relatia distrusa din cauza sexului?

mergi la "camera de garda" aia-i gratis!
pitiTa_
Postat pe 6 Iulie 2014 10:59
E blondă, bre! Nu se tratează cu aspirină.
Axl_R
Postat pe 6 Iulie 2014 11:17
ah! de asta-si schimba culoarea cand nu-i prieste?
pitiTa_
Postat pe 6 Iulie 2014 11:20
La satene ce calmante recomandati ?
Rotty
Postat pe 6 Iulie 2014 11:28
http://www.youtube.com/watch?v=PmVrwWxXirg
Axl_R
Postat pe 6 Iulie 2014 11:32
Axl_ ii responsabila pe culori ;)) eu, numa' am cheia (cateodata)

ei na! si la tine-i cu mici si mai mari?
voi consumati dublu!
pitiTa_
Postat pe 6 Iulie 2014 11:32
Ei , facem si noi ce putem , vorba lui Axl din linkul de mai sus.
Rotty
Postat pe 6 Iulie 2014 11:42
tu, "aperi" cauza sau neamul?
esti arde...:D zau asa, mie-mi plac mancarurile traditionale de la voi, asta, ca se vand si pe la mine!:)


Off topic!
pitiTa_
Postat pe 6 Iulie 2014 11:48
esti asa de prost ca te-as fi lasat in locu ei demult labarule.......
garbo238868
Postat pe 6 Iulie 2014 15:48
Trebuie sa intelegem ca cine deschide un subiect pe acest forum are nevoie de ajutor.Este foarte usor sa judeci si de aceea cred ca o persoana care isi expune problema anonim pe un forum are nevoie de sfaturi si pareri mai mult decat de a fi judecat.Cineva care cere ajutorul cu siguranta stie ca ceva este gresit,de aceea il si cere.
Incercati sa dati un sfat folositor,o parere proprie sau auzita din alte cazuri.Deja omul este distrus de problema sa.Daca a gresit a gresit...Ce vreti,sa isi ia gatul pentru asta?!
Parerea mea este ca toate problemele lui se trag din cauza masturbarii.
Este f.greu sa iti dai cu parerea despre niste persoane pe care nu le cunosti.Trebuie vazut de ce a stat ea cu el timp de 6 ani,dar nu din spusele lui,ci ale ei,etc.
Avand totusi in vedere faptul ca el a pomenit de relatia sexuala,daca el se masturba si de 3 ori pe zi,este clar ca la sfarsitul zilei nu mai avea "apetit" si pentru ea.
Masturbarea in timpul unei relatii nu are ce cauta.Normal nici in afara unei relatii...dar am fi absurzi sa o judecam in astfel de conditii.
Un om care ajunge sa se masturbeze de 3 ori pe zi este dependent de masturbare.El nu va mai putea ajunge la aceleasi senzatii pe care si le ofera singur nici cu o partenera,nici fiind ea Angelina Jolie sau cine credeti voi mai sexy.
Problema ta nu este ca ti-ai pierdut iubita.Trebuie sa iti asumi asta si sa mergi mai departe,sa renunti definitiv la masturbare,sa iti gasesti o fata si sa ai o viata sexuala normala.
Orice studiu sau constatare despre faptul ca masturbarea este buna este in mare pare minciuna si incurajare prosteasca.Spun in mare parte pt.ca in cazul unei persoane (M sau F) care o practica foarte rar,poate avea efectele unei partide normale de sex,dragoste sau ce doriti dvs.
Nu vreau sa mai lungesc vorba.
Sfatul meu prietenesc este sa faci orice iti sta in putinta sa renunti la masturbare.Ea nu se va mai intoarce la tine si bine ar fi sa nu o mai faca,iar tu din asta sa iti creezi o motivatie in a te lupta cu tine.
Pentru ceilalti colegi si colege de forum...daca aruncati omul in depresie,ce folos!?!
Daca cineva se deschide cu o problema,cine suntem noi sa il judecam si sa "aruncam cu pietre"? Sunt sigur ca fiecare dintre noi are cel putin o problema pe care nu o poate discuta cu cei apropiati si poate nu au curajul sa o puna pe un forum,anonim de frica judecatii celorlalti.El stie ca e gresit.Trebuie indrumat,sfatuit,incurajat, sa nu greseasca si a doua oara.
Va salut. Fiti mai ingaduitori.
garbo_692
Postat pe 6 Iulie 2014 23:54
Îmi pare rău să-ţi dau veşti proaste, dar un nou "cineva" există deja. E greu să faci asta, dar nu ai altă variantă: GET OVER IT, stai o perioadă solo, cel puţin şase luni, după care nu căuta să legi o relaţie, lasă totul să se întâmple atunci când e totul copt ca să se întâmple, căci nimic nu se întâmplă fără motiv. Iar atunci când vei avea o nouă relaţie ..... respect-o mai mult decât pe cea care tocmai s-a încheiat, fă din întâlnirile intime o sărbătoare dedicată ei, iar cel răsplătit vei fi tu. În primul rând răsplătit de lumina din ochii ei.
Îţi doresc curaj, putere, maturitate şi puţin noroc !
IREALLEON
Postat pe 7 Iulie 2014 13:32
Ar trebui sa fii barbat si sa ti asumi ce AI ALES sa faci in acel timp in care ati fost impreuna.Dak ai procedat asa,te reprezinta,si nu cred sa te schimbi asa usor in relatia cu ea.Invata,macar,din greseli!
garbo_386481
Postat pe 7 Iulie 2014 20:36
De la: Andrada54, la data 2014-06-01 04:43:37Exista ceva anormal in comportametul tau !!!..Atata vreme cat ai o femeie langa tine si tu te masturbezi...este la mintea cocosului ca acea femeie realizeaza in final ce este gresit cu tine ! Ar trebui sa-i multumesti acelei femei, ca a stat sase ani cu tine...Alta nu ar fi stat nici macar o luna !!
Vera_Herta_1
Postat pe 7 Iulie 2014 23:17
De la: garbo_692, la data 2014-07-06 23:54:12Trebuie sa intelegem ca cine deschide un subiect pe acest forum are nevoie de ajutor.Este foarte usor sa judeci si de aceea cred ca o persoana care isi expune problema anonim pe un forum are nevoie de sfaturi si pareri mai mult decat de a fi judecat.Cineva care cere ajutorul cu siguranta stie ca ceva este gresit,de aceea il si cere.
Incercati sa dati un sfat folositor,o parere proprie sau auzita din alte cazuri.Deja omul este distrus de problema sa.Daca a gresit a gresit...Ce vreti,sa isi ia gatul pentru asta?!
Parerea mea este ca toate problemele lui se trag din cauza masturbarii.
Este f.greu sa iti dai cu parerea despre niste persoane pe care nu le cunosti.Trebuie vazut de ce a stat ea cu el timp de 6 ani,dar nu din spusele lui,ci ale ei,etc.
Avand totusi in vedere faptul ca el a pomenit de relatia sexuala,daca el se masturba si de 3 ori pe zi,este clar ca la sfarsitul zilei nu mai avea "apetit" si pentru ea.
Masturbarea in timpul unei relatii nu are ce cauta.Normal nici in afara unei relatii...dar am fi absurzi sa o judecam in astfel de conditii.
Un om care ajunge sa se masturbeze de 3 ori pe zi este dependent de masturbare.El nu va mai putea ajunge la aceleasi senzatii pe care si le ofera singur nici cu o partenera,nici fiind ea Angelina Jolie sau cine credeti voi mai sexy.
Problema ta nu este ca ti-ai pierdut iubita.Trebuie sa iti asumi asta si sa mergi mai departe,sa renunti definitiv la masturbare,sa iti gasesti o fata si sa ai o viata sexuala normala.
Orice studiu sau constatare despre faptul ca masturbarea este buna este in mare pare minciuna si incurajare prosteasca.Spun in mare parte pt.ca in cazul unei persoane (M sau F) care o practica foarte rar,poate avea efectele unei partide normale de sex,dragoste sau ce doriti dvs.
Nu vreau sa mai lungesc vorba.
Sfatul meu prietenesc este sa faci orice iti sta in putinta sa renunti la masturbare.Ea nu se va mai intoarce la tine si bine ar fi sa nu o mai faca,iar tu din asta sa iti creezi o motivatie in a te lupta cu tine.
Pentru ceilalti colegi si colege de forum...daca aruncati omul in depresie,ce folos!?!
Daca cineva se deschide cu o problema,cine suntem noi sa il judecam si sa "aruncam cu pietre"? Sunt sigur ca fiecare dintre noi are cel putin o problema pe care nu o poate discuta cu cei apropiati si poate nu au curajul sa o puna pe un forum,anonim de frica judecatii celorlalti.El stie ca e gresit.Trebuie indrumat,sfatuit,incurajat, sa nu greseasca si a doua oara.
Va salut. Fiti mai ingaduitori.
Vera_Herta_1
Postat pe 7 Iulie 2014 23:20
prin acest mesaj vreau sa fiu impartial ... din povestea asta lipseste ceva nu credeti ?! aveau experienta sexuala cand s-au cunoscut sau a fost prima iubire la amandoi partenerii de cuplu in cazul respectiv ?! din ce-mi dau seama nu aveau nici unul nici celelalt experienta in materie de sex. au gresit amandoi prin simplul motiv ca au ramas impreuna pre mult timp asa cum spunea cineva din obisnuinta si ptr. ca nu au constientizat ce inseamna o relatie de cuplu .... plus ca din cuprinsul relatarii nu erau satisfacuti nici unul nici celelalt, deci clar exista o problema .... iar aici intervine comunicarea care daca nu exista sau se stinge distruge din start o relatie ....si da trebuie sa existe o chimie intre un barbat si o femeie intr-o relatie, dar chimia nu e totul ptr. ca se bazeaza pe feromoni nu-i asa ?! :) in acest caz amandoi au facut numai compromisuri pana cand relatia a esuat.
Fulgus_Sorin_1
Postat pe 14 Iulie 2014 16:56
si daca se bazeaza pe feromoni...? Ti se termina feromonii sau ce?
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2014 17:01
Tu crezi ca el era la ciclu si nu i-a functionat feromonii?
pitiTa_
Postat pe 14 Iulie 2014 17:03
suparate mai sunteti
normal ca nu ti se termina feromonii dar imi place ca aveti simtul umorului .
ca ne place sau nu omul este un animal de prada .... instinctul de supravietuire , sexual, de conservare, de atasament, e mai puternic ca ratiunea asa ca sa nu ne mai ascundem dupa deget ... emotiile nu tin de foame nici de altceva. daca vrei sa fi realist cu tine insuti in viata bine, daca o dai cotita suporti consecintele.
Fulgus_Sorin_1
Postat pe 15 Iulie 2014 22:49
De la: Fulgus_Sorin_1, la data 2014-07-15 22:49:35suparate mai sunteti
normal ca nu ti se termina feromonii dar imi place ca aveti simtul umorului .
ca ne place sau nu omul este un animal de prada .... instinctul de supravietuire , sexual, de conservare, de atasament, e mai puternic ca ratiunea asa ca sa nu ne mai ascundem dupa deget ... emotiile nu tin de foame nici de altceva. daca vrei sa fi realist cu tine insuti in viata bine, daca o dai cotita suporti consecintele.






Pai sa"fii," nu pe jumatate, "daca o dai cotita" ai dat ortu' p.si astepti pomenile,tu pe lumea cealalta,ea.....se distreaza bine!
pitiTa_
Postat pe 15 Iulie 2014 23:05
De la: lllorena, la data 2014-07-06 10:50:18mi se pare o discutie de prost gust. cum este posibil sa va intanliti doar o data pe luna? cand era ziua de salariu? sau vroia sa nu uite cum arata o femeie? eu nu inteleg! cred ca ma ia durerea de cap! am nevoie de o aspirina.



a saracului ?
zack
Postat pe 20 Iulie 2014 11:20
De la: garbo_402252, la data 2014-05-26 13:03:37buna tuturor!as vrea sa va expun problema mea pe scurt,am o relatie cu o fata de aproape 6 ani,in tot acest timp relatia nu a excelat la capitoul sex dar ea a stat langa mine si sunt convins ca nu m-a inselat si m-a iubit enorm!pe scurt viata noastra sexulala se rezuma la cateva intalniri o data pe luna sau si mai rar in care incercam tot felul de pozitii dar penatrarea mai putin,cand exista era doar cateva minute maxim,fara finalizare,ea mi-a spus tot timpul ca nu se simte ok in pat si ca vrea sa facem ceva in privinta asta,eu orgasm aveam doar la final cand ea ma ajuta,ea niciodata nu a avut orgasm,acum o luna mi-a spus ca vrea sa ne despartim pt ca nu ne simtim ok in pat,in toti acesti ani lipsa dorintei mele de sex se datora faptului ca ma masturbam uneori si de 3 ori pe zi,acum de cand ne-am despartit ea a zis ca vrea sa incerce si cu altcineva,sa vada daca se simte bine in pat si o sa aiba orgasm,eu acum sunt convins ca n-am facut totul ca ea sa se simta ok si mi-e frica ca nu o sa mai am niciodata sansa asta,mi-a spus ca nu mai ma vede ca pe un barbat ci ca pe un amic,a intervenit monotonia,realizez ca este o fata pe care o iubesc enorm si sper sa nu se termine asa,a spus sa o las o perioadat in pace,sa nu ne mai vedem,sa nu mai stim nimic unul de celalalt,poate asa va reaparea dorinta din partea ei,dorinta mea exista acujm mai mult ca niciodata si daca as mai avea ocazia de acum incolo i-as arata cum poate ajunge pe culmile placerii!ce ma sfatuiti sa fac?mi-e frica sa nu se culce cu altul si sa o pierd definitiv..


Eu n-am inteles din start ceva... esti fata sau baiat??? Daca judecam dupa poza...
Apoi... 'cateva intalniri o data pe luna '. Cum vine asta???

silfida
Postat pe 20 Iulie 2014 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Haine si accesorii dragute pentru doamne si domnisoare 1 De la: COCHETARII 21 Octombrie 2011 12:52
Blog nou de hainutze...frumoase, ieftine si de calitate! 1 De la: alladyna 23 Octombrie 2011 10:07
Victoria's Secret,Ralph Lauren,Ugg 1 De la: Inchiriere_Apartament_Mamaia_1 6 Noiembrie 2012 08:52
croitoreasa/atelier croitorie iasi????? 15 De la: ysabela44 16 Martie 2017 15:18
Cum procedati atunci cand doriti sa cumparati haine online? 33 De la: irina_123 16 Octombrie 2018 13:58
Setari Cookie-uri