tot eu sunt,nu doream sa-l trimit mesajul,dar nu-i nimic.

eu am lucrat 2ani si 6 luni la o firma,am plecat in alta parte,unde sunt angajata cu contract de mandat.ce nu sunt eu,lamurita,as beneficia de bani pentru crestera copilului timp de 2 ani?nu am nici o zi intrerupta intre cele doua servicii.ideea era sa merg in paralel,dar nu am putut.va rog,ajutati-ma
chiar imi doresc un copil
ilieviorel15
Postat pe 9 Mai 2011 18:12
Thor, treci aici....
e nevoie...
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 18:16
haiditi mai, nu se ofera niciunu`?? ilie ...de-atata dorinta, deja merge-n paralel....sau incearca
ufishor
Postat pe 9 Mai 2011 18:24
ge, am vazut ca si tu ai vrea....
unde umblati cand are omu' ( femeia ) atata nevoie de voi....
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 18:26
ilieviorel ???!!!..sa inteleg ca esti fata nu? ???

daca au fost platite asigurarile de sanatate nu vad de ce nu ai putea ramane in crestere copil. Nu stiu ... cu contractul de mandat... la acest contract nu s/au platit asigurarile ?

si fii mai atenta atunci cand iti construiesti un cont .... sa bifezi corect casutele ...
cricat
Postat pe 9 Mai 2011 18:30
Raspunsul la intrebarea ei (???) era simplu: DACA a cotizat 12 luni neintrerupt cu asigurarile alea, beneficiaza de drepturi. Nu conteaza ca a cotizat cate o luna de la 12 angajatori diferiti.
Thor_again
Postat pe 9 Mai 2011 19:18
bine ca ai aparut....la timp....sa nu faca fata/baiat vreo depresie...si sa deschida alt topic...
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 22:15
In ce consta acel contract de mandat? Pentru ca sunt mai multe tipuri.
Daca este un contract pentru o activitate sistematica-administrare, organizare, urmarire indicatori de performanta- atunci societatea sau persoana fizica ce va mandatat avea obligatia sa retina si sa vireze la stat, pe langa 10% impozit si toate contributiile. Dumneavoastra aveati obligatia sa depuneti declaratia de venit si sa platiti diferenta de impozit. Daca contractul dumneavoastra de mandat este de alt tip, aveati obligatia sa va asigurati si sa platiti individual contributiile la pensii, sanatate, cci, somaj. In cazul in care nu ati facut-o, nu beneficiati de concediu platit pentru cresterea copilului pana la 2 ani.
Lidiaolteanu
Postat pe 19 Mai 2011 17:45
Si nu uita, indemnizatia de crestere a copilului (nascut dupa 1 ianuarie 2011) nu o vei primi decat in primul an. Cauta pe internet.
Eugenia69
Postat pe 19 Mai 2011 18:51
depinde pentru ce varianata opteaza !!!!
cory_emy
Postat pe 19 Mai 2011 19:04
pana la urma ilie si viorel pari a fi baiat desi poza de la avatar arata altceva precum si detaliul contului (feminin) dar totusi n-ar fi rau sa specifici carui sex apartii, ai usura munca de voluntariat!!!
alfheim
Postat pe 24 Mai 2011 10:23
De la: alfheim, la data 2011-05-24 10:23:02pana la urma ilie si viorel pari a fi baiat desi poza de la avatar arata altceva precum si detaliul contului (feminin) dar totusi n-ar fi rau sa specifici carui sex apartii, ai usura munca de voluntariat!!!


CA DE OBICEI AI TREABA DOAR CU SEXU...ESTE PT TINE CA AERUL, SUBIECTUL UNDE AI DE SPUS CEL MAI MULT.SI PT CA TE INTERESEAZA SI ACEL SEX , SE OBSERVA CA TE-AI TREZIT MAI ADORMIT DECIT IERI CA IN CONTINUARE GRIJA DE ALTII TE FECUNDEAZA ...SI NU GASESTI OBIECTELE ..." A FACE PE PROSTUL LA TIMPUL POTRIVIT, ESTE CEA MAI MARE INTELEPCIUNE"--CICERO

salutari si de la montaigne -" inteleptii invata mai mult de la nebuni " ( MULTUMESC)," decit nebunii de la intelepti"(unii au si ghinion sa nu priceapa)
garbo181543
Postat pe 24 Mai 2011 10:38
ACOLO UNDE SINT MAI MULTI INTELEPTI SE ALFA MAI PUTINA INTELEPCIUNE- Montesqieu, scrisori persane
garbo181543
Postat pe 24 Mai 2011 10:40
1543
daca taceai ....
dar cum nu poti sa taci ca deh urla prostia in tine...
noroc ca nu doare prostia, ca altfel ai fi un urlet toata

acum sa-ti traduc desi am mari dubii ca ai sa intelegi
n-am facut referire la actul sexual si la definirea sexului unei persoane care in incercarea de-a spune ceva a ajuns sa abereze chiar mai putin decat tine!
citerste inainte de toate postarile anterioare tie si apoi incearca sa scrii ceva sau sa dai vreo replica!
iar pe mine nu ma fecundeaza nimic.. si ca sa nu te mai facundeze grija de mine, fiindca risti sa ramai bortzoasa, cauta sa privesti in alta directzie cand dai de postarile mele!
si ai de grija cat faci pe proasta si pana unde, ca risti sa ramai asa! (nu-ti port de grija eu, si nici nu e un sfat, vezi tu ce e intr-un final)

P.S. nu stiu de unde ai dedus tu si mai ales cu ce ai dedus ca am eu de obicei treaba cu sexul, dar mai bine sa am treaba cu ala decat ca tine care n-ai treaba cu nimic.
sa-mi zic cand e ziua ta, sa-ti fac cadou o matura, poate ai nevoie sa mai dai ceva paienjeni jos!!!
alfheim
Postat pe 24 Mai 2011 10:46
De la: alfheim, la data 2011-05-24 10:46:021543
daca taceai ....
dar cum nu poti sa taci ca deh urla prostia in tine...
noroc ca nu doare prostia, ca altfel ai fi un urlet toata

acum sa-ti traduc desi am mari dubii ca ai sa intelegi
n-am facut referire la actul sexual si la definirea sexului unei persoane care in incercarea de-a spune ceva a ajuns sa abereze chiar mai putin decat tine!
citerste inainte de toate postarile anterioare tie si apoi incearca sa scrii ceva sau sa dai vreo replica!
iar pe mine nu ma fecundeaza nimic.. si ca sa nu te mai facundeze grija de mine, fiindca risti sa ramai bortzoasa, cauta sa privesti in alta directzie cand dai de postarile mele!
si ai de grija cat faci pe proasta si pana unde, ca risti sa ramai asa! (nu-ti port de grija eu, si nici nu e un sfat, vezi tu ce e intr-un final)

P.S. nu stiu de unde ai dedus tu si mai ales cu ce ai dedus ca am eu de obicei treaba cu sexul, dar mai bine sa am treaba cu ala decat ca tine care n-ai treaba cu nimic.
sa-mi zic cand e ziua ta, sa-ti fac cadou o matura, poate ai nevoie sa mai dai ceva paienjeni jos!!!


DECI TU SEMNEZI YRISS... MUTUMESC PT AJUTOR, RESTUL DEJA ESTE CUNOSCUT.

DIN TOT CE-N LUME MISCA SI RASUFLA,
NIMIC MAI SUBRED PE PAMINT CA OMUL.
HOMER--Odiseea XVIII


" prostul si nebunul seamana intre ei prin aceea ca gindesc altfel decit omul cum trebuire; dar nebunul e mindru de aceasta, iar prostul, indata ce incepe a banui deosebirea, nu. insa precum nebunul numeste nebuni pe ceilalti si prostul numeste prosti pe ceilalti mai cuminti decit dinsul."-- NICOLAE IORGA -- CUGETARI
garbo181543
Postat pe 24 Mai 2011 10:56
in primul rand incearca sa intelegi ceea ce tzi se scrie, desi ma indoiesc ca ai cu ce.
in al doilea rand nu semnez in nici un fel si daca as semna as face-o cu numele meu nu cu al altuia
in al treilea rand, daca ai fi asa minunata ultra infra super supra extra mega inteligneta asa cum incerci sa pari, n-ai da din citat in citat si n-ai trai din citate
citatele inteleg ca-ti plac cum plac multora (inclusiv mie) insa incearca sa spui ceva si de la tine, nu numai sa dai copy-paste cu ce-au spus altii
ce incerci sa faci iti arata doar limita si limitarea
si ultimul rand cauta sa postezi prin butonul raspunde nu prin cel cu citeaza
alfheim
Postat pe 24 Mai 2011 11:09
De la: alfheim, la data 2011-05-24 11:09:24in primul rand incearca sa intelegi ceea ce tzi se scrie, desi ma indoiesc ca ai cu ce.
in al doilea rand nu semnez in nici un fel si daca as semna as face-o cu numele meu nu cu al altuia
in al treilea rand, daca ai fi asa minunata ultra infra super supra extra mega inteligneta asa cum incerci sa pari, n-ai da din citat in citat si n-ai trai din citate
citatele inteleg ca-ti plac cum plac multora (inclusiv mie) insa incearca sa spui ceva si de la tine, nu numai sa dai copy-paste cu ce-au spus altii
ce incerci sa faci iti arata doar limita si limitarea
si ultimul rand cauta sa postezi prin butonul raspunde nu prin cel cu citeaza


asta este. nu inteleg de ce te justifici. si mai ales de ce te trezisi cu fatza la cearsaf si poirnisi un dialog pe un topic legat de mesajele din " privat"... ce te apasa? nu -mi raspunde , raspunde-ti tie
garbo181543
Postat pe 24 Mai 2011 11:23
fulga, chiar nu ma justific
in primul rand n-am cui sa ma justific!
nu gasesc de unde ai dedus ca m-as justifica!!!?????
oricum e trist ca oricat ti-ar explica cineva si oricat ai citi tot nu pricepi ca incarci forumul cu repetarea mesajelor prin "citeaza" cand poti comunica ceea ce ai de spus cu un simplu "raspunde"

pe alt considerent, am avut o revelatzie intre doua mesaje si un telefon, si vroiam sa-mi cer scuze fatza de tine pentru rautatile de care am facut uz, mi-am dat seama ca ai nevoie de foarte multa dragoste si compasiune
pare ca ti-au lipsit in copilarie si cu siguranta si mai tarziu in viatza, iar asta te-a facut sa te afunzi in lecturi pe care nu le intelegi dar care iti plac si te ajuta sa le folosesti ca surogat pentru tristetile tale duminicale
iti doresc sa ai parte de foarte multa iubire pe toate planurile si de toate felurile
alfheim
Postat pe 24 Mai 2011 11:34
auch!!! asta a durut...
michelle_
Postat pe 24 Mai 2011 11:46
bun venit michelle
sper ca nu foarte rau
cica si cei mai frumosi trandafiri au spini
alfheim
Postat pe 24 Mai 2011 11:53
nu pe mine m-a durut puisor
pe fulga asta, hehehe...
michelle_
Postat pe 24 Mai 2011 12:00
stiam la ce faci referire ...
insa tot pt ea speram ca nu prea tare
alfheim
Postat pe 24 Mai 2011 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ! 1 De la: garbo184386 29 Ianuarie 2011 12:54
HAINE NOI IMPORT BEBELUSI 2 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:36
ingrijirea tenului 18 De la: office_salinasusesi_ro 13 Martie 2010 10:26
Vreau un sfat.. Va rog.. 11 De la: rommy_me 1 Iulie 2011 14:29
BTS -confuza 1 De la: forbiden 18 Februarie 2010 10:52
Setari Cookie-uri