mamici cu rh neg.

Buna,mamici!
Am si eu o intrebare,sau, mai bine zis o problema: daca aveti sau stiti pe cineva cu rh neg. iar sotul cu rh poz., cati copii au facut si daca au fost riscuri. De ce pun aceasta problema? Pentru ca am avut-o pe fiica mea dupa 2 avorturi si mi s-a spus in spital ca nu mai am voie sa fac copii pentru ca ar putea iesi cu malformatii...
catalinavella
Postat pe 21 Noiembrie 2008 18:05
Buna Jasmine,

Eu sunt o mamica care are Rh-ul negativ, bineinteles diferit de cel al sotului, asa ca iti pot spune experienta mea. Avem un singur baietel, si din cate mi-au explicat mie la spital nu voi avea probleme daca voi mai face altii copii. Dar sa incep cu inceputul, prin primele luni de sarcina am facut un test care aici se numeste Combs Indirect, (nu locuiesc in Ro), si cum acela a iesit bine ca si rezultat, nu am avut nevoie de alte injectii cu hormoni sau mai stiu eu ce. Cand am nascut mi s-a facut un vaccin, in spital, si cam asta a fost tot. Avand acel vaccin pot sa fac alti bebei oricand! Ti-am pus aici un link unde este explicat tot ceea ce te intereseaza, dar, sfatul meu este sa mergi la un dr avizat sa ceri parerea.

http://www.healthy.ro/articol/Sarcina/5283/Tot-ce-ce-trebuie-sa-stii-despre-riscurile-incompatibilitatii-Rh.html

Sper sa-ti fi fost de folos!
mimisor_kidz
Postat pe 1 Decembrie 2008 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doua sarcini oprite din evolutie 3 De la: ale_micutza 6 Iulie 2009 07:03
salut sint angela 1 De la: angelaberki 29 Octombrie 2009 05:35
Sfaturi, va rog 2 De la: pinicuta 4 Decembrie 2009 17:01
imi vine sa ma sinucid 12 De la: cristty 12 Martie 2012 11:31
8 MARTIE 2 De la: horobeanu 8 Martie 2009 10:57
Setari Cookie-uri