buna

Am 23 de ani,,am fost crescuta de o bunica,,bunica a murit cand am facut 18 ani,,si atunci am decis sa plec din tara,,am plecat am avut noroc mi_am gasit de munca..la 19 ani lam cunoscut pe sotul meu printrun prieten care era inchis in tara unde eram eu,,am vb la telefon am mers la el lam vizitat,,lam cunoscut in 2008,,in martie lam asteptat in 2008 iulie a iesit afara eram foarte indragostiti,,am rramas insarcinata,,am stat o perioada la mama lui,,,o perioada la ai mei si in octombrie 2008 ne_am mutat cu chirie,,el a plecat afara in noiembrie ne_am casatorit cu acte,iar a plecat afara am ramas singura sa intors de ajunu craciunului,,nu ma batut niciodata dar ca sa nu dea in mine spargea ce ai pica in mana si ma facea in toate felurile,,am vrut de atatea ori sa imi pun capat ca nu mai suportam certurile,,in aprilie 2009 a plecat afara a picat la inchisoare am ramas singura mai aveam o luna pana sa nasc,nu aveam nici un ajutor din partea nimanui,,am decis sa plec dupa el desi era inchiis,,si eu eram in romania el era in anglia,,am plecat singura pe autocar doar cu hainele ce le-am avut pe mine,,am plecat sambata ,,lunea am ajuns miercurea a avut procesu ma luat salvarea din proces joia am nascut un frumos baiat singura,,dupa ce a trebuit sa ies din spital mau luat asociatia mi_au dat o camera mai rau ca la inchisoare noaptea perdelele fluturau de frig,,puneam copilu deasupra de radiator sa se incalzeasca mancam paine goala ca asociatia nu ma ajuta cu mancare trebuia sa ma descurc nu aveam nici bucatarie ,,nici frigider nici masina de spalat mancam si paine muncigaita,,asociatia imi dadea 15 lire marta si 15 vinerea trebuia sa ma descurc cu bani astea si era femeie numa ce nascusem,,mancam toata ziua paine dar multam lui d_zeu aveam lapte la san pt copil,,plecam dimineata la 6 si ajungeam seara la 8 cu copilu dupa mine pe trenuri si autocare ca mergeam la tasu la vizita,,4 luni mi-am rugat moartea nu mai puteam singura si copil la 21 de ani am nascut..in august 2009 a iesit,,in decembrie am plecat in romania 2010 tot plecat numa singura cu copilu,acum in 2011 iar a picat la inchisoare iar sunt singura cu copilu,,,iar umblu dupa el,,toata lumea imi spune sa il las ca imi distrug viata dar mie mila de el,,ca tot imi spune ca ma iubeste,,dar si cand incepe sa ma jigneasca imi vine sa ma duc tot inainte,,si nici nu vreau sa creasca copilu cum am crescut eu fara parinti,,dar sincer va spun mie foarte foarte greu ca nu am nici un ajutor si nici casa noastra nu o avem,,acum am copilu sta la taicasu dar are grija concubina lui,,care nu am treaba cu ea multam lui d-zeu are grija de el..si eu is plecata din tara sa fac bani pt copil si sunt si in tara unde e inchis sotu meu,,sunt distrusa cu nervi,,nu mai am nici o putere imi vine sa plang intruna am slabit am 45 de kg,,da nu ma lasa inima sa il las tot zic ca poate se schimba,,eu am 23 si el are 37.,,si nu iam gresit odata el in schimb a fost si cu alte femei si tot nu am vrut sa destram familia,,dar simt ca nu mai pot sa tot umblu dupa el,,,nu stiu ce sa fac????
emma22
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:30
Emma22,tatal baiatului tau este infractor,probabil 'sparge case"..dar nu asta este important.calea pe care el o batatoreste nu se va schimba ,se spune ca odata ce ai baut apa din inchisoare ,vei mai bea tot de acolo.tu traiesti din bani furati,poate victimele mai si blesteama.traiesti cu un barbat care este invatat cu minciuna.cum se spune minte si in somn.tot timpul ba e pe goana ba e inchis.altceva nu va face niciodata.puscariasii au in sange infractiunea si minciuna.daca ii asculti sub ce forma isi povestesc infractiunea pentru care au intrat in puscarie ...te apuca plansulti se face mila de ei cand ii vezi cu lacrimi in ochi motivand ca au o astfel de viata datorita saraciei ,ca au copii si familie..poate fura de cand era minor.te/a invatat cu viata luxoasa in "concedii' si cand "cade "iar traiti o viata plina de lipsuri.tine bine minte ,asta va fii viata ta cu el.nu iti este mila de el,poate nu spui sau nu realizezi adevarul.te/ai invatat si tu cu stilul asta de viata,poate esti amenintata ca pentru tine o face,poate ai facut prostia sa "mergi" cu el candva si acum te santajeaza.tot ce iti scriu sunt probabilitati.insa am o intrebare:DE TINE SI DE COPIL NU ITI ESTE MILA??tu nu te duci afara sa muncesti numai pentru copil ci si pentru acest barbat nenorocit,care cu buna stiinta te distruge si pe tine si pe copil.tu nu ai fost atrasa de aceasta "viata"?vad ca esti de acord cu ea.si mai vad un lucru...nu ai spus niciodata ca iti este mila de copil.el este prea mic ,ca sa/si aleaga singur calea..dar tu il obligi sa traiasca in mediu infractional.asa va ajunge si copilul daca nu il scoti din acest mediu,o viata promiscua plina de mizere compromisuri.chiar daca il creste bunicul,eu tot te/as decadea din drepturi.esti iresponsabila si nu iti pasa cu adevarat de copil.altfel spuneai "IMI ESTE MILA DE COPILUL MEU SI DE MINE"nu de un infractor.in viitor iti vei cauta si fiul la puscarie,daca mai ramaneti sa traiti in acest mediu.stii de ce esti atat de slaba si de labila psihic?pt ca stie cum sa te faca sa il doresti.si sa stai cu el. ma opresc aici.daca nu pleci de langa sotul tau,nu meriti sa fii mama.divorteaza si fugi cat mai departe impreuna cu copilul.primul motiv pentru divort este educatia mediul infractional in care creste copilul.voi sunteti raspunzatori de copil nu bunicii.si in primul rand tu ca iti parasesti copilul.stii care sunt conditiile legale in situatia ta?cine detine tutela copilului ?tu sau bunicii?
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 01:54
http://img542.imageshack.us/img542/2578/5sp1dcaew91qycawdidxpca.jpg
____
Postat pe 24 Aprilie 2012 21:57
,
____
Postat pe 24 Aprilie 2012 22:19
[img]http://img542.imageshack.us/img542/2578/5sp1dcaew91qycawdidxpca.jpg[/img]
____
Postat pe 24 Aprilie 2012 22:27
[img]http://img542.imageshack.us/img542/2578/5sp1dcaew91qycawdidxpca.jpg[/img]
____
Postat pe 24 Aprilie 2012 22:52
[img]http://img542.imageshack.us/img542/2578/5sp1dcaew91qycawdidxpca.jpg[/img]
____
Postat pe 24 Aprilie 2012 22:58
[img]http://img1UA7RCAT6TCAMCA769Kpg[/img]
____
Postat pe 24 Aprilie 2012 23:32
Ai si altceva de zis inafara de.....michidutza ala? Uite-te cu cine vorbesti...
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2012 23:37
De la: Rotty, la data 2012-04-24 23:37:12Ai si altceva de zis inafara de.....michidutza ala? Uite-te cu cine vorbesti...

NOAPTE BUNA!!!!
____
Postat pe 24 Aprilie 2012 23:39
[img]xy2qhca7377lvca375o2pca[/img]
____
Postat pe 27 Aprilie 2012 03:04
[img]987LZ[/img]
____
Postat pe 28 Aprilie 2012 00:25
Eu, desi am studii de psihologie umana aici as fi putin mai dur in a raspunde ...drept pentru care... sa ma ierti de raspuns...
Ori lasal definitiv...ori duti crucea pana la capat dar tine cont ca un copil se poate sa si fara unul din parinti atata timp cat celalalt il iubeste....si se dedica pentru el...
Inteleg ca ceea ce gandesti tu e demn de iubirea fata de copilul tau ca familia sa fie intreaga adik mama si tata...dar tinand cont de faptul ca sotul tau e infractor si el continua sa faca in continuare fapte rele... fara sa se gandeasca ca are un copil si mai ales din ce ai spus aici ca nici nu iti este fidel...ar trebui sa te gandesti la binele copilului si la pentru ca vad cati iubesti copilul si nu la a avea o famile intreaga pentru el... e bn si cand doar unul din doi il iubeste...
Deci intrebare finala daca tii cu adevarat la copilul tau deja ai raspunsul pentru cum trebuie sa faci ca sa fie bn si pentru el si pentru tn...deja ai gandito de mult si o gandesti si acum...nu mai sta pe ganduri fa ceea ce trebuie facut !!! Cat priveste ideea cealalta cu (doamne ce cuvant teribil) asta o fac doar oamenii slabi de caracter >
DjPUFY555
Postat pe 8 Iunie 2012 09:06
De la: DjPUFY555, la data 2012-06-08 09:06:00 Eu, desi am studii de psihologie umana aici as fi putin mai dur in a raspunde ...drept pentru care... sa ma ierti de raspuns...
Ori lasal definitiv...ori duti crucea pana la capat dar tine cont ca un copil se poate sa si fara unul din parinti atata timp cat celalalt il iubeste....si se dedica pentru el...
Inteleg ca ceea ce gandesti tu e demn de iubirea fata de copilul tau ca familia sa fie intreaga adik mama si tata...dar tinand cont de faptul ca sotul tau e infractor si el continua sa faca in continuare fapte rele... fara sa se gandeasca ca are un copil si mai ales din ce ai spus aici ca nici nu iti este fidel...ar trebui sa te gandesti la binele copilului si la pentru ca vad cati iubesti copilul si nu la a avea o famile intreaga pentru el... e bn si cand doar unul din doi il iubeste...
Deci intrebare finala daca tii cu adevarat la copilul tau deja ai raspunsul pentru cum trebuie sa faci ca sa fie bn si pentru el si pentru tn...deja ai gandito de mult si o gandesti si acum...nu mai sta pe ganduri fa ceea ce trebuie facut !!! Cat priveste ideea cealalta cu (doamne ce cuvant teribil) asta o fac doar oamenii slabi de caracter >


Am o mica rugaminte: nu mai posta ca "ai studii de psihologie umana"..pastreaza pt tine secretul, altfel s-ar putea sa creada omul de rand ca a fi "psiholog" inseamna exact ce reflecta postarea ta si e mare pacat atat pt psihologi cat si pt cei care au cu adevarat nevoie de ei..
AromaAlbastra
Postat pe 8 Iunie 2012 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa raman sau nu? 9 De la: gabyvaly 6 Decembrie 2010 13:14
In prag de Divort 64 De la: quasaria 19 Februarie 2011 10:48
Asa doare pe toata lumea? 141 De la: MirelaClaudia 15 Ianuarie 2016 19:09
Divort 16 De la: garbo_459988 7 Februarie 2017 23:05
Vreau sa divortez fara sa ma prezint la divort 63 De la: yram 8 August 2013 15:46
Setari Cookie-uri