Ca un om sa isi pastreze o inima curata..Trebuie sa invete sa se exteorizeze....

cred a singurul tratament pentru a pastra o astfel d einima e sa iubeasca si sa fie iubit !
rupt_de_realitate
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:08
pai ca sa iubesti,,si sa fii iubit de barbat...Tu ca femeie trebuie sa inveti sa iti impui punctul de vedere,,dar fara sa fii vulgara si sa jignesti..spui ca vrei asa si gata,,,si sa o tii pe a ta,,,mai discuti ca sa ajungeti la un rezultat care sa fie bine si pt femeie si pt barbat,,,fara sa se profite unul de altul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:19
Nu pricep ce e atat de ras..poate golurile din capetele voastre..fata v-a raspuns destul de civilizat, voi faceti bascalie..gratuita..rusine..
rebelfire
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:33
Xena, cand doi oameni se iubesc, nu stau sa cantareasca nici unul cata iubire daruiesc si cata primesc. Asa ca nu poate fi vorba de a profita unul de altul. Iubirea e ,,daruitoare''. Si atunci cand e reciproca, e minunat!
m_ada
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:44
De la: m_ada, la data 2010-09-28 10:44:10Xena, cand doi oameni se iubesc, nu stau sa cantareasca nici unul cata iubire daruiesc si cata primesc. Asa ca nu poate fi vorba de a profita unul de altul. Iubirea e ,,daruitoare''. Si atunci cand e reciproca, e minunat!
pai intro relatie barbatul sau femeia isi pierde capul si se lasa in voia sortii.dar sa nu uitam ca fiecare are parti rele,,,poate chiar majoritatea oamenilor au multe parti rele pt ca au luato pe drumuri gresite si ei nu stiu sa aprecieze bunatatea sau iubirea..pt ca doar crestinii au o gandire curata si clara,,,restul au o gandire incalcita...sunt chinuiti sufleteste ceea ce ii face nefericiti...De asta ar fii bine ca fiecare om fie barbat fie femeie sa invete sa fie rational,,,si sa invete sa controleze si sa se fereasca de partile negative si lipsurile semenilor rai si sa va ajutati unul pe altul sa va construiti,,,sa va tineti mai din scurt sa va educati....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:00
Irinuca,in iubire lasa-ti inima libera ca un porumbel.lasa-i dreptul sa zburde,sa primeasca si sa dea,lasa-i imaginatia libera.nu restrictiona niciodata iubirea,ca o sugrumi din fasa.iubeste cum iubeste soarele luna ,si invers,cautandu-se zi si noapte sa se intalneasca tainic la ora 0.inima trebuie sa fie deschisa,sa primeasca intreaga iubire a inimii pereche si sa o redea.bataile sa fie la unison,fredonand in acelasi ritm,te iubesc,te iubesc......
vuvuzela
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:03
Necrestinii nu sunt stapani pe mintea lor...ei sunt chinuiti sufleteste,au ganduri rele,,nu stiu sa sa se fereasca de ele de asta si isi fac semenii sa sufere.Pt ca un om actioneaza in functie dupa modul care gandeste..Un om care nu are credinta nu se roaga nu are cum sa gandeasca pozitiv....Pt ca noi suntem condusi de energi pozitive,,de ganduri pozitive,,dar asta in functie de drumul care la ales omul....Un om care nu se roaga,nu are cum sa gandeasca pozitiv,sa aiba ganduri pozitive,pt ca tot ce este bun si pozitiv doar de la Dumnezeu vine.Din cauza gandirii lor irationale necrestinii se fac sa sufere unii pe altii...Pt ca necrestinii nu au ganduri curate,,ei nu stiu sa ignore gandurile rele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:05
De la: vuvuzela, la data 2010-09-28 11:03:23Irinuca,in iubire lasa-ti inima libera ca un porumbel.lasa-i dreptul sa zburde,sa primeasca si sa dea,lasa-i imaginatia libera.nu restrictiona niciodata iubirea,ca o sugrumi din fasa.iubeste cum iubeste soarele luna ,si invers,cautandu-se zi si noapte sa se intalneasca tainic la ora 0.inima trebuie sa fie deschisa,sa primeasca intreaga iubire a inimii pereche si sa o redea.bataile sa fie la unison,fredonand in acelasi ritm,te iubesc,te iubesc......
eu sunt un pic mai profunda,,vreau calitati umane
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:07
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-28 11:07:49
De la: vuvuzela, la data 2010-09-28 11:03:23Irinuca,in iubire lasa-ti inima libera ca un porumbel.lasa-i dreptul sa zburde,sa primeasca si sa dea,lasa-i imaginatia libera.nu restrictiona niciodata iubirea,ca o sugrumi din fasa.iubeste cum iubeste soarele luna ,si invers,cautandu-se zi si noapte sa se intalneasca tainic la ora 0.inima trebuie sa fie deschisa,sa primeasca intreaga iubire a inimii pereche si sa o redea.bataile sa fie la unison,fredonand in acelasi ritm,te iubesc,te iubesc......
eu sunt un pic mai profunda,,vreau calitati umane



intotdeauna,eu am fost visatoare,sentimentala,ziua mea de nastere e dragobetele.banuiesc ,ca stii legenda lui.cand insa sunt ranita,lovesc cu toata puterea si durerea ,fara mila.
vuvuzela
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:24
De la: vuvuzela, la data 2010-09-28 11:24:00
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-28 11:07:49
De la: vuvuzela, la data 2010-09-28 11:03:23Irinuca,in iubire lasa-ti inima libera ca un porumbel.lasa-i dreptul sa zburde,sa primeasca si sa dea,lasa-i imaginatia libera.nu restrictiona niciodata iubirea,ca o sugrumi din fasa.iubeste cum iubeste soarele luna ,si invers,cautandu-se zi si noapte sa se intalneasca tainic la ora 0.inima trebuie sa fie deschisa,sa primeasca intreaga iubire a inimii pereche si sa o redea.bataile sa fie la unison,fredonand in acelasi ritm,te iubesc,te iubesc......
eu sunt un pic mai profunda,,vreau calitati umane



intotdeauna,eu am fost visatoare,sentimentala,ziua mea de nastere e dragobetele.banuiesc ,ca stii legenda lui.cand insa sunt ranita,lovesc cu toata puterea si durerea ,fara mila.
Mai bine sa fii precauta,,decat sa te razbuni...Pt ca barbatii au multe parti rele,pt ca au cam fost lasati de capul ;lor..pt ca parintii merg pe principiul ca barbatii nu vin acasa cu burta la gura
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:29
am vazut cum lovesti vuvule bagi omul in spital cu OOle umflate
ameno
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:30
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-28 11:29:54[Mai bine sa fii precauta,,decat sa te razbuni...Pt ca barbatii au multe parti rele,pt ca au cam fost lasati de capul ;lor..pt ca parintii merg pe principiul ca barbatii nu vin acasa cu burta la gura


Xena, eu am un baiat insa nu cred ca daca as avea o fata as educa-o altfel, fiecare stim ca baza educatiei se pune in familie. Apoi scoala si anturajul mai zidesc pe acea baza, insa cred ca parintii de baieti suntem mai neatenti la buna educare a copilului.
m_ada
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:37
De la: ameno, la data 2010-09-28 11:30:40am vazut cum lovesti vuvule bagi omul in spital cu OOle umflate



a acum numai sunt copilul de altadata,crede-ma ca daca am posibilitatea trag direct glontul in inima.
vuvuzela
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:41
m_ada,tu inca mai speri?
nu o sa ai sorti de izbanda,crede-ma...
chanty
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:41
De la: m_ada, la data 2010-09-28 11:37:37
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-28 11:29:54[Mai bine sa fii precauta,,decat sa te razbuni...Pt ca barbatii au multe parti rele,pt ca au cam fost lasati de capul ;lor..pt ca parintii merg pe principiul ca barbatii nu vin acasa cu burta la gura


Xena, eu am un baiat insa nu cred ca daca as avea o fata as educa-o altfel, fiecare stim ca baza educatiei se pune in familie. Apoi scoala si anturajul mai zidesc pe acea baza, insa cred ca parintii de baieti suntem mai neatenti la buna educare a copilului.
Pai eu cred ca daca copilul are gandirea lui si parerea lui despre viata,,scoala si anutrajul nu are nici o putere sa ii schimbe ideile si principiile de viata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:45
De la: vuvuzela, la data 2010-09-28 11:41:07
De la: ameno, la data 2010-09-28 11:30:40am vazut cum lovesti vuvule bagi omul in spital cu OOle umflate



a acum numai sunt copilul de altadata,crede-ma ca daca am posibilitatea trag direct glontul in inima.


ce cremenala esti vuvu dar chiar asa......... fii mai blanda
tusi_Oli
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:54
De la: m_ada, la data 2010-09-28 11:37:37
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-28 11:29:54[Mai bine sa fii precauta,,decat sa te razbuni...Pt ca barbatii au multe parti rele,pt ca au cam fost lasati de capul ;lor..pt ca parintii merg pe principiul ca barbatii nu vin acasa cu burta la gura


Xena, eu am un baiat insa nu cred ca daca as avea o fata as educa-o altfel, fiecare stim ca baza educatiei se pune in familie. Apoi scoala si anturajul mai zidesc pe acea baza, insa cred ca parintii de baieti suntem mai neatenti la buna educare a copilului.




dovada ca exul m-a respectat ,si de aceea are stima mea ,exista povestita.atunci nu realizam .nu sunt habotnica dar nici de centura la mijloc nu imi ardea.stii de ce ,mama era f drastica cu mine.efectiv cautam sa scap dintr-o colivie aurita,caci nu mi-a lipsit nimic.asa ca mamele au o mare greutate de tras cu educatia fetelor.mai ales ca in ciuda sensibilitatii mele,aveam o personalitate f puternica.cu cat ai mei ziceau da,cu atat ma incapatanam sa zic nu,desi in gand le dadeam dreptate,insa nu mi-a placut constrangerea si neincrederea lor.dar le-am aratat ca nu era ca ei.pe atunci baietii erau respectosi ,iar fetele cuminti.si nu e chiar asa de mult.caci acum am 37 de ani,ma rog merg pe 38.
vuvuzela
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:59
mai degraba a ramas cu sechele dupa experienta cu OOle mi greu sa cred ca te-a respectat mai mult ti-a si multumit ca l-ai bagat in spital......ma lesiiiiii
ameno
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:02
trebuie sa spui ce simti,dar sa nu murdaresti........e o lectie si pentru mine!!!
garbo107589
Postat pe 3 Octombrie 2010 15:36
e un subict,sensibil ,cred oinima curata e cand e iubeste,poti avea inima curata,dar faptele
garbo107589
Postat pe 3 Octombrie 2010 15:42
am primit o lectie adineauri ce inseamna sa iubesti sa fii ponegrit si totusi sa ierti,exista asemenea persoane,ma face sa ma simt ultimul om ,prin lectiile pe care le primesc
garbo107589
Postat pe 3 Octombrie 2010 15:59
De la: garbo107589, la data 2010-10-03 15:59:08am primit o lectie adineauri ce inseamna sa iubesti sa fii ponegrit si totusi sa ierti,exista asemenea persoane,ma face sa ma simt ultimul om ,prin lectiile pe care le primesc
pai cine te iubeste nu te face sa suferi...Pt ca nu trebuie sa stai cu cineva care te face sa suferi...pt ca si tu ai dreptul sa fii fericita
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Octombrie 2010 17:54
TE IUBESC,TE IUBESC, TE IUBESC CU PATIMA NUMAI UN TIGAN IUBESTE ASA EI SUNT PATIMASI
garbo107589
Postat pe 6 Octombrie 2010 05:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat? 23 De la: quasaria 11 Aprilie 2010 02:24
barbatii dau vina pe femeie,,,pe mama ca cica de la ea a invatat smecherii...Dar din contra mama a invatat de la tata smecherii,adica ca s-a integrat,sa dat dupa el apoi la invatat si pe copil ceea ce a invatat de la sot....cine sa ii mai inteleaga pe bar 12 De la: pantera_neagra 3 Ianuarie 2012 00:25
Despartire la 50 de euro 22 De la: garbo_469525 8 August 2017 08:46
povesti de dragoste 12 De la: anaROBERT 20 Iulie 2010 00:48
buna 7 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 21:27
Setari Cookie-uri