Partenera de sex sau altceva???

Mi-au taiat raspunsul!! COPII SUNT TOTDEAUNA SINCERI
elisabeta_boia
Postat pe 20 Martie 2011 12:10
acilea te-as contrazice nitzel...
Freya__
Postat pe 20 Martie 2011 12:30
betty, pana la ce (frageda) varsta?
dor72
Postat pe 20 Martie 2011 17:16
Scumpa mea, jos palaria pentru acei barbati! Sunt barbati care in acele momente te iubesc cu adevarat, cu pasiune, esti regina lor de o noapte! Nu mai pune la suflet ce se intampla a doua zi, gandeste la ce a fost frumos si ZAMBESTE!
laurentia92
Postat pe 20 Martie 2011 20:27
Hmmmm..... am avut si eu o experienta identica. Cum il cheama pe junele tau? Nu de alta dar poate este vorba despre acelasi barbat.
garbo134782
Postat pe 20 Martie 2011 21:27
De la: dor72, la data 2011-03-20 17:16:56betty, pana la ce (frageda) varsta?
Da ai dreptate,pana pe la 6-7 ani...dar citatele erau de la copii pana la 7 ani,nevinovate raspunsuri...!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Martie 2011 21:54
bettyna, copiii din ziua de azi sunt precoce...mai taie
dor72
Postat pe 20 Martie 2011 22:09
copiii spun lucruri traznite...
eladaela
Postat pe 20 Martie 2011 22:12
al meu chiar a spus. cand avea 3 ani. l-a omorat pe Iantu...zau, am fost la emisiune aia
dor72
Postat pe 20 Martie 2011 22:34
De la: laurentia92, la data 2011-03-20 20:27:12Scumpa mea, jos palaria pentru acei barbati! Sunt barbati care in acele momente te iubesc cu adevarat, cu pasiune, esti regina lor de o noapte! Nu mai pune la suflet ce se intampla a doua zi, gandeste la ce a fost frumos si ZAMBESTE!

ce mi-au placut cuvintele tale!...super (uite asa ne mai optimizam :D)
garbo-mira
Postat pe 20 Martie 2011 23:08
:)))) garbo,iti dai seama ca nu as fi tampita sa ii mai scriu si numele pe aici :))))))))
luly83
Postat pe 21 Martie 2011 06:57
Mda,frumos raspuns....e frumos sa ne simtim regine...dar nu de o noapte :)))) si apoi daca noptile sunt mai multe?de ce au acelasi comportament?
luly83
Postat pe 21 Martie 2011 07:01
De la: luly83, la data 2011-03-21 07:01:02Mda,frumos raspuns....e frumos sa ne simtim regine...dar nu de o noapte :)))) si apoi daca noptile sunt mai multe?de ce au acelasi comportament?

Luly, nu totdeauna au acelasi comportament. Uneori insa, poate au trecut si ei prin despartiri pe care nu le-au inteles. Poate au suferit si ei candva din pricina unei femei iar asta ii face al naiba de razbunatori. Poate au primit o educatie deficitara si atunci nu ai ce sa le ceri si nici nu se merita sa-ti bati capul sa-i intelegi. Cert este ca, indiferent de motiv, daca se comporta asa nu iubesc si nu are rost sa ramai langa un om care nu poate sa-ti ofere dragoste decat cu lingurita. Viate merge intotdeauna mai departe si pentru tine si pentru respectivul, pentru ce sa te framanti atat?
Cand vei intalni omul ce trebuie sa fie al tau, vei sti si vei fii fericita.
Lidiaolteanu
Postat pe 21 Martie 2011 16:37

De aia au fost alungati din gradina raiului Adam si Eva. Din pricina lui "de ce".
O fraza aparent atat de simpla si atat de plina de intelepciune! Kishtoaka, tu nu suferi pt ceea ce ti se intampla ci pt ca nu ai raspuns la "de ce"! Poate ti se pare stupid, dar este atat de adevarat! Accepta situatia asa cum e! Bucura-te de moment si i-a lucrurile asa cum sunt! Este atat de simplu! Iar pt cei care spun ca e complicat, le spun ca nu e, ci doar asa vor ei sa fie! Suntem ceea ce gandim![/quote]

Nu ma pot abtine sa nu comentez la mesajele care pledeaza pentru "iubirea pura, neconditionata". Haideti sa fim seriosi! Cred ca o asemenea iubire te distruge, daca nu e impartasita macar intr-o anumita masura, daca nu cu aceeasi intensitate cu care iti e oferita. E frumos, chiar indicat, sa iubesti neconditionat, sa dai fara sa astepti sa primesti, dar numai pentru o perioada limitata. Dupa o vreme trebuie sa te intrebi daca ti se raspunde la iubirea ta, sa pretinzi si tu iubire, sa reactionezi cumva la raceala celuilalt. Altfel incepi sa devii un sclav. Nu ma refer la iubirea pentru Dumnezeu, si nici la iubirea pentru un copil.

Cum sa nu raspunzi la "de ce?". Zilele pe acest pamant iti sunt numarate, nu ar fi pacat sa-ti irosesti viata acceptand niste comportamente care te fac nefericita?

Una din membre scria "daca nu-l parasesti s-ar putea sa ramai singura". Da, de acord, dar la fel de bine s-ar putea sa ramai singura si daca renunti la relatie. Pe de alta parte, daca lungesti o relatie care nu duce nicaieri s-ar putea ca in acest timp sa nu mai cauti alt partener si in acest mod sa ajungi sa ramai singura. Nu-i chiar asa simplu...

In concluzie, cu un singur lucru sunt de acord: sa iei lucrurile cum sunt, sa nu pui prea multe intrebari, sa traiesti clipa, dar o perioada limitata.
corinuta123
Postat pe 21 Martie 2011 17:22
este o adevarata filosofie a cuvintului partener de ce nu te intrbi tu de ce lai adus in situatia careeste acum
garbo193947
Postat pe 21 Martie 2011 17:48
ah luly sunt intr-o situatie asemanatoare tie si nu prea stiu nici eu cum sa reactionez,ma gandesc ca o varianta ar fi sa vorbesc serios cu el pe tema asta sa-i spun ce simt de fapt dar pe de alta parte sunt prea orgolioasa sa ii arat cat de indragostita sunt de fapt mai ales ca nu stiu exact ce ganduri ii trec lui prin cap.nu as vrea sa pic prost in toata chestia asta am incercat sa ma indepartez de el sa il las dar n-am putut conjuncura e de asa natura ca trebuie sa-l vad zilnic si nici el nu pare dispus sa ma lase in pace dar nici nu-l vad implicandu-se mai mult... decat cum ai spus tu cand e cu mine chiar e cu mine chiar simt ca e ceva acolo insa nu e permanent...barbatii astia....si mai zic ca ei nu ne inteleg pe noi..
ioaana
Postat pe 22 Martie 2011 00:47
ioaana,imi pare rau ca esti in situatia asta,stiu f bine cum e....stii ceva?am inceput sa nu ma mai agit deloc...iau lucrurile fix asa cum vin pt inca o perioada scurta.....si apoi o sa pun stop daca vad ca lucrurile continua in felul asta....avea dreptate Paulo Coelho cand zicea :"cine iubeste asteptand o recompensa isi poierde vremea " :)) nu trebuie sa asteptam nimic tocmai ca sa nu fim dezamagite...o sa incerc sa traiesc clipa si atat (nu stiu cat timp o sa ma mai multumeasca clipa asta dar o sa o fac).De ceva vreme oricum m-a cam secat comportam asta si incep sa vad diferit...incep sa nu il mai vad asa special pe cat parea inainte...Eu zic sa nu vb cu al tau inca pt ca barbatii se cam sperie si se cam enerveaza in mom in care zici:ok,trebuie sa avem o discutie serioasa....nu le plac discutiile serioase,parerea mea,nu vor sa fie trasi la raspundere,incearca sa ii arati ca nu e bine cum procedeaza prin comportam tau....ataca-l subtil,spune-i ce te deranjeaza cu timpul,putin cate putin,azi o chestie,peste 2 zile alta,vezi si tu,depinde de ce vorbiti in mom alea.....te pup si iti urez multa bafta
luly83
Postat pe 22 Martie 2011 15:29
Draga Lidia cred ca ai mare dreptate...de fapt am ajuns la aceeasi concluzie..ca nu se merita...cred ca merit mai mult..nu ma simt o printesa doar ca nu imi convine sa imi dea cineva atentie si dragoste cu lingurita atata timp cat el pt mine e pe primul loc.Cum ziceam mai jos mai astept o per f scurta ca sa ma conving de tot si apoi imi vad de treaba mea...nu are rost sa mai sufar.te pup .iti multum de sfaturi
luly83
Postat pe 22 Martie 2011 15:34
luly o sa fim ok pana la urma si tu si eu :)
ai dreptate nu ajuta cu nimic discutia serioasa cat despre subtilitati le-am incercat si pe alea dar stie jocul asta foarte bine si stie ce sa zica si ce sa faca ca sa ii convina tot lui si ma enervez pt ca ma las dusa de nas asa desi stiu ca cel mai probabil asta nu e decat un alt joc...dar ce pot sa fac cand sunt atat de atrasa de el...astept doar sa-mi treaca sa ma plictisesc odata sau ceva de genul ca sa pot sa merg mai departe sa-l las in urma.Sa speram ca o sa se intample in viitorul apropiat pt ca altfel o sa ii dau cu ceva in cap
ioaana
Postat pe 25 Martie 2011 04:45
De la: luly83, la data 2011-03-22 15:34:14Draga Lidia cred ca ai mare dreptate...de fapt am ajuns la aceeasi concluzie..ca nu se merita...cred ca merit mai mult..nu ma simt o printesa doar ca nu imi convine sa imi dea cineva atentie si dragoste cu lingurita atata timp cat el pt mine e pe primul loc.Cum ziceam mai jos mai astept o per f scurta ca sa ma conving de tot si apoi imi vad de treaba mea...nu are rost sa mai sufar.te pup .iti multum de sfaturi


Capul sus, o sa rasara soarele si pe strada ta! Pup si eu
Lidiaolteanu
Postat pe 25 Martie 2011 17:42
hahahaha....ioana,asta fac si eu.....astept sa imi treaca :))))))))))))) dar deocamdata vad ca slabe sanse :))))).Cred ca trebuie doar sa asteptam ca la un moment dat tot fac ei ceva cate o sa ne sece de tot si o sa puna capac.....asa ca mai bine sa fim pe faza :))))))) te pupik
luly83
Postat pe 26 Martie 2011 17:02
da slabe sanse sa treaca observ si eu ...mai nou incerc alta tactica sa vedem cum reactioneaza la asta,m-am gandit sa incerc sa-l fac putin gelos sa vedem daca reactioneaza intru-un fel sau altul la modul daca imi zice ceva sau bate vreun apropo sau daca se schimba la fata :))))) ar fi interesant de vazut ce fata ar face macar asa vad cat de mult ii pasa daca ne vedem cu alte persoane sau nu,oricum incerc zilele astea iti spun ce reactii am primit :*
ioaana
Postat pe 29 Martie 2011 04:08
ai facut foarte mult pentru mine si-ti multumesc,dar te iubesc cu adevarat din tot sufletul,ajuta-ma in continuare te implor
garbo107589
Postat pe 30 Martie 2011 08:00
Pe cine mai?
AMELYY
Postat pe 30 Martie 2011 08:08
oh, nimic nu stii!
pe alex ala...
michelle_
Postat pe 30 Martie 2011 08:31
ce fac
Bogdan_Si_Atat_1
Postat pe 6 Iunie 2013 10:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotul meu ma inseala...eu mai am putin si nasc :( 86 De la: garbo_451971 26 Mai 2020 16:58
enterocolita la bebei 6 De la: funny_lucky 6 Decembrie 2010 20:08
Colici 19 De la: daniilia 24 Martie 2011 10:18
Hainute pentru bebelusi si copiii pana la 6 ani! 1 De la: contshop 24 Ianuarie 2011 12:09
patut nacela 1 De la: delly003777 8 Iulie 2010 11:28
Setari Cookie-uri