ce ne dorim de la viata?

CARIERA, BANII, STATUTUL SOCIAL~ din cauza lor uiti sa te bucuri de lucrurile marunte din viata de zi cu zi. Eu vreau sa fiu sanatoasa si ma intereseaza foarte mult starea mea sufleteasca (ma simt bine cand citesc, cand vorbesc cu prietenii, cand stau alaturi de sotul meu si ne uitam la un film...)
garbo_1763
Postat pe 4 Iunie 2012 18:37
Printre cele existente
imi doresc:
......sa rasara soarele noaptea si luna ziua
si mult

si sa creasca florile fara spini. :)
Fss_ssu
Postat pe 8 Iunie 2012 23:04
Zu?
Axl_R
Postat pe 8 Iunie 2012 23:08
Vise fatul meu....vise....schlaf weiter....
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2012 23:12
1763
cine te-a mintit?
daca e asa cum ai zis tu, eu ori sunt lucru ori extraterestru ori obiect cu existenta efemera
si uite-o etajera
si-o scrumiera
o carte pe noptiera
un talaz si-o betoniera

la cum ai scris ori ai trait degeaba pe lumea asta, ori ai dorit sa faci un topic de fitze, in care sa pari telectuala si pretioasa!
iarta-ma dar sunt prea muritor de rand ca sa gust asa ceva
otravurile descrise de tine!
si cat de lunga e plaja astaaaaaaaaaaaaaaaa
heartbit
Postat pe 8 Iunie 2012 23:13
De la: caleidoscop, la data 2012-05-21 09:40:03 io ma duc sa-l vad la ochi, tabieturile mi le-am facut singura, de data asta...am multe in plan pe ziua de azi, ce sa-i faci!, defect profesional...

"ziua mea de lucru incepe la ora 6 dimineata, ora Romaniei"

.


(ma scuzi ca am intrat abia acum pe topicul tau... mi-a atras atentia ratoiul ca ai un topic nou.... dar nu putea pronunta clar "caleidoscop"... asa ca n-am inteles ! )

ora romaniei... ??? pai asta inseamna ca "ziua ta de lucru", incepe..... noaptea... la orele 23 !!!! gresesc ? ptr. ca, diferenta de ore intre, unde esti tu si romania, este de 7 ore... !!!!

barboneli
Postat pe 9 Iunie 2012 00:35
De la: heartbit, la data 2012-06-08 23:13:181763
cine te-a mintit?
daca e asa cum ai zis tu, eu ori sunt lucru ori extraterestru ori obiect cu existenta efemera
si uite-o etajera
si-o scrumiera
o carte pe noptiera
un talaz si-o betoniera

la cum ai scris ori ai trait degeaba pe lumea asta, ori ai dorit sa faci un topic de fitze, in care sa pari telectuala si pretioasa!
iarta-ma dar sunt prea muritor de rand ca sa gust asa ceva
otravurile descrise de tine!
si cat de lunga e plaja astaaaaaaaaaaaaaaaa


apropo de "plaja asta".... mi-am amintit de o gluma... !!! stai mai un pic... nu fugi... ca nu e lunga ! la gluma ma refer !!!

"un tip, ajunge in desertul Sahara, isi scoate din geanta costumul de baie, labele si ochelarii cu aparatul de respirat... si le pune pe el si incepe sa mearga catre mare... ! merge el ce merge... iar merge... si deodata apar doi beduini pe camile in fata lui. tipul ii intreaba:
- mai e mult pana la mare ? aia, se uita unul la altul si altul la unul... si ii raspunde unul:
-paiii... cam 800 de kilometrii !
-aaaaoleui... fu..-va mu...-n cour cu plaja voastra... !!!!!"
barboneli
Postat pe 9 Iunie 2012 00:46

il stiam!
dar oricum BUN!
si de sezon si la subiect!
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 00:49
ei... noi astia mai cu ani pe umar le cam stim pe toate... !!! eu, cand l-am auzit primna oara, acum 121 de ani.... am vazut scena cu ochii mintii si era sa fac pipi pe mine de ras !!! mmmde... aveam doar 3 ani... !!!!
barboneli
Postat pe 9 Iunie 2012 00:59
eu,personal,imi doresc sa fiu o celebra autoare cu multe carti devenite bestseller,o casa la malul oceanului pacific,un mercedes e-class si sa ajung la ierusalim,india,bali,japonia,kuala lumpur si tibet.
garbo_5534
Postat pe 13 Iulie 2012 11:25
"O casa la pacific" - sa o ai sau sa locuiesti in ea? Ca daca vrei sa o ai, proprietate... ti-ar tb. multe best sellere... multe rau sa stringi milioanele de coco.... apuca-te repede si scrie!!!!
"Reduced" e vreo 2.500.000 aud...
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 11:33
ambele.si sa o am si sa locuiesc in ea.
garbo_5534
Postat pe 13 Iulie 2012 15:03
sa locuiesti nu e asa de complicat. Daca iti gasesti un job in zona, poti sa locuiesti pe malul oceanului.
Sa o cumperi e complicat. De fapt - nu e complicat, ci foarte, foarte scump.
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda? 85 De la: printesa_jo 4 Noiembrie 2012 06:39
IUBIREA BAT-O VINA!!!- 162 De la: garbo071325 3 Iulie 2010 17:47
amanta - sotie 1098 De la: garbo108099 21 Martie 2010 17:31
simt ca am devenit un monstru 14 De la: luptatoareacurajoasa 15 Aprilie 2010 20:14
ce sa ,mai fac....m-a inselat so iert sau sa o las in pace.... 80 De la: bellamy 11 Martie 2011 06:12
Setari Cookie-uri