Caderea parului poate fi stopata?

Angel , auzisem si eu de tratamentul asta. Nici nu e de mirare , caci berea contine vitamine.
Rotty
Postat pe 25 Septembrie 2014 19:46
Buna ziua, ma numesc Andreea Culbeci sunt analist capilar la firma IHAIR, noi distribuim produsele famaceutice RUEBER TRICOSYSTEM care trateaza caderea parului. In primul rand trebuie sa stiti cauza, noi avem produse care stompeaza caderea parului si regeneraza in acelas timp.Va recomand sa folositi samponul DERMOPEL(hidrateaza scalpul in profunzime)impreuna cu fiolele/lotiunea tonica FANCY(sunt ANTICADERE SI REGENERATOARE). Noi oferim analiza capilara GRATUITA in sediul din Bucuresti strada Crisul Repede nr.18 sector 6
Pentru mai multe delatii intrebari va stau la dispozitie la tel: 0773.702.211; 0314.167.025 si pe site-ul IHAIR.
andreea_mihai
Postat pe 13 Noiembrie 2014 15:20
buna, am fost in farmaci art farm din piata berceni, acolo se face analiza capilara gratuita!
mi-a fost recomadat sa folosesc produse de la Rueber, produsele sunt super
Rezultatele sunt super.
Puteti macar sa intrebati in farmaci de analiza capilara care este gratuita.
CNicoletA
Postat pe 5 Martie 2015 16:01
Caderea parului apare de obicei la persoanele care sunt trecute de 35 de ani si care au o deficienta de vitamine. Solutii pentru oprirea caderii parului sunt foarte multe si in regula este daca se aleg doar acele metode care nu produc efecte secundare.

garbo_419088
Postat pe 4 Noiembrie 2015 11:35
Buna,

Si eu m-am confruntat cu aceasta problema. Imi cadea parul foarte tare, m-am dus si mi-am facut si analize. Nimic anormal. O prietena mi-a recomandat cafea cu ganoderma. Ganoderma este o ciuperca , numita si "elixirul tineretii" care transforma cafeaua din acida in alcalina la fel ca sangele nostru. Actioneaza pe toate sistemele: imunitar, digestiv , limfatic,circu;ator..
Consum aceasta cafea de aproximativ o luna de zile si nu mai am probleme cu caderea parului, ba din contra, parul mi se regenereaza foarte frumos.
Cafeaua o poti cumpara de aici:
http://royalelixir.myorganogold.com/ro-ro/gourmet-cafe-mocha/

garbo_419207
Postat pe 5 Noiembrie 2015 23:09
Buna,

Pierderea parului reprezinta o chestiune comuna si din ce in ce mai frecventa atat la femei cat si la barbati. Cauzele acestei situatii neplcaute sunt multiple si uneori greu de depistat. In linii mari parul pica din urmatoarele motive: dezechilibre hormonale, carente nutritionale, circulatie deficitara la nivelul scalpului, stari de stres prelungit, folosirea de sampoane neadecvate tipului de par, odihna insuficienta.

Referindu-ne la carentele nutritionale, cele mai frecvente dintre acestea sunt cantitate insuficienta de proteine, si in special aminoacizi cu sulf (cisteina, cistina, metionina), lipsa unor vitamine din complexul B, Zn, Se, Siliciu etc.

Trebuie insa ca aceste recomandari sa fie individualizate si adaptate fiecarei oersoane parte.

Adrian Udrea- fitoterapeut, nutritionist
plantevindecatoare@gmail.com
http://terapienaturala.blogspot.ro
Adi_Udrea_1
Postat pe 20 Decembrie 2015 11:23
Buna, de 2ani ma confrunt cu o cadere masiva de par fire fragile se rup tocesc mereu.am luat revalid si capsule si sampon, parusan apoi masti cu ulei de ricin aspasia +40 un an.merg la coafor pentru tuns la 2luni aveam parul pâna la mijloc acum abia bate varfurile de la trepte (sunt tunsa in scari),pana la umar.lucrez in stres mutata in oras nou de doi ani jumate asta a fost viata .ajutati ma va rog sunt disperata
Darkviolett
Postat pe 25 Martie 2018 18:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tahitian Noni, bautura bioactiva 1 De la: colnago 5 Septembrie 2010 10:55
tratament naturist pt acnee 13 De la: garbo_1567 16 August 2014 01:14
madalina 24 De la: Kid0 6 Februarie 2010 00:15
Tratamente naturiste pentru ten uscat 10 De la: garbo_1399 11 Iunie 2018 19:20
cancer ovarian 15 De la: garbo231603 9 Februarie 2018 13:49
Setari Cookie-uri