pot fi insarcinata daca mi.a venit ciclu??

acum 2 luni am avut mai multe contacte neprotejate...dar mi.a venit ciclu normal si putin mai abundent.la terminarea ciclului din prima luna mia aparut oo linie putin maronie de la ombilic pana la zona pubiana...acum tre sa imi vina ciclu pe 9 ..am un ciclu regulat de 28 de zile...si mia venit regulat si in acele 2 luni cand am avut contacte..totusi mie frica ca poate sa iti vina chiar daca esti insarcinata..ma simt balonata ,simt ca am ceva in burtica..mie frica..am facut un test si era negativ...ce poate fi?va rog
Roxana_Madalina_1
Postat pe 2 August 2013 15:21
exista teste de sarcina la farmacie!!!
de unde sa stie pe aici cineva..... cauti pe garbo vreun ginecolog?!
adeline
Postat pe 10 August 2013 15:29
De la: Roxana_Madalina_1, la data 2013-08-02 15:21:45acum 2 luni am avut mai multe contacte neprotejate....... ..... .... .... ma simt balonata ,simt ca am ceva in burtica..mie frica..am facut un test si era negativ...ce poate fi?va rog


"acum 2 luni am avut mai multe contacte neprotejate...." - cu cineeeeee?

"ma simt balonata ,simt ca am ceva in burtica..mie frica..am facut un test si era negativ...ce poate fi?va rog["

o fi vreun alien, ceva... cine mai stie?!


oare au disparut toti ginecologii din lume, si nu se mai poate gasi un cabinet ginecologic... ?
propun agminilor garbo sa infiinteze o clinica virtuala penttru situatii din astea de urgenta!
heartbit
Postat pe 10 August 2013 15:55
da, se poate, exista cazuri de acest gen. In privinta sarcinii sunt teste la farmacie, simplu si rapid de facut, mai sunt si medici , deci iute la farmacie sau medic , nu aici .
garbo039125
Postat pe 10 August 2013 16:50
ce sa fie, ce sa fie?
iaca niscaiva prostie,
ca mamzel nu stie a scrie
scrie mi-a ca la pisica
pe cand miau ar vrea sa zica.
garbo009004
Postat pe 11 August 2013 08:49
criminali is copchii din ziua de azi!!! ....
si-o trag pe unde apuca...o-nfig cu amandoua manurile...adanc...si mai apoi...vin sa se vaite p`aci...ca...nu cumva...o fi ramas ceva acolo?
ovidiu42
Postat pe 11 August 2013 09:41
Din puţu' gândirii.
Axl_R
Postat pe 11 August 2013 10:48
Mai Ovi si acuma tie de ce ti-e ciuda ? Ca nu mai esti copchil , sau ca pe vremea cand erai nu aveai unde sa te vaiti ?
Rotty
Postat pe 11 August 2013 16:04
exista teste de sarcina si exista analize de sange care confirma sau infirma o sarcina DAR exista medici ginecologi si eco care nu se pot insela ! nu intelege nimeni ce vrei tu sa afli de fapt ???
garbo_19362
Postat pe 17 August 2013 21:39
De la: Rotty, la data 2013-08-11 16:04:01Mai Ovi si acuma tie de ce ti-e ciuda ? Ca nu mai esti copchil , sau ca pe vremea cand erai nu aveai unde sa te vaiti ?




nu mi-i ciuda mami...comentam si yo...ca oricum...caravana trece...
ma uit ca...e tipic romanesc...s-o faci...si apoi sa te intrebi daca e bine...si sa te vaiti ca...mai bine n-o faceai!!
si...yo nu ma vait...nici amu`...si nici daca pe vremea mea...as fi avut unde s-o fac...tocmai pt ca...intai ma gandesc...bine bine...inainte...daca merita s-o fac...sau nu!!!(indiferent ce anume ar trebui facut)
ovidiu42
Postat pe 18 August 2013 02:21
Ovi , daca faci , macar taci.
Rotty
Postat pe 18 August 2013 07:58
De la: Roxana_Madalina_1, la data 2013-08-02 15:21:45acum 2 luni am avut mai multe contacte neprotejate...dar mi.a venit ciclu normal si putin mai abundent.la terminarea ciclului din prima luna mia aparut oo linie putin maronie de la ombilic pana la zona pubiana...acum tre sa imi vina ciclu pe 9 ..am un ciclu regulat de 28 de zile...si mia venit regulat si in acele 2 luni cand am avut contacte..totusi mie frica ca poate sa iti vina chiar daca esti insarcinata..ma simt balonata ,simt ca am ceva in burtica..mie frica..am facut un test si era negativ...ce poate fi?va rog


1. daca vrei sa nu mai ramai grea treci pe...anal si scapi si de emoroizi (numa' sa te speli bine 'nainte ca pute a dreacu').
2. chestia cu linia maronie; te manca cumva? ca atunci s-ar putea sa fie o linie de latzei, ca aia manca. da-i cu DDT si o sa fie ok.
3. chestia cu balonatu. ai mancat cumva ceva gras? ragai si dai vanturi puturoase? daca da, renunta la carne grasa, carnazi, jumere varza murata. si o sa fie ghini.
ti pup pi buric
adi27
Postat pe 18 August 2013 16:16
nah,
tzo vinit ciclu?
sau tot balonata ieshti.
daca nu tzo vinit nici acu' insamna ca tio inseminat cordaciu. cauta-l urjentt si pune laba pi iel ca ramai fara penziii alimentra si viat ii grea, manca-ti-ash. sau cauta un prost cu bani, puni-o de un f*utai cu iel si zi-i dupe o sptamana ca ai ramas gravida. si iaca l-ai prins.
bafta. si alt'data cand te arzi cu vriunu treci pi anal cum ti-am recomandat ca sigur nu ramai grea asa. si scapi si de emoroizi. sa mor io!
adi27
Postat pe 21 August 2013 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cumapra scaun bebe de un anisor.. 1 De la: cocco_1125 22 Septembrie 2009 13:13
nu stiu de ce nu raman insarcinata!!! un sfat va rog!!!!! 10 De la: garbo_5377 7 Iulie 2012 21:35
inseminare articifiala 1 De la: nikita 26 Octombrie 2008 21:14
lichidul amniotic 1 De la: marimihai81 4 Decembrie 2009 17:51
mamica pentru a doua oara 3 De la: monaduca 4 Decembrie 2009 20:41
Setari Cookie-uri