citeste..si citeste din now.... morala?..

Intr-o seara, saptamana trecuta, eu si sotia mea eram in pat.
Dupa ceva timp eu am inceput sa ma incalzesc.... cand ea a zis:
- Nu pot acuma, nu sunt dispusa... as fi vrut numai sa ma tii in brate.
Am intrebat:
- Cum? Ce ai acum?
Iar ea a zis cuvinte de care fiecarui barbat de pe planeta ii este teama sa le auda:
- Tu, pur si simplu nu intelegi nevoile mele emotionale pe care le am ca femeie, ca sa pot sa-ti indeplinesc nevoile tale fizice... ca barbat!
La privirea mea nelamurita, ea a raspuns:
- Chiar nu poti sa ma iubesti asa cum sunt, si nu numai din cauza celor ce fac cu tine in pat?
Intelegand ca in seara acea nu va fi nimic, m-am intors si am adormit.
In ziua urmatoare l-am sunat pe seful meu si mi-am luat o zi libera, ca sa petrec timpul cu ea.
Am luat masa afara, iar apoi am dus-o intr-un centru comercial mare la sectiunea cu haine de dama. Am insotit-o pana ce ea a probat cateva costume scumpe.
Nu a putut sa se hotareasca ce sa aleaga, astfel ca am zis sa le luam pe toate.
A vrut si pantofi, care sa se asorteaza cu costumele, astfel ca i-am zis sa aleaga cate o pereche pentru fiecare costum.
Am ajuns si la sectiunea cu bijuterii, unde i-am luat cercei cu briliante.
Ce sa va zic... era tare entuziazmata.
Precis s-a gandit ca sunt la un pas faliment.
Am crezut ca ma pune la proba cand a cerut sa-i iau si o fustita de tenis desi nu a jucat tenis niciodata...
- Da, sigur, iubita.
Aproape ca era in extaz. Zambindu-mi, in sfarsit a zis:
- Cred ca asta ar fi totul... Putem merge sa platim la casa.
Eu, abia m-am abtinut cand i-am zis:
- Nu pot acuma, nu sunt dispus.
Fata i-a devenit palida, falca i-a "cazut" si a zis:
- Cum?
- Am vrut numai sa tii aceste lucrurile in brate ceva timp... Tu pur si simplu nu intelegi problemele mele financiare pe care le am ca barbat, ca sa fiu in stare sa indeplinesc nevoile tale pe care le ai ca femeie?
Si tocmai atunci cand privirea ei s-a oprit asupra mea ca si cum ar fi vrut sa ma omoare, am adaugat:
- Chiar nu poti sa ma iubesti asa cum sunt ?
roramona
Postat pe 5 August 2011 20:31

superb roramona!
alfheim
Postat pe 5 August 2011 23:39
quasaria
Postat pe 6 August 2011 16:21
steffy91
Postat pe 6 August 2011 17:39
iubire pe sectiuni....
morala? morala zen.....
parca tot mai bucurosi sunt barbatii....
dor72
Postat pe 7 August 2011 00:09
Crunta ..razbunare!!
razbunarea-i arma prostului...desi aici el pare destept...s-ar putea ca d-na sa-si gaseasca usooor unul care s-o tina in brate si s-o asculte cum se pisiceste...si care sa-i si cumpere tot cea preobat si i-a placut la magazin...!!
Femeia a pierdut o lupta,dar poate castiga RAZBOIUL!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 August 2011 01:47
aia e prostituata, nu nevasta... de fapt... la un moment dat titlurile se pot interpune.
quasaria
Postat pe 7 August 2011 01:53
Dragul meu, cder ca ai inteles gresit mesajul sotiei tale. Ea nu la aspectul material se gandea, ci la cel sentimental, emotional. Ea e OM, nu cercel, nu haina de blana, nu, nu, nu! Poti sa iubesti o bijuterie, sa te indragostesti de ea, sa te casatoresti cu ea? Nu, desigur! In viata unei femei , ca dealtfel si in viata unui barbat, exista momente cand vrei sa fii doar tu. Atat! Pur si simplu vrei sa evadezi din lumea materiala. Cand va reveni , o sa vezi ca va dori sa-si petreaca multe nopti cu tine. Important e sa fii intelegator, sa o intelegi, doar e cea careia i-ai daruit inima. Ce ai facut cu ea in magazin, a fost o lovitura emotionala. In astfel de situatii, relatiile se rup, uneori iremediabil. Stii, cum se spune in popor: razbunarea este arma prostului!
garbo215027
Postat pe 12 August 2011 16:21
Dragul meu, cder ca ai inteles gresit mesajul sotiei tale. Ea nu la aspectul material se gandea, ci la cel sentimental, emotional. Ea e OM, nu cercel, nu haina de blana, nu, nu, nu! Poti sa iubesti o bijuterie, sa te indragostesti de ea, sa te casatoresti cu ea? Nu, desigur! In viata unei femei , ca dealtfel si in viata unui barbat, exista momente cand vrei sa fii doar tu. Atat! Pur si simplu vrei sa evadezi din lumea materiala. Cand va reveni , o sa vezi ca va dori sa-si petreaca multe nopti cu tine. Important e sa fii intelegator, sa o intelegi, doar e cea careia i-ai daruit inima. Ce ai facut cu ea in magazin, a fost o lovitura emotionala. In astfel de situatii, relatiile se rup, uneori iremediabil. Stii, cum se spune in popor: razbunarea este arma prostului!
garbo215027
Postat pe 12 August 2011 16:21
E adevarat, razbunarea este arma prostului si a dovedit "cat" are in minte, dar care o fi razbunarea inteligentului ?? Inteligentul nu se razbuna pentru ca ....E INTELIGENT, el ar fi inteles de ce avea nevoie sotia lui care nu este doar "de folosinta" personala ci este SOTIA lui. Ar fi trebuit sa stie ce nevoi are, ce simtaminte are, ce dureri fizice si psihice are, dar... EU, m-as simti umilita daca cineva ar incerca sa ma cumpere, daca mi-ar face (oricine) o faza asemanatoare celei de mai sus, as trece mai departe fara sa ma mai uit inapoi. Va urez o zi excelenta !
oktaviatdy
Postat pe 15 August 2011 08:18
De la: garbo215027, la data 2011-08-12 16:21:00Dragul meu, cder ca ai inteles gresit mesajul sotiei tale. Ea nu la aspectul material se gandea, ci la cel sentimental, emotional. Ea e OM, nu cercel, nu haina de blana, nu, nu, nu! Poti sa iubesti o bijuterie, sa te indragostesti de ea, sa te casatoresti cu ea? Nu, desigur! In viata unei femei , ca dealtfel si in viata unui barbat, exista momente cand vrei sa fii doar tu. Atat! Pur si simplu vrei sa evadezi din lumea materiala. Cand va reveni , o sa vezi ca va dori sa-si petreaca multe nopti cu tine. Important e sa fii intelegator, sa o intelegi, doar e cea careia i-ai daruit inima. Ce ai facut cu ea in magazin, a fost o lovitura emotionala. In astfel de situatii, relatiile se rup, uneori iremediabil. Stii, cum se spune in popor: razbunarea este arma prostului!


Asa am crezut si eu, ca la astfel de nevoi se referea "biata " de ea....Dar.....de ce jubila de fericire cand s-a vazut cu atatea lucruri in brate?!?!....de ce il privea cu ura cand i-a marturisit ca nu are cu ce plati?!?..... pentru ca nu-i erau satisfacute nevoile sufletesti, pur sentimentale, CLAR!! Din cate constat eu ...mai mult decat o lovitura in orgoliu nu a primit individa...suficient insa pentru o despartire.... Morala?!? Data viitoare casca ochii si ni te mai lega la cap cu una care nu doreste decat sa fie intretinuta ....si platita pentru serviciile sexuale!!! Le gasesti la colt pentru o ora, o noapte, doua zile, un week-end....cat te tin buzunarele!!!
JustDana
Postat pe 20 August 2011 08:12
O, Doamne, daca si pentru un banc-u morala, e adevarat, dar tot banc- se gasesc unii sa dea sfaturi.....
Lidiaolteanu
Postat pe 25 August 2011 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TREBUIE SA FII NEBUN SA TE PUI CU UN POPOR AL CARUI DESERT NATIONAL ESTE ... COLIVA ! 120 De la: garbo_494342 23 Noiembrie 2018 00:38
efectele societatii actuale-dezumanizarea,nebunia,sinuciderea... 74 De la: ingerasulluptator 7 Iulie 2011 16:46
Dumnezeu doreste ca tu sa castigi!!! 39 De la: casperphantom 7 Noiembrie 2010 08:43
Fara titlu 40 De la: getuta 3 Decembrie 2010 23:31
O sa mearga vreodata??? 1 De la: garbo063661 3 Februarie 2010 19:13
Setari Cookie-uri