va invit la o cafea cu aroma politica!

ce/ai face daca ai fi pentru o zi... presedinte?puteti sa alegeti fiecare tara pe care sa o conduceti o zi....

si voi incepe eu prima....sincer?nu mi/as dori sa fiu presedinte nici macar un minut .din punctul meu de vedere.....presedintele este doar o marioneta al unor oculte si din interior si din exteriorul tarii in care a fost ales.
ratuscaceaurata
Postat pe 28 Septembrie 2011 19:09
mie poti sa-mi multumesti deja, ratzo... am postat ca sa nu ramai doar cu intrebarea...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 28 Septembrie 2011 21:45
drept pt care iti multumesc.cat de curand vine o cafea cu o alta aroma politica.
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Septembrie 2011 01:50
Asta e culmea-culmilor-culmilor forumurilor!!!!
cel care deschide un topic este... off topic inca de la prima postare! Cum adica "ce ati face daca ati fi presedinte?" si imediat dupa, "eu nu imi doresc sa fiu presedinte!", dezvoltand apoi cauza "nedorintei"???
Thor_again
Postat pe 29 Septembrie 2011 08:25
Uneori neputinta poarta straie de struguri acri.
Si cine si-ar dori sa auda "Presedintele e in popoul gol"? (Bine... stiu, ala era imparat..., dar nu ne cramponam acum in nuante).


Cunosc personal multi presedinti - de bloc, de comitet de parinti...
nathalie
Postat pe 29 Septembrie 2011 09:20
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-28 19:09:10ce/ai face daca ai fi pentru o zi... presedinte?puteti sa alegeti fiecare tara pe care sa o conduceti o zi....

si voi incepe eu prima....sincer?nu mi/as dori sa fiu presedinte nici macar un minut .din punctul meu de vedere.....presedintele este doar o marioneta al unor oculte si din interior si din exteriorul tarii in care a fost ales.



macanici ... adica sa inteleg ca pana acum facut nimic????

toti se intreaba ce si cum pentru o zi el presidente....
dar ce-ai face daca ai fi pentru o zi gunoier? sau daca ai fi pentru o zi shifonier ...?
alfheim
Postat pe 29 Septembrie 2011 12:31
De la: Thor_again, la data 2011-09-29 08:25:15Asta e culmea-culmilor-culmilor forumurilor!!!!
cel care deschide un topic este... off topic inca de la prima postare! Cum adica "ce ati face daca ati fi presedinte?" si imediat dupa, "eu nu imi doresc sa fiu presedinte!", dezvoltand apoi cauza "nedorintei"???





nu face pe criticul garbolean cu mine ca nu tine.optiunea mea nu trebuie neaparat sa/ti convina tie.acesta este punctul meu de vedere,il expun cu cea mai mare responsabilitate si il mentin.este o tema de actualitate iar daca tu nu te/ai gandit pana acum la ea te poti gandi de aici inainte".mosule" nu incerca sa/mi dai lectii.....inncearca insa sa te implici mai mult in salvarea terrei si a omenirii.de latrai sunt satula!
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Septembrie 2011 16:15
De la: nathalie, la data 2011-09-29 09:20:27Uneori neputinta poarta straie de struguri acri.
Si cine si-ar dori sa auda "Presedintele e in popoul gol"? (Bine... stiu, ala era imparat..., dar nu ne cramponam acum in nuante).


Cunosc personal multi presedinti - de bloc, de comitet de parinti...





este doar parerea ta.atata poti.sti ce ai castigat dupa asa zisa revolutie ..??daca nu realizezi iti spun eu....DREPTUL DE A LATRA fara sa te asculte nimeni.
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Septembrie 2011 16:23
De la: alfheim, la data 2011-09-29 12:31:02
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-28 19:09:10ce/ai face daca ai fi pentru o zi... presedinte?puteti sa alegeti fiecare tara pe care sa o conduceti o zi....

si voi incepe eu prima....sincer?nu mi/as dori sa fiu presedinte nici macar un minut .din punctul meu de vedere.....presedintele este doar o marioneta al unor oculte si din interior si din exteriorul tarii in care a fost ales.



macanici ... adica sa inteleg ca pana acum facut nimic????

toti se intreaba ce si cum pentru o zi el presidente....
dar ce-ai face daca ai fi pentru o zi gunoier? sau daca ai fi pentru o zi shifonier ...?



alfy...sincer sunt satula de latraturi.....cineva m/a intrebat cu cine as vota pt presedentia Romaniei.....si am raspuns ...cu nimeni de pe esicherul nostru politic actual.cand vorbesc despre viitorul meu si al copiilor mei daca voi face(sa ma mai gandesc)....nu ma asociez cu cei care" doar latra ...fara sa muste"!!!
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Septembrie 2011 16:34
auzi bre macanici ... dar esti fioroasa rau bre .. ai trecut deja la feline sau la canine...???
iete la ea ...
mac-mac...
io unul am pretentzia ca vorbesc ...
nici nu latru si nici nu mushc ... iar despre politica numai de bine... sa traiasca toti... trei zile cu aia de alaltaieri!
alfheim
Postat pe 29 Septembrie 2011 16:56
alfy...esti multumit de situatia ta socio/politico/financiara?crezi ca traiul de azi pe maine....este de viitor?cum iti vezi tu viitorul?...personal si ca natiune?in situatia actuala ...daca nu ne implicam "muscand" nu numai latrand...viitorul nostru va fi sinistru.....azi esti multumit cu cateva milioane....dar peste putin timp crezi ca vei mai fii?
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Septembrie 2011 18:06
romani vi se pregateste ceva!!
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Septembrie 2011 11:40
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-29 16:23:28
De la: nathalie, la data 2011-09-29 09:20:27Uneori neputinta poarta straie de struguri acri.
Si cine si-ar dori sa auda "Presedintele e in popoul gol"? (Bine... stiu, ala era imparat..., dar nu ne cramponam acum in nuante).


Cunosc personal multi presedinti - de bloc, de comitet de parinti...





este doar parerea ta.atata poti.sti ce ai castigat dupa asa zisa revolutie ..??daca nu realizezi iti spun eu....DREPTUL DE A LATRA fara sa te asculte nimeni.




Da vad ca te doare rau , cea urato... vrei sa latri si nimeni nu te asculta...
O fi de la zgomot, ca tare ni se mai flutura...

Daca TIE ti s-a spus de prea multe ori ca *atata poti*, de ce te dai desteapta-n cap si folosesti cuvinte de oameni mari?

Nu te osteni sa-mi raspunzi.
O sa facem un lucru plin de bun simt - sta fiecare-n banca lui (sic!), dar vezi ca tu ai gresit clasa.
nathalie
Postat pe 30 Septembrie 2011 13:53
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-30 11:40:49romani vi se pregateste ceva!!


cumva ratza pe varza? sau ratza cu varza?
alfheim
Postat pe 30 Septembrie 2011 14:19
Rata pe varza!! Mama, mi-e foooooameee!!
SAL
Postat pe 30 Septembrie 2011 14:21
alfy si sal....vom trai ...vom vedea....si nu stiu daca atunci ...va mai rade cineva.....sper sa ramana doar la nivel de intentie......politica!
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Septembrie 2011 20:38
buey frate, dar esti misterioasa rau ...
mi-ai umplut kwrwl de ganduri si pe paula de lacrimi ... ce tot dreaq o dai asa din preputzul gandirii mai ceva ca james blond...
si daca se pregateste ce?
vine regele? se scoala mosh ion roata? ce pushca si cureaua lata vii cu abureli din astea de gradi?
i-ar ti-zu ascuns vaporashele in din cada? si acum te-ai trezit herculeana poarotica sherlocitza homleshitza?
bre recunosc... esti o culta oculta rau de tot, agatha cristie, pe langa tine, e plici de mushte anexa la plishcoci cu apa...
hai mai spune-ne si noua cate ceva din pregatirile de revelion ... care cu ca care se mai indruga, injuga si conjuga...
vax albina crema puca ...
stii tu ca vom trai? pe cat facem pariu? vine cutremuriciul si da cu bombardeaua... si cine nu e gata il ia popa cu lopata...
sau de-aia mi-am facut eu asigurare la casa... ca sa fiu pregatit .... nu?
daca nu traiesti mult, profetziile astea ale tale o sa te tzina toata viatza!
hai ca am tocat nsihte urzici .. mac-mac-mac-mac
alfheim
Postat pe 30 Septembrie 2011 21:42
iote un topic tare interesant.si plin de substanta. brava, alexandro! tine-o tot asa

si_totusi
Postat pe 30 Septembrie 2011 21:45


da.....politica
geaner
Postat pe 30 Septembrie 2011 21:48
da, parca ar fi mai incitant sa raspundem ce am face, daca am fi o zi sifonier
si_totusi
Postat pe 30 Septembrie 2011 21:52


cu ratusca?........hm
geaner
Postat pe 30 Septembrie 2011 21:55
se pare ca majoritatea populatiei romane isi merita soarta si nepasarea cu care este tratata de catre politicienii tarii
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Septembrie 2011 22:05
bine mey... spune si tu ceva nou. si interesant. daca se poate.
fiindca pana acum, ai preluat tot ce se spune in pEatza (Endpendentzi).:P
:))
eu_geminy
Postat pe 30 Septembrie 2011 22:07
G....eu nu sunt prezicatoare....sunt doar o romanca ...careia ii pasa de viitorul ei si al copiilor ei(daca ii voi face).este parerea mea si mi/o asum...... si nici nu sunt genul care sta cu ...capul plecat , sa bat din palme,sa manac mici si sa beau bere ,ca poi sa dansez pinguinul .. .....si daca voi va autodistrugeti este treaba voastra ....dar de ce sa distrugeti viitorul generatiilor ce vin dupa voi.....???
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Septembrie 2011 22:40
ge, iar te plictisesti, maica?
sa stii ca eminescu e superb, la ora asta...
michelle_
Postat pe 30 Septembrie 2011 22:43
ratzoaico... iti pasa la fel ca tuturor celor care zic ca tine.
iar ce se schimba, vedem cu totii...

mai bine abordeaza subiectul tau prefer efectul de sera.:D
nici cu el, nimic nou la tine...
doar ca pare mai.... exotic, sa zicem...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 30 Septembrie 2011 22:48
G ....si Caragiale era la fel de "superb" cand povestea in trecut despre viata noastra de azi.si ce bine le zicea...nu a gresit nici un punct si nici o virgula...
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Septembrie 2011 22:53
bun, dar... nu te compari cu el...
esti patetica, si cam atat...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 30 Septembrie 2011 22:55
mno, atata timp cat oameni, de asa factura, circula liber pe strada si zburda, nestingheriti, pe net, nici nu mai trebuie sa ni se pregateasca ceva - parerea mea
panty_C
Postat pe 30 Septembrie 2011 22:59

da....si mai ales cu palaria asa trasa pe ochi...

.cum sa mai vezi...

calci tot in strachini....

ca nu-i de vina decat moda...

-parerea mea neceruta...doar o parere

dar...rujul imi place....da un contur frumos guritei









geaner
Postat pe 30 Septembrie 2011 23:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce scoala vretzi sa urmatzi? 10 De la: anaROBERT 14 August 2010 00:35
Probleme Auto si GPL 3 De la: InstalatiiGPL 15 Aprilie 2014 07:32
Luptam sa fim fericiti sau.... ? 1 De la: irinalaiu 5 Februarie 2011 11:33
!!! 0 De la: 13 Martie 2010 11:58
Ce parerea aveti despre Buddism? 107 De la: garbo180888 5 Iulie 2011 13:09
Setari Cookie-uri