Are dreptate, macho actioneaza, agatand patachine, gen soseta asta. Caci, ce-ar face macho, fara adulatia tampelor, care sa-i cante "in struna" ...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 31 August 2016 18:33
Cata invidie starneste maciul printre masculii minusculi, ce nu gasesc decat nebune sa le cante in strune!

Sassette
Postat pe 1 Septembrie 2016 17:07
Iegzact.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 1 Septembrie 2016 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
si eu trec prin aceeasi situatie 47 De la: garbo005849 27 Iulie 2009 11:55
mai meritam sau nu ....... 6 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:20
infidelitate 23 De la: garbo_399091 19 Mai 2014 13:52
habar n'am ... 53 De la: Strumfette 19 Septembrie 2009 16:33
de ce ma inselat? 96 De la: melania33 21 Mai 2011 21:10
Setari Cookie-uri