Povestea mea de dragoste :(

IUBIREA care creeaza iubire aduce mai multa iubire acelui creator
Conditia , ar fi una simpla sa fie foarte sanatos , sa fie foarte nesimtit, ca sa faca fata tuturor suturilor care vin din stanga si din dreapta, daruite de invidiosi si de ofticati din umbra, etc.
Va aduc aminte cu toata dragostea, Dumnezeul nostru a creeat si creeaza permanent non-stop tot ce ne creaza doar cu iubire si numai cu iubire.
Celelalte neajunsuri le vad doar cei care sunt adormiti partial sau total, care au uitata ce este acea iubire, care au uitat de Dumnezeul nostru creator.
Deci , cred ca ar fi normal sa vorbesti mai mult cu INIMA ta, sa vorbesti in taina cu Dumnezeul nostru creator, acasa, intr-un locas sfant cu o lumanare sau mai multe lumanri aprinse , ( aici gasesti mai multe ritualuri cu lumari , chia si Rugaciuni care te pot ajuta in misiunea ta - http://www.lucratorul-in-lumina.com/ )
Raspunsul iti va veni in minte instant, alegi cuvintele doar pozitive si care se repeta de trei ori. Le pui pe o hartie si le legi a doua zi, dupa ce linistesti mintea care te domina.

Acest ritual e valabil pentru orice tema de lucru pe care o alegeti in viata. Dar mare atentie , sa fie doar alegere POZITIVA, costructiva in folosul tau, in folosul familiei si al intregii creeati divine. Altfel veti avea suturi foarte multe si foarte puternice de la Creatorul nostru Divin .

Intotdeauna MINTEA e cea mai lasa, ea este prima care pleaca din corpul fizic cand moare omul, ea intotdeauna incearca sa te distruga sau sa te inalte spre infinit, totul depinde de alegerea ta, de aceea iti propun sa o lasi dupa o noapte de odihna si a doua zi cu o simpla rugaciune cu ajutorul si contributia Dumnezeului nostru creator o sa alegi sigur varianta cea mai buna.
Dumnezeul nostru creator dupa voia lui si vointa voastra sa va daruiasca o infinita iubire divina si dragoste de viata pe Planeta Pamant alaturi de cei dragi.
GHEORGHITA
Postat pe 2 Iulie 2011 19:23
AMIN!
Axl_22
Postat pe 2 Iulie 2011 19:32
si daca marea ta iubire va pleca iar?
ramai cu oki in soare
ai grija!!
garbo202853
Postat pe 2 Iulie 2011 22:51
buna Gheorghitza.... !!! batate-ar norocu' sa te bata... ca in rest... oricum, bine ca ai venit ! tu ne mai lipsea-i, ca sa fie totul ok !
acuma... la ce ai scris, nu ca eu incerc sa te conving de adevar... ca voi, aveti adevarul si in lobul urechilor.... dar asa ca sa nu crezi ca eu chiar cred orice... !
ai scris: "Intotdeauna MINTEA e cea mai lasha, ea este prima care pleaca din corpul fizic cand moare omul, ea intotdeauna incearca sa te distruga sau sa te inalte spre infinit," ok, e mai multe greseli in cea ce scrii... ca de obicei la oameni care citesc unde nu trebuie... ! dar asta nu e un pacat ! e un pacat cand publici, ca sa le zic asa... nu, nu pot ca mi-e jena !!! mintea nu e lasha ! e, sau ar trebui sa fie si a ta... dar chiar nu toata lumea o are ! lasha sau nu ! ca fara aceasta "minte", in limbaj tzaranesc, creier... nu poti sa traiesti ! daaa... stiu, ai sa-mi spui si de inima, care e cea care intretine viatza sau de bunul Dumnmezeu, care face la fel..... ! inima, fara creier, nu valoreaza nimic ! de fapt, nici cea ce spui, nu valoreaza nimic ! de ex.: "Conditia , ar fi una simpla sa fie foarte sanatos , sa fie foarte nesimtit, ca sa faca fata tuturor suturilor care vin din stanga si din dreapta, daruite de invidiosi si de ofticati din umbra, etc." he... dar treaca mearga... oricum, tu nu ai venit aici sa ne faci mai destepti ! asta nu... sa fie clar ! logic si adevarat, mintea nu e prima care pleaca din corp, cand moare omul....! de fapt, ea nu pleaca nicaieri ! cand moare omul, inima inceteaza sa mai bata ! deci nu mai pompeaza sange in nici un loc din corp... ! pana acuma ai inteles ? ok, nepompand sange nici la creier... celulele lui incep sa moara, ptr. ca fara oxigen, nu traieste nimic in corpul omenesc ! nici macar o tenie sau alti viermi intestinali... ! asa ca de ce il faci lash ? si cum naiba sfatuiesti pe... nu conteaza, sa vorbeasca cu inima lui... !!!! tu ai incercat sa vorbesti cu inima ta ???? sau cu Dumnezeu... ? asaaaa... de curiozitate... ce raspunsuri ai primit si in ce limba ??? asa ca..... haide mah simpaticule gheorghitza.... chiar ai crezut ca poti sa pacalesti pe cineva de pe aici... ????? ai si tu o "shpanga" cand spui ce ai spus... ?
barboneli
Postat pe 2 Iulie 2011 23:56
De la: garbo201712, la data 2011-06-29 18:57:24Cind alergi dupa 2 iepuri.....s-ar putea sa ramii singura....
garbro3
Postat pe 3 Iulie 2011 01:23
Pana acum asta a fost cea mai buna gluma....Ha!ha!ha!
corina_vs1
Postat pe 3 Iulie 2011 02:50
Pana acum asta a fost cea mai buna gluma....Ha!ha!ha!
corina_vs1
Postat pe 3 Iulie 2011 02:50
'Dumnezeul nostru creator dupa voia lui si vointa voastra sa va daruiasca o infinita iubire divina si dragoste de viata pe Planeta Pamant alaturi de cei dragi."

e viata si pe alte planete?
de cand astept extraterestri.....
Eugenia69
Postat pe 3 Iulie 2011 06:51
atractia sexuala dureaza 2-3 luni .......cool, nu ?apoi....
doc73
Postat pe 3 Iulie 2011 07:46
povetea mea e una asemanatoare nea-m intilnit pe un jok de cultura generala intimplarea a facut sa jucam de mai multe ori la ceaasi masa consecutiv am schimbat id de mess apoi am continuat sa vb fara sa ne dam seama am inceput sa ne indragostim unul de celalant problema e ca el fusese casatorit si statea la distanta de 600 de km fata de mine si mai avea si o fetita iar eu sunt casatorita de 12 anii si am un baetel de 9 anisori neam jucat adevar si provocare iar intruna din zile iam dat provocarea sa vina sa ma vada desi nu asteptam sa sa vii el avenit a fost cel mai frumos cadou inainte de craciun apoi sa reintors in orasul lui am tot continuat sa ne jucam si sa vb la telefon ore in sir am reusit sa il conving sa se mute linga mine si sa inceapa o viata noua dar nu stiam ce sa fac sa incep cu el o viata sau sa imi urmez sotul il iubesc din toata inima si stiu ca si el ma iubeste la inceput am incercat sa il resping o perioada a mers dar at cind am aflat ca ma inselat ma durut enorm de mult si mil doream linga mine a revenit din nou in cviatamea dar eu am aceeasi confuzie nu stiu ce sa fac sa continui sau nu e foarte greu sa duci o povara ce numai tu si dumnezeu stie ce ai pe suflet il iubesc darr............ daca aveti sa imi sugerati vro idee va multumesc anticipat si astept parerile voatre ps sotul meu a aflat de el dar nu e sigur ca lam inselat
garbo104979
Postat pe 3 Iulie 2011 07:58
eu ti-as sugera sa respiri...din cand in cand....
si daca " mai avea si o fetita".... poate nici chiar divortat nu e....( numai asa, de impresie)
adevar si provocare? pai ai mintea necoapta daca te fura peisajul de pe "feisbuc"...si vai...a venit din departari pentru tine...ce realizare!
si n-am mai inteles la urma, cine pe cine iubeste...ca in entuziasmul tau, ti-ai pierdut total coerenta....
atat.
dor72
Postat pe 3 Iulie 2011 08:43
De la: Eugenia69, la data 2011-07-03 06:51:38'Dumnezeul nostru creator dupa voia lui si vointa voastra sa va daruiasca o infinita iubire divina si dragoste de viata pe Planeta Pamant alaturi de cei dragi."

e viata si pe alte planete?
de cand astept extraterestri.....

da' ce crezi ca numa pe Planeta Pamant, e viata?
tot universul e plin de iubire...deci si de viata....asa ca intalnire de gradul 4...5...smd
Axl_22
Postat pe 3 Iulie 2011 11:26
http://www.youtube.com/watch?v=RaA1851L8ug&feature=related
Axl_22
Postat pe 3 Iulie 2011 13:59
vaaaai ce-mi plac tipii... ! am o poveste de dragoste cu ei.... de multi ani !!!


http://youtu.be/NrYjUFjx4pE

http://youtu.be/IoL5-TUat5o

http://youtu.be/LsfxSZiJG7s


merge duminica... care sper ca e minunata la toti !!!!

barboneli
Postat pe 3 Iulie 2011 14:36
http://youtu.be/jU0DwBMml9I

(pentru cei din avatarul lui dor72... !!! )
barboneli
Postat pe 3 Iulie 2011 14:41
merge
Axl_22
Postat pe 3 Iulie 2011 15:15
foarte ,,interesanta,,chiar si descrierea ,,emana,, profunzime am ras copios!asa e cand esti mai tanar totul devine tragi-comic cate probleme existentiale ai si tu!
iarina34
Postat pe 3 Iulie 2011 17:24
iarina34
Postat pe 3 Iulie 2011 17:27
si eu traiesc o poveste de dragoste dar interzisa si crede`ma tu o duci as putea spune bine:* acum ce poti tu sa faci?sa iti asculti inima,pt ca el baiatul actual daca ar fi intalnit o fosta iubita oare ce ar fi facut?gandestete si fa ceea ce crezi.....
ioana_sv2007
Postat pe 3 Iulie 2011 18:03
De la: Lucy1985, la data 2011-07-02 08:51:30Ei bine povestea mea e foarte ciudata
A inceput in August 2006, era ziua in care m-am fost inscrisa la Universitate, era o zi foarte calduroasa tin minte ca ma plangeam surorii mele dc m-a scos din casa pe o asa zi torida o invinuam dar uite acum ii multumesc am finalizat cu brio, ma rog, cand la un momentdat apare un tip brunet statura medie ochi superbi, cand ce sa vezi n anul 3 il intalnesc din nou, intre timp citisem articole despre el prin ziare internet etc incepusem sa ma interesez personal de el, a fost cea mai mare prostie, imi era profesor . . . ma rog si in ziua de azi ma ajuta in orice actiune o implementez, ba mai mult i-am prezentat proiectul meu de afaceri a inceput sa-mi dea idei e super din nou E PROFESOR , in anul 4 am realizat ca e ceva mai mult decat o simpla simpatie tin minte eram in Aula la repetitiile pt finalizarea studiilor era inbracat intr-o camasa galbena, a sa nu uit e pedant ador ca se intretine ii pasa de cum arata, si mie imi pasa de la un timp incoace, la finalizarea facultatii a venit o mama de ploaie mai dar nu mi-am dat seama dc era pt ca ii parea rau ca plec, ei bine nu am plecat m-am inscris si la master la sectia engleza pt a-i demonstra ca e ceva de capul meu, ma rog acum sunt in dilema ce sa fac si-a dat seama ca il simpatizez, mi-e teama de respingere, culmea e ca si fostul meu se insoara nu mai stiu ce sa cred de lumea asta, colac peste pupaza, in sem 2 din primul an de master a venit si un coleg nou, super simpatik nu stiu ce ganduri are dar eu nu voi renunta la el e prea important pentru mine, mi-a schimbat perspectiva de viata, m-a facut sa imi doresc sa traiesc, a inca ceva de Craciun mi-a murit unchiul eram in Germania la venirea mea in tara a fost tot timpul langa mine, am mers in Italia, drept recompensa de Craciun in februarie, a fost super il asteptam il cautam in tot si toate e totul pt mine multi ar zice ca e din interes, ma intreb eu ce interes pensiunea se va face oricum bani am destui cat sa imi fac o viata deci nu e din interes e ceva de neexplicat imposibil de descris e ceva divin a si cand am fost pt semnarea lucrarii m-a luat cu un tremurat ziceai ca m-am drogat uau a fost cel mai tare feeling din viata mea . . . deci IL ADOR [/quot
Nu am inteles nimic din ce voia sa spuna fata asta...Ori sunt eu grea de cap, ori...Scopul postarii ei care a fost? P.S tu nu stii sa mai pui si punct cand termini o idee? Ai pomenit ceva de master acolo si ma gandesc ca esti intelectuala, deci stii cum sa fo0rmulezi idei coerente
zara28
Postat pe 4 Iulie 2011 00:03
De la: garbo201712, la data 2011-06-29 18:57:24Cind alergi dupa 2 iepuri.....s-ar putea sa ramii singura....
lennu
Postat pe 4 Iulie 2011 02:23
parca erai suparata....
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 07:52
De la: doc73, la data 2011-07-03 07:46:43atractia sexuala dureaza 2-3 luni .......cool, nu ?apoi....

2-3 luni...lasa,nici chiar asa, la mine dureaza 2-3 minute...pe urma...un dus rece! ca sa nu-mi schimb partenerul la 2-3 luni!
Axl_22
Postat pe 4 Iulie 2011 07:55
alt scenariu ar fi: vanatorul iese de dupa copac, cu teava putin in jos si scotandu-si de pe cap palaria cam jegoasa, intreaba cu vocea lui grava si sasaita de cand si-a muscat limba: "singurica... singurica... ????"

(asta pentru lennu...)
barboneli
Postat pe 4 Iulie 2011 07:55
axl, ce rapida esti...si ce repede faci si dusul!
barbo, da-l incolo de jegos...
Va doresc o saptamana minunata!
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 07:57
axl, ce rapida esti...si ce repede faci si dusul!
barbo, da-l incolo de jegos...
Va doresc o saptamana minunata!

si eu va dor-esc la fel... ! dor, cand iti schimbi avatarul ?

eu sa-l dau incolo... ? bianca sa-l dea... !

si apropo de dusul lui axl... as vrea sa-l corectez pe cel cu alea 2-3 luni ! adevarata maxima sau vorba de duh... cum vreti,. mongola la origine, spune asa: dragostea vesnica, tine 3 ani... !
barboneli
Postat pe 4 Iulie 2011 08:14
ce nu-ti place, barbo...
daca ai motiv serios, dor_inta iti va fi indeplinita...
uita-te mai atent la el si vezi ce frumos e...
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 08:30
"Eternitate,iubirea mea..."
Axl_22
Postat pe 4 Iulie 2011 08:32
doruleato, unde e trandafirul? ai schimbat iar avatarul?

esme
Postat pe 4 Iulie 2011 09:03
nu. ce vezi, esme?
trandafirul ala imi place tare de tot... si eu trandafirul il vad....
o saptamana minunata si linistita sa ai, esme..
intra daca vrei si la topicul cu femeile care nu mai au chef... vorbim apoi...
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Calatoriile- un mod de ati petrece viata 35 De la: Alice_Bv 24 Septembrie 2009 16:02
Sondaj plansul public 2 De la: alfheim 31 August 2011 20:11
Iubire in exil de Donna V 6 De la: vivacedonna 2 Martie 2012 21:31
impreuna sau fiecare cu viata lui?? 279 De la: georgy86 1 Iunie 2013 20:31
SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA 635 De la: MadMax 24 Februarie 2014 10:21
Setari Cookie-uri