Ajutati-ma, va rog

EU am o vorba Piti:-):-)
Distanta e doar geografie
Restul ... Mai conteaza?
vivacedonna
Postat pe 30 August 2014 13:01
Sfaturi pt imbunatatirea situatiei....

Pai daca tu esti copil incapatanat si vrei doar jucaria aia care..... Doar tu nu vezi..... Doar se joaca cu tine..... Rupe pisica in doua, ori la bal ori la spital, ti s-a zis bine, mutati-va impreuna, daca nici asa nu te luminezi..... Apoi..... Asta e, tu l-ai ales!

edelweiss_3881
Postat pe 30 August 2014 13:12
Pt el e Mai frumos la distanta.
CA se face si luntre si punte.

Pt EA insa, pute ...
Situatia CA.l vrea doar pt EA. De parca AR pune cipul PE.o capra la obor
Nu.I Al ei. Si nu VA fi Al ei nici Daca o VA trece PE buletinul lui
vivacedonna
Postat pe 30 August 2014 13:27
De la: vivacedonna, la data 2014-08-30 13:01:31EU am o vorba Piti:-):-)
Distanta e doar geografie
Restul ... Mai conteaza?


Ce vb. dom'soara, cunosti geografie?Zau, unde-i sud estul "iuropei", 45 de grade latitudine si cine-i pe acolo? ....daca-i vb. pe asa.
pitiTa_
Postat pe 30 August 2014 13:42
vivacedonna
Postat pe 30 August 2014 14:12

"Daca de cinci ani stau cu el e clar ca nu vreau pe altcineva."

Te contrazici, nu stai cu el ci numai iti doresti, e o diferenta!
Daca ma gandesc bine la situatia prezentata, sunt mai multe diferente si e foarte probabil ca el sa-si fi dat seama deja, fapt care
a luat deciziile pe care ti le-a prezentat ca fiind posibilitati, iar tu, ai acceptat. Acum, dupa 5 ani esti convinsa de diferente, si orice sfat/ parere ai primi de la alte persoane, tu bifezi. Cum de ce? Pentru ca tu il accepti in aceasta postura si nu invers.

Sfat: reorienteaza-te! Nu 'l mai tine "pe el" in brate, nu fi capoasa, nu ai un viitor bun impreuna! Pt. el, este o relatie pasagera! De aici dorul "de duca pe unde apuca"!Chiar daca acum ti se pare ca e jumatatea perfecta pt. tine in timp vei descoperi amagirea. La varsta ta s-ar merita sa tinzi spre o relatie mai potrivita ca: obligatii, varsta, situatie materiala..etc.
Succes!
pitiTa_
Postat pe 30 August 2014 17:24
Un c/p de la mine:
_Auras postat la ora 17:05
De ce unele forumiste nu pot sa raspunda normal si trebuie sa isi arate neaparat prostia?

Am postat si eu ceva pe forum si observ ca in loc sa ne ajutam , pe aici sunt multe care stiu doar sa rada si sa ironizeze... Pacat!

Și ce scump e tutunu'!


Axl_R
Postat pe 30 August 2014 18:11
Unde o postat asta ? Sa ma duc sa-i zic ca nu-i adevarat...iote ca pe mine m-au ajutat cu afta.
Rotty
Postat pe 30 August 2014 18:18
http://www.garbo.ro/intrebari/de-ce-unele-forumiste-nu-pot-sa-raspunda-normal-si-trebuie-sa-isi-arate-neaparat-prostia-1173.html#comment6859
Axl_R
Postat pe 30 August 2014 18:21
De la: Axl_R, la data 2014-08-30 18:11:15Un c/p de la mine:
_Auras postat la ora 17:05
De ce unele forumiste nu pot sa raspunda normal si trebuie sa isi arate neaparat prostia?

Am postat si eu ceva pe forum si observ ca in loc sa ne ajutam , pe aici sunt multe care stiu doar sa rada si sa ironizeze... Pacat!

Și ce scump e tutunu'!





"pacat"?....kcat!...sau rahat, ca-i mai "i"elevat si dulce.....=))
pitiTa_
Postat pe 30 August 2014 20:07
De la: _Auras, la data 2014-08-30 08:59:18Buna dimineata!
Situatia mi-o cunosc si singura. Nu vreau analiza a situatiei ci sfaturi pentru imbunatatirea ei.
Daca de cinci ani stau cu el e clar ca nu vreau pe altcineva. Colegele care stiu sa acuze sau jigneasca ar trebui sa isi bage bolovanii la locul lor, in buzunar, caci nu sunt in masura de a lovi. Nimic si nimeni nu e perfect!


Fi pe faza ca am gasit bolovanii

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/6/9/2/5022961.jpg

Rotty
Postat pe 30 August 2014 21:27
Mamaaaaa! ai de gand sa-i "cari", in spatele cui?

Potoleste-te pana n-o sperii pe _Auras!
pitiTa_
Postat pe 31 August 2014 14:17
I pastrez in buzunar ca asa o zis Aiurici_a.
Rotty
Postat pe 31 August 2014 19:37
De la: pitiTa_, la data 2014-08-30 20:07:08
De la: Axl_R, la data 2014-08-30 18:11:15Un c/p de la mine:
_Auras postat la ora 17:05
De ce unele forumiste nu pot sa raspunda normal si trebuie sa isi arate neaparat prostia?

Am postat si eu ceva pe forum si observ ca in loc sa ne ajutam , pe aici sunt multe care stiu doar sa rada si sa ironizeze... Pacat!

Și ce scump e tutunu'!





"pacat"?....kcat!...sau rahat, ca-i mai "i"elevat si dulce.....=))


ce vocabular ai!
de..fiecare dupa posibilitati :)
_Auras
Postat pe 31 August 2014 20:25
ai vazut sau ai gustat?
am si mai am si voi mai avea si voi avea tot timpul....un "vocabular"! Tu, ce mai ai?
pitiTa_
Postat pe 31 August 2014 20:43
Eu? In primul rand cei sapte ani de acasa. In al doilea determinarea de a te raporta pentru limbaj murdar.
O seara frumoasa, la fel ca sufletul tau, iti doresc! :)
_Auras
Postat pe 31 August 2014 22:30
" Mai nou cotzoharla aia pentru ca nu o vrea nimeni baga puradelul la inaintare "

Iote cine vorbeste !

Rotty
Postat pe 31 August 2014 22:52
Nu se pune, CA Piti are sufletul colorat tare
vivacedonna
Postat pe 31 August 2014 22:57
lol, da, unde era limbajul civilizat.
Nu stiu daca e de ris sau de plins subiectul asta cu tot ce deriva din el, dar fatuca asta nu manifesta nici o urma de inteligenta sau abilitati sociale, de vreun fel.
In cinci ani poti sa faci sase copii, pisi! Tu sustii ca ai o relatie "de cinci ani" cu unul pt ca iesi prin cafenele si vorbiti la telefon?! Si caruia ii crezi aberatiile, cum ca traieste cu nevasta in casa dar "dormitoare separate" ! Lol... precis de aia nu divorteaza de nspe ani, ca doarme singur si se gindeste la tine! Textele astea sint identice din vremea Renasterii incoace, barbatii astia n-au nici un pic de imaginatie
Ca sa nu zici ca are pe aici cineva ceva cu tine - in afara de faptul ca ne prapadim de ris - ia du-te si fa-i o vizita. Incognito. Dupa cinci ani ai dreptul, nu? Si cotohirla nu inseamna nimic! Asa, ca sa vezi in ce dormitor si-a parcat izmenele. SI ce frumos vorbesc unul cu altul si cum se uita la tine ca la o nebuna cazuta din cer. Poate atunci, daca vezi cu ochii tai realitatea total diferita de textele domnului pe care vrei cu atita disperare sa il crezi, o sa te trezesti. Alternativa e sa mai pierzi cinci, zece ani.
"Succese", in ambele cazuri.
quasaria
Postat pe 1 Septembrie 2014 00:26
Q CE, vrei sa II prinda in dormitor? In care? Al nevestii Sau Al lui? Sau PE masa in buctarie? Lasa fata sa se Mai minta niste ani...
vivacedonna
Postat pe 1 Septembrie 2014 00:57
viva, asta incercam sa spun... ca aia doi traiesc bine merci, ba s-ar putea chiar sa ii amuze "pasiunile inversunate" ale diverselor copile pe care le mai stirnesc dupa 20 de ani de casnicie.... Numai ca ea, de la 30 de km departare, traieste in alt film. Pe de alta parte, ma distreaza faza cu "puradelul": de fapt, ala ar putea sa fie ginerica, diferenta de vorsta dintre ei e oricum mult mai mica decit intre ea si tat-su "puradelului". Sa nu devina loverul tata socru.... daca feciorul seamana cu tat-su... nu cu cotzoharla....
quasaria
Postat pe 1 Septembrie 2014 08:56
ne completam de minune
vivacedonna
Postat pe 1 Septembrie 2014 13:07
De la: _Auras, la data 2014-08-31 22:30:25Eu? In primul rand cei sapte ani de acasa. In al doilea determinarea de a te raporta pentru limbaj murdar.
O seara frumoasa, la fel ca sufletul tau, iti doresc! :)




m-ai "raportat" pe mine si ai disparut tu, vad!
Se pare ca te-ai lamurit cu "noi"......m'da!
pitiTa_
Postat pe 3 Septembrie 2014 09:27
Si io ce fac cu pietrele (bolovaneii ) ?

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/0/0/5/5025001.jpg

...sau cu bolovanoii ?

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/2/0/5/5025021.jpg
Rotty
Postat pe 3 Septembrie 2014 10:15
Nu mai faci nimic. Nu vezi CE sensibila e fata?
A plecat'. Poate ISI gaseste altul


Neata
vivacedonna
Postat pe 3 Septembrie 2014 10:22
Rotty, nu te necaji, lasa-le unde le e locul...."apa trece, pietrele raman.."! :D ii mai greu cu "norocul cand s-o impartit"!
" Buzata", sigur a ajuns la concluzia ca este sub nivelul minim de intelegere si refuza parerile/sfaturile de ajutor pe care tot ea ni le-a cerut mergand pe premiza ca-i mai bine pt. ea sa se rezume la "capu' face , couru" trage" si ...atat. Pen'ce sa
despicam noi firu'n patru pe problema 'mnea_ei s'apoi, sa se simta
mai rau decat cotoharla? Are cine s-o sfatuiasca, doar sta cu mama, no? ...ei, sensibila....
pitiTa_
Postat pe 3 Septembrie 2014 19:32
te-ai gandit ca daca se chinuia un pic, ti-ar fi putut fi tata? esti tanara gaseste pe cineva de varsta ta! fara obligatii!
lllorena
Postat pe 3 Septembrie 2014 19:48
1. Iti cauti alt partener .
SAU
2.Nu stiu daca barbatul ar vrea divort de la nevasta lui .
garbo_405328
Postat pe 6 Septembrie 2014 10:06
draguţa stii ceva ,fiti_ar javra de ras tu inca nu_ti_ai dat seama ca esti draguta de stres chear atat de naiva poti fi ...cu cotoharla ,cum ii spui tu ...are un copil,o casa ,vacante ,etc .cu tn cr dracu are o noapte ,doua cand are bufeuri si PU
NCT ,mai bn deschide dracu ochii aia bn cat nu trece viata pe langa tn si sa te intrebe ce ai realizat
sorimica
Postat pe 7 Septembrie 2014 07:05
Sincera sa fiu, nu cred ca isi va parasi sotia pentru tine, oricat de afurisita e. Am mai auzit de cazuri din astea, unde nevasta era o zgarcita si o cicalitoare, dar el nu a divortat, chiar daca ai lui copii erau trecuti de mult de varsta majoratului. Incearca sa-l testezi, impune-i un ultimatum, gen ori divortezi de sotie si te muti cu mine, undeva in chirie, ori sanatate si virtute. Vezi ce spune. Din cate am inteles ai 25 de ani. Poate vrei sa ai si tu familia ta, cat o mai intindeti asa. Ori se hotaraste sa faceti ceva impreuna, oficial, ori sa te lase in pace sa-ti gasesti un barbat serios, care te respecta si care e singur. Ma intreb ce diferenta de varsta e intre voi. Daca baiatul e major, cred ca el are minim 36 de ani. Dar s-ar putea sa fie mult mai in varsta. Si poate a intrat in criza varstei mijlocii.
Poate, totusi, se va rezolva in bine pentru tine.
garbo_3567
Postat pe 8 Septembrie 2014 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el mai tanar cu aproape9ani 24 De la: garbo089273 18 Mai 2010 09:48
Barbatii aromani 34 De la: lala_cri 21 Ianuarie 2010 09:44
inselam ....daca suntem femei intotdeauna suntem de vina? 3 De la: quasaria 16 Ianuarie 2010 10:48
Barbatul...fiintza cea mai nefericita? 129 De la: charmelen 11 Octombrie 2014 05:53
"Spune-mi unde, cand si cum ".... sa ne gasim? 563 De la: Loreta 19 Octombrie 2010 16:31
Setari Cookie-uri