Atractie pt un barbat insurat

Familia ar trebui sa fie familie dar cand iti bati joc de ea, nu o mai meriti. Ca esti femeie, ca esti barbat.
Deci cum jucam asa avem - femeia care se victimizeaza e o lasa, femeia care inseala la fel, indiferent de motiv daca barbatul face nu inseamna ca tu tb sa faci la fel, femeia care e amanta iar face un lucru nedemn.
Iar divortul nu e un pacat cand sunt motive intemeiate.
Respect femeia demna, nu lasa, profitoare, mincinoasa sau slaba care cerseste. Dar aceasta e opinia mea - fiecare face ce vrea.
Toate suntem construite la fel, unele au demnitate, altele doar se folosesc de motive, pentru toti e viata grea.
Ca sa ceri respect si sa ai demnitate, tb sa fii in stare sa iti depasesti conditia de lasa. Multi ne ascundem in motivatii, numai cel de sus stie cum simtim si gandim si timpul scoate adevarul la iveala.
fiecare face ce vrea cu viata lui, mahala e usor.
eu cornuta nu stau dar nici sa pun coarne nu fac.
Ce alegi aia ai.
Barbatul care nu e curvar, nu pleaca aiurea. Si femeile ar tb sa gandeasca bine, ca nu sunt perfecte si intodeauna vor fi altele mai corecte, mai bune calitativ dar care indura cu demnitate neprevazutul si iau taurul de coarne - nu se baga in mocirla ca sa o manance porcii.
daca nu mai exista ceea ce trebuie, nu e nimeni obligat sa stea in relatie dar nu e corect sa stai si sa te duci spre alte orizonturi. Orice are rezolvare daca ai cap, suflet si esti corect si asumi. - trebuie insa sa fie iubire, prietenie si respect, altfel nu poti tine neam ceva lipit ca asa e regula, regula e data de suflet, nu de grobian, nu de frici, dureri si egoism, pt ca multe dor dar nu e degeaba zicala - rupe pisica, nu compromis pt distractie.
O seara buna si am terminat pe ac subiect.
garbo200651
Postat pe 8 Februarie 2015 23:37
iar cand cineva iti greseste sau strica viata, nu e loc de iertat, poate spera cat o vrea, e cam pa si la gara, nu te razbuni, e crezi ce vrei dar tu langa mine nu ai acces. Daca cedezi nevoii esti un las. Valabil pentru orice si oricine.
Carpele lase care cred ca se pot juca de-a impacarea se inseala.
garbo200651
Postat pe 8 Februarie 2015 23:46
Sa ne respectam cu adevarat, nu sa ne folosim.
garbo200651
Postat pe 8 Februarie 2015 23:50
si ca sa linistesc si victimele, am fost inselata si m-a lasat pt alta mai tanara, familia ii merge si acum si inca bine, pt ca o iubeste adevarat, pentru ca se potrivesc mai bine, au si copil si nu e o fufa, nu m-a iubit cum ar trebui, nu am fost ce si-a dorit si nu a fost vorba de inselat la noi dar stand impreuna, am vazut ca suntem diferiti, unii sunt mai comozi, altii vor sa faca cariera pe munca dar celalalt e mai dependent si gelos si il trage in jos si il inebuneste cu proiectii aiurea, altul e prea mamos si face numai ce zice mamica, etc, etc., nu tb sa ajungi la amantlacuri ca sa nu fie un cuplu ok, ci devine un chin si un camp de discutii inutile, Oamenii tb sa aibe valori comune, fel de a fi apropiat si sa evolueze pe ac directie, sa se completeze, viata e complexa iar diferentele se vad in timp. Asa ca ar trebui sa fim corecti, rationali, nu sa obligam, nu sa tragem pe altul in jos ca sa obtinem ce vrem - nu e corect.
Eu le-am urat fericire si am fost o doamna chiar daca sufletul mi-a sangerat, dar nu am fost egoista si lasa. Cuplul e un liber consimtit de amandoi - nu vai nesimtitul ma inseala.cand stii clar ca nu e un curvar.
Viata e complexa cu mult mai mult decat vrem noi. Nu fortati nota in numele asa zisului moral, nu fiti jigodii pt asa zisul moral.
garbo200651
Postat pe 9 Februarie 2015 00:09
oricum se plateste mai devreme sau mai tarziu, nu cum vrem sau cu aceeasi moneda, nimeni nu e scutit de necazuri dar nu uitati de adevaratele lacrimi de suferinta ascunse pt ca ti-ai construit fericirea pe nefericirea altuia sau obligandu-l sa faca ce vrei tu, nu ce vrea el/ea si mai ales cand e nevinovat.
Nu te juca si nu impune placutul ca vrei tu si te crezi destept sau strica o viata pentru pacatele altora sau vai saraca/saracul deoarece nu au stiut sa isi joace corect viata lor. Nu statutul iti da dreptul sa iti bati joc si sa ti se planga de mila ci faptele tale.
garbo200651
Postat pe 9 Februarie 2015 00:18
rectific - inselat la mine.(am gresit pronumele)
datoria de gatit, spalat, curat le-am facut si nu am fost nici geloasa sa fac crize.
garbo200651
Postat pe 9 Februarie 2015 00:28
651 , tu-i faci concurenta ingeritzei ?

" O seara buna si am terminat pe ac subiect. "

Asta inainte de ultimele 5 postari... Sau ai mai scuturat o data sacul ?
Zi buna sa ai , ca de spor nu se pune problema.
Rotty
Postat pe 9 Februarie 2015 05:36
Nu te amesteca intr.-o relatie de genul asta. Nu are rost. In final, tot ceea vei obtine va fi suferinta. De ce sa faci rau? Si tine cont ca daca un barbat isi destrama casnicia pentru o alta femeie, la un moment dat posibil ca se va uita dupa alta..oricum ai sta mereu cu grija si nu ai avea incredere in el..Asa ca nu te amesteca in asa ceva...
garbo_5743
Postat pe 9 Februarie 2015 16:17
e forte posibil doar sa i perturbi casnicia, nu se strica chiar cum crezi tu, mai ales daca are copii. se poate chiar consolida, depinde de toti cei implicati precum si de evolutia evenimentelor care pot aparea. eu te sfatuiesc sa nu incerci decit dupa ce si limpezeste statulul in mod oficial, adica casatorit sau nu in mod legal. pina atunci totul e promisiune iar promisiunile se schimba odata cu evolutia dorintei si a interesului. Apoi daca o inseala pe ea, cu siguranta te va insela si pe tine la un moment dat.
garbo_13706
Postat pe 10 Februarie 2015 10:54
De la: garbo_68, la data 2015-02-08 18:31:55sedul..fa-o si vezizti apoiu de viata ta..


Uite, un sfat de la o femeie care gândește exact așa cum scrie!
Axl_R
Postat pe 10 Februarie 2015 11:46
Fii sigura ca se va intoarce impotriva ta! Iti spun din experienta. Mai bine iti schimbi serviciul sau iti faci de capul cu vre-unul (sau mai multi , de c nu ), numai fii sigura ca sunt disponibili. Astfel de boli au leacuri. Atunci cand vezi semnul "acces interzis" ar fi mai bine sa tii cont de el. Normal ca domnul isi doreste ceva. Dar fii sigura ca nu are legatura cu inima aia din piept. Iti perzi timpul si va fi mai rau pentru tine "dupa". Nu numai pentru faptul ca vei fi judecata, dar nu ai decat de pierdut dintr-o afacere d'asta.
sqrpy1
Postat pe 10 Februarie 2015 13:38
Demult am procedat ca tine....EU... un drac de baiat ....ea femeie maritata....In afara de orgoliu de gigolo de 2lei... ce jjjmecher sunt ....si oarece mister.... ca dispaream cu zilele de acasa de imi innebunisem parinti . . . . Ce am realizat . . .NIMIC...Am spart o casnicie si cam atat....pe moment.... A trecut timpul m-am insurat si eu si.... roata se invarte.... SUPER SA TRECI PESTE UN DIVORT....
garbo169404
Postat pe 10 Februarie 2015 16:35
De la: Kathrine, la data 2015-01-24 16:28:20Nu m-am gandit sa scriu in ideea de a primi motive pro sa incerc, ci poate a reusi sa inteleg de ce se naiba se intampla astfel de cazuri?
Sunt innebunita dupa un barbat, care culmea imi si da semnale f evidente k ar vrea ceva.. Dar nu ma lasa inima sa fac asa ceva, sa distrug o casnicie.. Am o retinere la capitolul insa...Sunt atat d frustata pe tema asta..Pt k nu as vrea sa ajung la altfel d relatii cu el, insa imi doresc nush doar lucruri ~nevinovate~ sa zicem..Il vad zilnic, suntem colegi de munca..Nu e un barbat fatal, e mai degraba genul baietel..Dar mi-e drag felul lui de a fi, de a vorbi..Cum sa scap de dorinta asta? Nu vreau sa fiu judecata


Draga Kathrine, din ceea ce spui tu nu e nimic de condamnat, nu esti nici prima femeie si nici ultima care ii place un alt barbat si el sau amandoi sunt intr-o relatie, nu ai motive sa scapi de aceasta dorinta, poate fi una frummoasa. Insa trebuie sa iti pastrezi mintea foarte limpede ca daca vei face pasul catre aceasta atractie poti strica totul intr-o secunda. Nu trebuie sa fi frustrata sau sa te condamni cu nimic. Daca iti doresti, numai daca iti doresti si te crezi capabila sa ai puterea sa spui punct mergem fiecare pe drumul lui atunci poti profita de aceasta mica escapada.
Dar, iti repet daca te lasi dusa de val vei suferi atat tu cat si partenerul de care esti atrasa si vei crea numai neplaceri! Cel mai rau este ca dupa 2-3 partide de sex se va instala acea apropiere fizica care nu te mai lasa sa te desparti de el, atunci trebuie sa sti sa te opresti si sa pui punct acestei aventuri altfel atat tu cat si el veti ajunge sa va bucurati de multe partide de sex reusite (poate) dar si sa ii creezi probleme acasa deoarece el va incepe sa isi doreasca sa fie mai mult cu tine bla bla bla, nu dau mai multe detalii.
Bucura-te de placerea vietii ca poate alt barbat nu-ti va mai fi la fel de drag dar ia-ti in considerare riscul la care esti expusa. Asta nu te poate invata nimeni, cand sa te opresti ca sa nu suferi sau sa nu creezi probleme celuilalt partener.

Mult succes indiferent de alegerea care o vei face!
garbo219313
Postat pe 11 Februarie 2015 10:27
De la: garbo001422, la data 2015-02-07 08:47:07Respect pt toate mesajele mature adresate de doamnele sau domnisoarele care au avut ceva de zis...Sunt bucuros ca mai exista principii..Ce se intampla dupa casatorie....e treaba fiecaruia sa hotarasca daca merita sau nu sa ...”derapeze”...,dar admir sfaturile sanatoase date unei tinere nelinistite si gata de a produce ”stricaciuni” unui cuib... Sa fiti sanatoase si fericite !


Inca nu am intalnit pe nimeni care sa fi derapat si sa ii fi ramas casnicia intreaga. Si nu refer neaparat la divort cat la disparitia increderii unul in celalalt. Unde exista semne de intrebare cu privire la partenerul de viata aia nu mai e casnicie, e un soi de convietuire in doi (poate de dragul copiilor, poate pentru comoditatea financiara, poate din alte varii motive). Increderea se castiga greu si se pierde in usor.
angel_forever
Postat pe 11 Februarie 2015 10:51
Nu mai esti un copil fara minte.Judeca, Punete in locul sotiei lui, si gindeste-te cati tu aia.Care il iubesti ba mai ai si copii cu el , si vine o zdreanttiona?
a, fatra minte care til ia. Ti-r conveni? cum ai reactiona?sau terminat cumva barbatii?
garbo_409464
Postat pe 11 Februarie 2015 14:05
''Cel mai rau este ca dupa 2-3 partide de sex se va instala acea apropiere fizica care nu te mai lasa sa te desparti de el, atunci trebuie sa sti sa te opresti si sa pui punct acestei aventuri altfel atat tu cat si el veti ajunge sa va bucurati de multe partide de sex reusite (poate) dar si sa ii creezi probleme acasa deoarece el va incepe sa isi doreasca sa fie mai mult cu tine bla bla bla, nu dau mai multe detalii.''

Hai na, dă și detalii! Io tăt citesc și tot mai blondă mă simt.
Axl_R
Postat pe 11 Februarie 2015 18:16
De la: garbo_409464, la data 2015-02-11 14:05:21Nu mai esti un copil fara minte.Judeca, Punete in locul sotiei lui, si gindeste-te cati tu aia.Care il iubesti ba mai ai si copii cu el , si vine o zdreanttiona?
a, fatra minte care til ia. Ti-r conveni? cum ai reactiona?sau terminat cumva barbatii?



Accentele unde sa le pun cand incerc sa citesc ?
Rotty
Postat pe 11 Februarie 2015 19:10
garbo-12900-
Postat pe 12 Februarie 2015 08:12
De la: garbo058213, la data 2015-02-07 07:57:59de obicei, barbatul incearca. si tot de obicei gastele reactioneaza asa ca tine, apoi se trece mai departe, iar aceasta " incercare" nu se opreste la tine.
barbati liberi n-ai gasit pana acum?
garbo-12900-
Postat pe 12 Februarie 2015 08:17
De la: brunette, la data 2015-02-07 09:34:43Esti nedumerita....te gandesti,probabil,sa nu iti para rau ca nu ai incercat,ceva....orice,cu el...ca doar iti da atentie,te face sa te simti bine,spunandu ti ca esti frumoasa etc ,probabil iti tresare inima de cate ori il vezi,fluturasi si tot tacamul,situatii de viata,pe care la un moment dat cu toate sau cu totii le intalnim.Daca esti nemaritata si singura,fara batai de cap...de ce sa iti complici existenta?de ce sa iti faci rau singura?de ce sa ii faci rau femeii care il asteapta acasa?daca ai fi tu in locul ei?viata ni le intoarce....cumplit de dureros!daca imi permiti un sfat,desi tu esti singura care tre sa discearna ce e bine sau rau,fugi!!!macar nu o sa fii vinovata moral pt ce se intampla in casnicia lor....
garbo-12900-
Postat pe 12 Februarie 2015 08:19
De la: pirania_1960, la data 2015-02-07 22:12:14de-a lungul vietii tentatii vor mai fii. depinde doar de tine daca vei cadea in plasa. daca este insurat si ,,iti da si el semnale ca ar vrea ceva" ai un motiv in plus sa nu o faci. asta trebuie sa iti dea de gandit. ori a mai ,,dat semnale" si altora ori doreste sa inceapa datul semnalelor cu persoana ta. Un barbat insurat nu isi risca familia, casnicia mai exact pentru a face ,,lucruri nevinovate". Asa ca, fa-ti ordine in ganduri, nu mai filtra cu el si ai sa vezi ca, respingandu-l, lucrurile vor intra pe fagasul normal. Aminteste-ti de Ulise care, pentru a nu cadea prada farmecelor sirenelor, s-a legat de catarg. Si inca ceva: pune-te in locul sotiei lui fie si doar pentru o clipa. Tie ti-ar place ca sotul tau ,,sa dea semnale"?
garbo-12900-
Postat pe 12 Februarie 2015 08:21
garbo001422
Postat pe 12 Februarie 2015 17:35
Fara sa ma preocupe limba romana.....iti dau un sfat...fugi tare de barbatii insurati!Eu iti spun prin prisma femeii parasite de sot pentru o alta femeie..pe care eu nu o numesc femeie,am un alt apelativ, pe care nu il voi folosi din respect.....am ramas cu 2 copii..unul de 8 si unul de 1 an!!!!Dar crede-ma eu am trecut peste sunt bine...recasatorita,am o viata ca in povesti,iar femeia aceea este actuala sotie a fostului meu sot...si nu este deloc multumita de viata pe care o are.Orice pe lumea asta se plateste....orice !Iar ca o ironie a sortii...fostul sot inca ma cauta si ma roaga sa ne vedem....ceea ce nu s-a intamplat pana acum si sper ca nu se va intampla pe viitor.Cauta barbati singuri..e foarte indicat! acel individ se joaca cu sentimentele tale,se foloseste de chimia dintre voi......Sfatul meu e NU.STAI DEPARTE ,FOARTE DEPARTE.
roxana_iulika
Postat pe 14 Februarie 2015 15:29
"Dragostea e ca o raie, te mananca si-n calcaie".Ai grija ce vrei sa strici, ca de reparat nu mai poate fi nimic reparat, dupa o escapada "nevinovata"...Asuma-ti constructia relatiei, daca asta vrei, dar si consecintele acesteia.Ambii sunteti responsabili, iar conform principiului tertiului exclus,orice persoana, in cazul de fata, se afla in raport cu alta persoana...o a treia nu are ce cauta...Cam greu sa faci fata unui triunghi amoros...sa impaci si nevasta si amanta, fara ca niciuna dintre ele sa te miroasa...in cel mai bun caz, dl sa spuna ca merge la biblioteca...
garbo_2775
Postat pe 18 Februarie 2015 09:27
De la: roxana_iulika, la data 2015-02-14 15:29:07fostul sot inca ma cauta si ma roaga sa ne vedem....ceea ce nu s-a intamplat pana acum si sper ca nu se va intampla pe viitor.


De ce te mai caută, dacă el a ales să plece şi să te părăsească ?
VasileDinNuc
Postat pe 18 Februarie 2015 09:53
Vasile , din cate imi amintesc ea l-a parasit pe el.
Neata :)
Rotty
Postat pe 18 Februarie 2015 10:40
''...Nu stiu altii cum sunt...'' cum spunea Creanga...

Daca iubesti si esti cu cineva, nu inteleg cum sa intorci capul...
Sunt cu o fata si poate ar fi natural sa intoarcem capul dupa barbati.
Am luat o hotarare si e bine luata, nu regret.
As fi suferit daca nu o luam si e ok asa.

Nu stiu cum se destrama cupluri, cum e posibil. Nu s-au luat din dragoste?
Ce s-a intamplat? I-a orbit dragostea incat nu s-au cunoscut bine?
Dar e ilogic...dragostea i-a impins!

garbo_409587
Postat pe 18 Februarie 2015 20:45
dar altele pot ! .. si ce bine le este !
moulin_rouge
Postat pe 21 Martie 2015 02:36
Vad multe mesaje care pun o astfel de alegere pe seama unei posibile amante. Tertele persoane trebuie sa vegheze la binele fericitei casnicii? Amantele ar trebui sa se gandeasca la sotii, la familia lor ? Nu pare o ipoteza corecta.
Din punctul meu de vedere nu poti strica o casnicie, ci e deja stricata daca el da importanta altei femei. Daca nu e ea, e alta. Desigur ca e de rau sa fii amanta, rau pentru fata asta care-si expune problema asta, pentru ca e sanatos sa aleaga o relatie cu un barbat disponibil. Dar repet nu e treaba altor femei sa aiba grija de relatiile altora. Eu personal, as zice mersi uneia care accepta avansurile sotului meu ca asa ma descotoroseste de ceva ce nu-mi trebuie. Vreau sa-mi stiu sotul alaturi de mine si de familie, ca vrea, ca ma iubeste, ca e familist, ca vrea sa-mi fie fidel, nu pentru ca-l refuza altele. Nu vreau ca refuzul altora sa fie explicatia pentru faptul ca vom exista ca familie impreuna si peste 10 ani. Ipotetic vorbind, pentru ca nu am sot deocamdata, dar unul asa clar, nu-mi doresc.
Povestea cu amanta e peste tot. Nu mai poti deschide un forum sa nu-ti sara in ochi cateva povesti.
Mesajul meu pt autoarea topicului este sa nu-si complice existenta, si nu pentru ca ar fi de datoria ei sa nu se destrame vreo casnicie, ci pentru ca nu e bine pentru ea. Daca totusi alege sa se consume ceva trebuie sa fie constienta ca 99% el nu va renunta la ceea ce deja are, deci cat mai putina implicare sentimentala fata de el. Si daca ar renunta, nu-l vrei pentru viitorul tau pentru ca sunt exceptii majore cand omul nu e vreun afemeiat si chiar poti avea ceva frumos.
Maya1985
Postat pe 21 Martie 2015 03:36
De la: Axl_R, la data 2015-02-11 18:16:48''Cel mai rau este ca dupa 2-3 partide de sex se va instala acea apropiere fizica care nu te mai lasa sa te desparti de el, atunci trebuie sa sti sa te opresti si sa pui punct acestei aventuri altfel atat tu cat si el veti ajunge sa va bucurati de multe partide de sex reusite (poate) dar si sa ii creezi probleme acasa deoarece el va incepe sa isi doreasca sa fie mai mult cu tine bla bla bla, nu dau mai multe detalii.''

Hai na, dă și detalii! Io tăt citesc și tot mai blondă mă simt.


Exact cand devenise mai interesant n-a mai vrut sa dea detalii si uite-asa am pierdut ocazia sa mai învăț si eu cate ceva. Dar am o nelămurire: apropierea fizica se produce abia dupa 2-3 partide de sex ? Adica la prima partida nu te apropii fizic deloc ? Daca nu, atunci cum se consuma actul sexual ? De la distanta, virtual sau cum ?
deliana
Postat pe 21 Martie 2015 07:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cioburi 57 De la: The_seeker 20 Septembrie 2014 07:16
lumanarile de la cununie 8 De la: nathalie 23 Octombrie 2011 23:51
Gelozie? Sau frica? Help! 34 De la: garbo_463207 8 Aprilie 2017 19:48
caut sot !(sprijin moral si material) 65 De la: sevastita_harnicuta 5 Februarie 2014 09:40
Este indicat si corect ca o noua familie constituita prin casatorie sa locuiasca separat de parintii bcelor doi parteneri? 24 De la: jeanette40 23 Februarie 2012 10:18
Setari Cookie-uri