Un sfat, va rog!!!

Pai si-a pierdut si job-ul din cauza ei. Asta s-a intamplat chiar la cateva zile dupa ce i-am gasit mesajul. Din pacate l-a prostit rau de tot. Avea un job super, salar mare, masina...dar era prea indragostit sa-si vada de lucru. Si l-a prostit ca vor pleca din tara. Ea banuiesc ca are ceva banuti adunati ( a fost si ea plecata cu sotul ei peste hotare), pentru ca nu lucreaza nici ea. M-a dezgustat faptul ca isi lasa fetita la bunici si..... da-i cu distractia
E penibil ce se intampla. Si probabil "doamna" se simte amenintata, de aceea reactioneaza asa. Oricum el nu intelege de ce nu reactionez, de ce il ignor. Vorbesc cu el doar strict de fetita si mi-a reprosat ca-i raspund in "doi peri".
garbo214323
Postat pe 6 Septembrie 2011 23:53
De la: garbo214323, la data 2011-09-06 23:53:43Oricum el nu intelege de ce nu reactionez, de ce il ignor. Vorbesc cu el doar strict de fetita si mi-a reprosat ca-i raspund in "doi peri".


Desigur ca i-ar placea mai mult sa te shtie suferind dupa el dar...ia uite ca nu e chiar cum credea ?! Super! Tzine-o tot asha! ...
carcotasha
Postat pe 8 Septembrie 2011 00:05
Buna. Desii nu am mai scris de foarte mult timp pe garbo, l- am citit zilnic
sunt de acor cu tine ca fiecare are dreptul la o sansa, dar......sunt de acord si cu cei care spun ca nu va mai fii la fel ca inainte corect "ata rupta si innodata nu mai trece prin urechile acului". Referitor la divort...............e o lama cu doua taisuri..ori pleaca de tot ori revine.............
Indiferent daca are sau nu loc de munca tot va fi obligat la plata unei pensii alimentare pentru copil raportata la salariul minim pe economie, pe care daca nu o va plati va fi pasibil de inchisoare.
Referitor la iubiri paralele....nu cred in asa ceva.......nu poti iubi doua persoane in acelasi timp (indiferent ca sunt femei sau barbati). Apropos , felicitari pentru ignorarea "doamnei", rautatile ei se vor intoarce asupra ei mai devreme sau mai tarziu. Capul sus si multa bafta, stii cum se zice "fiecare sac are peticul sau" - fiecare dintre noi avem acolo undeva pe cineva care ne merita
Ariadna75
Postat pe 13 Septembrie 2011 10:24
Eu cred ca ar trebui sa-ti clarifici prioritatile...Lasa-l sa-si traiasca amorul, sterge-l din inima, si aduna-te, femeie.., Cauta-ti un job, pleaca de la mama lui... o chirie si o cresa pentru copil, apeleaza la familia ta si la prieteni cand ai nevoie de ceva... Lasa-l sa-si vada copilul de cate ori doreste cu sau fara amanta... sunt convinsa ca respectiva va face orice sa-i fie pe plac fetitei tale.. deci, no worries... Si nu-l mai privi ca pe un barbat... e o carpa de care nu mai ai nevoie... tatal copilului tau si ATAT!! Nu te arunca in vreo alta relatie acum, e o prostie... sex in schimb... te-ar ajuta mult... daca e posibil cu unul mai tanar si horny ;)fara sa te implici emotional... in rest..
Sa auzim de bine
MissWrong
Postat pe 15 Septembrie 2011 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zdruncinarea familiei 12 De la: garbo_489377 21 Mai 2018 15:13
Te pot insela simturile de barbat cu privire la o femeie? 17 De la: dor72 31 Iulie 2011 21:07
ce parere aveti despre emigrare in canada ? 30 De la: garbo_489443 17 Mai 2018 11:03
buna...am nevoie de un sfat va rog.. 10 De la: garbo070402 9 Martie 2010 00:05
Ce se ascunde aici ? 3 De la: eu_geminy 5 Decembrie 2011 00:37
Setari Cookie-uri