21 de ani si...inca virgina

in ce timpuri traiti ,oameni buni,daca ar simti ceva...ar face....nu ar astepta sfaturile voastre....
garbo335570
Postat pe 22 Septembrie 2014 16:12
Draga domnisoara, sotul meu are o vorba si anume: Dumnezeu ti-a dat-o ca s-o dai nu sa pleci cu ea in Rai!Iar eu pot sa-ti spun ca sunt 2 lucruri in viata la care nu trebuie sa te gandesti prea mult ca altfel nu mai faci nimic si anume sa te casatoresti, si sa ai copii!Pe metodele contraceptive poti sa te bazezi, anticonceptionalele! La varsta mea de 1/2 secol pot sa spun ca am folosit conceptionale si nu am patit nimic! Am mancat sanatos, am facut sport, am muncit si am si 2 copii sanatosi pentru ca i-am vrut!Deci n-o mai lua pe toate fetele!Daca este un tip civilizat, educat, cu o sampanie, sau 2.. langa voi, si totul vine de la sine! Insa nu face din tintar armasar, vorba aia!Sa stii ca toate sunt importante in viata, si trebuie facute pentru ca te mentin in echilibru, asa ca nu lasa sexul, dragostea pe ultimul loc!Iti doresc curaj si multa dragoste!
garbo173708
Postat pe 22 Septembrie 2014 20:27
De la: JustElla, la data 2014-08-02 00:30:52Buna all. Viata mea e simpla si totodata complicata sau poate anormala. Studenta in anul II am pus accent mai tot timpul pe realizarile profesionale decat amoroase ca sa spun asa. Astfel pana acum nu am avut niciun prieten. Motivul nu e ca as fi vreo hidoasa ci faptul ca am avut ocazii multe de relatii cu baieti dar niciunul asa cum as fi vrut eu. Ma rog nici foarte mult nu am iesit la petreceri sau altele iar despre cu cei intalniti in cluburi nu prea cred ca se poate dezvolta o relatie prea serioasa. Acum insa ies de 1 luna cu un tip si inca nu am vorbit de fostele relatii si cand o sa fie timpul o sa imi fie cam jena sa ii spun ca de fapt nu am mai avut nici o relatie si sunt si virgina. Aici ar aparea urmatoarele probleme/temeri ale mele: 1. mi-e frica de consecintele ca sa spun asa ale unui contact sexual(BTS poate nu ca exista prezervativ dar o eventuala sarcina); imi e frica enorm sa nu raman insarcinata pentru ca nici o metoda nu e 100% sigura adica prezervativul are doar 85% siguranta, pilule contaceptive nu sunt tocmai sanatoase pentru organism si a.s.m.d.
2.frica sa nu ma paraseasca dupa
3.daca tot am ajuns la varsta asta ar fi o prostie sa ii zic ca as vrea sa imi incep viata sexuala in cadrul unei casatorii?
As fi prea inapoiata sa vreau asa ceva?
Problema e ca de ce te temi nu scapi si o sarcina sau un esec dupa prima relatie sexuala m-ar termina. Stiu ca o sa spuneti ca exista atatea metode contraceptive dar niciuna nu e foarte sigura si nu exista nicio pastila pentru suflete frante.
4.sincera sa fiu mi-e putin jena(nu stiu daca e cuvantul potrivit) ca sunt virgina si la varsta asta cand majoritatea adolescentelor de 15 ani au experinta multa in domeniu deja.
Nu ma simt mai speciala ca sunt asa ci mai degraba anormala si rusinata cand vine vorba sa povestec cuiva de fosta/-ele relatii si eu nu am avut niciuna.Am fost nevoita sa mint in privinta asta (atat in ceea ce priveste relatiile cat si virginitatea- spunand ca nu mai sunt)colegelor de apartament sau colege de la facultate insa unui tip cu care ies nu pot sa ii spun minciuni. Asadar ce ma sfatuiti sa fac?Daca va rade de mine cand am sa ii spun ca nu am avut nicio relatie pana la varsta asta sau ma va crede nebuna.Dar si despre tot ce vam spus ce pareri aveti?
Multumesc anticipat de raspunsuri.O seara frumoasa.





respect pentru tine...... E o prostie sa gandesti ca asta ar fi un lucru rau sau sa-ti fie rusine. Esti virgina,.....wtf, cu totii suntem sau am fost. Ce mare nenorocire? N-ai gasit baiatul potrivit cu care s-o faci. Asta e. E gresit ca astepti ceva deosebit pentru prima data? Nu cred.
Parerea mea...... Un barbat se va bucura intotdeauna sa fie primul. Nu este un motiv de caterinca ieftina ci o mare responsabilitate. Daca nu va aprecia ce vrei sa-i oferi si va rade de tine, e un idiot si nu merita sa te aiba. De iepurasi e plina lumea.
zack
Postat pe 22 Septembrie 2014 21:04
Draga mea,
21 in cazul tau nu e 41 sau 51. Eu nu am avut prieten si nu m-am sarutat pina exact la virsta ta. Eram in anul 2 de facultate cind s-a intimplat ca baiatul cu care m-am sarutat intiia oara sa fie si primul barbat din viata mea.... nu e cazul sa te alarmezi deloc, Crede-ma ca nu pierzi. Este foarte important ca prima experienta sa fie implice si sentimente, sa o faci cu un baiat care sa te aprecieze pentru cine esti. Pentru ca o prima experienta negativa in graba iti va cauza mai multe sechele in viitor decit asteptarea persoanei si momentului potrivit. Daca acel baiat cumva va ride de faptul ca nu esti experimentata inseamna ca nu merita nici timpul si atentia ta. Ce e al tau e pus de o parte. Vorba bunicilor: "Fiecare pai isi are umbra lui." Totusi multa precautie si contraceptie neaparat!
kisoy
Postat pe 24 Septembrie 2014 00:59
Buna,
imi aduc aminte cu drag de perioada in care eram virgina. eram mandra de mine si multumita de faptul ca la cei 20 de ani puteam spune oricui ca sexul nu a fost o prioritate pentru mine. fii fericita si bucurate de realizarile tale. sa faci sex la 15 ani nu e o realizare si nici un motiv de bucurie. parerea mea este ca nu esti "ciudata" ci mai degraba esti speciala asa ca fii mandra de asta. asteapta persoana potrivita...cand o s-o intalnesti o sa simti.
succes!
garbo100526
Postat pe 25 Septembrie 2014 09:03
Uite un mesaj frumos din partea unui barbat. Te felicit, domnule!
garbo_10018
Postat pe 25 Septembrie 2014 10:26
Reactia lui atunci cand ii vei spune,te va ajuta sa vezi ce fel de om ai langa tine,nicidecum nu trebuie sa te simti vinovata,dimpotriva,el ar trebui sa se simta norocs ca se mai intalnesc astfel de fete in societatea actuala.
garbo023201
Postat pe 27 Septembrie 2014 21:10
....
addicted2jay
Postat pe 28 Septembrie 2014 15:21
Draga pitiTa , nu i se scurteaza viata, ci pur si simplu are mai multa stapanire de sine decat alti tineri la varsta ei. Asta e o calitate foarte rar intalnita. Psihologii spun ca stapanirea de sine este un lucru tot mai greu, acum cand inclusiv la inghetata i se face reclama folosind o femeie aproape goala. Fara suparare, tanara noastra are capul pe umeri si scuteste o gramada de suferinta inutila. E de apreciat.
angel_forever
Postat pe 7 Octombrie 2014 10:59
Ei hai, "stapanirea de sine" nu aduce intotdeauna si stare de echilibru, tot "pica in cour ca bobocu; " odata ... asta-i constructia corpului femeii si asa functioneaza el
Poti sa te strofoci toata viata sa "te stapanesti", daca esti "dusa", cu asta traiesti si le faci rau si celor din jur.
A fi fata mare, e o alegere a ei si a tuturor celor care vor sa fie, care au primit educatie de la mame sau contrar, aleg sa nu mai fie virgine.
Virginitatea din proprie alegere se pastreaza mai bine in locurile pustnice, spirutuale,
si foarte putin in mediul cu civilizatie...se gaseste un sa puna ochii pe"fata si s-o aduca in rand cu cele dorite de el" ba o scoate si la produs!

Toate au "capul pe umeri", depinde ce are intre urechi!

ziua buna!
pitiTa_
Postat pe 7 Octombrie 2014 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna .. 10 De la: garbo_386312 31 Octombrie 2013 12:20
SCRISOARE CATRE PRIETENA MEA 7 De la: ameno 26 Octombrie 2010 20:58
De ce barbatii agaseaza femeile si nu tin cont si de parerea lor? 50 De la: eu_geminy 14 Septembrie 2010 02:32
Stranger te enerveaza? 88 De la: Thor_again 16 Septembrie 2010 21:07
FEMEIA DUPA SARCINA 1 De la: LADY_23_ 10 Martie 2011 16:06
Setari Cookie-uri