Preotilor le este frica ca isi vor pierde locurile de munca de asta nici nu se parasc intre ei

Pai cuvantul Domnului il pot duce doar preotii care duc o viata curata sufleteste si trupeste...Pt ca doar acei preoti au o gandire curata...Pt ca preotii sa aiba o gandire curata in primul rand trebuie sa aiba o viata curata...asa ca nu prea ai prea multe ce sa inveti de la preoti..Doar sa mergi la Sfanta liturgie de Duminica,sa asculti slujba...Dar ce invataturi bune de la preoti,,nu stiu cate pot da..Invataturile curate poti lua doar de la preoti care duc o viata curata sufleteste si trupeste..De asta eu iau invataturi doar de la preoti care duc o viata curata sufleteste si trupeste...Pt ca Dumnezeu se apropie doar de curatie si intra doar in mintea omului care duce o viata curata sufleteste si trupeste..De asta cred ca poti merge,,,la biserica sa te rogi,,asculti sfanta liturgie cu smerenie si inima infranta...Si sa ai grija de la ce preoti iei sfaturi,,,,pt ca Dumnezeu se afla doar in mintea preotului care duce o viata curata sufleteste si trupeste...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:22
lupty asa propavaduiesc da ei nu sant foarte curati si se umplu de bani de la enoriasi ai vazut ce masini si ce vile au? si ce vacante fac?
garbo074997
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:25
De la: garbo074997, la data 2010-10-15 10:25:49lupty asa propavaduiesc da ei nu sant foarte curati si se umplu de bani de la enoriasi ai vazut ce masini si ce vile au? si ce vacante fac?
Pai da...Dar noi toti oamenii suntem vinovati pt ca nu avem preoti buni...Cati parintii isi educa copiii,,,in principiii morale? Toti oamenii asteapta unii de la altiii si doar se judeca unii pe altii...Un preot care nu duce o viata cinstita nu poate avea o gandire cinstita...Dar si ei sunt doar oameni care nu au primit o educatie...Sunt multi preoti pt ca banii se castiga usor..Pt ca oamenii se uita la eticheta..preotii nu predica lucruri adevarate pt ca cine predica lucruri adevarate pateste multe necazuri din partea cei rau care lucreaza prin oamenii care fac voia lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:33
Pai da...Dar noi toti oamenii suntem vinovati pt ca nu avem preoti buni...Cati parintii isi educa copiii,,,in principiii morale? Toti oamenii asteapta unii de la altiii si doar se judeca unii pe altii...Un preot care nu duce o viata cinstita nu poate avea o gandire cinstita...Dar si ei sunt doar oameni care nu au primit o educatie...Sunt multi preoti pt ca banii se castiga usor..Pt ca oamenii se uita la eticheta..preotii nu predica lucruri adevarate pt ca cine predica lucruri adevarate pateste multe necazuri din partea cei rau care lucreaza prin oamenii care fac voia lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:35
Pai da...Dar noi toti oamenii suntem vinovati pt ca nu avem preoti buni...Cati parintii isi educa copiii,,,in principiii morale? Toti oamenii asteapta unii de la altiii si doar se judeca unii pe altii...Un preot care nu duce o viata cinstita nu poate avea o gandire cinstita...Dar si ei sunt doar oameni care nu au primit o educatie...Sunt multi preoti pt ca banii se castiga usor..Pt ca oamenii se uita la eticheta..preotii nu predica lucruri adevarate pt ca cine predica lucruri adevarate pateste multe necazuri din partea cei rau care lucreaza prin oamenii care fac voia lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:43
Uite ce a patit Iisus care a predicat lucruri adevarate...La fel si preotii patesc..Le este frica...Nici macar la calugarite nu predica lucruri adevarate....Oamenii se retrag in pustie,,,in loc sa stea intre oameni sa lupte..Pt ca le este frica...Pt ca diavolul este stapan pe multi oameni...Care iti fac multe necazuri..Iesi din unul,,intri in altul...Pt ca sa te faca sa nu mai vrei pe Dumnezeu...Este foarte greu,de asta si vreau eu sa ii ajut pe oameni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:47
irinuco ai auzit de preotul ala care a fugit in toiul noptii in Grecia impreuna cu vreo 30 de maicute???
cica a intrat intr-o secta....
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:49
pt ca un om sa se poata apropia de Dumnezeu....trebuie sa respecte poruncile....Dar daca nu ai indumator este greu....oameni cu gandire curata si care sa poata deosebi ce este bine si ce este rau,,,sunt foarte rari
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:51
De la: ameno, la data 2010-10-15 10:49:51irinuco ai auzit de preotul ala care a fugit in toiul noptii in Grecia impreuna cu vreo 30 de maicute???
cica a intrat intr-o secta....
Dumnezeu sa ii lumineze....Dar lumea asta este condusa de ala rau...si sufera si se chinuie saracii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:53
dar el nu sufera deloc are 30 de bucati cu el harem nu alta...
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:55
da, mey, ii lumineaza... le-a dat Tatal Ceresc soare, la Halkidiki, sau la Paralia Katerini...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:59
nu stiu Ge dar tu realizezi ca nea preotelu a plecat cu 30 bucati femei asta da tupeu
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:11
ameno... nu scrie nicaieri ca le-a luat cu forta...
or fi stiind si ele ceva de l-au urmat negresit...:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:17
De la: ameno, la data 2010-10-15 10:55:02dar el nu sufera deloc are 30 de bucati cu el harem nu alta...
Voi barbatii mai aveti si altceva in cap,,sau doar pasarici ale femeilor si cat mai multe cu forme apetisante,,harnice,,,si sa va dea voua toate pe tava..Si problema ca voi barbatii doar la lucruri rele va luati unii dupa altii,,dar la lucruri bune,,va ganditi de 10 ori pana sa faceti un lucru bun,,dau un lucru rau ala il faceti cu placere
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:18
irinooka... la "barbati" ca ameno, eu chiar m-as da...
vezi ce pervers pot fi?:P
ia tine-mi o slujba de exorcizare.
:))))))
eu_geminy
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:23
De la: eu_geminy, la data 2010-10-15 11:23:52irinooka... la "barbati" ca ameno, eu chiar m-as da...
vezi ce pervers pot fi?:P
ia tine-mi o slujba de exorcizare.
:))))))
Pai chiar daca iti fac slujba de exorcizare...Tot nu vrea sa iasa...cred ca il ai pe cel mai urat si cracanat si nu il vrea nimeni...si vrea sa ramana la tine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:30
irinuca!!!!! de ce vrei sa mi-o tragi tu ma vrei eu nu...chiar nu pot sa-mi calc anumite principii
Daca pui o poza la avatar si-mi placi poate ma faci sa-mi schimb ideile...oricum toti barbatii sunt porci
Gemy, tupeu ca reusita, sunt alti care nici jumat de femei nu reusesc sa duca pana la coltul strazii
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:31
De la: eu_geminy, la data 2010-10-15 11:23:52irinooka... la "barbati" ca ameno, eu chiar m-as da...
vezi ce pervers pot fi?:P
ia tine-mi o slujba de exorcizare.
:))))))

ia uite cum bat din gene sub sprancene, ca un fluturas
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:32
De la: ameno, la data 2010-10-15 11:31:07irinuca!!!!! de ce vrei sa mi-o tragi tu ma vrei eu nu...chiar nu pot sa-mi calc anumite principii
Daca pui o poza la avatar si-mi placi poate ma faci sa-mi schimb ideile...oricum toti barbatii sunt porci
Gemy, tupeu ca reusita, sunt alti care nici jumat de femei nu reusesc sa duca pana la coltul strazii
pai da,stia o stiu ca toti barbatii sunt porci si tu esti seful lor..capitanul lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:35
irinooko, asa e, maicutza...
il cheama "Uciga-l crucea" si se hraneste cu mintea mea roasa de patimi si pacate grele...:P
mai aveam o speranta la tine, da'daca nici tu nu poti, asta e...
creca ma duc dupa maicutele alea din Grecia.
sa ma exorcizeze ele, sa ma rastigneasca, nu alta...:D

ca i-o fi greu si sfantului parinte... singur cu ele, acolo...
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:36
sunt dezamagiTA si indignaTA
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:37
i-auzi, ameno... ai ajuns si "vatafa curvarilor"...tu ii mani, din bici, sa patimeasca la jugul asta...:)))))))
eu_geminy
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:38
si cand ma gandesc ca-i facusem un bine pe miss garbo ii cumparasem pantofi cu toc cui, Nutica lenjerie secsi rosie foc, i-am luat si un bici si catuse mai mult am incercat sa te conbin cu ea uite ce rasplata imi da...ma facut marlanul marlanilor...pai se poate Irino
baga si tu ca Luneta 10 Io pup poala popii popa pupa poala mea si te iert...REPEDE!!!!
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:42
De la: eu_geminy, la data 2010-10-15 11:36:13irinooko, asa e, maicutza...
il cheama "Uciga-l crucea" si se hraneste cu mintea mea roasa de patimi si pacate grele...:P
mai aveam o speranta la tine, da'daca nici tu nu poti, asta e...
creca ma duc dupa maicutele alea din Grecia.
sa ma exorcizeze ele, sa ma rastigneasca, nu alta...:D

ca i-o fi greu si sfantului parinte... singur cu ele, acolo...
:))
pai ala rau se afla in mintea omului.....ca sa poti scapa de el,,trebuie sa te lupti cu el..nu este usor..dar daca oamenii sunt hotarati...si sa nu fii naiv cum am fost eu,,sa spui sufletul tau si necazul tau oricui....pt ca atunci esti si mai atacat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:42
asa fac irinooka... deja am scos sabia...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:44
si dai..... si lupta....si dai ....... si lupta
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:45
deaaa... perversu'de mine deja a infipt sabia in el...gata, mi-o trecut de maicutze... :P
:))))))))))
eu_geminy
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:46
De la: eu_geminy, la data 2010-10-15 11:44:03asa fac irinooka... deja am scos sabia...:P
:))))
eu sunt copil naiv,,asa am fost mereu de mica...si cred ca asa voi fii mereu......de asta ma si feresc de aia rai..ca sa nu profite de naivitatea mea,,pt ca vad oamenii prin ochii mei la inceput
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:48
irinooka, tu n-ai incredere in oameni, da' cred ca de la stima redusa de sine ti se trage...

pai daca ma vedeai pe mine cu palosu'n mana, luptandu-ma cu "Uciga-l toaca", nu ziceai ca io sunt cel rau?... tot asa faceai!:P
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Octombrie 2010 11:52
Harry Potter
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 12:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa iubesti e poate tot cei mai frumos pe acest pamint..dar poti si suferi mult...doare doare si iarasi doare................ranile nu se pot vindeca usor.... 39 De la: garbro3 7 Mai 2012 21:05
ce parere aveti despre relatia barbatului Taur cu femeia Taur 3 De la: cinezee 21 Octombrie 2009 14:17
Barbatul...fiintza cea mai nefericita? 129 De la: charmelen 11 Octombrie 2014 05:53
Utilitatea barbatului de azi 690 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:51
ma indragostesc de seful meu 37 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
Setari Cookie-uri