cum pot sami yau copilu de la mama

salut sunt roman acum stau in malta si am avut o relati de 1an si 9 luni si am un copil mama lui nare conditi foarte bune si nu poate sa io fere mai nimic si pe mine nu ma lasa sami vad copilu ca daca ma duc la ea imi rupe aia acolo picioarele eu am vrut sai trimit bani dar imi raspunde fracsu si ma injura ce sa fac a zis ca ma da in judecata eu vreau sai iau copilu dar ea ma amenitat ca nu mai vad copilu niciodata daca nu fac ce zice masa
Vasilescu_Gebaru_1
Postat pe 2 Mai 2012 14:17
yau..yahoo!
Axl_R
Postat pe 2 Mai 2012 14:26
si ce zice ma-sa?
quasaria
Postat pe 2 Mai 2012 14:35
De la: Vasilescu_Gebaru_1, la data 2012-05-02 14:17:30salut sunt roman acum stau in malta si am avut o relati de 1an si 9 luni si am un copil mama lui nare conditi foarte bune si nu poate sa io fere mai nimic si pe mine nu ma lasa sami vad copilu ca daca ma duc la ea imi rupe aia acolo picioarele eu am vrut sai trimit bani dar imi raspunde fracsu si ma injura ce sa fac a zis ca ma da in judecata eu vreau sai iau copilu dar ea ma amenitat ca nu mai vad copilu niciodata daca nu fac ce zice masa



Non capisco, mama mia!!!!
Ai scris in "malteza" ?
Ai uitat si tu limba romana pe aeroport (ca Raducioiu) sau pe autocar?!
Poate te intelegi cu "facsu"
adeline
Postat pe 4 Mai 2012 16:24
De la: Vasilescu_Gebaru_1, la data 2012-05-02 14:17:30salut sunt roman acum stau in malta si am avut o relati de 1an si 9 luni si am un copil mama lui nare conditi foarte bune si nu poate sa io fere mai nimic si pe mine nu ma lasa sami vad copilu ca daca ma duc la ea imi rupe aia acolo picioarele eu am vrut sai trimit bani dar imi raspunde fracsu si ma injura ce sa fac a zis ca ma da in judecata eu vreau sai iau copilu dar ea ma amenitat ca nu mai vad copilu niciodata daca nu fac ce zice masa
mai baiete daca tu cand ceri o parere despre situatia ta vorbesti asa,mi-e frica sa ma gandesc cum vorbesti cu sotia,soacra sau cumnatul...fara suparare dar pari genul de isi bate nevasta si copii cand ai chef si nu cred ca ar trebui sa ai vizitezi prea des,serios.poate ca mama nu are conditii bune de trai dar macar o fi mai umana,tu si in exprimare sperii oamenii in legatura cu intentiile tale vis-a vis de copil
venizigoldplated
Postat pe 5 Mai 2012 17:31
De la: Vasilescu_Gebaru_1, la data 2012-05-02 14:17:30salut sunt roman acum stau in malta si am avut o relati de 1an si 9 luni si am un copil mama lui nare conditi foarte bune si nu poate sa io fere mai nimic si pe mine nu ma lasa sami vad copilu ca daca ma duc la ea imi rupe aia acolo picioarele eu am vrut sai trimit bani dar imi raspunde fracsu si ma injura ce sa fac a zis ca ma da in judecata eu vreau sai iau copilu dar ea ma amenitat ca nu mai vad copilu niciodata daca nu fac ce zice masa
mai baiete daca tu cand ceri o parere despre situatia ta vorbesti asa,mi-e frica sa ma gandesc cum vorbesti cu sotia,soacra sau cumnatul...fara suparare dar pari genul de isi bate nevasta si copii cand ai chef si nu cred ca ar trebui sa ai vizitezi prea des,serios.poate ca mama nu are conditii bune de trai dar macar o fi mai umana,tu si in exprimare sperii oamenii in legatura cu intentiile tale vis-a vis de copil
venizigoldplated
Postat pe 5 Mai 2012 17:31
De la: adeline, la data 2012-05-04 16:24:26
De la: Vasilescu_Gebaru_1, la data 2012-05-02 14:17:30salut sunt roman acum stau in malta si am avut o relati de 1an si 9 luni si am un copil mama lui nare conditi foarte bune si nu poate sa io fere mai nimic si pe mine nu ma lasa sami vad copilu ca daca ma duc la ea imi rupe aia acolo picioarele eu am vrut sai trimit bani dar imi raspunde fracsu si ma injura ce sa fac a zis ca ma da in judecata eu vreau sai iau copilu dar ea ma amenitat ca nu mai vad copilu niciodata daca nu fac ce zice masa



Non capisco, mama mia!!!!
Ai scris in "malteza" ?
Ai uitat si tu limba romana pe aeroport (ca Raducioiu) sau pe autocar?!
Poate te intelegi cu "facsu"


adeline... EL N-A UITAT LIMBA ROMANA PE AEROPORT SAU DE UNDE O FI PLECAT... CI, NICI MACAR N-O STIA CUM TREBUIE... !!!!! eu pot sa zic ca am mai uitat unele expresii sau pe unde se mai pune cate o liniuta.... de 35 de ani de cand m-am despartit de ea... dar el ?????
barboneli
Postat pe 5 Mai 2012 22:50
De la: venizigoldplated, la data 2012-05-05 17:31:12
De la: Vasilescu_Gebaru_1, la data 2012-05-02 14:17:30salut sunt roman acum stau in malta si am avut o relati de 1an si 9 luni si am un copil mama lui nare conditi foarte bune si nu poate sa io fere mai nimic si pe mine nu ma lasa sami vad copilu ca daca ma duc la ea imi rupe aia acolo picioarele eu am vrut sai trimit bani dar imi raspunde fracsu si ma injura ce sa fac a zis ca ma da in judecata eu vreau sai iau copilu dar ea ma amenitat ca nu mai vad copilu niciodata daca nu fac ce zice masa
mai baiete daca tu cand ceri o parere despre situatia ta vorbesti asa,

"mi-e frica sa ma gandesc cum vorbesti cu sotia,soacra sau cumnatul..."


fara suparare dar pari genul de isi bate nevasta si copii cand ai chef si nu cred ca ar trebui sa ai vizitezi prea des,serios.poate ca mama nu are conditii bune de trai dar macar o fi mai umana,tu si in exprimare sperii oamenii in legatura cu intentiile tale vis-a vis de copil


iti spui io, veni... ca la fel vorbeste si cu ei !!!
barboneli
Postat pe 5 Mai 2012 22:54
Pentru ca sa uiti ceva trebuie mai intai sa stii,ori acest individ nu a stiut niciodata limba romana este limpede.In rest este remarcabil faptul ca vrea sa trimita bani copilului sau nu il poate opri nimeni sa foloseasca Western Union.Ia incearca tu sa-i trimiti bani si cand vei primii banii retur atunci esti de buna credinta,ti-ai facut datoria.In rest faptul ca ea nu are posibilitati materiale nu te face pe tine un tata bun,capabil si competent sa cresti un copil ptr,faptul ca ai bani.Banii sunt un mijloc de a avea grija de un copil in rest este vorba de responsabilitate,caracter,educatie,respect,iubire fata de copil,le ai in mod sigur?
garbo265966
Postat pe 6 Mai 2012 11:23
ce necioplit...e pericol..cum sa se apropie de copii..doamne pazeste..
MARILENA_25
Postat pe 6 Mai 2012 16:17
pe de alta parte, nu stiu cit e nenea asta de necioplit din simpul motiv ca nu vorbeste bine romana - dar nu sint sigura nici ca n-a dat peste vreo aspiratoare care s-a grabit sa ii toarne un copil ca sa aiba asigurate veniturile personale, iar acum il santajeaza... De aia am intrebat ce vrea. Poate vrea dna vreun iaht, cine stie... :-) Poate vrea sa o duca pe ea la Malta. Poate vrea mai multi bani?
quasaria
Postat pe 6 Mai 2012 16:35
quasaria, dupa parerea mea nici el nu stie ce vrea; sincer vorbind tu ti-ai lasa copilul pe mana unui astfel de individ?! pe mine ma ia cu lesin cand ma gandesc cati copii sunt nascuti asa din prostia celor care se imperecheaza, care fac sex si atat, fara sa se protejeze, deci fara sa se gandeasca la consecinte; Sunt convinsa ca nici mama copilului nu este mai rasarita dar totusi, nici sa dai un copil asa in Malta pe stanga, sau sa=l creasca amanta baiatului asta incult si aproape analfabet. Vai de soarta copilului.
adeline
Postat pe 7 Mai 2012 15:41
GREA LIMBA ROMN.COPILUL TREBUIE S STEA LA MAM,MAI ALES C NU TE-A INTERESAT DE EL PN N PREZENT.IAR N CEEA CE PRIVEȘTE SITUAȚIA FINANCIAR A MAMEI ARE GRIJ DUMNEZEU DE MAM ȘI DE COPIL .
garbo203525
Postat pe 9 Mai 2012 20:48
adeline, nu stiu daca pot sa judec dupa faptul ca nu vorbeste romana... Analfabeti sint aia care locuiesc in romania si nu stiu sa scrie.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2012 20:55
... in romana :-))
quasaria
Postat pe 9 Mai 2012 21:14
De la: quasaria, la data 2012-05-09 20:55:03adeline, nu stiu daca pot sa judec dupa faptul ca nu vorbeste romana... Analfabeti sint aia care locuiesc in romania si nu stiu sa scrie.
pai el zice ca e roman si locuieste sau munceste in malta.si-o fi facut si studiile tot acolo?
venizigoldplated
Postat pe 13 Mai 2012 10:44
posibil. Poate e roman plecat demult. Nu l-am intrebat cum vorbeste malteza.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2012 21:45
CONTACTEAZA-MA PE ADRESA ROBERTTA12@YAHOO.COM SI I/TI VOI EXPLICA CE PASI TREBUIESC URMATI
garbo261426
Postat pe 19 Mai 2012 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poveste reala.... 38 De la: AMELYY 22 Iulie 2009 10:53
divort si partaj 76 De la: estela 15 Aprilie 2010 05:07
divort sau nu? am nevoie de o parere, please!!! 182 De la: iasomia 31 Iulie 2009 17:45
cum pot sami yau copilu de la mama 18 De la: Vasilescu_Gebaru_1 19 Mai 2012 09:37
cand vrei sa divortezi mai iesi la "cafele" ,te mai distrezi cu viitorul ex? 54 De la: garbo049387 24 Martie 2010 14:47
Setari Cookie-uri