enterocolita la bebei

MAMICILE CARE AU TRECUT PRIN ASA CEVA CU BEBEI LOR SA MA AJUTE SI PE MINE CU UN SFAT.MANCARE DE REGIM PT BEBEI ?
creataamalia
Postat pe 26 Octombrie 2010 07:40
Buna dimineata. n primul rand ar trebui sa nu i mai dai lapte, pt ca fermenteaza si vomita. Dai covrigei, branza de vaci fara smantana, ceai de menta si pliculete de enterol 1 plic .
alex2007
Postat pe 26 Octombrie 2010 07:59
da multumim pentru mesaj deja amalia se simte mult mai bine a urmat un regim strict cu ceaiuri multe covrigei si lapte fara lactoza cu branzica de vaci nu se impaca tot ce tine de branzeturi refuza sa pape.si i-am data si enterol timp de 5 zile cate un pliculet la indicatia medicului
creataamalia
Postat pe 10 Noiembrie 2010 10:38
buna,
am trecut printr-o experienta neplacuta cu nepotica mea, anul trecut.
a fost internata de nenumarate ori, in mai multe spitale. credeam ca nu se mai face bine.
timp de cateva luni a fost un cosmar, deoarece la doar cateva zile de la externarea din spital, enterocolita revenea.
in fiecare spital regimul alimentar era altul. nu mai intelegeam nimic
Foarte eficient este calciul carbonic ( se gaseste la sensi blue). se pune si in lapte, si in ceaiul de menta.
mucilagiul de orez este si el f eficient. se fierbe bine orezil si se bea zeama.
SINGURUL spital in care a fost tratata corect si cu seriozitate este Emilia Irza.
CALCIUL CARBONIC FACE MINUNI. INCA IL MAI FOLOSIM ATUNCI CAND MAI APAR
MICI PROBLEME.
Acum este o fetita grasuta si fericita.

MULTA SANATATE
garbo108346
Postat pe 24 Noiembrie 2010 12:40
buna,
fetita mea a avut probleme, a contactat un stafilococ enterotoxic fiind nevoita sa stau cu ea in spital. a avut ca tratament antibiotic, ercefuryl, hidrasec. regimul alimentar a constat in lapte fara lactoza, ceai menta branza dietetica, banane, covrigei, fiertura de orez, supa le legume dar fara cartof, morcov fiert si pasat. am tinut regimul 2 saptamani si acum este ok. eu zic ca ar fi bine sa ii faci o coprocultura sa vezi daca are vreun stafilococ.
dariaiona
Postat pe 1 Decembrie 2010 09:44
De la: dariaiona, la data 2010-12-01 09:44:45buna,
fetita mea a avut probleme, a contactat un stafilococ enterotoxic fiind nevoita sa stau cu ea in spital. a avut ca tratament antibiotic, ercefuryl, hidrasec. regimul alimentar a constat in lapte fara lactoza, ceai menta branza dietetica, banane, covrigei, fiertura de orez, supa le legume dar fara cartof, morcov fiert si pasat. am tinut regimul 2 saptamani si acum este ok. eu zic ca ar fi bine sa ii faci o coprocultura sa vezi daca are vreun stafilococ.




De acord intrutotul cu dariaiona, inclusiv regimul alimentar; si atentie, intr-adevar sa nu fie suprainfectie si cu alti bacili, germeni.

am o mare rugaminte la voi - particip la un concurs foto, si va rog muuult de tot ajutati-ma cu un vot si pentru fetita mea draga:
- eliminati eventualele spatii libere in link pt a putea functiona:

http://www.verze.ro/Concurs-foto/Concurs-foto-copii-Asteptandu-l-pe-Mos-Craciun/Fetite-1-an-6-ani/Fetita-mea-829.html

multumesc mult!
funny_lucky
Postat pe 6 Decembrie 2010 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LA MULTI ANI COPIILOR !! 2 De la: garbo105616 1 Iunie 2011 21:03
inscrieri mini-fotomodele 2-16 ani constanta 6 De la: kidz007767 10 August 2012 14:43
castiga un Opel Corsa 7 De la: garbo133831 14 Iulie 2010 17:09
CARTI PT COPII PERSONALIZATE 1 De la: kidz007767 28 Ianuarie 2011 16:14
SE CAUTA MINI-VEDETE CONSTANTA 1 De la: babyfotomodel 8 Iulie 2010 13:55
Setari Cookie-uri