VINDECARE ARSURI SI VARICE ULCEROASE...SI NU NUMAI...!!!

Buna ziua dragele mele.
M-am hotarat cu greu sa scriu aceste randuri dar consider ca este datoria mea sa va pun la dispozitie tot ce am invatat in ultimii ... ani.

Am invatat...strict pentru mine si familia mea,au urmat rude si cunostinte apropiate...si nu numai.
Este bine ca...tehnicile de vindecare sa fie combinate.
Spun asta pentru ca...de multe ori...cauza bolii este ascunsa...in ...sufletul nostru...si acolo...este greu de ajuns...!!!!

Sa incercam sa renuntam la medicamente...deoarece...natura este generoasa...si ne vindeca toate "ranile"

Ne putem vindeca usor...fara prea multi bani...chiar si de cancer...!!!

Acesta a fost si scopul meu...nu este drept ca sanatatea noastra sa fie "cumparata".
De aceea...tratamentul meu...va avea o "valoare".. speciala.

Dar...TREBUIE...nu numai daca suntem bolnavi sa ne tratam...ci TREBUIE sa aplicam tehnica de preventie.
Sa invatam sa ne "ascultam"corpul...si sa-l vindecam.

Suntem mame,sotii...si este datoria noastra ...sa avem grija de viata celor dragi.

Si acum,

in cazul arsurilor este vorba de un unguent pe baza de produse naturiste...cu o combinatie speciala si o aplicare speciala.


-In cazul varicelor ulceroase se pot combina doua unguente ...depinde de gravitate.

-In cazul operatiilor si ranilor care se vindeca greu...este un alt unguent...cu vindecare rapida
-Si in cazul diabetului...se pot vindeca rani, chiar si dupa ani de zile .

Azi...m-am hotarat sa ma expun criticilor voastre...!!!

Timpul meu este limitat...nu pot ramane prea mult timp in fata calculatorului...de aceea va rog sa-mi scuzati eventuala intarziere a raspunsului meu.

Doresc multa seriozitate...si doresc sa facem o echipa unde sa facem minuni.

Timpul este...ireversibil....sa ne straduim..."daca nu putem face o fapta buna...sa nu facem una rea."

Va multumesc pentru atentie.

Va astept cu drag!





reiyana
Postat pe 5 Octombrie 2013 14:31
Si...cum se numeste acest unguent pe baza de produse naturiste?! Mi-ar placea sa-l am in bucatarie unde, mai mereu am "accidente" cu cuptorul, ba o cratita fierbinte....
LLisa
Postat pe 5 Octombrie 2013 16:13
Buna,Lisa...da, ai dreptate...merita un loc in bucataria ta.
Trebuie sa-ti spun ca...a obtinut medalia de argint...in China...!!!
Dar...nu are un nume...sa-i spunem...REIYANA...ok...????
O zi frumoasa!
reiyana
Postat pe 5 Octombrie 2013 17:09
Si cum o sa gaseasca Lisa unguentul ? ...Desigur , apeland la tine , sau accesand vreun link.
Tre sa recunosc ca te pricepi la facut reclame. Ai putea lua medalia de argint.....in China
Rotty
Postat pe 5 Octombrie 2013 17:17
Crema cremelor, fără nume. Scz! Unguentu'.
Axl_R
Postat pe 5 Octombrie 2013 17:19
De la: LLisa, la data 2013-10-05 16:13:59Si...cum se numeste acest unguent pe baza de produse naturiste?! Mi-ar placea sa-l am in bucatarie unde, mai mereu am "accidente" cu cuptorul, ba o cratita fierbinte....



buna Lisa... ! cand treci la cizmulite rosii... ca a venit toamna si racoarea... ??? in tot cazul... arsurile si varicele, sunt doua chesti fara legatura intre ele. singura legatura ar putea fi ca sufera de ele, acelasi om !!! barbat sau femeie... ! dar sa lasam varicele la o parte acum. vorbeai de accidente in bucatarie, probabil de diferite arsuri. in primul rand, cumpara-ti o pereche, doo, de manusi din alea speciale ptr. lucru la cuptor sau la cratiti fierbinti. sunt si de culoarea rosie. sti despre ce vorbesc. si nu deschizi usa cuptorului... pentru nimic in lume, fara aceste manusi pe manutza ta !!! acum, orice crema contra arsurilor, care se respecta, contine "Alovera", un fel de cactus, cu frunze late. intra pe net si ai sa faci cunostinta cu ea. daca ai terasa sau undeva mai ferit de frig, te sfatuiesc sa-ti cumperi asa o planta, creste mare daca e in pamant, mai mica daca creste in ghiveci... de la pepiniera. i se mai spune si Aloe Vera... ! in chineza nu stiu cum i se spune... dar trebuie sa fie ceva greu de pronuntat ptr. noi... ! ti-am spus cumva cum dau chinezii nume la copii lor dupa nastere ? dau drumul la un lighean de tabla pe jos in casa scarilor... si noteaza sunetele ! asa arata alovera:

http://fitnessdrinks.co.uk/wp-content/uploads/2013/07/wpid-httpwebtradekoreacomuploadfile2product588P00250588cbe9caa57171771686a5498485f4639959f2e0a2.jpg

cand se intampla accidentul... tai o bucatica dintr-o frunza si dai cu ea pe locul fript ! frunzele sunt carnoase si lasa un fel de gel cant le tai, care face minuni pe arsuri. nu durere, nu beshici, nu necasuri ! totul e sa pui cat mai repede pe rana. exista si la farmacii tuburi sau borcanele cu creme care contin alovera. ti asa ceva in frigider, mai ales dupa ce le desfaci capacul, si ai rezolvat problema. e obligatoeriu sa tina asa ceva oamenii in casa, mai ales cand sunt si copii.
barboneli
Postat pe 5 Octombrie 2013 18:42
Buna Rotty...ai dreptate..Lisa va obtine unguentul....numai "apeland" la mine...

Sincera sa fiu...mi-as dori..ca nimeni sa nu aiba nevoie de acest unguent.

Si...nu pentru reclama...ci doar pentru tine...voi incerca sa postez ...poza medaliei...!!!


O seara linistita !


reiyana
Postat pe 5 Octombrie 2013 19:00
Buna seara Barboneli...foarte utile sfaturile tale...dar ...daca este o arsura profunda...cu rani adanci...pe o suprafata mare...si care necesita operatie...cate plante de aloe vera iti trebuie...????
Singura metoda de vindecare fara operatie...este acest mod de tratare
.Nu este un simplu uguent...are o metoda speciala de aplicare...crede-ma...nu are egal...!!!
Testarea s-a facut si in Spitalul nr,1 din Craiova.

Nu dores sa spun prea multe pentru ca... doresc sa vorbeasca...rezultatele.

Eu sper, sa nu apelezi...niciodata la mine.

PS
Mi-a placut descrierea plantei.
Adevarat...ALOE VERA...este regina plantelor...!!!

O seara frumoasa!
reiyana
Postat pe 5 Octombrie 2013 19:35
De la: reiyana, la data 2013-10-05 19:00:39Buna Rotty...ai dreptate..Lisa va obtine unguentul....numai "apeland" la mine...

Sincera sa fiu...mi-as dori..ca nimeni sa nu aiba nevoie de acest unguent.

Si...nu pentru reclama...ci doar pentru tine...voi incerca sa postez ...poza medaliei...!!!


O seara linistita !




Multumesc. Seara frumoasa si tie
Rotty
Postat pe 5 Octombrie 2013 19:37
Barbo', dac-ai stii de cand ma tot tin sa cumpar un ghiveci cu aceasta planta aloe vera si...mereu ma iau cu alte prioritati si uit! Cunosc planta, am "crescut" cu ea, parintii mei au avut-o insa au facut-o cadou cuiva care si-a dorit-o foarte mult (ajunsese inalta de 2m, tin minte ca am plans cand am ajuns de la scoala si am constatat ca ""Mimi" disparuse...o si botezasem )! Eu momentan folosesc un spray oximed sau miere de albine direct pe rana, insa m-a facut curioasa dna care a initiat topic-ul, poate ne spune si noua un pret, asa.. ca titlu informativ !
LLisa
Postat pe 5 Octombrie 2013 19:47
Multumesc...Axl_R.
O seara frumoasa si un weekend minunat!
reiyana
Postat pe 5 Octombrie 2013 19:48
Mc! Şi ţie!
Axl_R
Postat pe 5 Octombrie 2013 19:51
http://www.tratament-boli-incurabile.ro/unguent.html
"Unguent destinat suprafetelor traumatizate prin arsura pentru regenerarea pielii" !
LLisa
Postat pe 5 Octombrie 2013 20:03
Am vazut Reyana Felicitari.
Rotty
Postat pe 5 Octombrie 2013 20:06
Buna Lisa ma bucur ca te intereseaza acest subiect.

O noapte linistita!
reiyana
Postat pe 5 Octombrie 2013 23:08
Ok Rotty...noapte buna!
reiyana
Postat pe 5 Octombrie 2013 23:10


buna dimineata rei... daca tot mai intrebat de cate plante de aloe e nevoie ptr.: "daca este o arsura profunda...cu rani adanci...pe o suprafata mare ?", raspunsul l-ai dat singura !!! niciuna, pentru ca numai prin operatie se poate ajuta sa se vindece... si asta numai la spital cu internare indelungata si trensplant de piele din locuri neatinse, de obicei de la poponetz... ! sau de la banca de piele. eu nu pun la indoiala calitatile unguientului respectiv... dar nu ptr. rani descrise de tine. si de obicei, asa rani se obtin fie in razboi, in accidente grave de tren sau de masina, cutremure si alte necazuri... ! nu in bucatarie sau oriunde pe undeva langa casa ! si Lisa parca acasa vroia... ! am citit si articolul postat. cevea lipseste acolo insa... pricepere in prezentarea produsului. am mai vazut eu in viata mea promovari de diferite produse asemanatoare... asa ca-mi permit sa remarc ceva. cine a publicat ce a publicat... a pus multe poze cu niste medalii, lucru neinteresant de loc ptr. cine vrea sa-si cumpere produsul amintit. el trebuie sa vada poze cu: inainte si dupa... poze cu arsuri de piele, nu medalii !!! de mult exista unguiente din astea cu regenerare de piele, cine are ferma de cai sau cai in curte, stie de asta. la cai se pune acolo unde sunt rani adanci de la diferite hamuri. sau la alte animale se foloseste. si eu am avut in casa asa ceva, produs preparat aici insa. m-am fript si mi-am lasat o bucatica de piele pe carcasa motorului de la masina de tuns iarba.... ! ok, e buna in casa, dar nu luata fara explicatii amanuntite, ptr. ca omul sa stie cand e eficace si cand nu ! minuni... nu cred ca face. in basme si fil SF, da ! in tot cazul... succes in promovarea produsului !

acum am observat greseala facuta de mine. scuze. am crezut ca articolul publicat a fost postat de tine. nu de Lisa. eu acolo am avut ceva de zis... nu la eventual un articol de-al tau.
barboneli
Postat pe 6 Octombrie 2013 09:21
De la: reiyana, la data 2013-10-05 23:10:08Ok Rotty...noapte buna!


Reiyana , nu ca pe mine nu m-ar interesa , dar pentru mine e cam greu sa ajung in posesia unguentelor...
Duminica placuta
Rotty
Postat pe 6 Octombrie 2013 10:07
Buna dimineata,Barboneli...sau...Toma Necredinciosul...tu..si daca pui degetul pe rana...tot nu crezi.
Da, ai dreptate...greseala mea este ca nu am facut poze...cu evolutia vindecarii...pe zile...dar...nu acesta a fost scopul...ci...pur si simplu sa alin suferinta si sa fie rezolvata problema.
Acum pot doar sa spun cazurile rezolvate...daca asta doriti.
Mie cel putin...mi s-ar parea a lauda.
.In general...nu vorbesc despre mine...imi place sa stau in umbra...si sa-mi fie laudate doar rezultatele...!!!
Aici...aveti posibilitatea sa testati... sa ma criticati...sau sa ma laudati..Nu mai depinde de mine...!!

Si acum...imi cer scuze ca am intervenit...stiu ca ai gresit "destinatarul"..dar iti promit ca nu te voi mai deranja.Am raspuns ...din respect...si sincer, m-a bucurat interventia ta.

O duminica placuta!
reiyana
Postat pe 6 Octombrie 2013 10:35
Bună ziua!

Off temă, de ce atâtea puncte de suspensie? Virgula nu-i bună?
Axl_R
Postat pe 6 Octombrie 2013 10:43
De la: reiyana, la data 2013-10-06 10:35:00Buna dimineata,Barboneli...sau...Toma Necredinciosul...tu..si daca pui degetul pe rana...tot nu crezi.
Da, ai dreptate...greseala mea este ca nu am facut poze...cu evolutia vindecarii...pe zile...dar...nu acesta a fost scopul...ci...pur si simplu sa alin suferinta si sa fie rezolvata problema.
Acum pot doar sa spun cazurile rezolvate...daca asta doriti.
Mie cel putin...mi s-ar parea a lauda.
.In general...nu vorbesc despre mine...imi place sa stau in umbra...si sa-mi fie laudate doar rezultatele...!!!
Aici...aveti posibilitatea sa testati... sa ma criticati...sau sa ma laudati..Nu mai depinde de mine...!!

Si acum...imi cer scuze ca am intervenit...stiu ca ai gresit "destinatarul"..dar iti promit ca nu te voi mai deranja.Am raspuns ...din respect...si sincer, m-a bucurat interventia ta.

O duminica placuta!



nu draaaga... eu nu sunt Toma necredinciosul... decat in alte probleme si discutii !!! eu sunt realist. eu nu te-am criticat cu rea vointa sau intentie de a te supara. am discutat prieteneste. sau asa cel putin mi s-a parut mie.
eu am sugerat cum se obisnuiasca cu produse din astea. le vezi si in cabinete la medici de piele. pe net. etc. mai greu e de vizualizat produse ptr. probleme psihice, sa zicem... !!! si nu ai nici un motiv sa-ti ceri scuze... ! eu sunt doar un user ca tine si comentez doar. asa ca nu ma deranjezi de loc si cred ca pe nimeni nu ai deranjat. uite... am si eu un leac, contra suparaciosilor... ! .....
barboneli
Postat pe 6 Octombrie 2013 10:47
Buna ziua Axi,
Daca doar virgula este importanta pentru tine,o voi folosi.
Pentru mine,important este fondul,nu forma.
Multumesc,trebuie sa fiu atenta si la forma.
O duminica placuta!
reiyana
Postat pe 6 Octombrie 2013 11:08
Ok,Barboneli
Multumesc pentru "leac"
Acelasi,si pentru tine!
reiyana
Postat pe 6 Octombrie 2013 11:11
Buna ziua,Rotty.
Cred ca esti o gospodina harnica si frumoasa.
Dar,te rog sa fii mai optimista,sa nu-ti dai raspuns negativ din start.
Tu vei primi unguentul,dar,imi doresc sa nu-l folosesti ci sa ajuti alte persoane.
Spun de acum ca,nu te cunosc si doresc sa fii primul meu critic.
Daca vor fii cuvinte frumoase din partea ta,cu siguranta vor fii adevarate.
O dunimica placuta!
reiyana
Postat pe 6 Octombrie 2013 11:25
Reiyana, conţinutul şi forma textului, spun multe despre persoana care scrie.
Îmi cer scz!

O zi frumoasă!
Axl_R
Postat pe 6 Octombrie 2013 11:31
De la: reiyana, la data 2013-10-06 11:25:21Buna ziua,Rotty.
Cred ca esti o gospodina harnica si frumoasa.
Dar,te rog sa fii mai optimista,sa nu-ti dai raspuns negativ din start.
Tu vei primi unguentul,dar,imi doresc sa nu-l folosesti ci sa ajuti alte persoane.
Spun de acum ca,nu te cunosc si doresc sa fii primul meu critic.
Daca vor fii cuvinte frumoase din partea ta,cu siguranta vor fii adevarate.
O dunimica placuta!


Reiyana , livrezi si in Germania ? La asta ma refeream cand am scris ce am scris
Iar de optimista , sunt
Rotty
Postat pe 6 Octombrie 2013 12:15
Buna ziua,Axl_R.
Adevaratul prieten,nu te lasa sa gresesti,si tu ai facut asta.
Multumesc pentru interventia ta.
Sa nu crezi ca nu stiu la ce ma expun,dar merita orice efort.
Tot ce se obtine greu,are valoare.
Consider ca,acest articol este doar o samanta care va incolti mai tarziu.
Poate ne vom mai "auzi"...cum doresti tu.
Special pentru tine,sper sa-ti placa.
"SA FII IUBITA! "
http://www.youtube.com/watch?v=A3yPW4emAis
reiyana
Postat pe 6 Octombrie 2013 14:52
Doar ce se obţine greu, are valoare.

Muţumesc, pt link!
Axl_R
Postat pe 6 Octombrie 2013 15:04
Rotty,tu traiesti in Germania?
Fii sigura ca vom gasi o metoda sa ajunga si la tine.
Am o prietena care vine lunar in Germania,si poate va fac cunostinta.
Unguentul,va fi cadoul meu pentru tine!
In Germania,sunt cunoscuta si sunt propuneri de colaborare.
Ar fi pacat sa avem o metoda de vindecare dar sa intoarcem spatele,si sa ne plangem ca nu putem ajunge in strainatate sa ne vindecam.
Nu depinde de mine,nu pot face binele cu forta,
Si pentru tine,din toata inima:
http://www.youtube.com/watch?v=op5Rf-dTVsA
Pupici
reiyana
Postat pe 6 Octombrie 2013 15:38
Reiyana , depinde unde in Germania vine prietena ta , ca tara asta nu-i tocmai mica.
Merci de link ...imi place.
Doamne feri sa am nevoie de unguentul pentru arsuri , dar cel pentru varice m-ar interesa.
Rotty
Postat pe 6 Octombrie 2013 15:46

Recomandari

Setari Cookie-uri