sunt o prietena rea?

acum catva timp cand l-am cunoscut pe iubitul meu, o prietena a mea imi tot povestea de el si imi spunea ca ii place. azi imi zicea ca ii place, maine spunea ca e urat si ca e arogant si ca nu ii place dar ca se amageste ca il place ca sa uite de fostul ei prieten. povestea se repeta in fiecare zi... in plus, cand era cu el (caci muncesc impreuna) ii spunea cat de mult ii place ei de un alt coleg....

ideea e ca el m-a cunoscut si m-a ales pe mine. nu a fost nicio clipa atras de ea.... si acum trebuie sa ii zic si nu stiu cum. mi-e ca o sa se supere.... de fapt, nici nu stiu cum o sa reactioneze. m-am gandit ca sunt o prietena rea, dar de fapt nu fac altceva decat sa imi caut si eu dreptul la fericire....
garbo_1399
Postat pe 11 Mai 2012 16:32
promitator debutul cu "mi-a spus ca nu a fost nici o clipa atras de ea."
Foarte de caracter baiatul ...

Maine vei auzi de la vreo alta blonda ca si tu esti o nasparlitura care nu i-a placut niciodata.
quasaria
Postat pe 11 Mai 2012 17:29
ieu unu nas strica o prietenie pentru o relatie care poate dura o perioada foarte scurta de timp, pe cand prietena ta va fi mereu acolo dar daca tine la tine te va intelege si va accepta
ristea26
Postat pe 11 Mai 2012 22:53
Ce amalgam!
...cam indecis tipu...
Merita sa te axezi pe ce iti face tie bine si in ce ai tu mai multa incredre...OK?...
prietenia feminina X masculina?
Fss_ssu
Postat pe 13 Mai 2012 15:21
Credeam c numa' io am pr cu genurile! Prietenie/feminin.
Axl_R
Postat pe 13 Mai 2012 15:29
...eiii! o chestie de mom. ;)

Fss_ssu
Postat pe 13 Mai 2012 15:44
Adevarul !!Spune-i si ei=prietenei,si lui =iubitului..si vezi ce se alege?Vei ramane cu iubitul si o prietena sincera; Vei ramane numai cu iubitul si fara prietena{care numai prietena nu ti-a fost]; Vei ramane cu prietena si fara iubitul {care numai sincer nu a fost cu tine}; Vei ramane singura...dar fara o prietena falsa si fara un iubit mincunos! Oricare din aceste variante ai prinde-o e SINCERA si ADEVARATA!!
Succes!!
elisabeta_boia
Postat pe 13 Mai 2012 22:28
In razboi si-n amor totul e permis!
Nu inteleg de ce trebuie sa te simti vinovata fata de prietena, daca omul te place pe tine.
Pe de alta parte, el ar trebui sa-i spuna direct ca nu-l atrage si ca te iubeste pe tine(asta ar fi si o adevarata dovada de dragoste din partea lui).
Nu mai prelungiti situaia ca risca sa se termine penibil pentru toti.
Cat despre faza ca nu vrei sa-ti pierzi prietena las-o balta! Oare ea ar fi capabila sa renunte la el din prietenie pentru tine?
Ce prietenie mai e posibila intre doua femei care doresc acelasi barbat, iar el trebuie sa respinga in mod necesar pe una, pentru a fi cu cealalta?
Asa ca kiss your friend goodbye si vezi-ti linistita de relatia cu tipul asta, daca crezi ca merita.
charmelen
Postat pe 18 Mai 2012 22:02
ai dreptate...la fel i-as fi spus si eu
garbo044707
Postat pe 25 Mai 2012 14:28
ristea 26
garbo044707
Postat pe 25 Mai 2012 14:30
ar trebui sa fi foarte precauta,cand iei astfel de decizi. Eu cred ca nu ar trebui sa-ti strici relatia de prietenie cu prietena ta din cauza unui baiat.El te-a ales pe tine dar tu nu sti care sunt adevaratele inteniile ale lui.Poate ca te-a ales pe tine ,stiind ca esti ce mai buna prietena a iubitei lui doar ca sa se razbune pe ea ca l-a umilit atat de mult ,In schimb prietena ta nu stie ce vrea,cand te va vedea impreuna cu el isi va da sema ce sime pt el si va face tot posibilul ca voi 2 sa nu mai fiti impreuna...el poate se va desparti de tine...(nu uita ea a fost prietena lui inainte ta)...si va alerga in bratele ei...iar tu vei ramane si fara iubit si fara prietena...Vezi ce decizii vei lua...
Elena_Florentina
Postat pe 26 Mai 2012 11:07
din cate stiu eu ,prietenie inseamna incredere totala in cealalta persoana.Daca ea iti tot vorbea despre el de ce nu i-ai vb si tu de la inceput despre el?de la primele semne cand te-ai simtit atrasa de el?...Cred ca prea putin iti pasa de prietena ta,pt ca nu stii ce-i prietenia .Ceea ce faci tu ....este....doar incercarea de ati da dreptate si de a te scuza in ochii tai...Naspa.
printesa_jo
Postat pe 28 Mai 2012 12:56
De la: garbo_1399, la data 2012-05-11 16:32:31acum catva timp cand l-am cunoscut pe iubitul meu, o prietena a mea imi tot povestea de el si imi spunea ca ii place. azi imi zicea ca ii place, maine spunea ca e urat si ca e arogant si ca nu ii place dar ca se amageste ca il place ca sa uite de fostul ei prieten. povestea se repeta in fiecare zi... in plus, cand era cu el (caci muncesc impreuna) ii spunea cat de mult ii place ei de un alt coleg....

ideea e ca el m-a cunoscut si m-a ales pe mine. nu a fost nicio clipa atras de ea.... si acum trebuie sa ii zic si nu stiu cum. mi-e ca o sa se supere.... de fapt, nici nu stiu cum o sa reactioneze. m-am gandit ca sunt o prietena rea, dar de fapt nu fac altceva decat sa imi caut si eu dreptul la fericire....


In afara de prietena astade care nu a fost EL atars mai ai vreo prietena?
Nu de alta dar ca sa nu iti fie greu sa anticipezi urmatoarea lui cucerire
adeline
Postat pe 28 Mai 2012 16:35
De la: garbo_1399, la data 2012-05-11 16:32:31acum catva timp cand l-am cunoscut pe iubitul meu, o prietena a mea imi tot povestea de el si imi spunea ca ii place. azi imi zicea ca ii place, maine spunea ca e urat si ca e arogant si ca nu ii place dar ca se amageste ca il place ca sa uite de fostul ei prieten. povestea se repeta in fiecare zi... in plus, cand era cu el (caci muncesc impreuna) ii spunea cat de mult ii place ei de un alt coleg....

ideea e ca el m-a cunoscut si m-a ales pe mine. nu a fost nicio clipa atras de ea.... si acum trebuie sa ii zic si nu stiu cum. mi-e ca o sa se supere.... de fapt, nici nu stiu cum o sa reactioneze. m-am gandit ca sunt o prietena rea, dar de fapt nu fac altceva decat sa imi caut si eu dreptul la fericire....
garbo_5101
Postat pe 2 Iulie 2012 16:05
Dragalasha eu cred ca prietena ta era indecisa in priviinta lui. Tu daca consideri ca e bn ptr tn sa incepi o relatie cu el,de fapt ati inceput-o e alegerea ta. E normal sa ai resentimente si sa te gandesti ca esti o persoana rea.. E o experienta de viatza si tu o sa vezi mai departe daca va fi bn su nu. Odata e ok ai incercat dar daca va esua relatia ta cu el si apoi o vei lua de la capat cu un alt tip de care o prietena zice ba ca-l place ba ca si alte chestii atunci va fi grav si o vei pierde definitiv pe acea persoana ca si prietena ea nu se va mai increde in tine si vei fi cotata drept o tradatoare. daca tu simti ca intre tine si tipul in cauza exista chimie , sentimente..implica-te intr-o relatie cu el,dar acum depinde de comportamentul si de felul in care percepe prietena ta situatia, fi sigura ca nu ii va pica bine. Ai grija de tine si ii poti spune ca pur si simplu s-antamplat intre tn si el au nascut anume sentimente....si ca tu nu ai vrut sa faci rau.Dar fi sigura ca nu vei fi perceputa bine de ea.Poate datorita faptuli ca ea ti-a povestit despre el te-a facut curioasa si apoi situatia a evoluat asa cum ai scris tu. Ai grija, tu stii ce este mai bine pentru tn dar pune in calcul ca din prieten iti poti transforma pe cineva inn dusman si poti pierde increderea. TTake care!
RonnaGarbo117309
Postat pe 1 Noiembrie 2012 02:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Carciuma din vechime 1085 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:25
Ce ne unge la suflet? 870 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:26
bv 11 De la: tutankhamon 31 Octombrie 2009 21:07
Ati simtit? 241 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:28
ajutati'ma:( 3 De la: krystyna17 9 Ianuarie 2012 15:30
Setari Cookie-uri