Ce parerea aveti despre Buddism?

De la: alfheim, la data 2011-06-20 23:23:38hai bre dor, chiar nu vezi ca s-a apucat sa-mi cerceteze pantalonii peste tot...
ma intreb cand o ajunge la talpi.... ce-o mai descoperi
pai in pantalonii tai cred ca sunt sobolani,gandaci...viermi
ingerasulluptator
Postat pe 20 Iunie 2011 23:30
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-20 23:23:07
De la: dor72, la data 2011-06-20 23:17:42alf, e prea de tot...ma obligi sa fiu de acord cu irinuca...potoleste-te...sau vrei sa semeni cu ea?
asa spune-i sa nu se ridice la nivelul meu si sa stea in banca lui


buey..ma doare capul ....:-))))) hai ca am ras copios , luptatoarea.....dar care e nivelul tau ?? hai ca noi nu stim si suntem putin curiosi ashea:-)))...ca sa ajungem la nivelul Dv incercam o coborare in rapel..:-))
reyya
Postat pe 20 Iunie 2011 23:30
reyyuto, ai dreptate, tre` sa ne dam jos din copaci! nu e locul nostru acolo! e habitatul irinucai.
esme
Postat pe 20 Iunie 2011 23:34
De la: esme, la data 2011-06-20 23:34:17reyyuto, ai dreptate, tre` sa ne dam jos din copaci! nu e locul nostru acolo! e habitatul irinucai.
eu am vrut sa zic de pe tronul meu si sa incerce sa imi fure coroana,,,care imi apartine pe merit
ingerasulluptator
Postat pe 20 Iunie 2011 23:36
pe tron...asta cu referire la budisti...hm...de nivelul tau, irino...
invidioaselor...ce daca are nivelul ei, ha?
si ce daca e la 20 000 de leghe sub mari? il are...oriunde ar fi el...ascuns...
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 23:38
Pai stiii tu cine sapa groapa altui tot el cade in ea..Uite romanii si-au sapar groapa unii la altii si uite acum s-a format o groapa mare,,unde au cazut aproape toti....
ingerasulluptator
Postat pe 20 Iunie 2011 23:41
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-20 23:30:51
De la: alfheim, la data 2011-06-20 23:23:38hai bre dor, chiar nu vezi ca s-a apucat sa-mi cerceteze pantalonii peste tot...
ma intreb cand o ajunge la talpi.... ce-o mai descoperi
pai in pantalonii tai cred ca sunt sobolani,gandaci...viermi


Irino , daca doar crezi ca nu ai facut nimik ..trebuie sa te convingi dar nu cred sa vrea el :-)))))
reyya
Postat pe 20 Iunie 2011 23:42
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-20 23:41:47Pai stiii tu cine sapa groapa altui tot el cade in ea..Uite romanii si-au sapat groapa unii la altii groapa si uite acum s-a format o groapa mare,,unde au cazut aproape toti..in ea...pt ca romanii se doboara unii pe altii,,am mai ramas eu si inca cativa care nu se expun,,in rest toti sunt in groapa amarati..
ingerasulluptator
Postat pe 20 Iunie 2011 23:44
ei si tu reyya, e pusa fata pe cercetare dar e doar la stadiul ipotezeleor...
nu a ajuns in adancul problemei, pardon, pantalonilor lui alf...unde o asteapta ceva vierme...crede ea...
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 23:45
De la: dor72, la data 2011-06-20 23:45:52ei si tu reyya, e pusa fata pe cercetare dar e doar la stadiul ipotezeleor...
nu a ajuns in adancul problemei, pardon, pantalonilor lui alf...unde o asteapta ceva vierme...crede ea...
uite vezi ce rade din cauza unei prostii...cred ca tie daca iti arata cineva un deget razi de te prapadesti...si tu prostilor le plac prostiile....si perevereaza in prostie si umbla sa acumuleze cat mai multa prostie.l..ce sa facem nu toti putem fii inteligenti
ingerasulluptator
Postat pe 20 Iunie 2011 23:49
Pai stiii tu cine sapa groapa altui tot el cade in ea..Uite romanii si-au sapat groapa unii la altii groapa si uite acum s-a format o groapa mare,,unde au cazut aproape toti..in ea...pt ca romanii se doboara unii pe altii,,am mai ramas eu si inca cativa care nu se expun,,in rest toti sunt in groapa amarati..
ingerasulluptator
Postat pe 20 Iunie 2011 23:50
ai mai scris asta sau e laitmotivul serii ?? :-))))
reyya
Postat pe 20 Iunie 2011 23:51
bravo, irino! ai un zece...te-ai descris perfect...nimeni nu te cunoaste mai bine decat tine....
si zau daca am vazut o persoana mai realista si mai sincera decat tine...mai rar asemena OM...

reyya, cand nu iti mai gasesti cuvintele, te repeti...in speranta ca iti vor disparea lipsusurile...
( lupty, despre tine vorbesc...sa nu crezi cumva gresit, comme d'habitude... )
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 23:53
De la: reyya, la data 2011-06-20 23:51:45ai mai scris asta sau e laitmotivul serii ?? :-))))
pai vad ca nu dezbate nimeni subiectul de mai sus de asta l-am repetat...Prostii astia repeta subiectul cu carnatul...stii tu fiecare cu ce are....barbatii au carnat dar in buzunare le bate vantul..dar ei au carnat...dar nu si minte
ingerasulluptator
Postat pe 20 Iunie 2011 23:56
in buzunar?
lupty, la culcare...e prea mult chiar si pentru tine....
mie imi place sa vorbesc cu tine dar tu nu stii sa fii prietena....noapte buna....si sfetnic bun...
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 23:59
hai buna ziulica!

in cazul in care nu a fost suficient de explicita scobitorici, va reamintesc zicala: repetitia e mama invatarii! deci a vrut sa ne demonstreze si aseara ca a invatzat! ce anume? nu mai conteaza, esentialul e ca a invatzat... macar sa se citeze!
e asa amuzanta cand se citeaza si isi mai aduaga ceva completari de text sau face rectificari.... pffff.... se vede ca nu stie pentru ce foloseste butonul "modifica"
dar vorba lui dorulet, in sperantza ca...........

de unde stii tu scobitorici, ca au carnat barbatii? daca au vreun caltabos, sau cremwursti.... asta discutand despre articole inerte... daca vorbim de ceva mai cu viatza... putem detalia viermishorii de care ziceai... vierme de matase?, sau vierme inelar?... sau poate vreun anaconda... ceva???

ca tot ziceai de shobolani la mine in pantaloni...
stii care e asemanarea intre un barbat si un shobolan?
-amandoi cauta gaura!!!

si apropos, in zodiacul chinezesc sunt in anul shobolanului... deci esti pe aproape
alfheim
Postat pe 21 Iunie 2011 10:44


vezi ingere..ca CAND te superi te balbai

LILO
Postat pe 21 Iunie 2011 16:22
De la: LILO, la data 2011-06-21 16:22:01

vezi ingere..ca CAND te superi te balbai

computerul este suparat pe stricaciunile astea cu cap de om
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iunie 2011 16:23
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-21 16:23:59
De la: LILO, la data 2011-06-21 16:22:01

vezi ingere..ca CAND te superi te balbai

computerul este suparat pe stricaciunile astea cu cap de om


vezi ca s-a suparat computerul pe tine.... stie el ce stie!!!
mare adevar ai grait!
alfheim
Postat pe 21 Iunie 2011 16:25
pai barbatii sunt neam de excroci care put de prostie si ca sunt nespalati.....Crezi ca eu m-as lu-a dupa mintea proasta a unor barbati...Sau dupa mintea proasta a femeilor care se iau dupa barbati pt ca sunt prea lenese ca sa gandeasca indvidual
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iunie 2011 16:29
aia cu individul e buna rau de tot!
dar mai zi-mi cum e cu EXCROCII???/
asta trebuie sa fie neologism, ceva... sau ai ti-ai tras cumva licentza poetica de vara?
mai ia si tu un ceai cu gheatza, mai racoreshte-te... ca de lene incepi sa aberezi!

p.s. - daca prostia ar fi durut, ai fi fost avortata cu mult inainte de-a te naste!
alfheim
Postat pe 21 Iunie 2011 16:32
De la: alfheim, la data 2011-06-21 16:32:56aia cu individul e buna rau de tot!
dar mai zi-mi cum e cu EXCROCII???/
asta trebuie sa fie neologism, ceva... sau ai ti-ai tras cumva licentza poetica de vara?
mai ia si tu un ceai cu gheatza, mai racoreshte-te... ca de lene incepi sa aberezi!

p.s. - daca prostia ar fi durut, ai fi fost avortata cu mult inainte de-a te naste!
Barbatii abereaza din cauza lenei...Pt ca femeile fac toate treburile...Le gatesc,,le spala hainele ,,doar ca ei put pt ca le este si lene sa se spele...Apoi pt ca eu nu curat dupa barbati si nu sunt servitoarea lor nu inseamna ca sunt lenesa...Mie imi place sa imi traiesc viata in armonie....Altele isi traiesc viata cu sex dar curata rahatul dupa barbati,,,,trebuie sa plateasca carnatul....Dar eu sunt fata desteapta...pt ca eu nu sunt asa fraiera ca alte femei....care mai bine tac si se complac si fac si ele la fel cu oameni nevinovati in loc sa le rupa oasele la barbatii lenesi cu curvari
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iunie 2011 16:39
Barbatii abereaza din cauza lenei...Pt ca femeile fac toate treburile...Le gatesc,,le spala hainele ,,doar ca ei put pt ca le este si lene sa se spele...Apoi pt ca eu nu curat dupa barbati si nu sunt servitoarea lor nu inseamna ca sunt lenesa...Mie imi place sa imi traiesc viata in armonie....Altele isi traiesc viata cu sex dar curata rahatul dupa barbati,,,,trebuie sa plateasca carnatul....Dar eu sunt fata desteapta...pt ca eu nu sunt asa fraiera ca alte femei....care mai bine tac si se complac si fac si ele la fel cu oameni nevinovati in loc sa le rupa oasele la barbatii lenesi cu curvari
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iunie 2011 16:41
Ce te face sa crezi ca religia respectiva ar fi mai buna?Bine ai zis ca predat propriile sale conceptii.De cate ori insa parerile noastre ale oamenilor nu s-au dovedit gresita.Dovada e situatia in care ne aflam.SI sa tinem cont ca o parte dintre invataturi sunt chiar eronate.Ai bea un pahar de apa cu o picatura de otrava?La fel e si cu religia.Invataturile false ne pot departa de Dumnezeu nu apropia.
Edith_Moldovan
Postat pe 24 Iunie 2011 09:16
Edith,
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 09:17
De la: Edith_Moldovan, la data 2011-06-24 09:16:09Ce te face sa crezi ca religia respectiva ar fi mai buna?Bine ai zis ca predat propriile sale conceptii.De cate ori insa parerile noastre ale oamenilor nu s-au dovedit gresita.Dovada e situatia in care ne aflam.SI sa tinem cont ca o parte dintre invataturi sunt chiar eronate.Ai bea un pahar de apa cu o picatura de otrava?La fel e si cu religia.Invataturile false ne pot departa de Dumnezeu nu apropia.
Gandirea care vine de la Dumnezeu este constructiva....In comparatie cu gandirea care vine de la demon,,este distructibila...Spre exemplu multi preoti au gandirea distructibila si nu ii invata pe oameni sa fie corecti si cinstiti unii cu altii..Pt ca corectitudinea face pacea intre oameni..Preotii nu au har pt ca si ei fiind barbati nu le place sa fie cinstiti,,,si sinceri
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iunie 2011 16:52
La fel e si cu religia.Invataturile false ne pot departa de Dumnezeu nu apropia.[/quote] Gandirea care vine de la Dumnezeu este constructiva....In comparatie cu gandirea care vine de la demon,,este distructibila...Spre exemplu multi preoti au gandirea distructibila si nu ii invata pe oameni sa fie corecti si cinstiti unii cu altii..Pt ca corectitudinea face pacea intre oameni..Preotii nu au har pt ca si ei fiind barbati nu le place sa fie cinstiti,,,si sinceri
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iunie 2011 16:53
Un preot poate sa vorbeasca multe si sa nu inteleaga nimeni....Pe noi ne intereseaza evolutia si ce se vede de pe urma lor..majoritatea...Preotiilor nu au har,si sunt distructibile,,,sunt favorabile barbatilor,,dar defavorabile femeii....Barbatii nu au fost cinstiti de cand este lumea si au profitat mereu de pe urma femeilor.....ceea ce au distruss lumea.....
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iunie 2011 16:57
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-24 16:57:01Un preot poate sa vorbeasca multe si sa nu inteleaga nimeni....Pe noi ne intereseaza evolutia si ce se vede de pe urma lor..majoritatea...Preotiilor nu au har,si invataturile lor sunt distructibile,,,sunt favorabile barbatilor,,dar defavorabile femeii....Barbatii nu au fost cinstiti de cand este lumea si au profitat mereu de pe urma femeilor.....ceea ce au distruss lumea. barbatii sunt distrugatorii acestei lumi....
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iunie 2011 16:58
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-20 23:50:52Pai stiii tu cine sapa groapa altui tot el cade in ea..Uite romanii si-au sapat groapa unii la altii groapa si uite acum s-a format o groapa mare,,unde au cazut aproape toti..in ea...pt ca romanii se doboara unii pe altii,,am mai ramas eu si inca cativa care nu se expun,,in rest toti sunt in groapa amarati..




asa....deci!si se extinde prin Europa?sau se "Margineanu forever."..la Romania.....
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Iunie 2011 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care credeti ca este media noastra de viatza? 27 De la: klaus77 5 Noiembrie 2010 21:38
Cum sa castigi intre 50 -150 euro pe luna 1 De la: garbo_7467 11 Septembrie 2012 22:06
adevar sau provocare 328 De la: fleurdelis 29 Iunie 2010 19:35
De ce oare preotii barbati nu au avansat spriritual? 5 De la: alfheim 6 Octombrie 2011 15:14
Numara pana la 5000 13 De la: garbo111266 10 Aprilie 2010 12:41
Setari Cookie-uri