Pe proprietatea soacrei

De la: eu_geminy, la data 2012-01-28 11:05:21o arma letala ar fi investitia corecta.
un glontz ar rezolva toate problemele asta.:D
:))
pt tine? sa scrie pa glont numele tau
ingerasulluptator
Postat pe 28 Ianuarie 2012 11:45
"daca il iubesti pe Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele rele si invataturile rele ale oamenilor ,pt ca putini oameni te vor invata ceva de bine.."
Axl_22
Postat pe 28 Ianuarie 2012 12:05
De la: Axl_22, la data 2012-01-28 12:05:47"daca il iubesti pe Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele rele si invataturile rele ale oamenilor ,pt ca putini oameni te vor invata ceva de bine.."
mama da ce destept esti..Ai scris tu asa ceva.felicitari
ingerasulluptator
Postat pe 28 Ianuarie 2012 12:13
De la: Axl_22, la data 2012-01-28 12:05:47"daca il iubesti pe Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele rele si invataturile rele ale oamenilor ,pt ca putini oameni te vor invata ceva de bine.."
mama da ce destept esti..Ai scris tu asa ceva.felicitari
ingerasulluptator
Postat pe 28 Ianuarie 2012 12:13
De emoie te-ai blbit. Te-am citat, sau ai uitat deja? Sunt cuvintele tale. Doamne feri, s fiu deteapt ca tine! La teorie eti bun...
Axl_22
Postat pe 28 Ianuarie 2012 12:21
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-28 11:45:02
De la: eu_geminy, la data 2012-01-28 11:05:21o arma letala ar fi investitia corecta.
un glontz ar rezolva toate problemele asta.:D
:))
pt tine? sa scrie pa glont numele tau


irinooka,

nu cred ca ai merita sa cheltuiesc suma de 2-3 lei pe un cartus letal destinat tie, daramite sa ma mai chinui sa si scrijelesc numele meu pe el.

te poate impusca aproape oricine de aici, nu vreau sa te am pe constiintza tocmai eu...:D

:)))
eu_geminy
Postat pe 28 Ianuarie 2012 14:40
ce zodie e soacra ta garbo 34 ? oare taur cumva ? si tu ce esti ? poate iti sunt de folos !
garbo255907
Postat pe 28 Ianuarie 2012 21:10
nu te consuma pt ea ca nu merita; tu ai un copil de crescut care are mare nevoie de tine
incearca sa treci peste toate, pune-ti incredere in Bunul Dumnezeu si te v-a ajuta
crede-ma
tyny1963
Postat pe 28 Ianuarie 2012 21:35
garbo 34.
io pe soacra-mea am pus-o la punct in sensul ca am ...pus p**a pe ea si acu' n-am treaba, mai imi da si bani de bere.
in cazul tau io zic sa iei la bord intr-o seara ceva lichior cubanez (de fo 5o grade!), si dupe aia trage-i lu' mama soacra o batuta sa-i sune apa in cap. sa vezi ca din acel moment o sa fi matale shefu' in casa. comprende ?
adi27
Postat pe 29 Ianuarie 2012 07:33
De la: garbo255907, la data 2012-01-28 21:10:15ce zodie e soacra ta garbo 34 ? oare taur cumva ? si tu ce esti ? poate iti sunt de folos !


mahh baiatule'
te-ai pus la agatzat soacre, hai ?
hai ca tzo dau pe a mea. n-are dintz in gura da' macar cand te mushca nu te doare. si in plus bea de stinge, ii din maramu!?
adi27
Postat pe 29 Ianuarie 2012 07:39
La prima vedere mi se pare ca ati devenit parinti dupa o perioada cam mare de timp ( aproape 11 ani) ceea ce ma face sa cred ca aveati probleme de la inceput si probabil ca soacra te-a cam santajat cu faptul ca nu aveti copii. Acum ca aveti un copil si situatia nu s-a schimbat si soacra tot nesimtita este, te intrebi ce poti face? Parerea mea este ca duoa 11 ani nu mai poti face nimic decat sa inchizi usa cu cheia pentru a avea parte de intimitate si sa nu-i pui la suflet nesimtirea pentru ca asa e ea. Cu sotul tau nu vorbesti despre toate acestea? In rest , iti doresc multa sanatate, noroc si intelepciune!
garbo079649
Postat pe 29 Ianuarie 2012 09:59
De la: garbo260380, la data 2012-01-19 14:29:05Care este intrebarea, de fapt?
Sau doar te plangi asa......
Uite ce zic eu: Nu te mai consuma atat! In timp ce tu te necajesti , soacra-ta ...are dureri de spate! Ce-ar fi sa faci schimb...Opreste-te! Traieste-ti viata si ingnora ce zice sau face!
Nu-i da satisfactie!
Am dat si eu cu parerea...sper ca nu am dat prea tare!
ciobanu_ionica
Postat pe 29 Ianuarie 2012 14:22
Fetelor, asteptati sa va maritati dupa ce moare soacra!! Este perfect. Atunci veti face ce vreti voi!! Eu nu am facut asa, si in consecinta, ne suportam, ea are 92, iar eu 70!!!!!!!!
angelica42
Postat pe 29 Ianuarie 2012 23:01
:-))))))))))))))))))
reyya
Postat pe 29 Ianuarie 2012 23:15
DRAGA MEA, STII CARE ESTE PARADOXUL ....... TOATE SOACRELE AU FOST SI ELE LA RANDUL LOR NURORI. CE ZICI DE ASTA????? hahaha
bzn1984
Postat pe 30 Ianuarie 2012 00:44
Draga mea,si eu sunt soacra si tu vei fi soacra ,nu asta e problema,fiecare om este bun sau rau,in felul sau,nu_ti pot da sfaturi dar pot sa_ti spun despre viata mea,casnicia mea cu soacra,32 ani de casnicie,acum tot cu aceias soacra stau non stop,de 32 ani.ti se pare mult?mie mi se pare enorm,acelas tip de soacra am,recalcitranta,nesimtita,a mea foloseste si alcool de o viata,pentru ca nu am luat o hotarire in tinerete sa fac ce trebuia sa fac ,adica sa plec cit mai departe de ea,aceste suferinte ,pricinuite in fiecare zi nu au facut altceva decit ca au dus la grave probleme de sanatate ,m_am inbolnavit cu nervii ,diabet,tot ce tine de stres,acum cind ea,scorpia,are 74 ani are hepatita cu virus c,are ciroza de fapt,dar cred ca pina inchide ochii ma va intepa cu o vorba sau cu ceva,dar ce zic eu ,si dupa moarte cred ca ma va urmari spiritul ei,nu voi putea uita rautatea ei cit voi trai,si asta in continuare imi va afecta sanatatea si asa subreda,cu toate ca stam in aceeas curte dar separat cu toate,ea tot gaseste de ce sa se ia si gindeste_te ca am 52 ani.Sa zic asa ca o schimbare a venit dupa vreo 10 ani de suferinta cind nu am mai rabdat si a trebuit sa o bat ,dar rau de tot,deci mi_am iesit din fire ,nu mai mam controlat si de atunci cred ca mi_a luat frica caci s_a mai inmuiat,asa banuiesc eu ca am reusit sa convietuiesc atitia aniare un singur copil ,pe sotul meu,are si calitati,munceste mult dar nu ce trebuie facut doar cei place,dar munceste pt ea nu pentru mine,spuneam asa ca fapt divers,deci ia aminte si invata din greseala altora,stai cit mai departe de ea,nu_ti va aduce decit suferinta ,in timp aceasta suferinta se va schimba in boala,atunci vei vrea sa dai mult sa_ti recuperezi sanatatea si nu se va mai poate.soacrele sunt bune dar la 3 metri sub pamint,ha ha ha ,asta ca sa fac o gluma,nu toate soacrele sunt la fel,eu am ginere dar el nici nu zice de mine ca ii sunt soacra ,nici mama,zice ca_i sunt cea mai buna prietena ,confidenta,la fel ca si fiica mea care zice la fel.Iti doresc numai bine!
garbo261804
Postat pe 30 Ianuarie 2012 09:02
Asta nu le da nici un drept sa fie rele,care sunt rele,caci nu toate sunt la fel,tocmai daca au experienta de ce sa le faca rau la nurori?
garbo261804
Postat pe 30 Ianuarie 2012 09:07
Nu am reusit sa urmaresc toate discutiile.
Mai sunt si soacrele versate... Eu nu stau cu ea, dar tot asa a intrat cu bocancii in viata mea, binenteles eu i-am permis ca sa fie totul bine... si a ajuns sa joace teatru...cu plansete si vai saraca de ea. Acum am ajuns sa nu ne mai vorbim...si e pacat zic eu.
garbo261859
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:02
De la: garbo261804, la data 2012-01-30 09:07:52Asta nu le da nici un drept sa fie rele,care sunt rele,caci nu toate sunt la fel,tocmai daca au experienta de ce sa le faca rau la nurori?


de multe ori si ginerii au de suferit din cauza soacrelor. Este adevarat ca ei se plang mai rar pe forum.
cri_cat
Postat pe 30 Ianuarie 2012 23:42
SOACRA SOACRA POAMA ACRA, ASA E SI SOACRA MEA ISI BAGA NASUL PESTE TOT, NIMIC DIN CE FAC NU E BINE IAR TOT TIMPUL SE PLANGE CA O ATAC. SI EU AM AVUT O PERIOADA CAND AM FOST FOARTE NEFERICITA DIN ACEASTA CAUZA PANA CINEVA M-A INTREBAT '' TU TRAIESTI CA SA O FACI PE SOACRA TA FERICITA SAU PE SOTUL TAU SI PE COPILUL TAU. NU TREBUIE SA SE STRADUIESTI SA FACI PE PLAC LA CINEVA CARE NU TE ACCEPTA. DE ATUNCI AM INCEPUT SA VORBESC DOAR STRICTUL NECESAR CA SA NU MAI POATA SA-MI INTERPTRETEZE CUVINTELE SI IES CAT MAI MULT LA PLIMBARI CU FIICA MEA SAU GASESC TOT FELUL DE ACTIVITATI IN CAMERA MEA CU FETITA. USA DE LA CAMERA AM INCEPUT SA O INCHID CU CHEIA PE DIFERITE MOTIVE. CAND E DE FATA SOTUL SAU SOCRU SUNT FOARTE DRAGUTA CAND NU SUNT O EVIT. TRAIM PENTRU NOI SI PENTRU CEI CARE NE IUBESC DACA ALTI NU NE VOR NU PUTEM SA-I OBIGAM SA NE IUBEASCA IAR CEI RAI O SA PLATEASCA PENTRU FAPTELE LOR. SUNT ATAT DE MULTE LUCRURI DE CARE TREBUIE SA NE BUCURAM DE CE SA NE INPIEDECAM IN LUCRI MARUNTE. CREDEMA CEA CE AI SCRIS TU DESPRE SOACRA TA SUNT LUCRURI MARUNTE IN COMPARATIE CU CE INCA MAI FACE SOACRA MEA DAR DECAND AM DECIS SA NU IAU IN SEAMA INTRIGILE EI SI SA O EVIT CAT MAI MULT POSIBIL A VAZUT CA NU NU MAI AU EFECT SI SUNT TOT MAI PUTINE. SOACRA MEA ERA CHIAR FERICITA SI RADEA CAND INTRIGILE EI ISI ATINGEAU SCOPUL. DE CE SA NU FIU FERICITA EU CU FETITA MEA SI SOTUL MEU. INCEARCA SA IEI O ATITUDINE POZITIVA SI NU MAI PIERDE TIMPUL GANDINDUTE LA CE SA FACI CA SA-I INTRI IN GRATII CA NU O SA O SCHIMBI NICIODATA DOAR DACA VREA EA. NU MAI PERDE ENERGIE ACOLO UNDE NU TREBUIE. BUCURATE DE COPILUL TAU SI DE SOTUL TAU SI FA LUCRURILE PE PLACUL TAU.
garbo216944
Postat pe 31 Ianuarie 2012 10:18
De la: eu_geminy, la data 2012-01-28 11:05:21o arma letala ar fi investitia corecta.
un glontz ar rezolva toate problemele asta.:D
:))[ /quote] asa da! eu una nu am procedat asa .Nu am cumparat nici o arma doar i-am aratat foarte multa dragoste sotului meu si a facut cum am vrut eu .Noi am muncit afara am venit acasa soacra ia zis sotului ca ii lasa casa si uite asa i-am facut casa soacrei de la a la z si cand a fost gata ne-a dat afara .Acum stam cu bunici sotului adica parintii soacrei dar SOTUL MEU NU VREA SA O VADA PE MAMA LUI ,ea il suna mereu el vorbeste aiurea cu ea si pe urma vine la mine si imi zice CE DREPTATE AVEAI IN LEGATURA CU FAMILIA MEA .Deci iubiti-va sotul nu o bagati in seamna ,ignorati-o si daca se poate sa stati singuri bafta
garbo037091
Postat pe 31 Ianuarie 2012 14:20
De la: bzn1984, la data 2012-01-30 00:44:00DRAGA MEA, STII CARE ESTE PARADOXUL ....... TOATE SOACRELE AU FOST SI ELE LA RANDUL LOR NURORI. CE ZICI DE ASTA????? hahaha
Pai da si soacrele au fost si ele nurori,,s-au complacut pt ca nu aveau unde sa stea..Daca erau destepte cu 5 minute nu se casatoreau cu coate goale,,sau fetele nu se culca de pe la 12 ani,,si nu lasa barbatii sa se concentreze pt strans bani si sa invete o meserie buna...Stii tu vorba aia si la soacre le-a penisul la randul lor apoi nu se poate sa fii cu aia in si cu sufletul in rai..Multe femei se complac si nu lupta sa fie constructive pt ca le este frica ca ar fii mai bune si nu vor mai fii acceptate de oamenii rai ca sa profite de ele..Stii tu oamenii sunt rai unii cu altii datorita gandirii lor,saraci cu duhul
ingerasulluptator
Postat pe 31 Ianuarie 2012 18:25
daca esti rau, esti considerat destept soacra mea e buna, deci...
Ana32
Postat pe 31 Ianuarie 2012 18:38
deci... nu e desteapta!
SAL
Postat pe 31 Ianuarie 2012 19:31
De la: Ana32, la data 2012-01-31 18:38:14daca esti rau, esti considerat destept soacra mea e buna, deci...
pai daca esti rau esti considerat destept de oameni pt ca si ei fac tot la fel...Dar uitate la cum le merge,daca sunt destepti....la un om destept ii merge bine...si la cati oameni le merge bine? Poate ca ;merge bine cu banii pt ca fura,,,dar cu linistea sufleteteasca stau varza...sunt negativi si distrugatori..pana si copii lor profita de ei
ingerasulluptator
Postat pe 1 Februarie 2012 12:26
la oameni le merge rau,dar ei asa sunt obisnuiti,asa ca tot bine li se pare.
Exact ca femeile care sunt servitoare ale barbatilor,,ele sau obisnuit sa fie asa..Pt ca sa ai demnitate ca femeie trebuie sa fii desteapta si informata..desteapta..O femeie informata si desteapta este protejata pe microbii de barbatii.
ingerasulluptator
Postat pe 1 Februarie 2012 14:41
Bre, iar m ienervez, mai 'nainte ziceai c oamenii detepi sunt ri. Femeile nu-s oameni?
Deteapta de tine! sau vrei s-i spun altfel?
Axl_22
Postat pe 1 Februarie 2012 14:50
De la: Axl_22, la data 2012-02-01 14:50:57Bre, iar m ienervez, mai 'nainte ziceai c oamenii detepi sunt ri. Femeile nu-s oameni?
Deteapta de tine! sau vrei s-i spun altfel?
Pai sa gandim logic...oamenii cred ca daca esti rau esti destept.Dar oamenii se plang ca nu exista omenie bun simt,recunostinta,dar cand o intalnesc nu o apreciaza..doar teoretic...stiai ca cainii sunt mai destepti ca oamenii? din experimente si gandire logica asta reiese? Cainele este superior omului
ingerasulluptator
Postat pe 1 Februarie 2012 14:57
De la: Axl_22, la data 2012-02-01 14:50:57Bre, iar m ienervez, mai 'nainte ziceai c oamenii detepi sunt ri. Femeile nu-s oameni?
Deteapta de tine! sau vrei s-i spun altfel?
pai femeile prefera sa nu isi bata capul sa fie constructive si sa aiba demnitate..FEMEILE prefera sa taca,,si sa se integreze sa devina ca si barbatii,,si in fond asa este femeile gandesc ca si barbatii
ingerasulluptator
Postat pe 1 Februarie 2012 15:00
De la: angelica42, la data 2012-01-29 23:01:11Fetelor, asteptati sa va maritati dupa ce moare soacra!! Este perfect. Atunci veti face ce vreti voi!! Eu nu am facut asa, si in consecinta, ne suportam, ea are 92, iar eu 70!!!!!!!!


angelica, daca asteptai ... te maritai la 70 ?

cri_cat
Postat pe 3 Februarie 2012 08:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divort 1 De la: vladina 26 August 2011 07:50
Despre micuti si mutilari din motive estetice 3 De la: charmelen 23 Noiembrie 2011 21:53
Asigurarea viitorului 2 De la: garbo074997 9 August 2010 19:26
Cosmarurile unui baietel de doi ani,doua luni,doua saptamani!!!!!!!!!!!!!!! 73 De la: garbo_382132 5 Februarie 2014 19:30
indemnizatie crestere copil 5 De la: garbo_395284 12 Martie 2014 17:17
Setari Cookie-uri