O inima distrusa

Daca ne-ai da mai multe detalii, poate am intelege mai bine situatia.
garbo_406603
Postat pe 27 Octombrie 2014 17:59
Iote si la "asta"!
"... ne-ai da,...am intelege..."

de cand, tu & cu mine...ma rog fr.?

Eu am inteles deja, sunt femeie, tu insa vei intelege ca un barbat! ca deh, ai doua... sau la ele te referi?!
pitiTa_
Postat pe 27 Octombrie 2014 22:49
De la: garbo_406260, la data 2014-10-24 13:21:52Buna tuturor.As vrea sa va relatez mai pe scurt ca sa nu plictisesc , o problema a unei prietene de ale mele.Acum trei ani si o luna sa indragostit nebuneste, de un barbat mai mare ca ia cu 2 ani.Dragostea a fost reciproca de ambele parti.El despartit ia inca casatorita dar , saotul ei cu acte nu o iubeste si o trateaza ca pe o sluga.Spunindui de multe ori sa-si gasesca pe alcineva si sa se marite.Ea inca nu a facut pasul ptr a asteptat ca copii sa fie la casa lor.Acum sa facut si asta.Iubire mare intr-e cei doi nu puteau sa stea unul fara altul.Se sunau dadeau mesaje zi noapte.Sotul cu acte al prietenei mele e plecat in strainatate.Prietenul prietenei a ceruto de nevasta.El fiind f sarac , ia cerut bani la un moment dat , ca avea banci de platit.Ea inima buna ii trimitea lunar cit ii cerea el.O vizita acasa nu pleca niciodata cu mana goala.Il incarca saraca cu de toate.Insa la un moment dat sotul ei a chemato in strainate ca sa o ia in intretinere si asfel sa beneficieze el de unele facilitati .Amenintata fiind sa dus saraca.Ajunsa acolo find o clima f rece, sa inbolnavit f rau.Sotul nevrind so duca la spital , pe motiv ca mai intii sai faca acte acolo si pe urma sa o duca.Ei ii era din ce ce nai rau.Agravinduise f rau situatia si mai mult la insistentele colpiilor a duso la spital.Acolo i sa descoperit ca are o tumoare la uter si ca trebuie neaparat operata.Findca a duso prea tirziu la medic saraca a fost operata dar a dato in cancer malingn.Ia acum nu ia spus nimic prietwnului ei din tara de situatia ei de teama sa nul piarda.In prezent se simpte excelent totul merge spre bine face chimiotertapie, insa el prietenul sa schimbat mult.Nu o mai lasa sa il sune nu o mai alinta cum o alinta? mai nou de curind a primit un mesaj din partea lui de dragoste dar nu ptr ea ci ptr alta persoana ori din greseala ori a facut asta intentionat ca sa scape de ia.Ea la sunat imediat, ia spus de mesaj dar el neaga cu vehementa si ia zis ca iau inttat copii in tel si lau trimis ei.Ea saraca e distrusa
voi ce parere aveti de aceasta situatie?



As vrea sa inteleg de ce te doare de o persoana pe care o numesti prietena, si care isi inseala sotul, ii da bani amantului in loc sa-si ajute copii sau sa-si vada de sanatatea ei ,si in final cred ca da vina pe toata lumea inclusiv pe acel om care a profitat de naivitatea ei ?Cinstit ....si-a facut cu mina ei toate aceste nenorociri ...pentru ca nu de la o raceala a facut tumoare la uter .Si sa fim seriosi daca vroia nu se ducea la sotul.....care o trata ca pe o sluga , eu banuiesc ca tot la insistentele copiilor a ajuns acolo ca sa o scape de acel .....binevoitor care pleca de fiecare data incarcat cu de toate ...Ea n-a avut nici un stres ca toata dragostea ,tot focul care a cuprins-o cind isi insela si sotul si copii....nu era decit ,un foc de paie .Avem o vorba din batrini care i se potriveste de minune...capul face ,capul trage ....iar sfatul meu pentru tine tinind cont ca am trecut prin multe in viata este ca ...de o astfel de prietena mai bine te lipsesti. Cind nu mai iubesti sau nu mai esti iubit poti alege calea legala a despartirii nu faci compromisuri si nu inseli.
fengari
Postat pe 30 Octombrie 2014 09:54
nu de la raceala a facut tumoare la uter, dar cand s-a dus sa-si trateze raceala, i-au descoperit si tumoarea. s-au n-am inteles eu?!
garbo_3567
Postat pe 1 Noiembrie 2014 21:22
Rationand logic, prietenul a stat atat cat a considerata ca ii este bine cu ea. Plecarea ei deja nu mai reprezenta un bine pentru el asa ca, a cautat alt loc in care sa simta bine, si nu il mai intereseaza ce a fost, pentru ca deja a trecut ce afost si trebuie trait prezentul ACUM, si lui ii este necesar acum un loc unde sa se simta bine.... retsul sunt povesti ...

garbo_403758
Postat pe 1 Noiembrie 2014 22:50
Usor de zis greu de acceptat.Eu am povestit in mare si doresc de la fiecare dintr-e dv-stra un raspuns viabil nu rautati.
garbo_406260
Postat pe 2 Noiembrie 2014 15:15
Multumesc celor educati care mi--au dat cit de cit un raspuns viabil.Celorlanti im pare rau ptr. ei ca nu au cei 7 ani de acasa.
garbo_406260
Postat pe 2 Noiembrie 2014 15:17
dintr-e, celorlanți, îm...
Îmi pare rău, prefer colanți.
Nu fac parte din categoria, educate.
Axl_R
Postat pe 2 Noiembrie 2014 19:31
Nu pune la suflet rautatile unora, nimeni nu poate sti ce este in sufletul acestei femei. As vrea sa discutam in particular acest subiect.
garbo209585
Postat pe 2 Noiembrie 2014 20:14
Si crezi ca "el" nu-si da seama? Tocmai te-ai dat de gol.

Taman cele ...cu "colanti" sunt pudice;))
Se pare ca ai (putin) peste 7 ani
pitiTa_
Postat pe 2 Noiembrie 2014 21:54
De la: quasaria, la data 2014-10-26 12:52:15adica... nu se poate culca cu un barbat daca pe copii nu "ii incalzeste"? Lol. Dupa ce ai copii nu mai esti fiinta umana, nu mai ai nevoi proprii.... sau?
Si apropo de "incalzit", probabil si pe copii ii incalzeste: au o mama bine dispusa. Nu e suficient?
Ami_Mia_Z_1
Postat pe 2 Noiembrie 2014 22:47
Cu cea mai mare placere stimata doamna/domnisoara si va multumesc mult.Aveti toata stima si respectul din partea mea.
garbo_406260
Postat pe 7 Noiembrie 2014 10:40
Valabil ptr. garbo209585
garbo_406260
Postat pe 7 Noiembrie 2014 10:42
bai stiti ceva numai vorbiti urat de femeia asta gen curul in 2 luntre, sunteti niste javre, aceasta femeie are cancer da si e posibil sa moara asa ca numai criticati voi niste putoi imaturi.
garbo038606
Postat pe 9 Noiembrie 2014 15:26
Si ai venit tu catea/l sa ne spui ca moare?...sa se trateze decat sa-si planga de mila, cine o opreste?
hm! toti murim in final, "bai"!

nu 'mi place rozul ala!
pitiTa_
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:07
imi pare rau sa aud ca increderea distruge totul eu daca eram fata ai ardeam la buzunat pe toti fraeri si nu tineam in brate toti prosti
Stelian_Sava_1
Postat pe 10 Ianuarie 2015 20:04
" ii " ...
Rotty
Postat pe 10 Ianuarie 2015 21:07
De la: Rotty, la data 2015-01-10 21:07:26" ii " ...


Se vede că foamea este mare în lume, unii mănîncă şi litere dacă n-au altceva.....
VasileDinNuc
Postat pe 11 Ianuarie 2015 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa aleg?Casatoria sau ce spune mama? 38 De la: garbo098645 4 Decembrie 2013 10:42
Rana pe col! 1 De la: nickyely 22 Octombrie 2009 18:59
Balansoar 1 De la: ninabalerina 15 Februarie 2009 13:02
Programul copilului meu ,oare este ok? 9 De la: diana_maria 8 Februarie 2010 09:38
Bebe "lenes" 13 De la: alina_luncasu 28 Iunie 2011 16:04
Setari Cookie-uri