Femeia la 20 de ani,la 45 ani ,la 65 ani......

De la: Rotty, la data 2015-03-28 08:52:02" Există și bunice cochete..."

Ce-s alea ? Ca in rest te dai toata de-a rostogolul sa ne explici cum e cu menopauza. O stii din carti sau din proprie experienta ?
Daca tot te-ai decis sa folosesti un limbaj "ielevat" , incearca sa scrii corect si cuvintele simple. Merci :)


Nu înțelegeam exact despre ce e vorba. Dar am văzut acum acel " e " în loc de "i". O să-l psihanalizez, dragă, să vedem ce e cu actul ratat în cauză!
Poate că aș vrea eu să regresez la vârsta la care se fac încă greșeli de-astea,dar nu se mai poate. Am 52 de ani. Și, da, e ceva experiență la mijloc dar și o facultate de psihologie.

Mai este și o nevoie (inconștientă....acum conștientă, mulțumesc) de a scoate în evidență cuvântul...printr-o prostie care captează atenția, cam așa cum fac unii copii ignorați de părinți. (Tot psihanaliză).

Cred că răutatea ta are și ea un motiv, Altul decît crezi tu că se vede. Poate că încerci să-l înțelegi. Eu sunt umbra ta care te enervează, sunt ceva care te deranjează la tine și de care vrei să uiți sau un aspect pe care îl ascunzi bine, bine, în inconștient. Un aspect al tău care nu s-a schimbat...dar faci eforturi să nu-l manifești. Dacă te vei accepta așa cum ești, vei deveni mai tolerantă.
garbo_410570
Postat pe 4 Aprilie 2015 16:17
Eu unul prefer femeia la 45 ani,stie sa se descurce bine,Stie si cin barbatul nu-i acasa,,,,
ion_11
Postat pe 5 Aprilie 2015 20:55
Ce-i Ioane, nu mai ies oile la păscut?
Axl_R
Postat pe 6 Aprilie 2015 00:48
" Cred că răutatea ta are și ea un motiv, Altul decît crezi tu că se vede. Poate că încerci să-l înțelegi. Eu sunt umbra ta care te enervează, sunt ceva care te deranjează la tine și de care vrei să uiți sau un aspect pe care îl ascunzi bine, bine, în inconștient. Un aspect al tău care nu s-a schimbat...dar faci eforturi să nu-l manifești. Dacă te vei accepta așa cum ești, vei deveni mai tolerantă. "

Tu esti cineva careia-i sugestionasem ceva si daca nu imi raspundeai acum , uitam ca de un trecator de pe strada care s-a impiedecat pe langa mine accidental.
Nu intru in alte detalii acum in pragul sarbatorilor , ca nu-i frumos.
Sarbatori fericite.
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2015 05:44
De la: Rotty, la data 2015-04-06 05:44:42" Cred că răutatea ta are și ea un motiv, Altul decît crezi tu că se vede. Poate că încerci să-l înțelegi. Eu sunt umbra ta care te enervează, sunt ceva care te deranjează la tine și de care vrei să uiți sau un aspect pe care îl ascunzi bine, bine, în inconștient. Un aspect al tău care nu s-a schimbat...dar faci eforturi să nu-l manifești. Dacă te vei accepta așa cum ești, vei deveni mai tolerantă. "

Tu esti cineva careia-i sugestionasem ceva si daca nu imi raspundeai acum , uitam ca de un trecator de pe strada care s-a impiedecat pe langa mine accidental.
Nu intru in alte detalii acum in pragul sarbatorilor , ca nu-i frumos.
Sarbatori fericite.

Nu-I așa că uitai? Da, așa m-am gândit și eu. Acesta este și motivul pentru care ți-am răspuns.Nu poți da ghionturi superioare trecătorilor și pe urmă să pretinzi că sunt insignifianți. Dacă dai ghionturi înseamnă că nu sunt insignifianți. Și anume ce îmi sugerasei (nu sugestionasei)?
Cu toții,prin comportamentele noastre, suntem medicamente spirituale unii pentru alții. (Tu pentru mine,eu pentru tine. Cam așa merge treaba!).
Sărbători fericite, Rotty
garbo_410570
Postat pe 6 Aprilie 2015 15:41
Da marul copt e mai bun,,,
ion_11
Postat pe 6 Aprilie 2015 16:30
DA ASA ESTE SINT UNELE DOAMNE CIND SE IMBRACA BINE NICI NU LE MAI CUNOSTI
ion_11
Postat pe 22 Aprilie 2015 22:04
Imi place sa vad atat de multe raspunsuri frumoase aici. Eu am 40 de ani si pot spune cu sinceritate ca inca ma consider o femeie atragatoare. Nu imi pasa cum defineste societatea femeia atragatoare, important este cum ne simtim noi. Mi a placut foarte mult un punct din ce am citit aici despre senzualitate si varsta: http://thefervid.com/ro/2015/10/24/lectii-despre-sex-din-sex-and-the-city/. Poate va inspira si pe voi.
garbo_417977
Postat pe 24 Octombrie 2015 00:33
ai dreptate....am cunoscut o femeie de 95 de ani,in carucior cu rotile......sincer ,o consider una dintre cele mai frumoase femei intilnite de mine,in ciuda ridurilor sau a semnelor virstei....probabil ceva din interiorul ei inspira acest gind despre ea.....o femeie foarte frumoasa....
hellya
Postat pe 2 Octombrie 2016 19:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ea nu-mi suporta parintii 27 De la: garbo_1341 12 Aprilie 2012 07:09
Aranjamente de flori naturale sau de flori artificiale la nunta? 18 De la: sisirustik 27 Octombrie 2009 23:56
Proaspat casatorita? Obi este aproape de tine! 17 De la: zambila 30 Octombrie 2009 12:10
Videochat-ul,o amenintare pentru casatoriile din ziua de azi? 37 De la: elisabeta_boia 3 Iulie 2011 22:05
sfatul lui vanghelis007 - casatorie 33 De la: garbo065596 28 Octombrie 2009 16:33
Setari Cookie-uri