are cineva aparat cu aburi de gatit?

Intrebare are gust mancarea facuta la aparatul ala cu abur?
konsuella
Postat pe 27 Noiembrie 2010 13:31
De la: klaus77, la data 2010-11-10 22:08:16nare rost sa arunci bani pe geam iati un aparat care gateste singur{adica un barbat}...exista riscul sa te arda dar asta e nici un produs nu e sigur
pischia
Postat pe 27 Noiembrie 2010 13:42
eu am 2 aparate primite cadou
nu sunt bune de nimic
lumay30cosmagiu
Postat pe 27 Noiembrie 2010 13:52
buna draga DOINITA de firma ZEPTER ai auzit se gateste tot prin aburi mincarea este sanatoasa si se gatste si in sistem si la o flacare de foc foarte mica , sunt cam scumpe aceste vase dar iti ramine si al copiii tai ca mostenire , EU am si sunt foarte multumita de ele sia cum sunt colaborator la firma zepter
geny
Postat pe 27 Noiembrie 2010 15:01
Eu am un aparat cu abur marca Tefal.Fac orice la el ,inclusiv porumb fiert.Nu iti mai spun de
pulpe de pui, orez,sfecla rosie,praz si dovlecei.Si numai pentru aceste preparate si merita banii.Se curata foarte usor si este programabil deci poti pleca sau dormi linistita ca el isi vede de treaba si se opreste dupa expirarea timpului programat.Chiar iti transmite si un semnal sonor daca esti prin preajma lui il poti auzi.
venerabilul
Postat pe 27 Noiembrie 2010 15:33
calla - cand fierbi orezul trebuie sa pui apa peste el in vasul special incat sa il acopere, nu merge doar cu abur ... am patit-o si eu pt ca m-am apucat sa fac fara sa citesc carticica :o) este o combinatie de apa si abur in fierberea lui, avantajul pe langa gust este ca boabele nu se lipesc
garbo054797
Postat pe 27 Noiembrie 2010 16:18
fleurdelis
Postat pe 27 Noiembrie 2010 16:26
am auzit ca este foarte bun
claudiap600
Postat pe 27 Noiembrie 2010 16:26
Nu
De la: dana77, la data 2010-11-26 16:13:24 Draga mea, adevarul este ca merita deoarece mananci sanatos numai ca dureaza foarte mult prepararea mancarii si mai ales consumul este prea mare, deci prin urmare decizia iti apartine
MM77
Postat pe 27 Noiembrie 2010 18:16
De la: dana77, la data 2010-11-26 16:13:24 Draga mea, adevarul este ca merita deoarece mananci sanatos numai ca dureaza foarte mult prepararea mancarii si mai ales consumul este prea mare, deci prin urmare decizia iti apartine
MM77
Postat pe 27 Noiembrie 2010 18:18
De la: dana77, la data 2010-11-26 16:13:24 Draga mea, adevarul este ca merita deoarece mananci sanatos numai ca dureaza foarte mult prepararea mancarii si mai ales consumul este prea mare, deci prin urmare decizia iti apartine

Nu tiu de unde ai scos-o c dureaz mult...Eu am de la Tefal i timpul maxim de gtit este 35 min...Partea bun este c poi gti 3 feluri n acelai timp,nu stai s pzeti mncarea, te anun cnd e gata, nu se umple casa de mirosuri, mncarea e delicioas i sntoas!!!! Eu zic s nu mai stai pe gnduri.Noi am cumprat unul i ptr socrii mei, iar socrului meu ii place s i fac la el mere i gutui...
MM77
Postat pe 27 Noiembrie 2010 18:33
da, eu am si este foarte bun. Gatesti simplu orice si nu se amesteca gusturile la bucate, un etaj peste , un etaj legume , un etaj dulciuri,, adica toate intr-un singur aparat... Plus ca daca mananci doar preparat de acest aparat o sa vezi ca slabesti vazand cu ochii, legumele au acelasi gust fara sa pierzi vitaminele ... Merita toti banii
garbo101568
Postat pe 27 Noiembrie 2010 20:22
EU SUNT FOARTE MULTUMITA ,MAI ALES DACA TI LA SANATATEA SI SILUETA TA
garbo011354
Postat pe 27 Noiembrie 2010 20:23
da este ff bun poti gati orice...carne pui, vita, peste...............si legume. Timpul de preparare este scurt si mancarea rezultata esye ff sanataosa .Il recomand.
loricon2005
Postat pe 27 Noiembrie 2010 21:55
da, si eu sunt multumita. Referitor la gustul mancarii, depinde de condimentarea lor. Din meniul de astazi va dau un exemplu: somonul crud ... il condimentez DE LA INCEPUT cu ierburi, piper, sare, putin cimbru (imi place) ...cu tot ce trebuie... La etajul inferior pun cartofii, taiati in fasii, pe lung, condimentati cu sare+piper+rozmarin+putin ulei de masline. Mancarea este gata in max 20 de minute si este excelenta.
aurora_octavian
Postat pe 27 Noiembrie 2010 22:05
eu il am de 3 ani e super cu el am dat jos 15kg
ady83calin
Postat pe 28 Noiembrie 2010 07:36
Multumesc de sfat in legatura cu orezul. Nu m-am gandit ca ar trebui sa pun apa. Eu nu am carticica la el, ca l-am cumparat din Austria si nu avea instructiuni . Ce mai scrie in carticica , ce anume se mai poate fierbe ?

Merele le pune intregi sau taiate? Cu coaja? Nu am incercat niciodata si chiar as vrea sa mananc niste mere coapte!

Daca face cineva ceva deosebit sau despre ce nu s-a scris, asteptam sa ne scrie, ca asa mai invatam si noi ceva!
calla
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:15
va propun o afacere care va poate interesa:
inscrie-te pe www.reforma-asigurarilor.ro/register.php?cID=1984

- echipa noastra este pregatita pentru ca oferim toate informatiile necesare (articole, legislatie, stiri, intrebari si raspunsuri, traininguri, etc.)

- inregistrarea in echipa noastra este GRATUITA (spre deosebire de alte firme care

percep o taxa de inscriere)

- poti forma usor propria ta echipa extinsa in toata tara prin intermediul internetului

- vom face o analiza a pietei si inainte de a incepe reforma vom alege firma de asigurari/brokerul care ne ofera cele mai bune comisioane + alte avantaje pentru membrii echipei noastre. Prin urmare, colaborand cu noi ai garantia ca vei lucra cu cele mai bune firme de asigurari de pe piata. Intre timp beneficiezi de pregatire si poti sa formezi o echipa.

- avansarea in sistemul de cariera se face pe baza numarului de persoane inscrise (gratuit). Cu noi poti avansa in cariera mai repede decat daca ai lucra direct cu un broker.

Si tu poti deveni partenerul nostru de afaceri !!!

V-am convins? Vreti mai multe detalii?

Trimite-mi un mesaj sau ma gasesti pe: mary81.ciobanu@gmail.com
garbo010960
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:15
da e forte bun
si legumele si carnea si ouale se fac super
eu am unul de la philips
e marfa
ancutaelena25
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:34
Da, eu am de la Tupperware. Poza e mai jos:
http://www.tupperware.ro/xchg/cmc3/hs.xsl/458.html

Costa 143 ron, are 3 l, nu se foloseste curent, ci doar apa fiarta. Poze si retete gasiti aici:
http://www.lalena.ro/248-reteta-pui-cu-legume-reteta-tupperware.html

Vasul va vine prin posta si il puteti comanda la:
elena.raducu@gmail.com, Elena 0723590128
Lenora
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:18
Este super aparatul cu aburi, eu am de la Tefal si este f bun, ideea este ca pana te prinzi cum sa-l folosesti, de ex nici mie nu mi-a iesit orezul, dar trebuie pus doar 1 sfert de orez in cutia speciala si multa apa (in apa se pun ingredientele necesare, sare, piper frunze de patrunj, sau dafin dupa gustul fiecaruia etc, etc), si ar fi bine sa tii orezul in apa cam 1 ora -2, iar pestele la fel nu avea nici un gust,dar daca-l lasi vreo 2 ore la macerat e super si se face f repede (de ex eu pregatesc un macerat din urmaotarele ingrediente : 1 lingurita de boia, 2 linguri sau 3 de ulei de masline, 1 lingurita sare, 1 lingurita vegeta, busuioc, condiment special pt peste (in magazine ), piper, si suc stors de la 1 sfert-jumate de lamaie.Acest amestec se pune pe peste si se lasa vreo 1 ora -2).Legumele, de asemenea sunt f gustoase.
In concluzie, gatesti sanatos si repede.

Numai bine!
irimatrix
Postat pe 29 Noiembrie 2010 09:51
Buna! Eu chiar acum gatesc cu un astfel de aparat... si navighez pe net nu trebuie s pzesc oalele Am aparatul de 2 ani, merge f bine, si nu a fost prea scump, 70RON, nu e de firma dar este super! Si am slabit si ceva Kg de cand mi-am schimbat dieta. Pofta buna!
d_obreja
Postat pe 29 Noiembrie 2010 20:33
cam are...
si cam merita...
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:51
Instructiuni video de utilizare aparat de gatit cu abur pentru bebelusi
mamiko
Postat pe 24 Ianuarie 2011 21:42
Aicie e linkul catre filmuletul de pe youtube
http://www.youtube.com/watch?v=jY5NyYJjQCY
mamiko
Postat pe 24 Ianuarie 2011 21:43
Da un astfel de aparat isi merita banii si in plus nici nu este foarte scump.
Cateva recomandari gasiti aici:
http://topcadouri.ro/ce-aparate-de-gatit-cu-aburi-imi-recomandati.php
idcatalin
Postat pe 4 Martie 2012 20:49
eu mi-am luat din carrefour un astfel de aparat.
pt ca nu eram f sigura ca o sa-l si folosesc f des, l-am luat pe cel mai ieftin, adica unul identic cu cel de la braun(cu 2 compartimente), doar ca de o firma mai necunoscuta.
este f bun, am gatit cu el si-s multumita. e adevarat ca atunci cand l-am luat il foloseam mai des, intre timp m-am lenevit :))
ioana_v09
Postat pe 8 Aprilie 2012 22:57
Prajituri 100% naturale ---> http://dulciuri-de-casa.ro
intrati si va convingeti
garbo_2455
Postat pe 26 Aprilie 2012 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EDUCATIA .....DE ACASA 22 De la: tutankhamon 23 Februarie 2010 22:52
LUMEA MISTERELOR/Subiecte insolite indiferent de natura lor. 283 De la: Alexxandra 25 Februarie 2010 14:00
crestinii 10 De la: tutankhamon 29 Decembrie 2009 00:38
Cele 10 porunci ale lui Dumnezeu.. 83 De la: luptatoareacurajoasa 11 August 2010 23:59
mergem la vot? 14 De la: zambila 11 Noiembrie 2009 11:57
Setari Cookie-uri