Ce sa va aduca MOS CRACIUN in seara de Craciun?

nu rad mey... doar ca nu-mi sunt utile nici cu 6 perechi de... cartele.:P

cu cat sunt mai complicate, cu atat imi vine sa le arunc.
nu sunt practice.

la munca n-am timp nici sa respir, la cat vorbesc, abia vad cine ma suna. sau nu:D
nu e nicio smecherie sa te anunte sonor. majoritatea telefoanelor bunicele fac asta acum.
:)
eu_geminy
Postat pe 20 Noiembrie 2011 00:42
telefoanele mult prea complexe sunt pentru cocalareala si pitziponcareala...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Noiembrie 2011 00:43
Nu stu cum e cu cartelele, dar stiu cate ceva despre carduri.
1. chelesc repede
2. iti e utila o varianta ajutatoare, de back-up

Mai ales in preajma sarbatorilor.
nathalie
Postat pe 20 Noiembrie 2011 00:46
De la: eu_geminy, la data 2011-11-20 00:43:46telefoanele mult prea complexe sunt pentru cocalareala si pitziponcareala...:D
:))

vai,Ge..multumesc..nu mai vreau tf. sofisticat..ma multumesc cu ale mele mai modeste,dar si fotografiaza,si filmeaza...bunicele Ma si gandeam..cat o costa tf. descris de Dor? sigur exista..la un pret mic?NU!!Sigur e scump..asa ca..ma intorc la ..perlele de cultura.mai adevarate si mai accesibile!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 00:50
Am inteles Dor, cred ca exista . Spuneam doar ca tehnic suntem ,,echipati " pana-n dinti pentru comunicare , am evoluat foarte mult dar de fapt sufleteste ne-am distantat tot mai mult de prieteni, Poate in seara asta snt inca sub impresia unei dezamagiri profunde venita din partea unui foarte apropiat amic.
SAL
Postat pe 20 Noiembrie 2011 00:59
depinde, betty
daca e furat...il gasesti l pret mic....nu recomand o astfel de achizitionare...
si nu inteleg ce faci tu cu atatea cartele? la ce iti folosesc?

iar tipul telefonului pe care ti-l doresti, e pana la urma, chestie de alegere...chiar pitziponceala sa fie, e alegerea mea
personal, am un telefon de 6 ani, adus din Germania si e super ok

sal, pentru "surprize " de acest gen, trebuie sa fim mereu pregatiti
apa trece, pietrele raman
dor72_
Postat pe 20 Noiembrie 2011 00:59
Dor..am 3 tf. cu abonament..in fiecare retea,ptr. ca am prieteni si prietene multe,si fiecare cu reteaua lui..ca sa nu platesc mult..dar de fapt..abia acum realizez..ca platesc..mult mai mult! Acum sa treaca abonamentul-ca le am pe 2 ani..si apoi vad eu ce fac.. La anul de Mos Craciun..ma voi opri si eu numai la un tf.,sper..
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 01:07
are dreptate, sal. comunicam prin necomunicare
eu una, folosesc telefonul extrem de putin...mi-am impus o conduita in a-l folosi. mi-e foarte bine asa
dor72_
Postat pe 20 Noiembrie 2011 01:15
Ce bine de voi ce puteti! Poate-mi spuneti si mie care au fost"primii"pasi in a nu mai vb la tf?
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 01:19
il lasam acasa cand plecam
il tineam pe silentios majoritatea timpului
eram ocupata cu alte lucruri si nu il verificam decat seara
dor72_
Postat pe 20 Noiembrie 2011 01:39
De la: dor72_, la data 2011-11-20 01:15:55are dreptate, sal. comunicam prin necomunicare
eu una, folosesc telefonul extrem de putin...mi-am impus o conduita in a-l folosi. mi-e foarte bine asa


la mine e suficient sa nu-l aud o singura data atunci cand se intampla ceva, ori cand ma cauta anumite persoane importante din firma, ca sa imi pierd jobul...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Noiembrie 2011 01:49
recunosc ca intr-o zi am uitat telefoanele acasa...si nu s-a sfarsit lumea,nu au facut "palpitatii" prietenii ca n-am raspuns.. Dar numai ..odata..o sa incerc sa le "uit" intentionat..
si..ce mai doriti in seara de Craciun de la Mos Craciun?
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 02:04
Bucuria Craciunului! Cred ca asta ne-o dorim toti.
SAL
Postat pe 20 Noiembrie 2011 02:16
Sal,draga..am specificat la inceputul topicului..Ce va doriti MATERIAL ..nu SPIRITUAL! Nu ca n-ar fii la fel de importante dorintele spirituale,dar am intrebat de cele..palpabile!
Toti ne dorim :sanatate,spirit de iertaciune,de toleranta..
Dar eu am dorit ..mai cu picioarele pe Pamant... Ce vrei sa primesti?Un tf. dual sim?Un parfum deosebit?Ce????
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 02:23
Crede-ma ca nu stiu! Daca analizez sincer, parca doar de-astea de la capitolul spiritual imi doresc mai mult. Probabil astea imi cam lipsesc. Celel materiale mi le pot cumpara.
SAL
Postat pe 20 Noiembrie 2011 02:30
Exact ce spuneam...daca Mosul nu-ti aduce ce-ti doresti{sa-ti spun un...secret..nu exista!!...} iti vei cumpara singur.iti pui atentia sub bradul impodobit-ptr. spiritul Craciunului,si te bucuri copilareste:"Vai!Uite ce mi-a adus Mos Craciun!Exact ce mi-am dorit!Uraaa!"
Acum doar gandeste ce ti-ai dori si fa o lista!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:02
De la: Sal_a_toi, la data 2011-11-20 00:37:21Uite acum m-am gandit: as dori ca Mos Craciun sa-mi aduca bucuria Craciunului din vremea cand eram scolar. Ar fi intr-adevar un dar pretios, ca si colierul Irinucai.


Da! alt gust aveau cozonacii in copilarie. si nucile,si merele si.....bananele pe care le cumpara mama verzi si le invelea in ziar, si cadourile pe care le gaseam in sifonier cu cateva saptamani inainte, si rudele si prietenii care ne intrau, scuturandu-se de zapada, in casa, si bradutul pe care se chinuia tata sa-l cumpere, si patinele, si bunda bunicii cu care ma infofolea la Mos ajun,si, si...

si ajung si eu la o dorinta, un ajun si un Craciun de copil...da parca tot de mine depinde...
totusi, mai am timp sa ma gandesc.

http://youtu.be/a4vE5DnFWV0
Eugenia69
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:20
Napolitano

http://www.youtube.com/watch?v=llpAhc0jQ98&feature=related
Io vreau sa fiu cu cei dragi de Craciun, vreau si zapada !
Axl_22
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:26
Mos Craciun cu barba alba,
Mos Craciun cu traista plina,
Vechi stapan atat de darnic,
Al copilariei mele,
Azi la noi in sat te-asteapta
Toata casa cu lumina,
Cu colinde si cu cantec,
Si cu crai cetati in stele.

Octavian Goga-Mos Craciun
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:17
'In trecut ne vizitam rudele si prietenii , acum comunicam prin SMS si mailuri.
Inainte ieseam in fata blocului sau la strada si discutam cu vecinii , acum socializam pe siteuri.
Avem o multime de amici virtuali dar suntem mai singuri si mai instrainati de cei din imediata noastra apropiere. ''

Da, din pacate.
Io trimit si acum ilustrate, poate-s demodata, dar imi place sa gasesc in cutia postala felicitari.
Anul trecut de Craciun am fost in Vrancea, dupa ce-am iesit de la biserica am vizitat rudele.
A fost cel mai fr Craciun, din ultimii ani. Colinde, zapada...
Axl_22
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:36
material, nu am nimic de dorit...am toate lucrurile necesare
spiritual, vorba lui sal, mi-e dor de Craciunurile din copilarie si adolescenta

http://www.youtube.com/watch?v=BoAKPrzrKPI
dor72_
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:38
Axl....si ce ti-ai dori sa-ti puna Mosul sub bradulet? O rochie noua?O trusa de machiaj?Un set de stilouri?O pereche de cizme?O haina de blana? Ce?//
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:41
toate astea cred ca sunt mult prea voluminoase si ocupa mult prea mult loc sub brad. Un card Visa ar fi mult mai potrivit :-)
reyya
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:43
Mi se pare CORECT!! Si ocupa loc putin...
dar ce ti-ai cumpara cu el??
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:46
Betty, o pereche de cizme nr 40, ca am picioarele beteje si umflate, nu mai pot purta 36.
Pui tu o vb pt mine la Mosu' ?
Axl_22
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:48
dincolo de o suita de chestii materiale pe care fiecare ni le dorim ,as cumpara o stea .pe care sa o daruiesc celor pe care i-am pierdut si celor pe care ii iubesc.
reyya
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:50
nimik mai mult :-)
reyya
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:51
http://www.youtube.com/watch?v=BE7ABimbqPI&feature=related
Axl_22
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:53
De la: Axl_22, la data 2011-11-20 19:48:15Betty, o pereche de cizme nr 40, ca am picioarele beteje si umflate, nu mai pot purta 36.
Pui tu o vb pt mine la Mosu' ?

Am un prieten tare hatru ,care intreaba;"ce nr. ai la picior?";tu ii spui{cazul tau.40] si el iti v-a raspunde:ITI MIROASE DE 42!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 20:05
Reyya,o STEA de argint batuta cu pietre pretioase!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Noiembrie 2011 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Terapie de cupu 15 De la: garbo_489388 16 Mai 2018 01:01
Viitorul meu sot sufera de ejaculare precoce 6 De la: skeeto 19 Noiembrie 2015 22:55
Cate ceva despre ''Prostie'' 197 De la: Jojolin 1 Octombrie 2010 22:40
Incotro? 12 De la: pantera_neagra 24 Ianuarie 2010 15:21
sunt insarcinata!:( 200 De la: alinabyby2001 7 Aprilie 2011 18:45
Setari Cookie-uri