DUPA 12 ANI

pffffffffff
ce reactualizare fulminanta dupa 2 luni
deci amu au 12 ani si 4 luni
s-a maritat in februarie, zece ani de casnicie, cam mult...
cam asa se intampla. veni sorocul.
mai fata, ti-e bine cu sotul, dar inca nu-ti dai seama, ca l-ai inselat si tu putin, asta e, shpaga ta. vezi sa nu afle si las-o jos cu vecinul ca nu tine de foame
ca il iubesti si tu... hmmmmm, iluzii, iluzii, cum era aia cu fascinatzia si asa mai departe, lasa ca dezviolt alta data, ca altfel iese roman foileton.
o sa parafrazez o zicala
"iubirea vecinului e ca umbra spinului
te-asezi sa te racoresti si mai rau te dogoreshti"
in fine, fa cum crezi tu ca ti-e bine, dar orice faci asuma-ti
lupul a zis asa - decat caine in lantz o viatza, mai bine lup in padure o zi!
si pana seara era deja jupuit si pus blana la argasit
nu oricine supravietzuieste precum lupul in padure dupa ce-a fost tzinut o viatza in lantz, colivie, cushca sau cum vrei sa-i zici!
mai zicea cineva pe un alt topic o idee asemanatioare, ca amu ti-e bine uc vecinul, ca doar va facetzi unul pe altul sa va simtziti bine, dar imagineaza-ti viatza alaturi de el cu greutatile si cu chestiunile cotidiene, oare ai s-o suportzi? acum profitzi de faptul ca sotul are rabdare si nu vede sau se face ca nu vede?
ce te face sa crezi ca marea iubire a vecinui nu se termina odata cu mutarea impreuna?
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 12:57
Eu un singur lucru nu inteleg-ce a inteles fetita ta?
1-ca tu ai un iubit
2-ca sotul tau te "santajeaza sentimental"
3-ca vrei sa divortezi...as mai avea eu cateva intrebari...dar stiu ca raspuns nu primesc...asa ca mai bine ma opresc aici
Axl_22
Postat pe 2 Iunie 2011 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vampirii energetici 99 De la: garbo028998 7 Martie 2011 08:26
Doctor 3 De la: garbo_462924 10 Martie 2017 13:12
Ajutati-ma sa-mi salvez casnicia !!!!! 49 De la: garbo_7212 28 Februarie 2014 10:51
Sunt plecat din tara si vreau sa divortez 96 De la: garbo_12502 14 Iunie 2018 16:24
cum afecteaza divortul copiii? 9 De la: garbo_1474 19 Aprilie 2012 16:39
Setari Cookie-uri