Reactie neplacuta

Multe tinere se comporta ca niste nesimtite nu au nimic in cap, sa dau mari si daca sunt mai grasute cica asa e la moda si le plac barbatilor cu forme mai pline cu funful mare si piciorul gros, ce e aia fitnes si ntretinerea corporala, baruri discoteci si baieti cu bani ori masina si sa fie vazute baga in ele fara nici o grija ca se ingrasa si aspectul lor astfel se schimba.
garbo046982
Postat pe 8 Iulie 2012 07:16
Kkia problema? Au n burt.
Axl_R
Postat pe 8 Iulie 2012 07:29
ete fleosc, 982... Fiecare are aspectul care il multumeste pe el personal, deci care e problema celorlalti? Daca eu vreau sa ajung la 40 sau la 90 de kg, de ce ar avea altcineva vreo problema? Poate ca n-am nici o intentie sa ma "admire" nimeni, na, vreau sa ma simt bine in pielea mea si atit.

Sa ma ingras nu cred ca reusesc, dar daca imi vopsesc negru un dinte din fata, e ok? Supravietuiesc si daca nu vad in jur numai pupile dilatate?
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2012 07:36
Axl_R
Postat pe 8 Iulie 2012 07:41
De la: garbo265966, la data 2012-05-26 12:55:25Acum cateva zile eram la sala sporturilor la aparatele de fitness si am intalnit doua domnisoare foarte frumoase ,tinere,bine facute dar cu colacei de grasime care se evidentiau pe talie.Vazandu-le insotite de un tip mi-am zis admirativ :iata doua femei cu mult bun simt ,au vazut ca se ingrasa si imediat au luat masuri au venit la aparate ca sa slabeasca.Cand imediat am auzit urmatorul comentariu",.Cauzi fato ce ne chinuim noi aicii degeaba ,mai bine hai la Snagov sa mancam niste mici si sa bem niste bere ,ce zici Gelule(barbatul care era cu ele) ne duci.Bineinteles haideti sa mergem si au plecat grabiti"Toata admiratia mea s-a topi pe loc si un sentiment extrem de neplacut m-a cuprins,de ce niste fete tinere si frumoase ar dori sa se inece in mici si bere,nu o sa inteleg niciodata.Au spart cumva oglinda,sau cred ca tineretea si frumusetea sunt vesnice si nu necesita ingrijire.Ingrozitoare eroare.

degeaba, nu ai bafta...ai dat aici numai de dolofane, pe care nu le intereseaza cum arata...cica le plac barbatii asa cum sunt cica se simt bine in untura lor cica ele se simt bine in pielea lor...care piele? poate in untura lor ehee..vulpea care nu ajunge la struguri cica sunt acri, asa si ele. de aia pleaca barbatii..ce sa placi acasa? o femeie grasa, neingrijita? asa ca lasa-ti povestile, cum ca va simtiti bine in pielea voastra, ca nu o crede nimeni, va inverziti cand vedeti o fetisoara care arata bine, deja acoperiti capul barbatului. rele mai sunteti, a-ti si sarit pe capul astuia, care a avut curajul sa critice 2 fete cu colacei..
MARILENA_25
Postat pe 8 Iulie 2012 08:26
sigur ca da. Asa sintem toate - neste grasance disperate sa tina suncile sub control. Ca sa tina sub control masculul fara de care sint un zero. Toate. Nu numai tu...

Nu exista nimic altceva pe lumea asta in afara de caloriile din cratitza si un Al Bundy... love and marriage....

http://www.youtube.com/watch?v=0deJRSu1iTU&feature=related
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2012 08:33
garbo_5300
Postat pe 8 Iulie 2012 08:34
Incredibil, ce probleme pot avea unii!...si ce scop in viata! Mare e gradina Domnului!
terry70
Postat pe 8 Iulie 2012 08:39
terry, care dintre cei care au postat aici ti-a spus ca postarea aceea (sau mesajul de sub postare) e scopul in viata? Nici macar initiatorul! deci: revise and update....quickly!
As_ninge
Postat pe 8 Iulie 2012 08:49
Te rog sa-mi dai voie sa inteleg ce vreau si ce pot! Si de asemenea sa imi dai voie sa imi spun si eu parerea! Cred ca acesta este scopul forumului! Nu trebuie sa raspunda nimeni si sa-si dea cu parerea aici, doar pentru a fi placul cuiva! ...asa ca...Si mai mult, replica mea e strict legata de subiectul propus! Nici intr-un caz de replicile celorlalti forumisti!
terry70
Postat pe 8 Iulie 2012 09:23
Fiecare face ce vrea atata timp cat nu-i deranjeaza pe cei din jur.Asa ca tu daca consideri ca te-au deranjat cu ceva e problema ta si ai sansa sa le ignori,asemenea personaje.Dar faptul ca te-au determinat sa iei atitudine in scris ,dovedeste ca ai timp si o viata anosta.
Oamenii isi conjuga viata ,unii la "A avea" iar altii la "A fii".Tu ce consideri ca ti se potriveste?
garbo263313
Postat pe 8 Iulie 2012 10:05
nu e suficient sa ai o viata anosta...
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2012 10:40
Pai fetele "di pi sentru" nu le pasa cum arata in ziua de azi,sunt grase si frumoase,ca se poarta,uita ca trece timpul si trebuie sa te mentii in forma,daca la barbati le plac grasele,sa mearga la mici si bere,ca moda s-a schimbat,o fata sanatoasa si educata nu mai vrea sa mearga la cofetarie sau la un restaurant in ziua de azi,acum vreau la o bere...si la un mic....halal civilizatie...dar astea sunt bune in ziua de azi,bravo baieti....iesiti cu femei-barbati bine,femeile normale-la cratita cu ele,sau alegeti o rockerita-asta-bea cat toata Dunarea si nu-i este destul-dar este kool-o gasesti in sant-sau tu ajungi in sant dupa ce ea ar mai bea vreo trei zile....sunt tari fetele in ziua de azi,citeodata imi este rusine ca fac parte dintre ele....dar nici cu barbatii care umbla cu asemenea exemplare nu au nici o scuza-dezastru.....
garbo162553
Postat pe 8 Iulie 2012 13:18
Si doar pentru asta te-ai trezit si tu sa scrii sa primesc eu mail de la garbo?
nelutza_darjan
Postat pe 8 Iulie 2012 14:26
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2012 15:08
E adevarat ca barbatii privesc femeia de la calcai in sus si se pare ca tot de acolo se aprinde amorul. 'amoru'-ncepe mai intai de la calcai, calcaiele se-aprind intai, apoi microbul se propaga si simti ca fata-ti este draga..'
Poate fi adevarat ca pe tanarul nostru l-a alarmat imginatia ca infulecand un mic si-ar multiplica inelele, de aici si reprosul lui de a fi uitat grija oglinzii.
Dar nu este adevarat ca feminitatea sta doar in siluieta cum nu este adevarat ca toate gusturile coincid. Va amintiti de 'Mondo Cane' ? Barbatii erau niste piei impaiate pe schelete iar ele
niste zdrahoane.
Atunci de ce sa supunem bietele femei la niste suplicii, doar ca asa vrem noi sa fie, fara a le intreba cum ar vrea ele sa fim noi. Apoi sa nu uitam faptul ca azi se da prioritate altor conceptii si principii, adevarat, nu de catre toate reprezentantele sexului frumos.
Dar si frumusetea fizica este efemera, si cine nu este constient de acest pur adevar, isi atrage cea mai mare dezamagire. Singura frumusete care dainuie este cea sufleteasca si pe aceasta ar trebui sa o caute atat barbatii cat si femeile, restul sunt iluzii trecatoare.
garbo_4047
Postat pe 8 Iulie 2012 19:33
si ce ar putea vedea, saracii, privind de la calcai in jos...?
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2012 19:51
De la: quasaria, la data 2012-07-08 19:51:51si ce ar putea vedea, saracii, privind de la calcai in jos...?


Umbra, doar umbra, care reflecta fidel silueta. ' Si cu asta ce-am facut?'
garbo_4047
Postat pe 8 Iulie 2012 20:09
Hmm...de ce atatea prejudecati...ce tot ne uitam in gradinile altora?Oare nu te-a invatat nimeni ca nu-i frumos sa te intereseze conversatiile celor din jur?Ce ne intereseza pe noi unde s-au dus cele doua sau nu inteleg de ce atata polemica pe conversatia unora. ?
Si daca s-au dus la mici care-i problema noastra a celorlati? Fiecare alege modul in care-si traieste viata si scopurile in viata.Nu suntem noi suficienti de buni sa judecam pe nimeni...cum apare cineva, cum hai sa aruncam cu pietre.....ce treaba are corpul cuiva cu lumea inconjuratoare?Fiecare sa se uite in oglinda si sa spuna daca a ajuns unde a vrut sau l-a luat viata pe val...Ce ne mai place barfa, ce ocupati suntem daca avem grija altora....
andr33apn
Postat pe 8 Iulie 2012 22:17
cum...da' cum arata xuleasca e sport national...
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2012 22:19
De la: quasaria, la data 2012-07-08 22:19:34cum...da' cum arata xuleasca e sport national...



andr33apn
Postat pe 8 Iulie 2012 22:25
De la: nelutza_darjan, la data 2012-07-08 14:26:31Si doar pentru asta te-ai trezit si tu sa scrii sa primesc eu mail de la garbo?





nazdravana
Postat pe 9 Iulie 2012 01:10
Poate ca lor le place sa fie asa cum sunt,la fel si domnului care le insotea.....Fiecare cu placerea lui......
garbo105616
Postat pe 10 Iulie 2012 19:36
Mediul in care traim ne influenteaza foarte mult sistemul de valori.Nu este usor, mai ales pentru persoanele tinere, sa isi impuna si sa pastreze o anumita disciplina in viata lor, atata timp cat suntem bombardati doar de informatii superficilale. Foarte multe persoane considera ca a face sport este o pierdere de timp, invatamantul nu pune accent pe asa ceva....iar In natura umana sta principiul "minim de efort-maxim de confort". Probabil ca acei colacei o sa dispara foarte rapid, fara niciun efort fizic, prin operatii estetice, care sunt supraevaluate peste tot si considerate ca ceva normal... si ai voie sa ghicesti cine va plati pentru ele... Domnul care le ducea la mici si bere... Sunt multe de comentat, dar .... crezi ca ne aude cineva?
garbo095071
Postat pe 16 Iulie 2012 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de mult poate sa minta o femeie pe cel cu care este? 15 De la: O_K 12 Iulie 2011 15:00
Relatie intortochiata 48 De la: garbo331107 6 Iulie 2014 18:20
Tradata de cea mai buna prietena... 24 De la: garbo_1304 19 Mai 2012 19:48
De ce doare atat de mult tradarea? 42 De la: roby_cado 29 Martie 2011 21:45
Infidelitatea e ceva stupid sau casatoria e ceva stupid? 84 De la: Ciresica 29 Septembrie 2009 06:28
Setari Cookie-uri