Iubiti si cainii vagabonzi!

eu zic sa se exporte cinii in China. In felul asta scapa Romania si de maidanezi si iese si din criza.
cit priveste iubirea aia neconditionata....stii vorba aia "de urita ce esti nu se uita nici un ciine la tine"?
Ciresica
Postat pe 21 Aprilie 2011 05:15
Doamne! ce a mai ramas din oameni!!!
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Aprilie 2011 05:54
Inainte de a fi compostati de maidanezi, sau dupa?
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2011 08:39
crezi ca omul se ridica la nivelul de recunostiinta al unui caine?inseamna ca traiesti o utopie daca asa gandesti.
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Aprilie 2011 08:55
recunostiinta...?!
grele...rau...
dor72
Postat pe 21 Aprilie 2011 08:57
daca te referi la oameni,grele rau...
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:01
[des]demoane, ceva imi spune ca se referea doar la noile norme gramaticale pe care le-ai inventat matale pe aici
no offence...
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:03
ce faci traiesti la batranete cu amintiri din tinerete?e grele mosule ...azi lumea iti numara si firimiturile dar si literele,sa nu gresesti topica sau gramatica sa o incalci grav la reguli.avatarul tau ma duce cu gandul la H.B.O unde aseara vazui a nu stiu cata oara simpaticul "Avatar".
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:19
E bine totusi ca mai ai ceva pe care sa il poti numi "gand", desi inclin sa cred ca e doar o fantasma careia, in mod eronat, ii atribui acest sens. Dar, cum nimeni nu e perfect, s-ar putea sa ma insel si eu de data asta.

PS: ciudata conexiunea, filmul era cu totul altul...
Mult mai bun decat povestioara infantila, de categorie D, pe care ai nominalizat-o. Parerea mea.
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:28
Buna ziua! Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!
Am sa incerc sa va raspund, sa-mi exprim punctul de vedere cu privire la tot ceea ce s-a scris. Ceea ce-mi "sare in ochi" in primul rand atunci cand citesc raspunsurile voastre este faptul ca, in definitiv, toti ne dorim acelasi lucru: sa nu mai avem strazile pline de caini! Solutiile pe care le consideram potrivite sunt, insa, total diferite. Pe toti cei care doriti eutanasierea cainilor, va intreb: ce dovada mai clara a faptului ca este inutila vreti, decat faptul ca a fost aplicata in anul 2000 si azi, 10 ani mai tarziu, suntem in aceeasi situatie? De ce sa nu incercam si o alta varianta care, probabil, ar fi mai buna?
E foarte adevarat ca unii caini sunt agresivi si nu mai pot fi corectati. Pentru ei, eutanasierea poate fi o solutie, dar mi se pare imunam si degradant sa-i omoram pe toti. Si, mai ales, ineficient!
Cat priveste adoptatul lor, puteti fi siguri ca cei care militeaza pentru caini/pisici, au acasa nu caini/pisici de rasa, pe care sa fi platit o avere, ci animale luate din spatele blocului! Eu am adoptat 2 pisici, nu pot lua caini pentru ca stau in chirie iar proprietarul nu-mi permite sa tin caini.
Ma deranjeaza foarte tare faptul ca unii dintre voi ii acuza pe cei care lupta pentru drepturile animalelor ca nu se intereseaza si de suferintele oamenilor. Cei 2% din impozitul pe venit i-am redirectionat catre maternitati. Nu aveti nici un drept sa acuzati pe nimeni, de nimic! Pana la urma, fiecare lupta pentru ce i se pare lui important!
Sper ca am fost coerenta. Sper, de asemenea, ca nu vor mai exista post-uri rautacioase, cu tot felul de injurii. Sa ne amintim ca toti vrem acelasi lucru si ca daca vom fi uniti, e posibil sa ne atingem scopul!
Va doresc tuturor o zi cat mai frumoasa!
eva_ptrm
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:40
sti cate HBO avem pe cabluri?eu am vazut avatar.asa ca batrane 'ai putintica rabdare' inainte sa ma invinuiesti de uituceala sau alte semne ale ramolismentului.
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:41
demoane, te tot dai pe dupa dud. eu ma refeream strict la conexiunea pe care ai facut-o intre avatarul meu si idiotenia aia pe care ti-o evoca
d-aia ti-am spus ca "filmul era altul". adica filmul pe care ar fi trebuit sa ti-l evoce...
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:50
wow, cata deviatie de pe axa normalitatii la irinuca cea noua
nu stiu daca limba romana este castigata cu noile cuvinte pe care gagautza asta le inventeaza, insa cu siguranta ca rade de se kk pe ea
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:50
dap... la "glumitzele" "ei"
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:52
Pai Thorache, doar ea ce le mai intelege.
Cum spuneam mai demult, e bine ca nu va putea procrea vreodata, altfel se inmultea tribul Stupizilor.
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:54
cum adica"sti cate HBO avem pe cabluri?"
si_totusi
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:56
Pai eu ce spuneam ,totusico, de reactiile limbii romane, sireaca!
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:58
anakinu, imi si imaginam cum stau HBO-urile istea aliniate, ca ciorile pe sarma de telegraf
si_totusi
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:01
tushelu, "din cauza vitezei", mami nu din ignoranta sau semialfabetizare, nuuu! repede te-ai gandit la asta, carcotaso!
sau sa scriu "carcotas-o!", sa priceapa si caricatura aia mica?
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:02
im-i pare ca v-a mananca chelea. v-a luati de telectuali.
si_totusi
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:12
"lua-ti", tushelu, "lua-ti"!
scumpo, acum iti dai seama ce efort depun analfabetii astia sa scrie asa?
daca ne zici ca nu ti-a fost greu sa redactezi postarea de mai sus in forma respectiva, eu unul nu te cred!
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:15
Eu cre-d ca e nativ, b're Thorache. Altfel na-m fi diferitii uni de alti.

Bre, ai dreptate. Puii mei, e mai usor sa scrii corect...
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:18
da, da, anakinu ...cum era aia? "unitate in diversitate" cumva?
cred ca era mai buna ca deviza a romanicii actuale, nu a uniunii
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:19
Aham, pretutindenari, din aia..
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:22
mia fost, recunosc. voia-m sa gasesc si cuvinte-le care se scriu cu 2 de"i". aici ,copi sunt tarii. iaca am gasit

anakinu,"pui'mei.asa ie corect.n-u prea sti sa scri.
si_totusi
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:22
simt ca am dat de o "sotietate fara printipuri,va sa zica nu le are",in care viclenia inlocuieste gandirea,caci"acolo unde nu e moral,acolo e coruptie".asa ca "puicusorilor"eu am sa va cer numai sa aveti "putintica rabdare"cu mine, un biet demon decazut din drepturi .
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:23
Lucifere, avem, cum nu? avem, avem...
da' vezi ca eu unul, la anii mei, stau mai prost la capitolul asta, adica mi-o pierd repede.
nu mai am timpul de altadata
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:26
Totusico, me-a culp'a!
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:27
iote,frate! si-n iad e lupta de putere sau se fac restructurari ai dat si tu, demone, cu cascheta-n talpa iadului de te-au decazut din drepturi? eu am zis sa se mai termine cu munca aiasta sindicala.macar asa, la nivelul de jos.
si_totusi
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:36
"cum iti spui puicusorule",daca ii fii de dinainte de "patuzsopt" pai lupta,lupta si da-i, si da-i si lupta ca sa rezisti sa imbatranesc si eu venerabile ...
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
S.O.S 5 De la: iulius_cezar 24 Ianuarie 2010 15:40
WORKSHOP ANXIETATEA SI ATACURILE DE PANICA: 17 FEB. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 7 Februarie 2012 12:12
"legea"Cojocaru 1 De la: Alexxandra 17 Februarie 2010 18:15
Curs de Taijiquan Febr-Mai 2015 1 De la: Marcel_D 15 Februarie 2015 00:13
Hai sa facem ceva original! 13 De la: Allegra 18 Februarie 2011 21:28
Setari Cookie-uri