Ce insemna a fii ateist?

De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-20 14:30:53Niciodata nu este bine sa ii arati unui barbat ca il iubesti,pt ca si-o ia in cap si profita...Pt ca nu au bun simt si sunt insensibili,,,nu au primit o educatie adecvata acasa,,,ca sa poata stii ce este ala bunul simt...de asta cred ca metoda cea potrivita este cu tigaia in cap,,la figurat,,,il fdomini verbal
Eu cred ca este bine sa ii arati,unui barbat cateodata ca tii la el....Ca sa fii misterioasa....si sa nu te vada ca esti disperata dupa el...pt ca profita apoi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:33
irinooka...
mai freci mult buha?
azi chiar n-ai spus nimic interesant, nici umoristic, nici de Doamne-ajuta...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:34
pai da...ca barbatii e prosti si bagabonti
michelle_
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:36
De la: eu_geminy, la data 2010-10-20 14:34:18irinooka...
mai freci mult buha?
azi chiar n-ai spus nimic interesant, nici umoristic, nici de Doamne-ajuta...:P
:))))
Pai sunt cam bolnava...Am racit..si mia cam pierit umorul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:37
gemi, alta?
no! nu poci sa cred.
Doamne fereste`ma!
emory
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:37
" Eu cred ca este bine sa ii arati,unui barbat cateodata ca tii la el....Ca sa fii misterioasa....si sa nu te vada ca esti disperata dupa el...pt ca profita apoi "
ce treaba are asta si celelalte cu subiectul? stii macar ce inseamna sa fii ateu sau ravnesti sa te bage si pe tine cineva in seama?
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:38
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-20 14:37:05
De la: eu_geminy, la data 2010-10-20 14:34:18irinooka...
mai freci mult buha?
azi chiar n-ai spus nimic interesant, nici umoristic, nici de Doamne-ajuta...:P
:))))
Pai sunt cam bolnava...Am racit..si mia cam pierit umorul


hehehehe... uite, abia aici ai fost totala, ti-ai facut treaba si azi:)))))))

acu poti pleca linistita...
mor de ras:)))))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:48
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-20 13:22:45Eu cred ca barbatilor le place sa fie atei...Pt ca daca ar deveni crestini,ar trebui sa se limiteze doar la o femeie...


Da, dar ar iesi mult mai bine daca s-ar converti la Islam, in asa fel incat sa aiba harem.

De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-20 13:47:46 Pai parrintii i-au facut pe barbati porci,pt ca i-au lasat de capul lor,pt ca cica barbatii nu vin cu burta la gura.De asta au ajuns asa vagababonti si le-au distrus vietile lor si a femeilor,care le inseala si le considera inferioare lor si proaste,de asta si le mint si nu le respecta...cu femeile parintii sunt severi,,cu baiaetii insa parintii sunt lejeri si ii lasa de capul lor,,,ca barbatii nu vin gravizi acasa...Pe barbati nu i-au invatat parintii sa faca nimica,sa gateasca sa calce,,ca doar si ei mananca,,Si uite de asta din cauaza prostiei femeile si-au facut viata grea...Oamenii cu prostia lor


Pune mana si citeste Sfanta Scriptura:

Geneza 3:16
Femeii i-a zis: "Voi mri foarte mult suferina i nsrcinarea ta; cu durere vei nate copii, i dorinele tale se vor ine dup brbatul tu, iar el va stpni peste tine."

Deuteronomul 22:28
Dac un om ntlnete o fat fecioar nelogodit, o apuc cu sila i se culc cu ea, i se ntmpl s fie prini,
Deuteronomul 22:29
omul care s-a culcat cu ea s dea tatlui fetei cincizeci de sicli de argint; i, pentru c a necinstit-o, s-o ia de nevast, i nu va putea s-o goneasc, toat viaa lui.

Deuteronomul 25:11-12 Cnd doi oameni se vor certa unul cu altul, i nevasta unuia se va apropia s scoat pe brbatul su din mna celui ce-l lovete, dac ntinde mna i apuc pe acesta din urm de prile ruinoase, s-i tai mna: s n-ai nici o mil de ea.

1 Corinteni 14:34
Femeile s tac n adunri, cci lor nu le este ngduit s ia cuvntul n ele, ci s fie supuse, cum zice i Legea.
1 Corinteni 14:35
Dac voiesc s capete nvtur asupra unui lucru, s ntrebe pe brbaii lor acas; cci este ruine pentru o femeie s vorbeasc n Biseric.

1 Timotei 2:11
Femeia s nvee n tcere, cu toat supunerea.
1 Timotei 2:12
Femeii nu-i dau voie s nvee pe alii, nici s se ridice mai presus de brbat, ci s stea n tcere.

Vezi ca treaba aia cu femeia inferioara este importata din crestinism, nu din ateism. Mai studiaza.
godless1859
Postat pe 24 Octombrie 2010 13:14
Godless... touche!
Problema este ca ai aruncat margaritarele la porci
Thor_again
Postat pe 24 Octombrie 2010 13:26
brother, io crez ca fata asta reinventeaza limba romana. ce panamea inseamna ateist? ha?
michelle_
Postat pe 24 Octombrie 2010 13:29
Sis, habar n-am ce-i "ateistul" ala, da' se pare ca irinucai ii place la nebunie
Thor_again
Postat pe 24 Octombrie 2010 13:37
eu cred ca in pat isi doreste doar "ateisti", iar in rest, doar buni crestini...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 13:39
isi doreste, dar cine sa o ia?
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 13:54
pai ce... e musai sa fie si luata?... doar servita nu merge?:O
:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 13:57
pai nici asa, o serveste careva? poate, daca nu deschide gura sau misoginu :D sa fie surd
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 14:03
pai sa vina "ateistii" voluntari...
auzise irinooka, cum ca astia fac penetrari mai eficiente...
in mediul bisericesc...:D
:)))))))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 14:07
cred ca acolo sunt pozitii de zegs, este? :)
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 14:18
propun sa o scoatem la licitatie sa vedem daca iese ceva, sa nu spuna ca suntem rai si n-am ajutat-o cu nimic
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 14:19
hehehe... iese lumea de la biserica, sa spuna ea....:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 14:19
aoleu, o mai fac si in grup? perversii
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 14:22
Eu sunt o ate.ista si trebuie sa recunosc, cu surprindere, ca m-am recunoscut in descrierea facuta de ea atat mie cat si barbatului meu. Aceasta femeie/fata poseda o inteligenta sclipitoare si e plina de spirit de observatie. Ne-a desconspirat!

Acum ma duc sa bag la cuptor un bebelus pe care il voi servi pe tava invitatilor mei la petrecerea de sex in grup si blasfemie in care o sa discutam despre preluarea controlului la nivel mondial si distrugerea crestinismului . In acest timp copiii mei isi vor injecta in vene droguri pe fundal de muzica satanista.

OK?
Ate_ista
Postat pe 24 Octombrie 2010 14:57
altfel nu puteai sa-ti dai dreptate singura, doar prin alt cont... lasa-ma cu blasfemia...
pot sa vin si eu la masa? ai ceva muraturi?
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:00
De la: me_reloaded, la data 2010-10-24 13:29:33brother, io crez ca fata asta reinventeaza limba romana. ce panamea inseamna ateist? ha?



Uffff! Ce bine ca se mai intreaba cineva .... ca era sa iau dictionarul la rasfoit. Cum "ateist", unde mama naibii este cuvantul asta? Ateu - stiu (sau cred ca stiu), dar ateist?
Doinita201
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:04
Normal ca il servesc cu muraturi, altfel e mult prea dulceag... ca un purcelus de lapte.
Aici exista taguri speciale pt. ironie si sarcasm? cred ca am fost mult prea subtila si sarcasmul a fost gresit interpretat.
Pentru cine doreste mai multe informatii, cam asta e parerea unora dintre crestini despre cei care nu cred in Zana Maseluta sau alte personaje de basm.


http://www.youtube.com/watch?v=tchne70IhMo&feature=player_embedded
Ate_ista
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:10
serveste cu muraturi draga, sunt pentru oamenii mai gretosi si trebuie sa te dregi cu ceva... daca nu, ia si tu o cana cu lapte aromat... tu vezi-ti de crestinismul tau, de pocainta ta si de restu, si lasa-ma cu zana maseluta, Mos Craciun si restul, asta e deja altceva
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:14
http://www.youtube.com/watch?v=tchne70IhMo&feature=player_embedded

Sa traiesti ca m-ai "luminat". Degeaba am imbatranit, daca am imbatranit cu limba romana invatata destul de bine la scoala, nu?!
Si, da, eu ma prinsesem ca faci glume pe seama Irinucai, dar eram mult prea interesata sa vad daca in mintea ei ateu este tot una cu ateist. Da, m-ai lamurit ....
Si totusi, intreb .... noi, cel putin o parte, putem fi atei si fara sa fim suspectati de bazaconiile celelalte, nu? Ca parca nu toata lumea crede in Dumnezeu .... dar asta nu inseamna ca nu sunt normali.
Doinita201
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:24
Draga Doinita, iti multumesc pt faptul ca mi-ai redat speranta... Luminita mi-a lasat impresia ca vorbesc chinezeste sau ca pe aici umorul este un lucru necunoscut sau e tabuu.

Ai o bere satanista de la mine

Poti fi linistita, toti ateii pe care ii cunosc sunt oameni normali. De ateisti nu stiu ce sa zic, dar cred ca fata aia are dreptate ca prea o zice cu foc
Ate_ista
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:30
Mah!! voi vorbiti cam toate la fel, prea va iubiti voi si va dati dreptate... "tu" mai stii cine esti?
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:41
Nu cred ca Laura a vrut sa te atinga in vreun fel. Sunt sigura ca si-a dat seama de confuzie. Numai ca, din ce am mai citit si eu pe aici, cei care sunt mai vechi si s-au tot impiedicat de Irinuca ... i-au cam prins frica din cauza schimbarii conturilor. Si nu a mai luat seama la ghilimelele cuvintelor tale (imaginativ spus).

Iar acum, oameni buni, totusi, lamuriti-ma si pe mine: Thor si altii mai "umblati" - cum se spune, pana la urma? Ateu - atee, plural = atei, nu?! Ateisti, parca suna de-a-ndoasele .... dar mai stii, ca si dictionarele in ultimul timp parca s-au prostit. Chiar astept lamuriri! Multumesc!
Doinita201
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:43
frica nu are nimeni ca irinuca isi schimba profilu de nu stiu cate ori... de ce sa-i fie frica cuiva? de unde si pana unde frica?
mai mult de ateu atee atei nu vad altcumva sa se spuna
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
1 Decembrie. 12 De la: Rotty 1 Decembrie 2012 09:53
DORESC SA 3 De la: Laura_M 22 Decembrie 2010 16:06
Este normal 37 De la: Sassette 28 Octombrie 2012 12:27
Minciuna,razbunarea,,rautatea aduce razboi intre oameni..pe Dreptatea,adevarul,,corectitudinea aduce pacea intre oameni,, 3 De la: luptatoareacurajoasa 28 Iulie 2010 16:00
O casnicie atat de tanara si atat de aproape de dezastru 13 De la: garbo272342 25 Aprilie 2012 20:44
Setari Cookie-uri