Gospodina?Doar atat?

adica irinooka e varza la toate capitolele...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 25 Decembrie 2011 19:56
ete ce a zis acuma, la stiri:

"Ieirea din post a fost serbat de unii n pat. De altfel, chiar psihologii spun c, de srbtori, cuplurile las n urm suprrile sau pur i simpul se elibereaz de stresul acumulat prin sex.

Crciunul este perioada record a vnzrii de prezervative.

Cel mai recent studiu SHOW realizat n Romnia i n alte 8 ri din Europa arat c 73% dintre brbai i 82% dintre femeile chestionate consider sexul o prioritate n perioada srbtorilor."

astia de la Realitatea au completat ca secsul e o prioritate in fatza carnatilor si a bauturii...

deci... ma lasati cu "gospodareala" asta...:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Decembrie 2011 20:11
Pai , nu e prioritar? :P
cri_cat
Postat pe 25 Decembrie 2011 20:14
ba da, mey cri...
da' credeam ca numai la mine...:)))
eu_geminy
Postat pe 25 Decembrie 2011 20:15
ai observat procentul da? :PPP
cri_cat
Postat pe 25 Decembrie 2011 20:17
daca era invers, nici nu postam, sa stii...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 25 Decembrie 2011 20:20
Pai sa in occident barbatii sunt evoluaati din punct de vedere material...Romanii stiu doar sa faca dragoste.....daca si din aia stiu,cred ca si in pat sunt mitocani ....pt ca eu una nu am avut nicioadata un prieten roman pt ca habar nu stiau sa se comporte si nu am putut sa ma indragostesc de nici unul,,,hiar daca pot zice nu erau niste parliti,,aveau bani,dar habar nu aveau cum sa se comporte...sunt varza in acest domeniu....la comportament
ingerasulluptator
Postat pe 25 Decembrie 2011 22:11
De la: cri_cat, la data 2011-12-25 17:51:05
De la: dolce_farnientte, la data 2011-12-25 12:50:59e tot mai rar gospodina, iar acest lucru mai ales la sarbatori se observa. Constat in reportajele tv cu cata mandrie spun unele domnite ,,nu stiu sa fac cozonac, prefer s ail cumpar si nici timp pentru asta nu am,, . Dar in acelasi timp pland in pumnii in singuratate ca nu au un partener stabil, un barbat care sa fie al lor. Poate ca si facutul cozonacului l-ar atrage pe un posibil partener lanaga ele... Cine stie...



cica cel mai bun cozonac iese daca cei doi parteneri il fac impreuna.


perfecat adevarat ! Daca sunt casatoriti de curand facutul cozonacului e posibil sa l eia vreo 3-4 ore, iar pe cat crste numarul anilor de cand sunt impreuna scad semnificativ si minutele de ...framantat cu pauezeld e rigoare intre ele...
dolce_farnientte
Postat pe 26 Decembrie 2011 11:49
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-25 22:11:25Pai sa in occident barbatii sunt evoluaati din punct de vedere material...Romanii stiu doar sa faca dragoste.....daca si din aia stiu,cred ca si in pat sunt mitocani ....pt ca eu una nu am avut nicioadata un prieten roman pt ca habar nu stiau sa se comporte si nu am putut sa ma indragostesc de nici unul,,,hiar daca pot zice nu erau niste parliti,,aveau bani,dar habar nu aveau cum sa se comporte...sunt varza in acest domeniu....la comportament


Oi fi avand tu ceva ,,calitati.. de atragi numai genul asta de barbati mitocani. Ori te-o fi inspirat cu spusele ei Elena Carstea, ori esti reprezentativa pentru vechiul proverb romanesc ,,cine se aseamana se aduna,,...
dolce_farnientte
Postat pe 26 Decembrie 2011 11:51
De la: dolce_farnientte, la data 2011-12-26 11:51:08
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-25 22:11:25Pai sa in occident barbatii sunt evoluaati din punct de vedere material...Romanii stiu doar sa faca dragoste.....daca si din aia stiu,cred ca si in pat sunt mitocani ....pt ca eu una nu am avut nicioadata un prieten roman pt ca habar nu stiau sa se comporte si nu am putut sa ma indragostesc de nici unul,,,hiar daca pot zice nu erau niste parliti,,aveau bani,dar habar nu aveau cum sa se comporte...sunt varza in acest domeniu....la comportament


Oi fi avand tu ceva ,,calitati.. de atragi numai genul asta de barbati mitocani. Ori te-o fi inspirat cu spusele ei Elena Carstea, ori esti reprezentativa pentru vechiul proverb romanesc ,,cine se aseamana se aduna,,...
eu nu am avut niciodata un prieten roman pt ca habar nu au sa se comporrte..Fac pe cocosii si baietii destepti,,dar in buzunarele lor le sufla vantul
ingerasulluptator
Postat pe 26 Decembrie 2011 12:15
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-26 12:15:06
De la: dolce_farnientte, la data 2011-12-26 11:51:08
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-25 22:11:25Pai sa in occident barbatii sunt evoluaati din punct de vedere material...Romanii stiu doar sa faca dragoste.....daca si din aia stiu,cred ca si in pat sunt mitocani ....pt ca eu una nu am avut nicioadata un prieten roman pt ca habar nu stiau sa se comporte si nu am putut sa ma indragostesc de nici unul,,,hiar daca pot zice nu erau niste parliti,,aveau bani,dar habar nu aveau cum sa se comporte...sunt varza in acest domeniu....la comportament


Oi fi avand tu ceva ,,calitati.. de atragi numai genul asta de barbati mitocani. Ori te-o fi inspirat cu spusele ei Elena Carstea, ori esti reprezentativa pentru vechiul proverb romanesc ,,cine se aseamana se aduna,,...
eu nu am avut niciodata un prieten roman pt ca habar nu au sa se comporrte..Fac pe cocosii si baietii destepti,,dar in buzunarele lor le sufla vantul
Noi traim intr-o lume condusa de barbati de asta si ne merge asa de bine din punct de vedere material si spiritual..
Barbatii se pricem doar la fiki fiki in rest sunt varza la tot
ingerasulluptator
Postat pe 26 Decembrie 2011 12:17
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-26 12:17:08
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-26 12:15:06
De la: dolce_farnientte, la data 2011-12-26 11:51:08
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-25 22:11:25Pai sa in occident barbatii sunt evoluaati din punct de vedere material...Romanii stiu doar sa faca dragoste.....daca si din aia stiu,cred ca si in pat sunt mitocani ....pt ca eu una nu am avut nicioadata un prieten roman pt ca habar nu stiau sa se comporte si nu am putut sa ma indragostesc de nici unul,,,hiar daca pot zice nu erau niste parliti,,aveau bani,dar habar nu aveau cum sa se comporte...sunt varza in acest domeniu....la comportament


Oi fi avand tu ceva ,,calitati.. de atragi numai genul asta de barbati mitocani. Ori te-o fi inspirat cu spusele ei Elena Carstea, ori esti reprezentativa pentru vechiul proverb romanesc ,,cine se aseamana se aduna,,...
eu nu am avut niciodata un prieten roman pt ca habar nu au sa se comporrte..Fac pe cocosii si baietii destepti,,dar in buzunarele lor le sufla vantul
Noi traim intr-o lume condusa de barbati de asta si ne merge asa de bine din punct de vedere material si spiritual..
Barbatii se pricem doar la fiki fiki in rest sunt varza la tot


Acum am inteles - doar barbatii romani sunt curvari si puturosi, mitocani si cum or mai fi...in rest, reprezinta perfectiunea, avand si buzunarul plin si maniere, si nici nu cer nevestelor sa stea la cratita si sa deretice dupa ei.
klaire
Postat pe 26 Decembrie 2011 13:07
pagina arata super...
Ana32
Postat pe 26 Decembrie 2011 13:25
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-26 12:15:06 eu nu am avut niciodata un prieten roman pt ca habar nu au sa se comporrte..Fac pe cocosii si baietii destepti,,dar in buzunarele lor le sufla vantul


Irinooka,

postarea asta a ta inseamna bogatie de idei...

anume ca, din moment ce "cocosii" romanii te-au refuzat sistematic, ai devenit de-a dreptul o "gaina" internationala. (daca ma gandesc bine, nu ti-o fi fost prea greu, ca si gainile din Germania vorbesc aceeasi limba:P)

si mai mult decat atat:
esti pe bani, nu chiar moka...:D

magulitor, ce sa zic...:))))

eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2011 14:20
Ma gandesc la alta posibilitate -

Daca prin buzunarele lor bate vantul, o fi simtit cum o trage curentul...
nathalie
Postat pe 26 Decembrie 2011 14:48
mai rau, Nat...
a ajuns sa sufere de otita, de la atata curent prin buzunarele lor...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2011 14:51
Posibil...

Si atunci a devenit cunoscatoare a Marelui Alb, care a devenit lait-motiv la tigaie.
nathalie
Postat pe 26 Decembrie 2011 14:58
:))
rubioclaro
Postat pe 26 Decembrie 2011 15:13
Nu cred, Nat...
a o lasa pe irinooka la tigaie ar insemna un risc letal pentru oricine ar invita la masa ei...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2011 15:17
eu nu sunt buna gospodina.
cozonacul a iesit iar ca o paine,
casa e dezordonata,jucarii si haine peste tot.
mi-au iesit fursecurile bune,si sarmalele.
atat.
toate treburile casei,in afara de gatit,se impart la noi cu generozitate,la toti ai casei.
daniilia
Postat pe 26 Decembrie 2011 15:54
De la: eu_geminy, la data 2011-12-26 14:20:00
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-26 12:15:06 eu nu am avut niciodata un prieten roman pt ca habar nu au sa se comporrte..Fac pe cocosii si baietii destepti,,dar in buzunarele lor le sufla vantul


Irinooka,

postarea asta a ta inseamna bogatie de idei...

anume ca, din moment ce "cocosii" romanii te-au refuzat sistematic, ai devenit de-a dreptul o "gaina" internationala. (daca ma gandesc bine, nu ti-o fi fost prea greu, ca si gainile din Germania vorbesc aceeasi limba:P)

si mai mult decat atat:
esti pe bani, nu chiar moka...:D

magulitor, ce sa zic...:))))

pai mie imi place sa castig bani si sa nu depind de barbat,,,sa fiu independenta....
Cat despre treburile casnice poate barbatul sa angajeze o servitoare...
Pt ca daca te casatoresti nu trebuie sa faci si treburile casnice...El munceste poate sa plateasca una....Cat eu pe gratis,,,daca se comporta frumos doar lucrurile intime le fac gratis,,,,da daca se comporta frumos,,daca nu sa isi faca dus cu apa rece.
eu nu ma complac si sa devin rea si sa fac lucruri rele cu ceilalti oameni...mie ce nu imi convine spun,,,,pt ca nu vreau ca sa ma inraiesc
ingerasulluptator
Postat pe 27 Decembrie 2011 13:14
De la: dolce_farnientte, la data 2011-12-26 11:49:10
De la: cri_cat, la data 2011-12-25 17:51:05
De la: dolce_farnientte, la data 2011-12-25 12:50:59e tot mai rar gospodina, iar acest lucru mai ales la sarbatori se observa. Constat in reportajele tv cu cata mandrie spun unele domnite ,,nu stiu sa fac cozonac, prefer s ail cumpar si nici timp pentru asta nu am,, . Dar in acelasi timp pland in pumnii in singuratate ca nu au un partener stabil, un barbat care sa fie al lor. Poate ca si facutul cozonacului l-ar atrage pe un posibil partener lanaga ele... Cine stie...



cica cel mai bun cozonac iese daca cei doi parteneri il fac impreuna.


perfecat adevarat ! Daca sunt casatoriti de curand facutul cozonacului e posibil sa l eia vreo 3-4 ore, iar pe cat crste numarul anilor de cand sunt impreuna scad semnificativ si minutele de ...framantat cu pauezeld e rigoare intre ele...


apoi se schimba .. ori el, ori ea ... ori cozonacul :P
cri_cat
Postat pe 3 Ianuarie 2012 23:27
ori gospodina parata...
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2012 23:34
De la: cri_cat, la data 2012-01-03 23:27:21
De la: dolce_farnientte, la data 2011-12-26 11:49:10
De la: cri_cat, la data 2011-12-25 17:51:05
De la: dolce_farnientte, la data 2011-12-25 12:50:59e tot mai rar gospodina, iar acest lucru mai ales la sarbatori se observa. Constat in reportajele tv cu cata mandrie spun unele domnite ,,nu stiu sa fac cozonac, prefer s ail cumpar si nici timp pentru asta nu am,, . Dar in acelasi timp pland in pumnii in singuratate ca nu au un partener stabil, un barbat care sa fie al lor. Poate ca si facutul cozonacului l-ar atrage pe un posibil partener lanaga ele... Cine stie...



cica cel mai bun cozonac iese daca cei doi parteneri il fac impreuna.


perfecat adevarat ! Daca sunt casatoriti de curand facutul cozonacului e posibil sa l eia vreo 3-4 ore, iar pe cat crste numarul anilor de cand sunt impreuna scad semnificativ si minutele de ...framantat cu pauezeld e rigoare intre ele...


apoi se schimba .. ori el, ori ea ... ori cozonacul :P


daca e framantat cum trebuie nu se schimba nimic pana la urma !
dolce_farnientte
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:46
De care cozonac o fi vorba?
Noli
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:51
De la: dolce_farnientte, la data 2011-12-25 14:24:43Pana la urma ideal e sa nu ne uitam in...gura lumii !!
gura lumii doar pamantul le-o astupa...Odata eu spuneam la cineva ca mie imi este frica de oameni morti,,,si un om mai in varsta mi-a spus ca de morti nu trebuie sa imi fie frica,pt ca nu mai pot face rau..Pe cand aia in viata fac rau,,pana vine aia cu coasa sii ii duce acolo unde merita
ingerasulluptator
Postat pe 13 Ianuarie 2012 22:10
Stimata doamna, doresc sa stiu unde sunt locurile de munca ; in tara locatia,in strainatate locatia si daca se doreste sa se vorbeasca si limba in tara respectiva.
multumesc [ GOSPODINA ? DOAR ATAT ?
garbo222285
Postat pe 14 Ianuarie 2012 07:54
Sunteti firma serioasa ?????? daca nu raspundeti ceva.
garbo222285
Postat pe 15 Ianuarie 2012 09:25
EU am ramas fara job la prima criza.. si incercand sa imi caut... fara succes...am ajuns fara sa vreau gospodina casei... acum sotul parca nu prea ma mai lasa sa ma duc la munca dupa ce a vazut ce bine ii e cu mine acasa... si sincera sa fiu mi-e ff bine... am cartea de munca bagata undeva, deci vechimea merge, pt mine mai fac bani de colo de colo(diverse pasiuni).. si cand s-a mai dezghetat piata de munca acum vreun an..si am inceput sa merg la intreviuri si am vazut ce salarii ofera.. am zis pass.. o sa ma duc la munca ..o sa fac orice doar daca nu isi va mai permite sotul sa ne ofere o viata cat de cat linistita..altfel.. nu stiu daca se mai merita..si credeti-ma.. nu-s vreo pitipoanca tuta.adica am lucrat la un birou 5 ani de zile de la 9 la 18..arat bine si am si 2 facultati , asadar nu-s chiar femeie de casa si atat!..insa multi nu stiu ce inseamna sa fii 'gospodina" cu adevarat ->e mult mai mult decat isi imagineaza toti....cred ca muncesc mai mult decat sotul, va jur! :)) acum mai nou incercam sa facem si un bebe..deci clar cativa ani de acum incolo nu prea o sa mai caut job..ca decat sa il creasca bona, mai bine il creste m'a-sa'.
cristinne83
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:40
asa e realitatea din pacate, depinde de educatie, de scoala.....
anca m.
garbo013347
Postat pe 20 Ianuarie 2012 18:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
colaborare 6 De la: Thor_again 24 Noiembrie 2010 15:20
cursuri de initiere 1 De la: Joana 12 Mai 2009 19:49
salarizare 19 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 20:26
Atentie la munca la domiciliu 32 De la: garbo_414570 19 August 2015 17:29
'se poate pierde locul de munca...' 1 De la: garbo181940 15 Octombrie 2011 09:38
Setari Cookie-uri