Masturbare...

Melissa... atunci, daca omul nu prejudiciaza relatia, ce ai cu el? face si el ce poate "in timpul liber" sau mai bine zis cand nu ai tu timp de el! e bine ca nu se duce la altele, totusi!!! cred ca ai fi fost mult mai putin incantata!
heartbit
Postat pe 21 Aprilie 2013 09:50
uite asa au fetele talentul de a face din tzantzar-armasar(si apoi vor sa il calareasca ) ; sunt cazuri si mai si..plecati de acasa pentru mai multe saptamani in care se intampla sa aiba o relatie extrconjugala si daca la revenire ar spune partenerului asta...s-ar desparti de cele mai multe ori; e vorba de mentalitatea omului, de a intelege natura umana si a nu mai crede ca toti suntem niste sfinti din carti iar altii niste... pana la urma fiecare face ce vrea, sotia nu este a TA, sotul nu este al TAU(e greu sa iti controlezi propriul corp si tu te gandesti ca altcineva iti apartine?!) sentimentul de libertate este puternic, natura este puternica, informati-va si ganditi; ca sa intelegi multe lucruri de multe ori este foarte bine daca reusesti sa te pui in locul celuilalt si sa vezi cam cum ai gandi(s-ar putea sa fi uimit sa vezi ca ai face la fel ca acele...gandeste din punctul lui de vedere, din situatia lui)
andalexkor
Postat pe 21 Aprilie 2013 11:54
De la: andalexkor, la data 2013-04-21 11:54:12uite asa au fetele talentul de a face din tzantzar-armasar(si apoi vor sa il calareasca ) ; sunt cazuri si mai si..plecati de acasa pentru mai multe saptamani in care se intampla sa aiba o relatie extrconjugala si daca la revenire ar spune partenerului asta...s-ar desparti de cele mai multe ori; e vorba de mentalitatea omului, de a intelege natura umana si a nu mai crede ca toti suntem niste sfinti din carti iar altii niste... pana la urma fiecare face ce vrea, sotia nu este a TA, sotul nu este al TAU(e greu sa iti controlezi propriul corp si tu te gandesti ca altcineva iti apartine?!) sentimentul de libertate este puternic, natura este puternica, informati-va si ganditi; ca sa intelegi multe lucruri de multe ori este foarte bine daca reusesti sa te pui in locul celuilalt si sa vezi cam cum ai gandi(s-ar putea sa fi uimit sa vezi ca ai face la fel ca acele...gandeste din punctul lui de vedere, din situatia lui)



mmmnu! nu te controleaza corpul, tre sa fii putin dereglat sa crezi asta. tu iti controlezi corpul, actiunile.i sa te folosesti de natura umana pentru a-ti scuza faptele mai putin respectabile e doar un act de lasitate. ce nu poti controla (foarte bine, sau fara exercitiu) e ceea ce simti sau ceea ce gandesti. dar de la gand/impuls/feeling de moment la fapta, e cale lunga.
MelissaMarr
Postat pe 21 Aprilie 2013 13:27
De la: heartbit, la data 2013-04-21 09:50:54Melissa... atunci, daca omul nu prejudiciaza relatia, ce ai cu el? face si el ce poate "in timpul liber" sau mai bine zis cand nu ai tu timp de el! e bine ca nu se duce la altele, totusi!!! cred ca ai fi fost mult mai putin incantata!



eu nu am nimic cu el, doar eram curioasa sa aflu de ce fac alti barbati treaba asta...in caz ca el nu a avut curaj sa imi spuna toate motivele, ci a selectat doar ce era mai convenabil.
MelissaMarr
Postat pe 21 Aprilie 2013 13:29
probabil ca ceea ce ti s-a parut tie ca a selectat el, ca fiind convenabil, in opinia ta... sunt chiar motivele pentru care el o face!
nu trebuie ca toti cei care practica genul asta de gimnastica, sa-l faca din aceleasi motive!
heartbit
Postat pe 21 Aprilie 2013 14:09
melissa, era un banc: Un barbat e prins de nevasta-sa in timp ce se masturba sub dus si i se cer explicatii. Raspunde calm :cred ca sunt liber sa-mi spal penisul la ce viteza vreau.

Deci da, o alta femeie ar fi un motiv de despartire, in rest... Daca viitoare, daca iti mai face confidente din astea, spune-i ca vrei sa asisti. Abia iti dai seama care e gradul de intimitate dintre voi.
quasaria
Postat pe 21 Aprilie 2013 14:18
trebuie sa recunosc ca am fost atat de procupata sa ma deranjeze lucrul asta incat am uitat ca am varianta de a-l privi cu o minte deschisa cel putin pana in momentul in care ar deveni un motiv de ingrijorare...
MelissaMarr
Postat pe 21 Aprilie 2013 17:23
neavand timp sa faci treburile alea tineresti cu el, e de inteles ca n-ai avut timp nici sa-l privesti! la cat timp pierzi cu privitul, poti avea parte de actiune! asa ca wrong!
uneori capcana prinde chiar vanatorul!
eu zic sa te ingrijorezi totusiv putin cate putin, pentru ca la un moment dat o sa se sature sa isi faca de lucru cu mana lui si o sa apeleze la mana unei prietene dde buna vointa... si apoi nu numai la mana.. si tot asa!
sa apeleze la mana unei prietene, in sensul sa ii dea o mana de ajutor!
heartbit
Postat pe 21 Aprilie 2013 19:42
Melisule ce sti despre natura umana? ai auzit de vorba "ochii care nu se vad se uita"? nu e vorba de impuls de moment; sunt si alte specii care au raport de masculi/femele subunitar si pentru ca noua ne-a fost dat darul vorbirii ariculate ce ne-a ajutat mult la evolutia noastra tehnologica...asta nu are legatura ca sunt scuze; uite ca unii fac ceea ce gandesc si nu sunt ipocriti, nu calca stramb si apoi..cade cerul religios si lumea ii arata cu degetul; daca nu v-ati mai lua atat dupa lume si nu ati mai avea idei preconcepute din necunoastere si ignoranta ati intelege ce vreau sa spun; foarte probabil ca la un studiu stiintific bine argumentat(detector de mincinosi ) procentajul perechilor umane perfecte din pct de vedere al fidelitatii ar fi mult prea mic; o vorba spune ca sexul face lumea sa se invarta- este motorul actiunilor umane, unul dintre ele foarte puternic si a ne da drept moralisti propagandisti mie nu imi provoaca decat ganduri de ..ipocrizie, neintelegere a naturii umane actuale; si discutia este mult mai complicata de vom despica firul in patru; raporturile sexuale au legatura cu cantitatea de testosteron: cine are mai multa poate sa sexuiasca mai mult; ce te faci cand fetele nu pot avea atat testoteron cu baietii?! ii arati cu degetul ca ei sunt de vina? ca nu se pot controla? ce sa faca ? sa devina eunuci ca sa se potoleasca? poti sa ggandesti cu capul, la rece si nu subiectiv, moralist..? tocmai am spus sa incercati sa va puneti in pielea personajelor; poti sa te pui in pielea barbateasca si sa gandesti ca el? nu cred..si nu am pretentia sa ma pun eu, ca barbat, in pielea unei femei pentru a judeca intamplari de natura sexuala, ce au legatura cu sexul; daca tu crezi ca hormonii nu iti inflenteaza gandirea...mai documenteaza-te!
andalexkor
Postat pe 21 Aprilie 2013 20:43
nu am spus ca nu iti influenteaza gandirea, dar nu te orbeste in asa masura incat sa faci lucruri pentru care apoi sa te scuzi folosind argumente de genul asta. dupa cum am spus: de la gand la fapta e cale lunga. nu neg influenta hormonilor in GANDIRE insa un om care stie ce vrea, care e cu capul pe umeri si care are ca prioritate fidelitatea, nu va insela oricat de tare i-ar tropai hormonii in...corp. inseli pentru ca vrei, pentru ca nu iti pasa de relatia actuala, pentru ca te gandesti ca poti sa ascunzi, dar nu pentru ca esti subjugat de propriul corp. tu vorbesti de sex, eu vorbesc de dragoste...se intrepatrund, se completeaza, insa sexul ramane in plan fizic, pe cand iubirea iti atinge si spiritul. si nu e numai fluturasi si fiori, ci in cazurile reale inseamna un angajament. ceea ce spui tu e rezultatul unei gandiri incapabile de devotament. nu am fost si nu voi fi de acord cu inselatul. am facut-o, insa nu m-am ascuns vreodata in spatele corpului si a naturii umane, a hormonilor sau mai stiu eu ce. am facut-o pentru ca am vrut, stiam in ce ma bag si ce risc iar daca ar fi iesit la iveala mi s-ar fi parut complet penibil sa ofer scuze expirate cum ca "oh, nu stiam ce fac...hormoni and shit".
mi-a atras atentia " un studiu stiintific bine argumentat(detector de mincinosi ) ". Poligraful (denumit impropriu, dar în mod obișnuit, și detector de minciuni) este un dispozitiv care măsoară și înregistrează un număr de parametri fiziologici ai unui subiect uman, așa cum ar fi tensiunea arterială, pulsul, respirația și conductivitatea pielii, în timp ce acestuia i se pun o serie de întrebări. Se presupune că aceste măsurători sunt indicatori ai unei stări de anxietate care s-ar manifesta odată cu spunerea unui neadevăr. Cu toate acestea, dacă subiectul manifestă anxietate din alte motive sau își poate controla în mod voluntar nivelul anxietății, atunci măsurătoarea poate duce la rezultate total neconcludente sau chiar diametral opuse. Din acest motiv esențial, poligraful nu este considerat ca fiind un instrument științific, ci este considerat ca fiind parte a pseudoștiinței." (Wikipedia.org)
MelissaMarr
Postat pe 21 Aprilie 2013 21:03
pisoiash cred ca e simplu sa dai copy-paste la wikipedia dar...eu vorbeam de procentaj adica vorbesc de REGULA nu de exceptii; statistica are reguli exacte aplicabile pentru cazuri multe, cu cat mai mare numarul de..cu atat mai "exacta" este legea statisticii; dupa cum vezi este usor sa fi infidel deci...pare ca natura insasi vrea ca sa fim asa, probabil pentru a ne asigura supravietuirea speciei, cand e vorba de supravietuirea "vietii" moralitatea nu face doi bani-pare a fi o lege nescrisa a universului nostru;

ca sa revenim la topic..e normal sa se masturbeze si am spus si motivul..mai multe pofte ce ti le satisfaci si singur in lipsa partenerului...daca lipseste prea mult...ochii ce nu se vad "se uita"..si pui ochii tai pe alta pereche de ochi; mie imi pare natural si las si pe altii sa judece si sa se intereseze de alte studii; probabil daca ai o stapanire de sine foarte bine poti trai o viata doar cu un gand dar..pentru MamaNatura nu e de ajuns
andalexkor
Postat pe 21 Aprilie 2013 22:09
andalexkor, ar fi extrem de trist sa traiasca "toata viata doar cu un gind". Eu nu i-as face asa ceva omului pe care il iubesc: are o singura viata, de ce sa o iroseasca? Vrea sa se duca, daca are nevoie de blagoslovirea mea o are si pe aia: intrebarea nu e de ce sa se duca, ci de ce sa se mai intorca?! Din moment ce n-a gasit la mine ce cauta, pentru ce "sa insele" si sa nu plece el frumos sa isi urmeze interesele?!
Detest ipocrizia. Ne nastem liberi.... Si ne mai putem trimite cite o urare de pasti si de craciun. Dar n-as avea de ce sa il mai vad vreodata.

Si, sincer, putin imi pasa de statistici. Regulile dintre doi oameni sint strict intre acei doi oameni, indiferent ce face restul populatiei.
quasaria
Postat pe 22 Aprilie 2013 10:00
Incearca sa va masturbati amandoi in acelasi timp , sa va uitati unul la altul , este foarte frumo si in acelasi timp va da sentimentul de libertate , fara inhibitii . Si nu iti mai pune atatea intrebari la varsta asta , daca vrei sa aflii mai multe experimeteaza absolut orice cu partenerul tau si acolo vei gasii singura raspunsul de care ai nevoie .
garbo015648
Postat pe 22 Aprilie 2013 10:03
De la: andalexkor, la data 2013-04-21 22:09:02pisoiash cred ca e simplu sa dai copy-paste la wikipedia dar...eu vorbeam de procentaj adica vorbesc de REGULA nu de exceptii; statistica are reguli exacte aplicabile pentru cazuri multe, cu cat mai mare numarul de..cu atat mai "exacta" este legea statisticii; dupa cum vezi este usor sa fi infidel deci...pare ca natura insasi vrea ca sa fim asa, probabil pentru a ne asigura supravietuirea speciei, cand e vorba de supravietuirea "vietii" moralitatea nu face doi bani-pare a fi o lege nescrisa a universului nostru;



dupa cum am mai spus: infidelitatea e o alegere, nu un reflex. o faci pentru ca vrei, nu pentru ca actioneaza corpul fara acordul tau. si pana la urma, dupa cum a spus si quasaria, intr-un cuplu statisticile nu inseamna nimic. "legile" relatiei tale le faci tu, si nu iti dicteaza statisticile ce si cum. statisticile tale nu mi se aplica. asta nu ma face "gresita" ma face una din exceptii. si daca am norocul sa gasesc si o exceptie masculina, e mai mult decat suficient pentru mine.
MelissaMarr
Postat pe 22 Aprilie 2013 12:18
De la: Axl_R, la data 2013-04-16 21:18:56''Doamnelor, simt ca sunt putin luata in gluma.''

Am mai întâlnit întrebarea...nu pot să fiu tot timpu' serioasă.



nu te-a obligat nimeni sa raspunzi. daca nu poti sa vii cu un raspuns competent sau macar demn de a fi luat in considerare, puteai sa nu te mai obosesti sa tastezi si sa-i lasi pe cei care chiar au ceva de spus sa o faca, zic eu.
MelissaMarr
Postat pe 22 Aprilie 2013 19:50
" sa-i lasi pe cei care chiar au ceva de spus sa o faca, zic eu. "

Nu mi se pare sa-i fi impiedicat cu ceva.... Tu concentreaza-te la "raspunsuri competente" .
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2013 20:48
Las' să vorbească, dacă acu' s-o trezit din 16 !
Axl_R
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:02
Dupa ce am vazut ca nu mi se acorda atentie si topicul deschis de mine e folosit pentru tatisme si glume expirate, am trecut peste anumite mesaje
MelissaMarr
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:10
Topicu' tău cel serios. Poţi trece mai departe...
Axl_R
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:16
pentru mine e, din moment ce am cerut o parere a unor necunoscuti, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiu luata in gluma. chiar daca e vorba de internet nu inseamna ca trebuie sa renunti la respectul fata de oameni.
MelissaMarr
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:17
Dacă ţi-am răspuns, ai avut parte de atenţie...încă prea multă...
Axl_R
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:22
Cu tot respectul cuvenit , incepi sa devii de-a dreptul ridicola.
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:23
De la: Axl_R, la data 2013-04-22 21:22:45Dacă ţi-am răspuns, ai avut parte de atenţie...încă prea multă...



nesolicitata. am spus si atunci ca nu am intrebat in gluma, deci nu vreau raspunsuri pe langa subiect.si-apoi, subiectul era adresat domnilor sau doamnelor care au avut de-a face cu situatia descrisa de mine, nu de...imaginatie sau mai stiu eu ce.
MelissaMarr
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:30
Şi...acum ce mai vrei? Tot de nebăgare, în seamă bineînţeles, suferi?

S-o gătat programu' pt cei mici. Pa!
Axl_R
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:36
somn usor atunci.
MelissaMarr
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:41
din fericire eu nu am avut parte de situatia descrisa de tine.... si totusi am indraznit sa raspund!
nu cred ca trebuie neaparat sa iti dai cu ciocanul peste degete, ca sa iti dai seama ca e dureros
heartbit
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:47
eu cred ca in situatia respectiva, gandirea unui barbat este cea mai potrivita (chiar daca e vorba despre un barbat care nu s-a aflat in contextul respectiv), decat a unei femei care nu a avut de-a face cu asa ceva.
MelissaMarr
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:53
pisishor..
reformuleaz-o p'asta ultima,ca suna ca naiba.
precizilla
Postat pe 22 Aprilie 2013 21:59
De la: precizilla, la data 2013-04-22 21:59:26pisishor..
reformuleaz-o p'asta ultima,ca suna ca naiba.



mai bine asa?
MelissaMarr
Postat pe 22 Aprilie 2013 22:04
verry funny,dar nu la reformularea asta ma refeream.
whatever...
precizilla
Postat pe 22 Aprilie 2013 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Infidel>titulara&infidel>secundara@sex in the city -Bucuresti 22 De la: amarezza 7 Ianuarie 2010 20:36
ce ne dorim de la viata? 43 De la: caleidoscop 13 Iulie 2012 15:04
Ajutati-ma sa inteleg ce mi se intampla!:( 49 De la: garbo077923 28 Decembrie 2011 23:26
amanta...nasului 107 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:49
mincinos , tradator dar bun actor !! 76 De la: garbo_405684 14 Iulie 2017 00:55
Setari Cookie-uri