Nu mai pot face dragoste cu sotia mea..

Deci, Roby, ti-ai gasit idealul?
cricat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 21:49

Rele d-le, rele!
AMELYY
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:11
Ce varsta ai?
In primu rand ar trebui sa iti dai seama de ce nu te mai atrage sotia ta?
Poat fi doua cauze:1Nu te mai atrage pt ca iubesti o alta persoana..si atunci din respect pt sotie nu te mai atingi de ea
2Nu mai este sotia femeia de care te-ai indragostit:nu se mai aranjeaza,nu mai are incredere in ea si toate aceste aspecte negative ti le transmite..
Daca este cauza nr 2 ar trebui sa vorbesti si sa o sfatuiesti pe sotia ta,sa-i fi alaturi si sa redevina persoana care era..sunt convinsa ca este o persoana minunata..si in fata lui Dumnezeu ea va fi sotia ta.
Aceste aventuri si dubii in ceea ce priveste casatoria si amanta..apar la varsta de 40-50 de ani..totul este sa controlati aceste scapari pt a nu va esua casatoria!
Mult succes!
kitty77
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:49
ti-ai revenit mai barbate???Facusi secs cu nevastata????
ioooiii ce de topicuri HOT am pierdut anul trecut
ameno
Postat pe 7 Ianuarie 2011 19:35
poate ca te atrage amanta mai mult si de de aceea nu poti face dragoste cu sotia. nu ai explicat daca ai problema de eractie cu sotia sau pur si simplu nu te mai atrage. poate intra la banuieli. incearca ceva jucarii sexuale gen vibrator cu sotia poate merge. apropo si cati ani ai? succes. sa ne spu ce ai facut.
garbo115121
Postat pe 8 Ianuarie 2011 08:29
a draq "eractie"..
da' bre.. sa-i cumpere un vibrator,ce s-o mai lungim atat...
iasomia
Postat pe 8 Ianuarie 2011 10:37
De la: little_paradise, la data 2010-12-18 06:09:32 ....pai faceti o partida-n trei poate asa merge!

cu alta in locul sotiei... sotia ramane doar gospodina, pana la "invierea" instinctelor.
garbo257891
Postat pe 8 Ianuarie 2011 12:54
De la: garbo115121, la data 2011-01-08 08:29:57poate ca te atrage amanta mai mult si de de aceea nu poti face dragoste cu sotia. nu ai explicat daca ai problema de eractie cu sotia sau pur si simplu nu te mai atrage. poate intra la banuieli. incearca ceva jucarii sexuale gen vibrator cu sotia poate merge. apropo si cati ani ai? succes. sa ne spu ce ai facut.


scrii acolo ceaua di eractie ! poate ai vrut sa scrii extractie sau cumva...erectie ?
pai la femei asta NO PROBLEM . ele sunt maestre s-o provoace sau cu manutza sau cu ...hait ca mi-e rusine sa scriu da' ma intelegeti voi...
adi27
Postat pe 8 Ianuarie 2011 15:35
buna ,scumpa mea nu ma maritam daca stiam ce barbat voi alege
sa faci sex cu sotul tau o data pe an , te inpinge la o reletie extraconjugala , am incercat oate metodele posibile de a fi atractiva , ca femeie , sotie ,mama , si degeaba ce ai dori sa ma pocaiesc , imi pare rau daca asta este parerea ta , ii dau dreptate barbatului care si_a spus oful , daca o avea o SOTIE cum am eu SOTUL?
garbo174786
Postat pe 10 Ianuarie 2011 01:16


Aici poate sa fie si ceva psihologic(vina ca o inseli),fa o pauza cu amanta ,daca se poate pentru totdeauna ,si sigur lucrurile se vor schimba.



garbo168173
Postat pe 12 Ianuarie 2011 15:21
arata rau sotia in comparatie cu amanta.???? Si in todeauna nu faci cu sotia ce faci cu amanta,,,
inoglinda
Postat pe 12 Ianuarie 2011 16:16
de ce, garbo 021, nu fac barbatii cu sotiile ce fac cu amantele?
cricat
Postat pe 12 Ianuarie 2011 17:45
pentru ca intodeauna sotiile au ceva obiectii pentru ca nu vreau asa ca nu-mi place.
inoglinda
Postat pe 12 Ianuarie 2011 20:49
si amantele ..... fac tot ce le ceri... fara comentarii, nu?

daca barbatii nu stiu cum sa ceara de la neveste..... poate (repet ...poate) ar primi
cricat
Postat pe 12 Ianuarie 2011 20:53
totul depinde de vechimea relatiei conjugale...
inoglinda
Postat pe 12 Ianuarie 2011 20:59
nop.... depinde de comunicare.... care exista sau nu!
cricat
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:02
De la: garbo000907, la data 2010-12-14 11:05:42Sunt casatorit..De ceva timp am o relatie extraconjugala,si nu mai pot face dragoste cu sotia mea..De aproximativ o luna si jumatate nu pot sa am relatii intime..Cu cealalta partenera a mea reusesc..insa cu sotia nu..nu stiu ce mi se intampla..Un sfat ceva?Nu vreau rautati..Multumesc




sa fii stat linistit sa nu fii sarit gardul ......acum inghite si rabda umilinta nevestei tale
marinescu75
Postat pe 13 Ianuarie 2011 14:54
mai exista o solutie daca tu nu mai poti. Va gasi ea pe altul care poate, si cred ca va fi mult mai multumita de cit cu tine. CE NU ESTE AL TAU ESTE MAI INCITANT.,............PLICTISEALA....
inoglinda
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:07
De la: mimitm, la data 2010-12-19 14:33:43Daca caznicia vrei sa mearga incearca si fa dragoste si cu sotia. Mai rar dar incearca. Depinde ce-ti doresti?
hmmm.iak ai vb si tu.....mai bine da-te cu c....de pamant.
tatoo
Postat pe 14 Ianuarie 2011 17:02
ce vrei sa spui ADI 27?ca tot sotia e de vina?ca el vine stors de la amanta?si ea trebuie apoi sa i-o mai si bel....!!!!!!!haiti!k si mie mi-e rusine.da'intelegi tu....
tatoo
Postat pe 14 Ianuarie 2011 17:19
De la: iasomia, la data 2011-01-08 10:37:53a draq "eractie"..
da' bre.. sa-i cumpere un vibrator,ce s-o mai lungim atat...

de ce sa-si mai cheltuie omu' banii ?
da' ce, numa cu deshtu' nu merge ?
adi27
Postat pe 14 Ianuarie 2011 21:50
recunosc ,nu am avut rabdare sa ciitesc tot ,dar aceasta "poveste "imi pare cunoscuta....este povestea pe care o spune asa zisul barbat casatorit amantei cand aceasta incepe sa-si doreasca mai mult....peste putin timp relatia dispare...zmeul are deja in vizor o alta amanta....Acest tip de barbat nu face "dragoste" niciodata,se iubeste doar pe el....ceea ce face se numeste simplu sex...motivatia pentru care o abureste pe cealalta cu iubirea este pur speculativa:nu trebuie sa plateasca ...Asadar afirmatia "NU mai pot face dragoste cu sotia mea" este o mare minciuna pe care o poti verifica intreband sotia...si in acelasi timp un mare adevar:la inceputul casatoriei el avea impresia ca face dragoste...acum este doar sex...In curand acest om va dovedi ca o poate face cu oricine ...DECI afirmatia lui este un semnal de alarma..e plictisit,nemultumit,cauta altceva...nu il intreba, ca nu stie ce...
Exista un singur adevar:Dragostea nu poate fi decat totala,ea exista sau nu,iar atunci cand exista dispare lumea din jur....deciziile se iau rapid cand stii ce simti.
Sunt foarte multe persoane care cer pareri sau sfaturi pe toate drumurile si care nu fac nimic cu acestea ulterior....noi vorbim la urechi surde,pentru ca atunci cand esti implicat emotiile nu te lasa sa percepi realitatea.
garbo060390
Postat pe 15 Ianuarie 2011 04:58
390, asta mi se pare si mie: o falsa problema.
Nu mai poti face... dar de ce nea autorul subiectului, ar mai trebui sa poti?!
Eu zic ca nici nu e cazul sa incerci sa mimezi ceva ce, in mod evident, nu simti. Mama natura asta are motivele ei....

Du-te la o sala de fitness, daca vrei sa arzi calorii... E mai igienic.
quasaria
Postat pe 15 Ianuarie 2011 09:30
Interesant subiect ! As vrea sa stiu ce inseamna a face dragoste cu sotia ta si ce inseamna a face dragoste cu amanta ! Daca nu sunteti doi incuiati (tu si sotia ta ) ar trebui sa treceti si voi la lucruri serioase in dormitor si sa abordati tehnici cat mai rafinate si nu uita ce este cel mai important in pat !!!!! Primul lucru pe care un barbat ar trebui sa-l faca in pat este sa-si satisfaca femeia de langa el oricare ar fi ea si dupa aceea sa termine si el !!!! In capul tau trebuie sa fie un lucru clar :adu femeia ce sta in pat alaturi de tine in Nirvana si dupa aceea te consideri BARBAT ! Daca vrei sa fii un ales fii bun ! Ti-o spune un barbat !Bafta !
garbo167327
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:55
IACA,MA BAG SI EU CA CHILOTII IN C.. SI ZIC:cand auzim"fac dragoste" presupunem ca exista dragoste intre cei doi.daca ai inselat-o(si nu o data....),nu se mai cheama dragoste.asa ca,spune"nu mai pot sa fac sex cu sotia"sau ,mai corect,nu mai poti sa i-o tragi!si daca intre timp n-ai rezolvat,am eu o solutie:cere sfatul sotiei,s-ar putea sa nu-ti mai solicite niciodata serviciile.si ai scapat de dilema.
tatoo
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:13
mai am un sfat pt tine: vrei sa poti in orice noapte?/zilnic bea un kil de lapte!/nu uita sa te asiguri/sa pui ghips,/cam vreo trei linguri. si pt sotia ta nef.....ericita,bai: sotiorul tau,netotul/torturat de vina sa/e un sclav ce-ti face totul./totul...mai putin ceva.gata.v-am pupat adanc.
tatoo
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:59
normal ca daca o inseli nu mai ai sentimente ptr. ea iar odata ce nu iubesti o persoana e mai bine sa o lasi (ptr. ce mai stati impreuna ,numai ptr. faptul de a fi casatoriti) nu este corect ,spunei adevarul daca macar o respecti si luati o hotarire ìmpreuna ...bafta
mihaela76
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:23
consuma tahitian noni!
1.castiga sanatate.
2.castiga bani din recomandare.
www.tahitiannoni.ro/2595179
garbo182860
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:32
Imi imaginez ca atunci cand te-ai casatorit ai facut-o din dragoste si nu din alte motive. Ce se intampla intre voi se numeste lipsa de comunicare. Trebuie sa vezi cand a inceput totul si de ce. Ai sa afli ca dintr-un motiv anumite intre voi a aparut o ruptura pe care tu ai incercat sa o umpli cu o amanta. Alegerea nu a fost cea mai buna. Trebuia sa fi avut curajul sa discuti cu sotia. Situatia era cu totul alta. Ce mai poti face este sa-ti iei inima in dinti, daca mai tii la casnicia ta, si sa vorbesti cu ea. Se pot intampla 2 lucruri: fie divorteaza si tu ramai liber sa te culci cu cine vrei, fie va mai da casniciei voastre inca o sansa.In ultimul caz, daca esti barbat inteligent si nu unul care umbla cu capul in traista, ii spui adio amantei. Intai de toate tu trebuie sa-ti clarifici daca o mai iubesti sau nu, sa stai fata in fata cu tine insuti si sa afli ce vrei de fapt. Orice decizie ai lua raspunderea apasa pe umerii tai. Apoi vorbeste cu sotia ta despre problema ta. Daca va hotarati sa o luati de la inceput n-ar fi rau sa incepeti cu un buchet de flori, o prietenie sincera, o invitatie la o prajitura, o pizza, o mai astepti cand iese de la serviciu..., ca doi buni prieteni. Nu uita ca dragostea este un lucru ce depinde nu numai de sentimente ci si de vointa. Tu poti alege sa iubesti sau nu. Daca da incearca s-o recuceresti. Si daca ai reusit, fii destept si nu mai repeta greseala pe care ai facut-o. In ceea ce priveste relatiile intime cu sotia ta, considera ca ea face parte din fiinta ta si amandoi sunteti una. Restabileste puntea de comunicare. O familie care comunica va ramane unita. Ai curajul si spune-i tot ce te framanta. Vei avea surpriza sa afli ca nu te judeca ci incearca din rasputeri sa te ajute.
angel_forever
Postat pe 17 Ianuarie 2011 17:06
De la: garbo000907, la data 2010-12-14 11:05:42Sunt casatorit..De ceva timp am o relatie extraconjugala,si nu mai pot face dragoste cu sotia mea..De aproximativ o luna si jumatate nu pot sa am relatii intime..Cu cealalta partenera a mea reusesc..insa cu sotia nu..nu stiu ce mi se intampla..Un sfat ceva?Nu vreau rautati..Multumesc




mi-ar fii placut ca toti barbati sa detina doua sexe sau doua organe ,unu ptr sotie unu ptr alte..si multe probleme erau rezolvate...sau..cine stie ..cum am putea sa iubim doua persoane o data ???ma bucur cel putin ca tu esti sincer si o spui ... dar poate si sotia ta e de vina ,din moment ce o inseli??
marinescu75
Postat pe 18 Ianuarie 2011 07:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DIETA CRUDIVORA DE REFACERE 22 De la: Rotty 20 August 2012 12:25
dieta 8 De la: garbo166660 9 Noiembrie 2011 11:06
despre sarcina 6 De la: ciocoiu_roxi 2 Februarie 2011 13:48
Recomandare nutritionist? Slabire rapida 6 De la: ana_pop 31 Martie 2015 09:15
Pastile pentru Slabit din celule STEM ??? 4 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 20:58
Setari Cookie-uri