O durere teribila devenita obsesie

pfff ma NUMESC Corina si sunt la o varsta inca frageda 26 de ani o consider o varsta unde toti inca mai credem ca suntem copii in stadiul in care stim ca mai avem multe de trait dar ....momentan nici nu stiu cum sa denumesc situatia in care sunt!Am avut o copilarie un pic tragica tatal meu ne-a parasit apoi mami meu s-a imbolnavit de cancereu asa stiam cand aveam doar 9 ani am vazut timp de 3 ani zi de zi suferinda pt ca eu eram la sectia copii ea la majori aman2 bolnave de pneumonie!a decedat in chinuri oribile si totusi sora mea la numai 24 de ani ma luat in custodie m-a dat la cea mai buna scoala incerca sa numai manance sa imi poata cumpara uniforma si ....multa chinuiala lucra ca femeie de servici la scari de bloc sa imi poata asigura mancarea pe masa si lemne de iarna sa ne putem incalzi apoi a cunoscut un barbat care mai tarziu s-a dovedit un ipocrit si un animal o bestie care a incercat 4 ani la rand sa ma violeze,dzeu a tinut cu mn si am tinut piept cu el ma teroriza ma atingea ....ma simteam scarbos....vine intrb de ce nu i-am povestit sorei mele?o vedeam cum muncea suferea eu avea 15 ani nu aveam prt stateam doar in casa si la scoala nu aveam cu cine vb abia aveam ce manca in fiecare zi!cu timpul am cunoscut pe cineva si mia dat puterea sa ii spun sorei mele dupa care s-au desp si ea la numai putin timp a cunoscut un barbat excelent si azi sunt impreuna si cu un baietel minunat :X:X Si eu?am ales calea cea ma groaznica:dupa sacrificile facute de ea am ajuns in night club ani de scarba si greata fata de mn,ma uram pana anu trecut cand am cunoscut exact BOSSUL,un om cu stil si cu un suflet imens!Azi am ce vreau material dar psihic sunt terminata incep sa recurg la doctori psihologi pt ca imi dau seama ca de cand l-am cunoscut decad rau cu nervi:sunt extrem de geloasa,fac crize de isterii,nu ma mai pot controla ,plang din orice refuz sa ies din casa,pot spune ca intr-o situatie critica cat despre el s-a dovedit doar un BOSS de club care stie ca poate avea tot!Mi-am dat seama azi ca sunt bogata adik material dar mai import ca zambetul si fericirea cand vi acasa sa iti zambeasca cineva si sa iti spuna te iubesc nu e nik mai presus pe aceasta lume!Urasc bani incep sa dau la oricine vad necajit pe strada,dar m-am trezit singura si el?isi cumpara ferarri dar ii este foarte greu sa vina sa ma vada pt ca momentan eu in spania cu afaceri el in germ la fel desi eu lucrez tpt pt el,ca sa aud intr-o u zi :mi-am cumparat ferarri superb etc si eu ii spun bun ma bucur at vino sa ma vezi El :Imi pare rau costa 400 euro biletul mai stai ca vin intr-o sapt cand sunt mai ieftine!Bani unde te duc ?la nenorocire !Realizez azi ca vreau sa zambesc am avut o copilarie ingrozitoare sperand min cu min si ma rugam Domnului sa ma faca sa zambesc apoi am cautat patima banilor,as putea sa jur ca as renunta la tot doar sa fiu fericita sa zambesc din inima dimineata si sa aud un te iubesc din tot sufeltul CU BANI VETI PUTEA CUMPARA CE VREI DAR NU DRAGOSTEA ADEVARATA SI NU UN ZAMBET SI NU O IUBIRE CURATA SI O PRIETENIE DE ASEMENEA!
cleooo23
Postat pe 1 Noiembrie 2011 23:48
Stii sincer vorbind iubirea curata si sincera o poate practica dupa oamenii sinceri si curati la suflet..Numai ca sunt foarte putini in zilele noastre....ce pot sa zic,,lipsurile te duc la greseli in viata....Dar fruntea sus,,,toata lumea greseste..Nu are rost sa te simti murdara in fata oamenilor,,pt ca poate sunt altii si mai murdari...in viata nu este bine sa iti plangi de mila,,ci doar sa incepi sa faci ceva ca sa se schimbe in bine....cautati un job normal,,,ca sa te faca sa te simti mandra de tine.....si cauta sa te impretenesti cu oameni de calitate...Si apoi nu trebuie sa cazi si depresie,,,ci doar sa te ridici si sa faci ceva ca sa iti poti schimba viata in mai bine...Pt ca a gresi este uman,,,dar a persevera este diabolic....multa bafta
ingerasulluptator
Postat pe 1 Noiembrie 2011 23:59
cleo, tu ai spus-o! si nu numai ca iubirea nu se cumpara, dar chiar si de-ar putea fi cumparata, s-ar numi altfel, intrucat s-ar manifesta altfel. ar fi o alta mancare de peste.
uite, stii ce? tu ar trebui sa vezi partea buna a paharului: ai realizat ce te face nefericita. si culmea e ca, asa functionam noi, oamenii: vrem sa fim iubiti asa cum avem noi nevoie.
omul ala poate te-o iubi, dar bag de seama ca nu e iubirea care sa intampine si probabil nu va fi vreodata, atat timp cat nu exista feedback-uri intre voi.
omul care te iubeste si care vrea sa te faca fericita cu-adevarat, te simte, face tot posibilul sa stie ce ai nevoie, ce-ti doresti, ce te bucura, fara ca macar sa i-o ceri ori sa i-o insinuezi tu. iti iese mereu in cale si n-ai cum sa-l ratezi. :)
esme
Postat pe 2 Noiembrie 2011 00:06
Apoi cautati un barbat cumsecade care sa te ajute el si tu sa il ajuti pe el,,mancare,calcat spalat..Ai grija sa nu cazi in extrema cealalta sa iti gasesti un barbat sa il slugaresti tu si sa mai trebuiasca sa ii mai dai si bani...Pt ca tu esti inca copil mic fata de ceea ce practica unii barbati....Eu consider ca un barbat trebuie sa ajute femeia,,,si nu invers...Numai ca treburile sunt cam invers...Femeile intretin barbatii si ii mai si slugaresc,,,din cauza ca barbatii sunt prea parsivi si perversi...nu zic mai sunt si baiaeti cumsecade,,,dar ai grija cu cine te incurci,,,pt ca unii barbati sunt mai rai ca dracul
ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2011 12:58
Ingerash, io il ajut pe barbatu' meu cand se uita la meci, strig cu el GOL!
Iar el ma ajuta mereu, cand imi fac unghiile, tine sticlutza!

Axl_22
Postat pe 3 Noiembrie 2011 13:14
ce frumos ai scris!
te-am inteles,si eu am fost asa chinuita in trecut....
uite ce e ,de azi schimbi viata ta,
te echilibrezi,
scrii acum pe o foaie de hartie,ce e bun in viata ta acum:
tinerete,sanatate,o familie,adica sora ta,un prieten,bun sau rau,el exista acolo in viata ta.
iti scriu cu mana pe inima,am o prietena,varul ei are 18 ani,are cancer la creier,viata lui e un iad,intre 4 pereti,indopat cu terapii,nici un prieten sau prietena,
tu esti mai bine,
eu cand eram chinuita ca tine,mai aveam si astm,crize in fiecare noapte de credeam ca voi muri, prin o minune de la dzeu am scapat.
mai important decat toti psihologii,e un preot bun,afla neaparat in orasul tau care este bun,si mergi la el,povesteste prin ce ai trecut,iti vei descarca sufletul,treptat,nu dintr-o data totul.
acum sufletul tau e obosit,si rabufnesc din trecut toate cele.
poti sa iti dai seama daca ceva din trecut s-a vindecat,asa:iti amintesti ceva,,si realizezi daca suferi.
daca amintirea iti desteapta suparare,tristete,furie,etc,inseamna ca nu s-a vindecat inca.
nu aduna in suflet un munte de amintiri dureroase nevindecate.
una cate una vindeca-le.
gandeste-te si seara inainte de culcare,ca totul a trecut,ca suferinta ne face profunzi,ne da lectii de viata nepretuite.
de multe ori ma gandeam ca mai bine era superficiala,decat sa fi suferit atata.
dar nu e asa.
incepe sa te rogi,dimineata si seara,citeste viata lui sf paisie,cel contemporan cu noi.
sau a lui cleopa.
te va linisti si te va vindeca.
daca vrei si adresa unei psiholoage,de suflet,e prietena mea,o stiu,e un om cu multa intelegere si iubire,panait_luminita@yahoo.com
poti sa ii scrii pe mail,orice vrei,duminica asta pleaca in grecia la sf nectarie,ptr 8 zile,apoi e disponibila.
eu am vindecat am luptat,ca nici eu nu mai puteam zambi.
sa stii ca in situatia ta de acum ,poti fi foarte fericita.
nu stiu ce ti-a incarcat mai mult sufletul,poate incercarile repetate de viol.
vei reusi,sigur,sa vindeci sufletul tau,nu lasa doar timpul,care ajuta,pentru ca poate dura.
mai aveam o prietena,odata tatal ei i-a dat una,de a aruncat-o in celalalt colt al camerei,cu ochelarii sparti...
a doua zi cand ne-am intalnit,am intrebat-o ce face,si mi-a povestit.
si nu esti suparata?am intrebat-o .
nuuuuu,de ce sa stau suparata????tanara sunt frumoasa sunt...asa mi-a raspuns.uneori imi amintesc de ea ,ca sa devin optimista si eu.
iti doresc din suflet sa faci tot ce poti pentru tine,ca sa fii bine,
nu scapa nimic din vedere,nimic din ce te poate ajuta:rugaciunile zilnic,un preot bun,vreo carte,psihologul,etc.
lupta din toate puterile,ca meriti,esti un om deosebit.
sora ta nu a luptat degeaba,daca tu acum lupti pentru tine.
toate sacrificiile facute pentru tine,au fost ca sa fii bine,din iubire.
e randul tau nu sa te sacrifici,ci sa lupti ca sa fii bine,in sufletul tau.
succes,fii optimista,trecutul nu mia exista decat in amintirea noastra,nu mai exista in realitatea inconjuratoare.
d



daniilia
Postat pe 5 Noiembrie 2011 16:07
mai bine eram eu superficiala,decat sa fi suferit atat,asta am vrut sa scriu,m-am grabit,nu am corectat greselile....scuze///
daniilia
Postat pe 5 Noiembrie 2011 16:09
Avand in vedere prin cate ai trecut nu este usor, dar trebuie sa crezi ca se poate si altfel, mai bine. Poate nu crezi dar ar fi bine sa gasesti un preot cu care sa poti sta de vorba si care sa te ajute cu adevarat. Crezand in dumnezeu ai ocazia sa te regasesti si sa iti pui ordine in viata. Nu e usor, dar merita sa incerci.
garbo186675
Postat pe 15 Noiembrie 2011 13:48
De la: cleooo23, la data 2011-11-01 23:48:53pfff ma NUMESC Corina si sunt la o varsta inca frageda 26 de ani o consider o varsta unde toti inca mai credem ca suntem copii in stadiul in care stim ca mai avem multe de trait dar ....momentan nici nu stiu cum sa denumesc situatia in care sunt!Am avut o copilarie un pic tragica tatal meu ne-a parasit apoi mami meu s-a imbolnavit de cancereu asa stiam cand aveam doar 9 ani am vazut timp de 3 ani zi de zi suferinda pt ca eu eram la sectia copii ea la majori aman2 bolnave de pneumonie!a decedat in chinuri oribile si totusi sora mea la numai 24 de ani ma luat in custodie m-a dat la cea mai buna scoala incerca sa numai manance sa imi poata cumpara uniforma si ....multa chinuiala lucra ca femeie de servici la scari de bloc sa imi poata asigura mancarea pe masa si lemne de iarna sa ne putem incalzi apoi a cunoscut un barbat care mai tarziu s-a dovedit un ipocrit si un animal o bestie care a incercat 4 ani la rand sa ma violeze,dzeu a tinut cu mn si am tinut piept cu el ma teroriza ma atingea ....ma simteam scarbos....vine intrb de ce nu i-am povestit sorei mele?o vedeam cum muncea suferea eu avea 15 ani nu aveam prt stateam doar in casa si la scoala nu aveam cu cine vb abia aveam ce manca in fiecare zi!cu timpul am cunoscut pe cineva si mia dat puterea sa ii spun sorei mele dupa care s-au desp si ea la numai putin timp a cunoscut un barbat excelent si azi sunt impreuna si cu un baietel minunat :X:X Si eu?am ales calea cea ma groaznica:dupa sacrificile facute de ea am ajuns in night club ani de scarba si greata fata de mn,ma uram pana anu trecut cand am cunoscut exact BOSSUL,un om cu stil si cu un suflet imens!Azi am ce vreau material dar psihic sunt terminata incep sa recurg la doctori psihologi pt ca imi dau seama ca de cand l-am cunoscut decad rau cu nervi:sunt extrem de geloasa,fac crize de isterii,nu ma mai pot controla ,plang din orice refuz sa ies din casa,pot spune ca intr-o situatie critica cat despre el s-a dovedit doar un BOSS de club care stie ca poate avea tot!Mi-am dat seama azi ca sunt bogata adik material dar mai import ca zambetul si fericirea cand vi acasa sa iti zambeasca cineva si sa iti spuna te iubesc nu e nik mai presus pe aceasta lume!Urasc bani incep sa dau la oricine vad necajit pe strada,dar m-am trezit singura si el?isi cumpara ferarri dar ii este foarte greu sa vina sa ma vada pt ca momentan eu in spania cu afaceri el in germ la fel desi eu lucrez tpt pt el,ca sa aud intr-o u zi :mi-am cumparat ferarri superb etc si eu ii spun bun ma bucur at vino sa ma vezi El :Imi pare rau costa 400 euro biletul mai stai ca vin intr-o sapt cand sunt mai ieftine!Bani unde te duc ?la nenorocire !Realizez azi ca vreau sa zambesc am avut o copilarie ingrozitoare sperand min cu min si ma rugam Domnului sa ma faca sa zambesc apoi am cautat patima banilor,as putea sa jur ca as renunta la tot doar sa fiu fericita sa zambesc din inima dimineata si sa aud un te iubesc din tot sufeltul CU BANI VETI PUTEA CUMPARA CE VREI DAR NU DRAGOSTEA ADEVARATA SI NU UN ZAMBET SI NU O IUBIRE CURATA SI O PRIETENIE DE ASEMENEA!


ca sa te citez......totul a fost rau pana cand l-ai cunoscut pe el, BOSSUL., om cu stil si cu suflet mare
dar.......esti nefericita
sufletul ala mare al lui, s-a dovedit a fi mic in momentul in care ti-a zis ca asteapta o reducere la biletele de avion..... ca sa poata veni sa te vada
eu, cred ca ai dreptate cand spui ca asta nu e dragoste adevarata.. si nici nu e
garbo225715
Postat pe 11 Decembrie 2011 00:26
Tu treci printr-un paradox cu care se intilnesc cam toti cei care isi fac din bani un scop: si ajung sa ii aiba... Iti dai seama ca poti sa iti cumperi un Ferrari, dar nu poti sa cumperi un sarut de noapte buna al omului pe care il iubesti.
E bine ca ai 26 de ani. Unora le ia mai mult sa inteleaga toate astea. Si nu mai au timp sa ia decizii, nici un fel de decizii....
quasaria
Postat pe 20 Decembrie 2011 18:40
Corina,
Partea buna pentru tine e ca stii unde esti si stii si unde vrei sa ajungi.
Parghiile ti le selectezi pe parcurs, fie prin alegere, fie prin eliminare.

Succes!
nathalie
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:30
Adevarul adevarat e ca intradevar situatia ta este una cam delicata si greu de suportat atunci cand cere si isi striga drepturile ei...
Nici nu atiu daca sa-ti dau vreun sfat din punc de vedere Psihologico-social (am facut 4 ani de psihologie umana si am intalnit multe in viata mea) sau sati dau un sfat ca de ...amic sa zicem.
Acest sfat... nu se poate da ca un sfat obisnuit..... Nu e o chestie fff delicata la tn in viata incepand din copilaria care ai avuto ....de aici lipsurile....decinevoia de social cu capital adik cu bani de aceea ai facut ce ai facut cand ai dat cu bani....dar io cred ca defapt tu CELMA SI CEL MAI MULT AI NEVOIE DE UN ADEVARAT PRIETEN care sa se sfatuiasca cu tine sa te ajute si apoi sa scapi de situatia in care
.
Oricum nu e o situatie deloc usoara pentru tine...asta sa stii...
Daca vrei ia adresa mea si putem vb si eventual sa te ajut cu mai multe sfaturi...dar nu uita pentru acest lucru trebuie timp...si rabdare nu (scz) .
Cu cat faci mai multe crize cu atat vei fi mai putin lucida si vei sti si mai putin sa fii constienta de tn si de soarta ta..
Asta e parerea mea....si mai sunt si multe altele de spus...!
DjPUFY555
Postat pe 8 Iunie 2012 08:42
De la: DjPUFY555, la data 2012-06-08 08:42:17 Adevarul adevarat e ca intradevar situatia ta este una cam delicata si greu de suportat atunci cand cere si isi striga drepturile ei...
Nici nu atiu daca sa-ti dau vreun sfat din punc de vedere Psihologico-social (am facut 4 ani de psihologie umana si am intalnit multe in viata mea) sau sati dau un sfat ca de ...amic sa zicem.
Acest sfat... nu se poate da ca un sfat obisnuit..... Nu e o chestie fff delicata la tn in viata incepand din copilaria care ai avuto ....de aici lipsurile....decinevoia de social cu capital adik cu bani de aceea ai facut ce ai facut cand ai dat cu bani....dar io cred ca defapt tu CELMA SI CEL MAI MULT AI NEVOIE DE UN ADEVARAT PRIETEN care sa se sfatuiasca cu tine sa te ajute si apoi sa scapi de situatia in care
.
Oricum nu e o situatie deloc usoara pentru tine...asta sa stii...
Daca vrei ia adresa mea si putem vb si eventual sa te ajut cu mai multe sfaturi...dar nu uita pentru acest lucru trebuie timp...si rabdare nu (scz) .
Cu cat faci mai multe crize cu atat vei fi mai putin lucida si vei sti si mai putin sa fii constienta de tn si de soarta ta..
Asta e parerea mea....si mai sunt si multe altele de spus...!


Inca o data :-):
Am o mica rugaminte: nu mai posta ca "ai studii de psihologie umana"..pastreaza pt tine secretul, altfel s-ar putea sa creada omul de rand ca a fi "psiholog" inseamna exact ce reflecta postarea ta si e mare pacat atat pt psihologi cat si pt cei care au cu adevarat nevoie de ei..
Aaa, si inca ceva: este de-a dreptul fascinanta coerenta si fluiditatea ta ideativa si verbala iar gramatica limbii romane, bat-o vina, cred ca si-a luat vacanta odata cu cei "4 ani de psihologie umana"..
AromaAlbastra
Postat pe 8 Iunie 2012 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dupa ce a nascut, sotia mea doreste divortul. 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
Gestionarea unui divort nedorit.. 27 De la: garbo_6349 18 Aprilie 2013 10:15
Comportamentul copiilor dupa divort 282 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:07
Sa continui sa traiesc asa? 49 De la: salbatica_sexy 22 Decembrie 2009 09:58
Renasterea dupa divort. Multumesc sufletelor de pe Garbo! 191 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:08
Setari Cookie-uri