stiti cum se fac carnatii la fabrica din porcul intreg?

da,exista un video pe face book,sa vad cum il postez,voi incerca,taie beregata la porc,si apoi intra la tocat intreg,cu fund,cu mate,cu totul cu sange si oase,iese crema apoasa,apoi adauga miere din aia artificiala,amidon de porumb,faina,si apoi ies carnatii si crenvustii.
Am cautat pe net si la fel sunt cei din pui,sunt puii intregi,cu oase,cu totul,aceeasi poveste.
Nu mai mananc cat oi trai salamuri,dupa ce am vazut,avea si sora mea o prietena care lucra in braila la fabrica,si ne-a spus doar un lucru,sa nu mancam preparate,ca nu stim adevarul cum se fac,dar nu a divulgat secretul ca sa nu piarda munca ei.....
Pot manca sunculita,kaizer,din astea la care se vede soricul pe margine,si suvitele din carne si grasime....
Voi stiati? eu abea acum am aflat......
daniilia
Postat pe 30 August 2014 11:11
De la: daniilia, la data 2014-08-30 11:11:56 da,exista un video pe face book,sa vad cum il postez,voi incerca,taie beregata la porc,si apoi intra la tocat intreg,cu fund,cu mate,cu totul cu sange si oase,iese crema apoasa,apoi adauga miere din aia artificiala,amidon de porumb,faina,si apoi ies carnatii si crenvustii.
Am cautat pe net si la fel sunt cei din pui,sunt puii intregi,cu oase,cu totul,aceeasi poveste.
Nu mai mananc cat oi trai salamuri,dupa ce am vazut,avea si sora mea o prietena care lucra in braila la fabrica,si ne-a spus doar un lucru,sa nu mancam preparate,ca nu stim adevarul cum se fac,dar nu a divulgat secretul ca sa nu piarda munca ei.....
Pot manca sunculita,kaizer,din astea la care se vede soricul pe margine,si suvitele din carne si grasime....
Voi stiati? eu abea acum am aflat......


eu stiam si de nughetti de pui si cremwustii pe care mamicile ii dau copiilor ca sunt proaspeti si din piept de pui -aiurea sunt din oasele de la piepul de pui ,piele si ce ramane dupa ce e scos fileul din piept...nici nu vorbesc de parizer sau salamul victoria....le fel crochetele de peste sunt din resturi de la peste:oase piele si resturi de carne ... dupa ce se scot fileurile.le baga la malaxoare si se adauga faina din oase , amidon condimente si altele....
garbo_19362
Postat pe 15 Septembrie 2014 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Familia se intemeiaza la fel ca o gradina 92 De la: VOIAJOR 15 Aprilie 2013 14:53
nu pot dormi:(nu am somn ce pot face???????? 17 De la: hermosa20 28 Decembrie 2012 00:25
ajutati-ma 39 De la: garbo166116maryeta 10 Noiembrie 2010 21:28
iarna asta ... 12 De la: garbo263192 15 Martie 2012 11:28
Probleme in familie din cauza bunicii 48 De la: muzicabuna 19 Mai 2014 03:49
Setari Cookie-uri