De ce ,sunt oamenii azi ,asa de rai???!!

Dragii mei!! Nu asteptati ceva bun de la nimeni! Vedeti aici un exemplu clar!! Scriu,corect, decent si nu m i se posteaza ceea ce scriu! Intru sa ma delectez si din cauza unui ca cel care posteaza comentariile trebuie sa ma inervez!!Am sa ma adresez conducerii sa ia masuri!!
Am scris de vreo 5 X,,CUVANTUL Nuuuuuuuuuuu,am scris cuvant indecent si mi a taiat!!Voi , nu v ati inerva??!! O sa ma intrebati iar cu cine ma cert!! Ma inervez pe care nu posteaza ce scriu!! Ei fura din cuvintele postate!! Sa nu mai fure!!! Ca i ia zbenga!!Siiiiiiiiiiiii
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:01
HOTII SA NU MAI DIN POSTARI!! SA VA IA
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:03
De la: Jojolin, la data 2011-10-02 09:48:33
De la: garbo215245, la data 2011-10-02 09:38:49Aveti-va ca fr atii, ca va " pudreaza "altii!

MAI NOU NICI FRATII ,NU SE MAI IUBESC!
VOIAI SA SCRII SA FIM CA FRATII,, SA NU NE ALTII,ASA I>>????

Jo, scriu cum vreau " io".
Noli
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:40
De la: Jojolin, la data 2011-10-02 09:21:20Am intrat intr un birou la o directoare si acolo pe perete era scris..
Avem atata timp pentru ura,
Cand noi asa de putin traim,
Ar trebui sa cantam, sa culegem flori,
Sa zambim,, pentru ca,
Nu peste mult timp ...murim.
Aveau atata dreptate acele randuri.Am avut un vecin, ne cunosteam de peste 40 ani , am fost vecin, 27 ani, am fost colegi de clasa 2 ani la o scoala postliceala, ne intelegeam bine.In urma cu cateva luni, s a mbolnavit, l au tratat ,au facut imposibilul dar, n a putut fi salvat si a murit de cateva zile.Toti l am regretat. ++++A fost un om bun, avea doar 59ani , n a apucat nici pensia, nici sa fie bunic, a plecat incet, linistit exact cum a fost el, un om de omenie, pe care il plang ,vecinii, prietenii, cunoscutii si cel mai mult familia , cele 3 flori ramase neconsolate dupa disparitia lui. ++++ Dumnezeu i a asezat sufletul intr-un loc minunat pt, ca merita. Dumnezeu sa te ierte, Nutu!!
M a marcat moartea lui, stiam ca va muri, dar parca, asteptam o minune dumnezeiasca, sa l vindece, dar,,,n a fost sa fie asa!
Asa ca, mi am propus sa mi petrec restul vietii mele, in liniste si pace impreuna cu jumatatea mea cu care sunt de 40 ani.Sa nu regret mai apoi ca, n am facut tot ce trebuia. In aceasta viata! In privinta celor > ii ignor si ignoranta si nepasarea, doare mai tare, decat sa dau curs prostiri unora! Asa ca faceti si voi la fel! Traiti, pt, voi ,fiti, fericiti voi!! In rest.....pauza!


DUMINICA PLACUTA TUTUROR!!
....slide-ul lui Octavian Paler care se numeste: AVEM TIMP....il citesc aproape in fiecare zi...a fost un OM de mare valoare, ti-l recomand cu caldura sufleteasca si oamenii buni sa se imprieteneasca.
caleidoscop
Postat pe 2 Octombrie 2011 16:10
Iti spun eu de ce sunt oamenii rai-acestea se nasc din sentimentul de invidie iar invidia se naste din neputinta materiala si profesionala!
De oamenii rai nu scapi ca riia,dar poti sa-i ignori,sau sa-ti fie mila de ei,cum vrei,eu zic ca antidotul la rautate este indiferenta!
Candva acesti oameni rai vor plati pentru faptele lor,mai devreme sau mai tarziu la fiecare ne vine vremea sa suportam consecintele faptelor noastre!
garbo162553
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:44
A iesit cam tare palinca de anul asta.. iar joiana este dovada vie- e drept, cam afumata, dar vie- ca nu da bine sa incerci sa scrii la tastatura cu sticloanta de un chil jumate.
anakin
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:41
nu turmentata...inervata....numa nerv.....clar...de ce sa me enervez?
dor72_
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:49
Asa, pen'ca sa fii nervoasa cu nervii
anakin
Postat pe 2 Octombrie 2011 21:37
pardon...i_nervoasa...ca asa sunt io...din fire
dor72_
Postat pe 2 Octombrie 2011 21:51
De la: garbo215245, la data 2011-10-02 10:40:08
De la: Jojolin, la data 2011-10-02 09:48:33
De la: garbo215245, la data 2011-10-02 09:38:49Aveti-va ca fr atii, ca va " pudreaza "altii!

MAI NOU NICI FRATII ,NU SE MAI IUBESC!
VOIAI SA SCRII SA FIM CA FRATII,, SA NU NE ALTII,ASA I>>????

Jo, scriu cum vreau " io".

21,,,,,, Scrie cum doresti! Ca pe mine nu ma deanjeaza!! Doar cand scriu decent si si au pus pata pe mine sa ma inerveze si taie din postare!! Sa fii sanatos !!
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2011 21:56
Joiane or fi cele care au facut niste Fara bun simt!! Palinca nu s a fiert inca deoarece diabia s au cules fructele!!Dar am destula in beci!! Veniti, sa va dau si voua sa va treziti din prostie numai ca......
De palinca te trezesti!Dar din prostie niciodata!! Asa ca mergeti mai departe cu> Ca nici dracu nu va baga n seama!! Postarile proaste!!Bine v au scris pe forum!! Sa bem..... ca avem ce..... bea!! VOI,,,,,,,,,,,,,,,,,SAVURATI VA INCULTURA!!
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2011 22:06
daca lumea este rea incearca sa fii tu mai bun(a) ca ea.....e in firea omului sa se autodistruga...nu toti sunt asa ci 90 la suta ...restul sunt exceptii,oameni buni la suflet,saritori,dornici sa te ajute in orice problema....oamenii buni sunt ca pepenii ...tre' sa incerci 50 pana dai de unul bun...
garbo_ALEX
Postat pe 3 Octombrie 2011 00:10
ai ecta dreptate,din sunt rai din neputiinta de a avea si ei ,si pt ca nu au invidiaza si denigreaza pe unde pot,ce sa le faci,eu am fost mincata de asa oameni,rai ,invidiosi si perversi.Inconjoara-te de persoane vesele, dragute si cu mult bun simt
pusy_aol
Postat pe 3 Octombrie 2011 11:17
da, mai pusy...toata lumea te invidiaza ca n-are ce ai tu
valoarea ta...valoarea ta...

mai sunteti multi, nene, astia care va lamentati ici sha de rautatea oamenilor?
adaptarea la realitate e grea, deh...
michelle_
Postat pe 3 Octombrie 2011 12:40
bre, pusy, schimba-ti dreaq avataru' ala ca foutushi pagina.
oups! de fapt ieream rau si invidios p avataru' ala p care io nu-l am.
Thor_again
Postat pe 3 Octombrie 2011 12:59
ofticatule!!!
michelle_
Postat pe 3 Octombrie 2011 13:03
pai cum dreaq altfel? ca se mai gasi cineva cu intentia sa-mi oftice fengshuiu' d dimineata.
da' nu i-o mers.
Thor_again
Postat pe 3 Octombrie 2011 13:06
aha, vrei sa fii zen
pe mine ma amuza cum se chinuie aici sha lumetu'...si da-i cu plans, si da-i cu victimizare, si da-i cu etichete puse-ampaula...mintea odihnita, deh
e uimitor cu ce isi pot pierde unii timpul
michelle_
Postat pe 3 Octombrie 2011 13:11
oameni rai bre, oameni rai... si invidiosi pe avatarurili si succesurili altora
numai oameni rai pa peste tot!!!
nu te lasa pusy, mai da tu ceva din top sau macar din topless
alfheim
Postat pe 3 Octombrie 2011 13:14
"Oameni ..rai.."
-De ce n-ai intervenit,daca ai vazut ca-si bate sotia?
-Am vrut,d-le politist,dar am constatat ca se descurca si ..singur!

Familia ci9neaza linistita,cand la un moment dat,un perete incepe sa se prabuseasca.In spatele lui apare un automobil.Capul familiei se ridica nervos si-l intreaba pe sofer:
-Unde vreti sa ajungeti?
-La Brasov,raspunde uluit soferul.
-Pai,atunci dupa camera copiilor faceti la dreapta!

elisabeta_boia
Postat pe 3 Octombrie 2011 20:58
am io explicatia:multi oameni nu stiu sa fie fericiti.
si asta vine din copilarie.
fericirea vine din a da,din a iubi.
nu din a avea.
si apoi,oamenii nu
sunt constienti de propria valoare,de aici invidia,de aici bucuria cand altuia ii e rau.
s-au indepartat parintii nostri de credinta,ca asta ne invata safim buni,sa iertam,sa facem bine,etc.
copii au iesit si mai departe de credinta,si asa ne pierdem.
credinta e coloana vertebrala a societatii,atunci cand nu sunt parintii un suficient exemplu.
ne invata ce sa facem si ce nu.
cine a stat sa explice,copiilor,care e treaba cu fericirea?
mie mi-a spus mama,canderam copil si am descoperit ca toti suntem muritori,ca sensul vietii noastre e sa fim oameni buni,sa iubim,si oamenii isi vor aminti de noi in mod placut,etc,etc,
apoi bunica m-a invatat tatal nostru.
DAR FIECARE OM ARE PARTI BUNE SI RELE...
trebuie sa fim exemplu viu,sa aratam noi iubire,si se imbuneaza,si ceilalti.....
asa am facut eu cu soacra-mea,si tot a dreacu a ramas.....
d

daniilia
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:41
oameni sant rai din doaua motive ;au fost crescuti in puf si nu stiu ce e munca cinstita ori au avut o experienta rea ce lea schimbat gandirea
garbo214116
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:25
Radacina rautatii sta in prostia oamenilor.Cu cat sunt mai prosti cu atat sunt si mai rai .Avaritatea ,lasitatea,minciuna,falsitatea ,meschinaria si ranchiuna sunt manifestari ale rautatii.Am vazut in ultimul timp tot mai multa rautate in jurul meu si chiar asa ma intrebam "de ce sunt oare oamenii asa de rai?"
garbo081550
Postat pe 6 Octombrie 2011 09:12
Asa i-o facut muma-sa
Noli
Postat pe 6 Octombrie 2011 09:16
Intrebarea este pertinenta si banuesc ca ai postat-o ca sa primesti unele raspunsuri . Al meu este simplu . Noi toti nu facem nimic sau mai bine zis indeajuns ca cei din jur sa fie mai buni .
Mirajmitu
Postat pe 8 Octombrie 2011 05:26
De la: Mirajmitu, la data 2011-10-08 05:26:33Intrebarea este pertinenta si banuesc ca ai postat-o ca sa primesti unele raspunsuri . Al meu este simplu . Noi toti nu facem nimic sau mai bine zis indeajuns ca cei din jur sa fie mai buni .

Buna dimineata !Multumesc pentru raspuns! Aveti mare dreptate in ceea ce a ti scris!
Chiar daca am incerca noi, cu grija sa i ajutam sa fie mai buni, n am reusi, pt, ca rautatea este atat de mare incat ii domina !Vedeti si aici ,unele postari, facute cu atata rautate, te jigneste, doar ca sa se bage si ei in seama. Trebuie ignorata rautatea si prostia!Duminica placuta!
Jojolin
Postat pe 9 Octombrie 2011 08:14
De la: caleidoscop, la data 2011-10-02 16:10:16
De la: Jojolin, la data 2011-10-02 09:21:20Am intrat intr un birou la o directoare si acolo pe perete era scris..
Avem atata timp pentru ura,
Cand noi asa de putin traim,
Ar trebui sa cantam, sa culegem flori,
Sa zambim,, pentru ca,
Nu peste mult timp ...murim.
Aveau atata dreptate acele randuri.Am avut un vecin, ne cunosteam de peste 40 ani , am fost vecin, 27 ani, am fost colegi de clasa 2 ani la o scoala postliceala, ne intelegeam bine.In urma cu cateva luni, s a mbolnavit, l au tratat ,au facut imposibilul dar, n a putut fi salvat si a murit de cateva zile.Toti l am regretat. ++++A fost un om bun, avea doar 59ani , n a apucat nici pensia, nici sa fie bunic, a plecat incet, linistit exact cum a fost el, un om de omenie, pe care il plang ,vecinii, prietenii, cunoscutii si cel mai mult familia , cele 3 flori ramase neconsolate dupa disparitia lui. ++++ Dumnezeu i a asezat sufletul intr-un loc minunat pt, ca merita. Dumnezeu sa te ierte, Nutu!!
M a marcat moartea lui, stiam ca va muri, dar parca, asteptam o minune dumnezeiasca, sa l vindece, dar,,,n a fost sa fie asa!
Asa ca, mi am propus sa mi petrec restul vietii mele, in liniste si pace impreuna cu jumatatea mea cu care sunt de 40 ani.Sa nu regret mai apoi ca, n am facut tot ce trebuia. In aceasta viata! In privinta celor > ii ignor si ignoranta si nepasarea, doare mai tare, decat sa dau curs prostiri unora! Asa ca faceti si voi la fel! Traiti, pt, voi ,fiti, fericiti voi!! In rest.....pauza!


DUMINICA PLACUTA TUTUROR!!
....slide-ul lui Octavian Paler care se numeste: AVEM TIMP....il citesc aproape in fiecare zi...a fost un OM de mare valoare, ti-l recomand cu caldura sufleteasca si oamenii buni sa se imprieteneasca.
caleidoscop
Postat pe 10 Octombrie 2011 11:00
De la: caleidoscop, la data 2011-10-10 11:00:14
De la: caleidoscop, la data 2011-10-02 16:10:16
De la: Jojolin, la data 2011-10-02 09:21:20Am intrat intr un birou la o directoare si acolo pe perete era scris..
Avem atata timp pentru ura,
Cand noi asa de putin traim,
Ar trebui sa cantam, sa culegem flori,
Sa zambim,, pentru ca,
Nu peste mult timp ...murim.
Aveau atata dreptate acele randuri.Am avut un vecin, ne cunosteam de peste 40 ani , am fost vecin, 27 ani, am fost colegi de clasa 2 ani la o scoala postliceala, ne intelegeam bine.In urma cu cateva luni, s a mbolnavit, l au tratat ,au facut imposibilul dar, n a putut fi salvat si a murit de cateva zile.Toti l am regretat. ++++A fost un om bun, avea doar 59ani , n a apucat nici pensia, nici sa fie bunic, a plecat incet, linistit exact cum a fost el, un om de omenie, pe care il plang ,vecinii, prietenii, cunoscutii si cel mai mult familia , cele 3 flori ramase neconsolate dupa disparitia lui. ++++ Dumnezeu i a asezat sufletul intr-un loc minunat pt, ca merita. Dumnezeu sa te ierte, Nutu!!
M a marcat moartea lui, stiam ca va muri, dar parca, asteptam o minune dumnezeiasca, sa l vindece, dar,,,n a fost sa fie asa!
Asa ca, mi am propus sa mi petrec restul vietii mele, in liniste si pace impreuna cu jumatatea mea cu care sunt de 40 ani.Sa nu regret mai apoi ca, n am facut tot ce trebuia. In aceasta viata! In privinta celor > ii ignor si ignoranta si nepasarea, doare mai tare, decat sa dau curs prostiri unora! Asa ca faceti si voi la fel! Traiti, pt, voi ,fiti, fericiti voi!! In rest.....pauza!


DUMINICA PLACUTA TUTUROR!!
....slide-ul lui Octavian Paler care se numeste: AVEM TIMP....il citesc aproape in fiecare zi...a fost un OM de mare valoare, ti-l recomand cu caldura sufleteasca si oamenii buni sa se imprieteneasca.
caleidoscop
Postat pe 10 Octombrie 2011 11:00
cititi slide-ul cu OCTAVIAN PALER, Avem timp....si meditati la spusele acestui om de mare valoare care din pacate a murit!!!
caleidoscop
Postat pe 10 Octombrie 2011 11:02
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta....
caleidoscop
Postat pe 10 Octombrie 2011 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce mai rontaiti in timpul liber??!! 112 De la: elisabeta_boia 10 Septembrie 2011 00:32
Nadejdea in Dumnezeu 11 De la: luptatoareacurajoasa 21 Iulie 2010 22:27
Concurs papucei.ro 246 De la: mia79x 1 Iunie 2009 19:35
Cum sa ne alegem prietenii.. 4 De la: caleidoscop 22 Septembrie 2010 15:54
despre ,,www.papucei.ro 1 De la: samir_rapid 9 Februarie 2009 10:50
Setari Cookie-uri