va rog dac poate cineva sa ma ajute cu un sfat

a crescut-o stramb....
a pierdut ceva etape...viata si le cere acum....
pana la urma ea alege, ea suporta consecintele....
nu vad ce rost are atata filosofie...s-a explicat fata, si-a spus of-ul, cine zice ca trebuie sa ramana in trecutul ei sau trebuie sa se agate disperata de prezent? nimeni....
sa fii sanatoasa Yram si, vorba cuiva, spor la treaba....
e vara, e frumos, e bine....
tii, chiar ca sunt prea senti...o leaca.... ( da nu-i rau deloc )
dor72
Postat pe 12 Iulie 2011 11:55
Eu cred ca asta nu se cheama inselat...Din pacate multi oameni folosesc cuvantul repectiv gresit, nepotrivit, aiurea... Mergi inainte cu viata ta!
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Iulie 2011 12:01
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-07-12 12:01:45Eu cred ca asta nu se cheama inselat...Din pacate multi oameni folosesc cuvantul repectiv gresit, nepotrivit, aiurea... Mergi inainte cu viata ta!




pai vrei sa iasa din cutume?nu vezi ca majoritatea confunda iubirea cu dragostea?unii traiesc viata reala....altii traiesc "biblia"....altii traiesc confuzia,haosul....vrei sa se iasa din tipare?
ratuscaceaurata
Postat pe 12 Iulie 2011 14:09
Vad! Traim in haos...
Luna_in_capricorn
Postat pe 13 Iulie 2011 09:38
de aceea trebuie o schimbare!
ratuscaceaurata
Postat pe 13 Iulie 2011 09:51
la cel mult 2-3 luni..
roby_cado
Postat pe 13 Iulie 2011 10:08
buna,eu stiu ca daca revezi pe cineva,doar atunci iti dai seama daca il iubesti sau nu.
imediat ce vei revedea sotul,vei intelege.
pana atunci,nu face nimic.
succes,d
daniilia
Postat pe 14 Iulie 2011 00:16
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-07-12 12:01:45Eu cred ca asta nu se cheama inselat...Din pacate multi oameni folosesc cuvantul repectiv gresit, nepotrivit, aiurea... Mergi inainte cu viata ta!

nu am folosit cuvantul"inselat".si la o adik cum se chiama asta"preacurvesti"?m-ai bagat in ceata cu inselatu.oricum eu am zis"trisezi"
alexya198305
Postat pe 14 Iulie 2011 10:10
....parerea mea este mai putin importanta, decizia este a ta!
DAR:
NU PUTEM SA DAM CU GHICITUL LA CE ANUME TE-A FACUT DINTR-ODATA SA ITI IMAGINEZI UN VIITOR CU ACTUALUL IUBIT, INDIFERENTA FIIND VARSTA LUI.
CE PUTEM SPUNE ESTE CA NU AU TRECUT DECAT 4 LUNI DE CAND ESTI IN AMOR NEBUN CU ACTUALUL, SI DE ASEAMENEA CA GANDURILE LA SOTUL.. NU SUNT NEAPARAT DIN PREA MARE DRAGOSTE.
ASA CA AR TREBUI SA LASI LUCRURILE SA SE MAI PETREACA O VREME, TIMP IN CARE POATE AI REUSI SA APROPII RELATIA DINTRE VOI, DACA NU EMOTIONAL LA INCEPUT , MACAR RATIONAL. CUM E VB AIA : POFTA VINE MANACAND...
TAKE YOUR TIME AND .. GANDESTE TE LA CE TI PLACE MAI MULT SA FACI SI CU CINE, SI NU DE CINE ITI PLACE MAI MULT....
waterfall_ice
Postat pe 14 Iulie 2011 15:40
tii, vb ta ce senti.. e prima data de cand am scris pe acest forum cand te aud vb asa,si ms de spor .....dar sincer nu mai am timp nici de mine daramite de spor ........cred k mi a trecut euforia si am coborat un pic pe pamant .....dar asta nu inseamna k ma intorc la sot ....vreau sng ,eu si copilu
yram
Postat pe 15 Iulie 2011 01:54
pai cred k ar fi mai bine asa dac ar afla din alta parte ...nu k nu as avea curaj sa ii spun in fata dak mar inreba,dar cred ca am mai scuti din discutii, de ce? cum ? ce fel? etc .....ce crescut ? tu crezi ca asta e crescut sa ma lase insarcinata si sa nu recunoasca.....poate ca am platit cu aceiasi moneda si nu regret nimic ,am spus odata ca o sa vina si randul meu
yram
Postat pe 15 Iulie 2011 02:01
e buna ideeia cred ca am sa o pun in practica sa vd ce o sa iasa poate pana la urma o sa gasesc pe cineva sa ma ofere ce vrea de fapt o femeie ,respect, incredere ,intelegere, poate chiar si o situatie materiala benefica pt a oferi ceva copilului ca pt el am vn in spania si muncesc destul, ex la ora asta am vn de la munci si la 9 dimi iar plec la munci
yram
Postat pe 15 Iulie 2011 02:08
care preacurvit?? ca nu inteleg, de ce la barbati nu se spune la fel cand isi inseala sotiile k ei sunt barbati si au dreptu la viata?? ca eu nu mai inteleg de numai femeile sunt judecate si huiduite cand inseala si barbati sunt tot barbati orice ar face
yram
Postat pe 15 Iulie 2011 02:20
De la: yram, la data 2011-07-15 02:20:27care preacurvit?? ca nu inteleg, de ce la barbati nu se spune la fel cand isi inseala sotiile k ei sunt barbati si au dreptu la viata?? ca eu nu mai inteleg de numai femeile sunt judecate si huiduite cand inseala si barbati sunt tot barbati orice ar face

si barbatii sint judecati,stai linistita dar e mai greu sa afli sau sa scoti ceva de la ei.ei cind fac ceva fac cu mai mult cap,sau mai bn zis cu "doua capete" de aceea e mai greu de prins un barbat ca sa poti sa il acuzi.tot respectiva"amanta"sau"victima"se scapa si se afla ceva ceva in cel mai bun caz,multe raman neaflate.deci"hotul neprins,negustor cinstit"
alexya198305
Postat pe 15 Iulie 2011 09:52
Buna Yram, te-ai intrebat baiatul tau ce simte ,ce gandeste ?, nustiu ce stie despre relatia ta , dar e mai bine sa nu stie ;este un moment din viata ta cand iti pui niste intrebari ,iti doresti ceva ce poate ti-a lipsit , dar nu uita ca totul este trecator in viata ,chiar si aceasta dragoste , analizeaza-te si vezi ce iti doresti cu adevarat .N umai bine!
monalisa121
Postat pe 16 Iulie 2011 15:45
monalisa, ai cam pierdut sirul.....
mai citeste putin p-aci...si apoi comenteaza...

yram , tu stii ce vrei...oricum, e clar ca nu esti genul de femeie care "preacurveste"...
acum, te-ai maturizat intr-un fel, ai alta experienta si alta viziune asupra vietii...asa cum este si normal...
nu repet ce am mai spus vis-a-vis de etape....atata vreme cat tie iti e bine, copilul este ok, si pastrati o legatura normala...barbatii nu conteaza...niciunul...ba poate vei avea surpriza sa vezi ca " paraleul" ala care te intimida atata...s-a facut al mai bland mielusel...si va tacea chitic...fiind constient de ceea ce pierde...forta este la tine...
P.S. eu sunt mai dura asa...ca viata m-a calit...da nu-s a mai bitchoasa...
a mai bitch de p-aci e michelle, care mi-e draga de ( nu zic... ca poate parea o lauda)...e atat de deosebita....
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 16:35
De la: yram, la data 2011-07-15 02:01:01pai cred k ar fi mai bine asa dac ar afla din alta parte ...nu k nu as avea curaj sa ii spun in fata dak mar inreba,dar cred ca am mai scuti din discutii, de ce? cum ? ce fel? etc .....ce crescut ? tu crezi ca asta e crescut sa ma lase insarcinata si sa nu recunoasca.....poate ca am platit cu aceiasi moneda si nu regret nimic ,am spus odata ca o sa vina si randul meu


e bine ca ti-ai dat singura seama ca relatia cu barbatul e total compromisa, iar de amant nici tu nu mai pomenesti nimic, cred ca ti-ai dat seama ca nu e asa de important.
Concetreaza-te pe viata ta si pe copil, incearca sa-l aduci in Spania inainte sa afle taica-su ceva, ca e minor inca si poate din razbunare n-o sa vrea sa ti-l mai dea.
Sa nu crezi insa ca o sa fie mai usor daca o sa afle povestea de la altii; cel mai bine ar fi sa-i zici ca vrei sa te desparti de el, dar nu pentru ca sa fii cu un alt barbat ci pentru ca ai descoperit ca ti-e mai bine fara el.
Eu nu te-am judecat nici un moment, pentru ca din felul cum ai prezentat infidelitatea, am banuit ca barbatul tau trebuie sa se fi purtat tare urat cu tine ca sa-l inseli fara remuscari.
Acum e cazul sa-ti vezi de viata ta si sa ti-o faci asa cum vrei tu. Mult curaj si bafta!
charmelen
Postat pe 17 Iulie 2011 00:03
Buna,nu jignesc pe nimeni eu doar asta iti spun (EXISTA O VORBA DIN BATRINI LASATA DIN BETIE TE TREZESTI DIN PROSTIE NICIODATA)
garbo184555
Postat pe 17 Iulie 2011 06:38
"..Eu nu te-am judecat nici un moment, pentru ca din felul cum ai prezentat infidelitatea, am banuit ca barbatul tau trebuie sa se fi purtat tare urat cu tine ca sa-l inseli fara remuscari.."


sigur ca da..,claaar...,animalu'..

iar daca se purta fara de cusur..,il insela CU remuscari.. ?
roby_cado
Postat pe 17 Iulie 2011 09:09
din pacate intre copil si taicasu nu e o relatie foarte buna , nu stiu de ce dar ceva nu se leaga , am vb cu copilu si l am intrebat de ce nu se poate apropia de taicasu sa vb cum vb cu mine si a zis ca nu poate si gata, eu nu pot sa ordon copilului sa se inteleaga cu el imi pare rau ca nu e o relatie mai stransa intre ei dar nu am ce sa fac,si in privianta ca ce gandeste copilul despre mine pot sa spun ca nu ma judeca deloc ,ba chiar mi a zis sa fac ce vreau ca el nu se baga si chiar nu ii pasa daca eu ma despart de taicasu,asa ca prin asta cred ca am zis tot............................ms de raspuns
yram
Postat pe 17 Iulie 2011 18:25
cred ca ai dreptate in chestia cu "paraleul,, si chiar daca nu o sa zica nimic eu cred ca am incheiat aceasta etapa din viata mea ,acum urmeaza alta care nu stiu ce o sa imi ofere dar eu mai sper in ceva bun si frumos
yram
Postat pe 17 Iulie 2011 18:32
De la: roby_cado, la data 2011-07-17 09:09:44"..Eu nu te-am judecat nici un moment, pentru ca din felul cum ai prezentat infidelitatea, am banuit ca barbatul tau trebuie sa se fi purtat tare urat cu tine ca sa-l inseli fara remuscari.."


sigur ca da..,claaar...,animalu'..

iar daca se purta fara de cusur..,il insela CU remuscari.. ?


Un pic vinovata tot ar fi trebuit sa se simta, ca a tradat un om cumsecade (ceea ce nu e cazul).
Inteleg perfect ca a simtit satisfactie culcandu-se cu altul, acum cand ne-a zis ce animal nesimtit avea acasa. Ce nu inteleg e cum se mai putea gandi sa se intoarca la el.
In general, barbatii inselati de neveste o merita cu varf si indesat: ori sunt prosti si pampalai, ori sunt badarani si violenti.
charmelen
Postat pe 17 Iulie 2011 20:57
se poate intimpla sa nu fie nici una nici alta - asa cum noi nu sintem neaparat proaste sau neaparat violente daca sintem inselate...
De cele mai multe ori aceste lucruri nu tin de celalalt, ci de persoana care inseala.... Iar a insela, prin definitie, e gresit. Indiferent de context - te degradeaza.

Vroiai sa ii dai o lectie? Ii scriai mare, cu ruj, pe peretele din sufragerie: vaya con dios, baby! - si plecai. Treaba lui ce crede cind se intoarce, treaba lui daca regreta sau nu, treaba lui daca ar mai fi avut ceva de zis... Cind tie ti-a ajuns, ti-a ajuns. Ai incercat sa faci tot posibilul, nici tot posibilul n-a fost suficient, PA. Si nu mai privesti inapoi.
E singurul lucru pe care poti sa il faci - astfel incit sa iti respecti demnitatea personala.
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2011 21:06
vai .....roby eu nu imi aduc aminte sa fi spus ce va de genu ca e animal ,nu folosesc cuvinte atat de ....si in privinta inselatului...cu remuscari sau fara acum nu mai are nici o importanta,problema e ca nu prea mai mergea ceva .....puteam foarte simplu sa il insel si in tara am avut destule ocazii, dar plecand la mii km distanta si vb la telefon doar o data pe luna mi am dat seama ca nu imi e dor de el ..............deci eu cred ca nu mai era nici un sentiment de iubire nici cand eram langa el .....si ar mai fi ceva care ma facut sa imi schimb un pic ideeile ,can am spus ca vreau sa plec a fos deacord prea repede fara sa ma intrebe ceva ,ex unde te duci ce ai sa faci tu acolo chesti care cred eu ca se discuta intr,o fam adevarata..........sincer am ramas un pic socata cand mi a zis "daca vrei sa pleci, pleaca fara inrebari si prea multe dezbateri ............ei acum e r
andul vostru sa va dati cu parearea
yram
Postat pe 18 Iulie 2011 02:00
"..Vroiai sa ii dai o lectie? Ii scriai mare, cu ruj, pe peretele din sufragerie: vaya con dios, baby! - si plecai. Treaba lui ce crede cind se intoarce, treaba lui daca regreta sau nu, treaba lui daca ar mai fi avut ceva de zis... Cind tie ti-a ajuns, ti-a ajuns. Ai incercat sa faci tot posibilul, nici tot posibilul n-a fost suficient, PA. Si nu mai privesti inapoi.
E singurul lucru pe care poti sa il faci - astfel incit sa iti respecti demnitatea personala.."


voila'..
si vine din partea unei femei..
roby_cado
Postat pe 18 Iulie 2011 11:20


aici ...e grele ...tare.... ea : 35 ani; 20 ani casnicie;baiatu :17si jumatate

nemultumita de sot....nemultumita de amant...nemultumita de viata in strainatate si oare de ce sa mai vina acasa....cand vin alea rele, nu vine una vin ...gramezi

se mai intampla ,se pare ca si un amant sa dezamageasca....

oare unde sa mai cauti liniste si fericire
sunsset
Postat pe 18 Iulie 2011 22:17
sanset., eu cred ca yram nu e genul de "amanta"
e suficient de lucida...isi vede si greselile...plecarea asta i-a dat tocmai ce avea mai multa nevoie: incredere in ea si in fortele ei....si a descoperit ca , de fapt, nu este dependenta de barbati....bravo ei...
are si ea nevoie de ceva vremuri mai linistite, sa faca ce doreste, cand, cum, cat si cu cine doreste....dupa bunul ei plac, nu dupa programul
"zmeului"
se simte minunat, dupa o perioada incrancenata de "sclavie"...
ii dau si o floricica , pentru asta...ca o merita...
dor72
Postat pe 19 Iulie 2011 01:06
dai bre doo'...,una din partea mea..
roby_cado
Postat pe 19 Iulie 2011 08:28
da-ti tie....cate doresti....eu nu ti le doresc in numar par...
dor72
Postat pe 19 Iulie 2011 08:55


eu ...yram iti doresc tot binele din lume,e adevarat unele casnicii devin colivii ,unii ajung sa indeplineasca o serie de formalitati si se conformeaza unui regulament ,se simt privati de libertate purtand,, stigmatul "casatoriei...

daca tu ai ales...dezertarea..mult succes..va fi oricum si o confruntare ,poate un proces

poate ca era firesc sa le faci in alta ordine,sant de acord si cu dor cand zice ca astfel de experiente iti dezvolta increderea in tine,...apoi nu am fi ..oameni... daca nu am gresi

si oare cine poate sa ne spuna care e gresala,mai degraba se pare ca ti-ai recastigat o demnitate personala,daca tu esti impacata moral cu tine,mereu si pretutindeni se vor gasi persoane care vor aborda din unghiul lor de vedere povestea,tu in pofida tuturor...tu iti vei trai viata pe care o alegi
sunsset
Postat pe 20 Iulie 2011 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trairi 29 De la: albastrea14 13 Octombrie 2014 16:17
Iubire-tradare 59 De la: mariany 26 Septembrie 2013 22:00
ma simt ca naiba:-( 28 De la: Luna_in_capricorn 29 Septembrie 2010 19:04
tradarea 89 De la: Melanie 4 Noiembrie 2009 18:05
Barbatii sunt capabili sa ierte infidelitatea? 58 De la: garbo020185 18 Iulie 2009 21:56
Setari Cookie-uri