CINE VREA SA VORBEASCA DESPRE,, SINCERITATE"?

CE POATE FII MAI PLACUT SI MAI SIMPLU DECAT SA FII SINCER, TOTDEAUNA LINISTIT, IMPACAT CU TINE INSUTI, NEAVAND NICI DE CE TE TEME, NICI CE INVENTA? FARA ACEASTA SINCERITATE NICIODATA NU O SA POTI FACE NIMIC. ORICAT DE ISCUSIT SI DE SIRET AI FII, ORICAT VEI STI SA TICLUIESTI MINCIUNA-EA RAMANE TOT MINCIUNA. EA ESTE O DESCHIDERE A INIMII, CARE SE GASESTE LA FOARTE PUTINI OAMENI SI ACEEA PE CARE O VEDEM NOI NU ESTE DECAT O DIBACE ASCUNDERE SPRE A NE ATRAGE INCREDEREA CELORLALTI. CE TREBUIE SA FACEM NOI? SA CAUTAM SA INTEMEIEM SINCERITATEA. ESTE FOARTE FRUMOASA, PUNE PE OM SA-SI ARATE TOATE TALENTELE INTR-UN MOD CUVIINCIOS. VEI INSELA UN OM, O GENERATIE, DOUA-DAR TIMPUL, PE EL, NU-L VEI PUTEA INSELA NICIODATA.DE LA ACEST CUVANT PLEACA TOATE:DIVORT, INFIDELITATI, PIERDERA LOCULUI DE MUNCA, UNEORI CHIAR SI VIATA..................!
adelaraducan
Postat pe 15 Februarie 2009 23:08
adela... of, of... da... da' cine nu sufera atroce cand este sincer si parca mai abitir i se raspunde cu minciuna? totusi un om sincer nu se poate disimula, oricat ar "pierde" in viata.
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 23:13
no vezi cat de sincera e lumea? nimeni nu zice nimic nu de alta , dat tot scapa o minciunica nevinovata...concluzia: tacerea este SINCERITATEA!!!!!!!!
sisicleo
Postat pe 17 Februarie 2009 17:42
O vorba spune ca "poti minti o data un om, poti mintii de mai multe ori mai multi oameni, dar nu poti mintii pe toata lumea toata viata".
Sa minti tot timpul e o boala si din nefericire am cunoscut o mitomana pe care cind o intrebam "de ce ai mintit" imi raspundea cu nonsalanta "asa am vrut". Ei altereaza adevarul dupa mintea si imaginatia lor bolnava si traiaesc intr-o Lala Land toata viata.Nici macar nu-si dau seama care e adevarul si care e minciuna.Sincer, imi pare tare rau pentru mitomani ca si pentru toti cei care au orice fel de afectiuni psihice.
Dar, voi nu despre acest gen de minciuni vorbeati probabil ci despre cei care mint ocazional ca sa iasa dintr-o situatie.
Well, pentru mine care nu pot minti in nici un fel toti cei care o fac (indiferent de cantitate) sunt toti mitomani.
URASC minciuna si daca vrei sa nu mai fi prietenul meu e foarte simplu :minte-ma o singura data.
Aemulus
Postat pe 8 Mai 2009 04:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sutienul.. cel bun prieten ? cel mai mare dusman? 238 De la: Darksukkubus69 3 Iunie 2010 19:28
buna 38 De la: stella_andre 10 Mai 2010 00:37
GOD bless you all........... 11 De la: moment31 1 Noiembrie 2009 15:50
Cum isi poate pastra pacea in suflet un angajat atunci cand seful lui e un om artagos si rau? 6 De la: xenaluptatoareainimoasa 4 Septembrie 2010 16:14
n-am idee 19 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 00:43
Setari Cookie-uri