Sarcina dupa tratament cu Depakine si Valdoxan

As dori sa stiu la cat timp de la intreruperea tratamentului cu Depakine si Valdoxan pot ramane din nou insarcinata.
IoanaPP
Postat pe 8 Octombrie 2011 11:22
Tratamentul cu depakine este un tratament de lunga durat care nu este indicat de intrerupt..cred ca cel mai corect ar fi sa consulti un medic psihiatru..sa discuti cu un medic ginecolog.Iti doresc sanatate si incearca sa faci ce-i mai bine pentru tine.
garbo206144
Postat pe 14 Octombrie 2011 09:22
depakine face concurenta acidului folic.una din vitaminele b,este de fapt acidul folic.
ceea ce stiu sigur,e ca trebuie cateva luni tratament cu acid folic si vitamine.
daca poti,si laptisor de matca.
gandurile pozitive au acelasi efect ca antidepresivele.
si un copil e cel mai frumos dar din viata noastra.
multa bafta,d
daniilia
Postat pe 15 Octombrie 2011 06:35
BUNA EU AM FACUT MUTI ANII 16 ANI IN TOTAL TRATAMENTE INSEMINARI 8-9- 10 NICI NU LE MAI STIU NR AM RAMAS INSARCINATA DAR TOT TIMPUL SE OPREA DIN EVOLUTIE ,CAUZA NU SE STIE INCA .ACUM AM 41 DE ANI SI NIMIC DE OFERIT IN VITA LA NIMENIA NU MAI MAI PUTERE SA MAI LUPT CU NIMENIA SI NIMIC .IMI DOREAM COPIII .DAR DUPA O LUNGA PERIOADA AM RENUNTAT SI LA COPIII SI LA FOSTUL IUBIT .NU STIU DACA IN VIATA VOI MAI AVEA VREODATA FERICIREA SA TIN UN COPIL IN BRATE .VA DORESC MULT SUCCES SI NOROC .RODICA BUTNARIU
garbo115196
Postat pe 24 Octombrie 2011 11:41
nu-ti pierde speranta!eu n-am facut copii la momentul potrivit si la 29 de an,in urma unei traume,m-am ales k"frumoasa"epilepsie"!psihiatrul mi-a spus sa urmez tratamentul 5ani,dar m-a avertizat k poate fi pe toata viata!atunci i-am spus k nu voi accepta viata k"bariere"!mai tarziu..m-am obisnuit k ideea,in iulie2008 m-am casatorit,in septem.am ramas insarcinata,in noiembrie am pierdut sarcina,in urma rugii mele la manastire,da DOAMNE sa fie,doar daca va fi normal si sanatos,daca nu,nu,pentru k am vazut multe familii k copii handicapati si nu exista durere mai mare!si...n-a fost sa fie!si...ulterior m-a parasit si sotul,k toti din familia lui,casatoriti dupa el aveau deja copii,iar el dupa 2 ani nici o veste,abia am inceput investigatii si D-ZEU stie cat dureaza!dar credinta si acatistul la rugul aprins al MAICII DOMNULUI iti vor AJUTA!M-AU SCOS DIN TOATE NECAZURILE!SI VOINTA TA!36 ani,suceava..momentan in cipru!DOAMNE AJUTA,ASTEPT VESTI BUNE
nargis
Postat pe 3 Noiembrie 2011 13:14
eu fac tratament k depakine si topamax de 7 ani!ginecologul mi-a spus sa nu risc sa raman insarcinata sub tratam.asta!am fost la 2 psihiatrii,dar in privinta schimbarii tratamentului,parerile sant diferite!AVETI IDEE DESPRE ASTA??
nargis
Postat pe 3 Noiembrie 2011 13:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ziprasidona 2 De la: garbo_458632 2 Noiembrie 2016 23:23
Bagajul pentru maternitate 292 De la: adelafistis 5 Septembrie 2013 15:49
Durerile nasterii 24 De la: bubulina19valy 10 Martie 2010 17:57
se simte diferenta?? 9 De la: tatusilvia 13 Iulie 2009 13:44
Analgezie epidurala 6 De la: cd_lavinia 2 Iunie 2010 13:04
Setari Cookie-uri