eczeme de la pisici

buna ziua
fetitei mele de 3ani si 10 luni i-a aparut pe miini si picioare citeva pete rosii
am fost la dermatolog si a spus ca le are de la pisicute bolnave(diagnosticul este eczeme marginale )
ea intr-adevar s-a jucat la bunici cu ceva pisicute
mi-a dat alcooliodat dimineta pe pete si seara crema si un medicament pe baza de terbinafina , foarte toxic care nici nu se administreaza copiilor sub 18 ani
a mai patit cineva asa ceva ?asi vrea sa stiu mai multe
multumesc !
anca_ivanciu
Postat pe 18 August 2011 11:33

nu cumva are pojar??
pt ca atunci tre; sa le tii in casa...
la varsta asta copiii fac boilile lor..

zic si io
fetita mea o avut asa ceva,,pojar
consulta un medic pediatru
LILO
Postat pe 18 August 2011 11:40
anco, da' de unde stii ca nu se administreaza copiilor sub 18 ani? esti cumva medic, ori ai luat ceva "consultatii" de pe net?
Thor_again
Postat pe 18 August 2011 11:48
nu , dar ca orice om sanatos la cap , inainte de a administra medicamente copiilor mei , chiar
si acelea indicate de catre un medic , am invatat (din experienta) , ca trebuie sa citesc prospectul medicamentului .Medicii sunt si ei oameni si mai pot gresii !
ideea era ca ,daca cineva a avut aceasta problema sa-mi spuna si mie citeva lucruri ,( pina miine cind ajung cu copilul la un alt medic )

anca_ivanciu
Postat pe 18 August 2011 15:30
Buna
te sfatuiesc sa incerci sapunul lichid Saforelle il gasesti in farmacii sau poti sa-l iei chiar de la distribuitor cauta-l pe net. Eu l-am folosit pentru baiatul meu care de cate ori merge la bunici vine cu exeme si pete mici si rosii pe piele. Este antimicotic, antibacterian si antipruriginos am ff multumita, dupa cca 3 spalari i-au disparut. e bun si pt igiena intima pt tine.
daca il incerci sunt chiar curioasa cat de multumita vei fi, lumea nu prea il cunoaste, e produs frantuzesc, costa cam 34 lei
succes
fiona22
Postat pe 15 Noiembrie 2011 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratament giardia 1 De la: garbo171342 9 Februarie 2012 18:41
Teatru pentru copii mici-mici Atelier de ciocolata 1 De la: Catalina_Hetel_1 3 Iunie 2012 16:53
concursul -miss garbo.ro 3 De la: Ciresica 7 Octombrie 2010 20:55
castiga un Opel Corsa 7 De la: garbo133831 14 Iulie 2010 17:09
Viol 3 De la: garbo_488575 18 Septembrie 2018 00:43
Setari Cookie-uri