iona

am si eu un baiat de 1 an si 3 luni si problema noastra este ca nu mananca decat pireut, iaurtel, mere, banane, biscuitei, lapte, cereale si in rest REFUZA absolut orice. isi face scarba singur, nu gusta nimic. uneori si daca miroase ceva ce incerc sa-i dau (ciorbita spanac sau orice mancarica) ii vine sa vomite. NU STIU cum sa-l fac sa guste sau sa incerce si alceva. oricat l-as lasa flamand nu gusta si daca ii este foame te face cu capu, plange intr-una.
PS: i-am dat o data o bucatica de pepene si dupa ce a vazut ce e, a scuipat-o dupa care nu am mai reusit sa-l fac sa deschida gura sa-i mai dau.
garbo_14199
Postat pe 6 Iunie 2013 23:23
din ce ai insiruit, se pare ca mananca destule! fiecare om, chiar si copil fiind, are metabolismul lui.... continua sa-i dai ceea ce ii dai... si treptat adauga-i ceva pasat in alimentatie ... incet invcet se deprinde ...! e destul de mic ca sa il treci pe alimentatie mai dura ...
heartbit
Postat pe 7 Iunie 2013 00:20
Ar fi indicat ca toate astea sa i le spui unui medic pediatru.
garbo_14167
Postat pe 15 Iunie 2013 19:42
Very useful information. Thank you for sharing it.
Thanks
http://www.99th.in
Ekta_Taneja_1
Postat pe 17 Iunie 2013 16:03
Pentru varsta lui,mananca foarte bine.Nu are nici rinichii dezvoltati,ca sa suporte sare si zahar,si altele ca noi,nici stomacul prea dezvoltat.
La 4 ani se zice aici in grecia,ca pot manca si alune,si nuci,si fistic,si toate celelalte grele,si prajit.
nici multa carene nu e bine,cat mai putina,in supa lui.
nici un copil mic nu vrea supa,doar daca e cu mazare fara coji in ea,si o face asa dulce.....
e prea mic ca sa iti faci griji....nu ii da dulciuri,si a mea are doi ani si ceva,si mananca tot asa,doualinguri din mancare si apoi fuge la joaca,nici nu stiu cum de dezvolta,normal,la cat de puutin mananca....
medicul a zis ca e bine,la greutate,ptr varsta ei,si ca sa nu imi fac griji.
unii mananca o saptamana aceeasi mancare,si refuza pe celelalte,,,,fiecare copil are obiceiul lui.
Important e sa nu manance chimicale ca knor,zahar,bomboane,acadele,coca cola sau sucuri ci acid,si ciocolate.....
daniilia
Postat pe 24 Iunie 2013 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hello! 1 De la: novacoviciestera 15 Octombrie 2009 14:30
PRIETENUL IMAGINAR 27 De la: alinakatt 13 August 2009 12:56
CAMPANIE DE CRACIUN-CASTIGATI 100 EURO 1 De la: crys_1976 17 Decembrie 2009 17:14
Laptele lactovit 8 De la: ina_rebeca 15 Noiembrie 2010 11:40
Buna tuturor! 4 De la: pinicuta 2 Septembrie 2009 15:14
Setari Cookie-uri